CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 24pieces

Aku yang loser

Aku habis belajar pun umo da 25, lepas keluar keje bukan2 je, dapat keje tetap pun umo da 28. Faham perasaan ko, tapi rezeki org x sama beb. Ada yg susah, ada yg senang, ada pandai ada kureng. Aku masa skolah dulu budak pandai tapi keje bese2 je..yg tak bape nak pandai masa skola dulu plak skg byk yg jadi usahawan berjaya. Ko stop compare diri ko dgn org lain, lantak org nak kata apa asal ko ikhlas dalam mencari rezeki

kehidupan saya hanya stabil pada usia 37 tahun selepas ada anak 7

Salam TT,

Saya amat memahami apa yang TT rasa sekarang..
Sebab saya pernah banyak kali rasa "loser"
TT beruntung sebab baru berumur 24, saya sudah 29 tapi masih macam ni..
Kawan seperjuangan semua ada kerja bagus-bagus, saya masih kerani chabok dengan gaji tak sampai 2K pun..
Degree saya bersarang dalam dalam file..
Saya pergi interview kerajaan tak pernah sukacita, semua dukacita..
Kawan-kawan saya kebanyakannya dah kawin, even adik saya sendiri dah kawin..
Kawan-kawan saya ada family sendiri yang bahagia..ada anak -anak yang comel..
Saya juga tak pernah bernasib baik dalam bercinta..
Makanya sampai hari ni saya masih sendiri..
Kadang-kadang bila tengok kawan-kawan update status dekat fb memang tersentuh hati sampai cakap " adakah aku tak layak untuk bahagia?"
Tapi mujurlah saya ada family yang bahagia, ayah dan mak yang memahami, adik-adik yang sayangkan saya..

Sekarang saya sedang belajar untuk bersyukur dan tengok orang yang lebih malang dari saya..jadi saya berasa lebih tenang..
ayah saya selalu pesan: " rezeki tu ada cuma masa belum sampai sebab rezeki tu akan datang pada masa dan situasi yang tepat"

Jadi  saya lalui hari-hari saya macam biasa dan doakan orang yang bahagia dikelilingi saya lebih bahagia supaya satu hari nanti saya juga akan bahagia..

goodluck TT

akak umo 26 pon xkeje lg dik

dik oiii...muda lagi umo ko 24 tu..blum tahap layak dipanggil loser
cuma belum rezeki..
ingat dik....hidup kita ni mcm roda...kadang kita kat bwh..kadang kita kat atas
Allah saja yg pegang rezeki kita.....bukan org lain...not even gomen momen apa skalipun
bergantung hanya pada Allah...minta pada owner rezeki tu sendri....
dan...ko adalah dilarang sama skali aktif dlm fb or instagram...sbb tu suma platform org lain 'menunjuk2'
life dorg....even dorg takde niat pon nak menunjuk...tp hakikat sebenarnya mmg showing off
maka kita akan nampak org tu bahagia...wahh kayaaa....waahhh meriahnya...wahh...seronoknya jadi dia....aku takde apa nak share sbb aku loser...
hakikat sebenar disebalik wajah2 tu suma...kita taktau pon...kadang2 hipokrit semata2
ko cakap hidup ko SEKARANG ni gagal....ko tak pk ke...kalu Allah nak bagi ko senang...esok pon dia bleh bagi ko tetiba jadi jutawan....
kawen tak menjanjikan ko akan hepily ever after,,,laaaggiiiiiiiiii byk dugaan ko kena hadap
kaya jugak takkan menjanjikan ko akan sempurna....
belajar bersyukur dik...syukur laa aku masih ada mak ayah nak doakan aku lagi...syukurlah aku masih ada keje...syukurlah rezeki aku byk ni..insyaAllah esok Allah bagi lebih..
doa dik...selamat berjaya

24 tu tahap2 hingus lagi bai. Xdenye loser kalau 24 lum mantap dari segi kerjaya. Kalau umo 42 tu baru la loser namanye.

Kalau kau tak yakin dengan diri sendiri macam mana orang lain nak yakin dengan kau.

