CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hatida

kisah serammm...

Jagendas posted on 1-12-2014 12:38 PM
parok ngak tengok cite nge atu

doh masa tu ralit ngat duk tgk cter..dok layang doh kokram. leper dok layangg...
dok rase nape2 pom masa tu..pelik dok..seram pon dok..huuuu

MissMamamia75 posted on 1-12-2014 02:04 PM
seramnya...sapa lak yg nyamor jd adik TT ye..

cepat2 la sambung weh..

hahaha...pelik ork?? wallahu'alam.. sj je kot nk teman kita tgk tv..huk3!

#kisah 3

kisah ni adik aku yg cter. adik aku yg no 3... alaa yg menyamor tu ler. huhuhu!!
malam tu dia ngan abg dia duk melayan cter haper ntah kat tv..
masa tu orang lain semua dh tido.
bukan kat ruang tamu hokey..kat dapur. rumah aku ni kat ruang tamu ade tv sbijik.
kat dapur ada lg sebijik. tgh syok duk tgk ni tetiba bunyi prangg!! mcm bunyi pinggan pecah.
sinki, dapur, rak pinggan.. blakang diorang je. dua2 berpaling..xde paper pn.
tapi adik aku yang no3 ni perasan sesuatu yg pelik lagi aneh.
pisau potong sayur..alaa pisau kecik tu..elok je tegak berdiri! seolah-olah ade orang pegang.
cmner nk explain ek...mcm korang cucukkan pisau tu papan pemotong kayu.
terpacak kan? tp pisau tu terpacak atas tiles! biasa kt sinki dapur diletakkan tiles/mozek
yg kecik2 tu..bukan atas kayu hokey. pelik x?? berderau darah derang masa tu.
adik aku ni apalagi..tutup tv berdesup tros masuk bilik.. seb baik pisau tu x melayang.
kalo x.. naya beb! mau xckup tanah derang lari mengalahkan watson nyambek..huuuu!
motif pisau tu duk cmtu?? no komen..

menarik jugak.. teruskan bercerita yer.

PencuriHati posted on 1-12-2014 12:46 PM
Derah ar tt. Nok citer hok lain pulok.

sabor...sabor... se se neh...
jangang bimbang...ambe cter lake hok mana amber ingak..hihihi!!

khailya posted on 1-12-2014 03:47 PM

terima kasih...
insha Allah..selagi buleh ingat citer dan pengalaman yg menakutkan ittew..
selagi tulah tangan ini akan menaip.. wahh giteww!

Follow Us
khailya posted on 1-12-2014 03:47 PM

terima kasih..
insha Allah..akan terus bercerita..

Hatida posted on 1-12-2014 03:12 PM
hurmm molek gok wat gtu...napok pelik sikek tny password.
kalu agok ye dokleh jwb tu..bukang dia  ...

klu dia salah p/word tt nak buat cam ner??

A) Lari laju2
B) Kejung
C) Pengsan
D) Keras
E) pura2 mengantuk

F) Atau kesemua diatas.