Aku yang bace luahan kau ni pun rasa kurang yakin yang kau akan dengar nasihat aku ni. So aku takyah la nasihat panjang2 kan. Hehe.

Kelulusan ada, cume keyakinan je kau ni takde. Jadi kau kene belajar 'redah je' dalam hal kerjaya ni. Xyah dengar sangat mak kau cakap pasal kerja kerajaan tu. Kau jawab la kau tu PR. Xnk kerja dengan kerajaan. Haha

Follow Us
Pendapat saya, saya sarankan TT untuk mula berjinak-jinak menghantar karya sastera ke majalah dan suratkhabar sebagai tambahan pengalaman dan pendapatan..
Mungkin juga boleh memulakan kerjaya dari rumah sebagai penterjemah, penulis skrip, mengarang cerpen, novel dan sebagainya. So kalau orang tanya kerja apa, boleh cakap freelancer atau pengkarya barangkali..
Hidup masih panjang lagi TT, semoga terus bersemangat untuk masa depan lebih baik

aku tak nampak ape2 yg loser pun berdasarkan citer ko sebab.... memang kena lah dgn status ko yg ambik PJJ. nak keje mcamane lagi? kalo nak ade keje tetap, tangguh study. ko bukan goyang kaki kat rumah pun. aku sarankan ko abiskan study ko dlu. aku pun dpt keje yg bagai langit dgn bumi bezanya dgn course. percaya pada rezeki and be a positive thinker. pedulikan ckp org. peace yoo

Baru 24 dik...bukan semua standard mesti 24 dah habis blajar. Student acik ada umur 57 steady je wat degree.

Tt datang balik lagi 20 tahu, kalau tt macam ni gak, memang tt seorang yg loser, masa tu, tapi bukan sekarang

saya kagum gn TT sb berani jadi diri sendiri dan jujur pada diri sendiri sb berani belajar kos yang orang lain tak berani amik.

"...x payahlah belajar tinggi2..Kerja tak dapat pun . Cucu aku kerja spm gaji dah lima enam ribu"

makcik yg cakap ni, cucu dia keje apa...melainkan dia berniaga sendiri, menjual diri atau sbnrnya cucu dia dah umo 50 thn sbb tu dah gaji tahap ni...pembongak je lebih..

tagas posted on 23-11-2014 11:01 AM
Adik aku sebaya ko..graduate tokyo university master in mecahnical engineering tajaan mara..skang da ...

ehem2, kirim salam adik

gurau je

TT, kita sebaya lah
Macam ko jugak, mak ayah aku dah start2 push pasal jodoh

TT, sape kata ko ni loser? masa mula2 baca masalah ko ni, aku x abes baca lagi dah terdetik rasa kagum.
sebab ko bersusah payah berdikari keje sambil belajar
aku pulak walaupun blaja full time tapi keluar2 berhutang banyak giler ngan PTPTN.
Sebenarnya aku kagum dengan ko dan malu ngan diri aku

Pasal jodoh tu jangan risau la..
Jodoh tu ada, insyaAllah dah tertulis
macam aku yang memang xde nasib baik dengan percintaan (setakat ni) tambah dengan orang dok push2 aku, mak ayah aku sendiri pun, tengok sekeliling kawan2 pompuan dah mengira anak, kadang2 (sebenarnya selalu) aku rasa jugak apa yang ko rasa ni
ko bayang la aku bercinta 6 taun, pun x jadi jugak
yang mak ayah kenalkan, sikit lagi nak bertunang, tiba2 tak jadi juga
ada je halangan, macam berat jodoh sampai aku pk nak mandi bunga
tapi itu time datang meroyan aku la dok pikir bukan2.
time rasional aku gelak je dok pk balik ape ke pandai sangat dok pk benda2 yang di luar kawalan kita

TT, rezeki kita ni semua tak sama...
ada yang diuji dengan kesenangan, rezeki melimpah ruah, suami hensem, kaya pulak tu, anak2 comel
tapi itu di luarannya,, di dalamnya kita tahu ke macam mana?
ada jugak yang diuji dengan kesusahan... nak makan pun tak mampu. tapi percaya lah bila aku kata orang yang susah adalah orang yg paling bahagia dalam dunia.. sebab dia senang nak merasa puas dan gembira dengan kurniaan yang sedikit.

TT kalau nak kawan dengan aku pun boleh...
aku selalu meroyan jugak, facebook pun dah deactivate sebab xnak tgk ex aku dan xnak kawan2 tanya pasal aku ngan dia. tapi at least kalau ko sedih, kalau aku x meroyan masa tu boleh la aku pujuk...

Tahun ni aku 25...tak sedar rupanya aku bukak thread ni tahun lepas .
Macam yang aku taip..aku masih lagi struggle nak habiskan degree aku . Insha-Allah tahun depan aku habis           *tolong doakan .
Sekarang , aku duduk dekat kampung sebab mak abah aku dah pencen . Yang jadi masalahnya sekarang , kalau dulu aku kerja dekat supermarket , aku tak ada masalah nak balik dalam pukul 10/11 malam . Tapi bila aku dah duduk dekat kampung , parents aku dah tak bagi aku kerja dekat supermarket sebab jalan nak masuk kampung gelap . Diaorang risau jadi apa - apa dekat aku . Aku dah cari kerja yang tak payah balik malam , tapi sangat sangat susah nak dapat .
Aku bingung , kalau aku tak kerja macam mana aku nak bayar yuran ?
Aku ada "plan" nak berhijrah ke negeri lain , cari kerja office untuk tiga bulan sebab bulan 1 aku kena pergi kursus intensif tapi parents aku tak bagi atas alasan aku masih belajar , dan kalau kerja duit gaji aku mungkin tak cukup untuk tampung sewa dan makan (sebenarnya aku tahu itu alasan ja - mak abah aku memang payah nak lepaskan aku ) .
Jadi , apa patut aku buat sekarang ? Patut ke aku rebel ?
Aku rasa hopeless dan helpess betul sekarang ini . Masalah kecik gini pun aku tak leh nak selesaikan . Mintak pandangan forumers yang otai - otai sekalian .

Selamat hari raya aidiladha in advance .

Ko ank nombor bape? Mak ayah ko punn..x nk lepaskan ko unt masa depan ko yg lebih baik..pujuk la mak tu, nangis2 sikit minta nak cari kerja kat luar..tak boleh la nak tahan ko tak bagi p mana sebab ko pun ada cita-cita..mak pun ada ayah temankan kat kampung tue..

24pieces replied at 22-9-2015 11:25 PM
Macam yang aku taip..aku mas ...

dik... ko kampung kat mana? paham sgt perasaan jenis family yg makayah payah nak lepas anak ni. tp ko bukan pi berjoli. ko nak gi cari duit utk tampung pelajaran.

kampung mana, universiti mana?

course ko amik tu, sesuai kat DBP ke muzium? ke mana2? DBP/Jabatan Pendidikan/Jabatan Muzium/Perpustakaan? kalau dpt part time kat mana2 yang akak taip ni cantik gak. part time - astu praktikal utk course ko - apply terus keje situ jadi pegawai. alang2 dah ade kaki sebelah dalam tu. All in one.

kalau berhenti belajar sekarang, barulah mungkin boleh dikatakan loser
sila teruskan belajar dan bekerja, supaya boleh grad dan supaya masa yang ada ni tak sia2.

so , ada pesbuk tak?
nak pesbuk

24pieces replied at 22-9-2015 11:25 PM
Macam yang aku taip..aku mas ...

Convince kn mak ayh ko..if dorg takut ko ni balik lewat bahaya..bgthu langkah2 yg ko blh prepare psl bahaya tu..psl nk berhijrah tu ko kna well plan gaji ko nnt cmne ko nk divide spy cukup sewa etc..kekdg sikap kita yg buatkn mak ayh xde trust issue..nak bg mak ayh ko trust,ko kna confident n tunjuk ko mampu berdikari..

Salam...aku baru dapat kerja dekat satu company publishing ini . Secara jujurnya , aku suka kerja dekat situ sebab aku boleh buat apa yang aku minat buat iaitu menulis . Tapi aku ada beberapa masalah .
Pertama , aku ada masalah dengan senior . Disebabkan aku fresh grads , aku memang tak ada apa-apa basic dalam bidang editing . Jadi aku berada di bawah tunjuk ajar senior2 . Yang menjadi masalahnya , diaorang tak berapa nak mengajar aku . Bila aku tanya soalan , diaorang akan jawab endah tak endah ataupun suruh aku buat sendiri . Bila aku buat salah , diaorang akan kata aku ini tak nak bertanya . Aku blur dan tak tahu macam mana nak pikat hati diaorang . Jadi kerja aku dekat situ hanya minta maaf ..maaf dan maaf sampai orang lain cakap aku ini naif sangat .
Kedua..aku ada masalah dengan boss aku . Aku tak sangka boss aku itu boss paling kejam dalam dunia sebab masa interview..Ya Allah punyalah baik tapi bila dah masuk kerja baru aku tahu perangai dia macam mana . Setakat ini aku tak kena marah lagi dengan boss , tapi hidup aku setiap pagi asyik fikir apa aku akan kena hari ini ? Kena marah ke ? Kena torture dengan senior ke sampai aku rasa aku takut nak pergi kerja . Aku asyik berdoa berdoa berdoa semoga tak jadi apa-apa hari ini , dan akhirnya aku tertanya - tanya , berkat ke rezeki yang aku dapat kalau aku tak sabar - sabar nak balik rumah . Seolah - olah kalau aku kat tempat kerja aku dalam neraka .

Aku sukakan kerja aku . Malah aku cuma nak jadi pekerja yang baik sahaja . Aku nak kerja elok - elok kumpul duit dan balik rumah dengan aman bahagia . Tapi apa yang aku nak aku tak dapat . Bila aku buat kerja cepat , aku kena marah dengan senior . Bila aku buat kerja lambat , orang atasan tanya aku bila kerja aku nak siap . Bila aku bertanya diaorang tak nak jawab , bila aku buat salah aku dimarah sebab tak bertanya . Aku ini orangnya yang tak pandai melawan , jadi aku cuma senyap dan minta maaf .

Aku tahu ramai yang akan kata aku cengeng , tapi aku sangat mengalu-alukan apa-apa tips atau nasihat . Apa patut aku buat ? Aku patut cari kerja lain ke? Tapi aku tak rasa ada company yang akan bg aku starting yang tinggi memandangkan aku ini fresh grads ( konvo pun belum ) .

Edited by Star_el at 30-9-2016 10:23 AM
24pieces replied at 29-9-2016 09:39 PM
Salam...aku baru dapat kerja dekat satu company publishing ini . Secara jujurnya , aku suka kerja de ...

Wasalam, here is my two cents.
Memula keje, kat mana pun, akan ada rasa tak happy tu awal2. Sebab nak adapt kt tempat baru kan. (Aku dah lupa istilah dia).
1. So, mmg kena kuatkan hati dulu utk tempuh the first 6 months or so. Kena buang rasa segan dan was-was tu (easier said than done huh), at least fake it.
2. Maybe cara ko tu mcm a bit annoying utk org layan? Cuba buat2 ceria sikit, bila pergi tanya org, so org pun terjangkit keceriaan tu hehe. Buat2 cute (in attitude, bukan muka) so org rs nk menolong.
-aku pun kinda annoyed nak layan org yg melewah, selenga, lembik etc
3. Sebelum jumpa senior tanya apa2, cuba kumpul dulu soalan tu banyak2, then pergi jumpa tanya semua sekali gus. Or at least tanya bila diorg free nak ajar. Maybe semua tgh busy, tu tak layan sgt.
4. Lagi satu, try belajar sendiri, even outside office hours. Pinjam contoh kerja senior ke, tgk materials yg dah published. It's hard work, but nothing come easy.
5. Be polite, nice and kind to others! So that others will come to like you. Tak kisahla org tu jenis cmne. Hipokrit je skjp kalau tak mampu ikhlas.
6. Kerja scr tersusun. Keep track of stuffs (maybe buat work progress in excel ke?), buat consistency list sendiri. Kena banyak buat notes time belajar ni.

Maaf panjang sgt bebelan.