Jgn kene tegur "AWAK DAH TAHU KER??" sudah la

#Kisah 4

kali ni pengalaman mak sedara aku. kejadian di rumah aku dan rumah lamanya di berek polis kuantan. masa kat umah lama.. dia selalu sangat kena kacau. rumah pangsa 4 tingkat. dia duk tingkat 3. rumah atas xde org duduk.. mmg dh lama org xduduk rumah tu. dia ni duk sorg.. yelah hasben keje. anak 2 org je. yg lelaki bujang, g keje. anak pompuan dia lak duk umah sendiri, dh kawen.so, makcik aku ni bila xde keje dia suka tgk tv..tdo. lepas solat dia mengaji..hari tu lepas dia solat, mengaji.. dia baring atas katil dlm bilik dia. kt pintu bilik dia pasangkan langsir.
dia perasan mcm ade orang tgh perati kt dia... mengintai di balik langsir cmtu laa kn. dia tgk ngan ekor mata dia la. tp bila tgk btol2 xde pn...
pastu makcik aku ni perasan lg.. sekali nampak laa muka dia. budak rupanya... ada laa dlm 2 tahun gtu. bila makcik aku ni bangun, cepat2 dia lari..
bila tgk kt luar, budak tu dah hilang. ms makcik aku perasan mula2 tu dia ingatkan anak yg dia jaga dlu ada dtg umah. tp bukan sbb budak tu dh lama pindah umah ngan famili dia. makcik aku pn buat deek jelah. mmg cekal btol macik aku nih.. kalo aku laa, menggigil2 lutut ni ha.
si budak tu plak seb baik xpkai bedak putih melepak ke.. mcm ju-on tu ke.. maunya berbuih mulut aku kt situ..
kejadian lain plak, masa makcik aku ni tgh msk... dia perasan mcm ade orang duk lantunkan bola pingpong.. btol2 atas kepala dia. means.. umah tingkat ats. padahal xde org duduk pn umah tu. bunyi tu ikut je ke mana makcik aku pegi.. ke ruang tamu..bilik air..bilik tdo. kadang2 dia pernah gak dgr org seret tong gas.. sreett..sreett... hurmm penghuni umah atas kehabisan gas memasak kot? huhuhu!! aku sendiri pernah kena beb!
ms tu aku xtau lg umah atas mmg dh lama xberpenghuni. masa aku kena tu makcik xcter lg psl umah tu. al-kisahnya aku duk umah kazen aku.. anak makcik aku ni laa. tgh masak nasik ayam. xde bekas besar. so makcik suh aku g amik bekas kt umah dia. aku g ngan kazen aku ni.. tp dia tunggu dlm keta. aku yg naik atas. tgh duk cari2 bekas kt dapur.. tetiba "tup! tap! tup! tap!" btol3 atas kepala aku.. walawehh! saper plak main bola pingpong dlm umah ni?? cuak gak masa tu.. bila dah jmpa bekas tu cepat2 aku g kt ruang tamu. oh lupa nk gtau... lepas aku msuk umah makcik aku tu, perkara pertama aku buat.. bukak tv sbb ada siaran langsung IIFA Awards. hehehe.. padahal aku takut duk sorg2.. nyempat je aku layan IIFA Awards tu kejap dalam takut2 pn.. berat nanang haku nih kn? (tangan kt bahu..mata ke atas..mulut nganga sket) tgh syok tgk tv.. tetiba bunyik lg benda alah tu..lg kuat lantunnye. humang aihh.. perhambat aku ke haper?? aku apalagi..cepat2 ttup tv.. kunci pintu semua..berlari weh trun tangga. seb baik xtercabut lutut aku. msuk je dlm kete.. aku perati je umah atas tu. so creepy la.. aku tny laa kazen aku ni. umah atas tu xde org ke? dia ckp mana ada org..dh bertahun org xduduk umah tu.. what de fish?? dia tny aku blk knp tny cmtu. aku bgtaula apa yg aku dgr td. dia siap bleh kata kt aku.. "padan muke mung! kan dh kena! hahaha!!" speechless aku ms tu..huhuhu!!
kt umah aku ade satu kes. makcik aku ni gak yg kena. dapur aku ni ada 2 bilik air. kes nye xdelah nk berebut bagai bila nk mndi.. nak2 time raya. ms tu dlm kol 2-3 pg kot.. makcik aku nak buang air. turun je tangga dapur..jalan 5-6 langkah tros msuk bilik air. kira tangga tu menghadap ke bilik air (bilik air baru). bilik air lama disebelah kanan bilik air baru. bilik air lama ni besar sikit. sbb arwah nenek aku suka basuh kain baju dia dlm bilik air tu. dulu mana ada guna mesin basuh. pakai gonyoh ngan tgn je. lepas makcik aku kuar dr bilik air tu, pintu bilik air lama terbuka. so dia ternampak bayang hitam tgh duduk mencangkung, kepala ditundukkan ke bawah. bila dia reverse.. tgk betol2 lg sekali, dh hilang benda tu.
korang rs ape ek? hurmm... Last edited by Hatida on 1-12-2014 04:44 PM

gaza posted on 1-12-2014 04:07 PM
klu dia salah p/word tt nak buat cam ner??

A) Lari laju2

ohh tidakk!! kesemua diatas  kot??
simpang malaikat 44 kalo dia ckp cmtu..
seram beb!! huhuhu!!

Hatida posted on 1-12-2014 12:06 PM
#kisah 1

kejadian ni berlaku masa aku form 2 or 3 kalo xsilap..

...ehhmm ehmm..kopem lepas ni ak dengar bunyi ni ak larikkk

#Kisah 5

kisah ni berlaku ms aku skolah rendah. ms tu dapur umah aku dapur kayu lagi. skrang dh dinaiktaraf jd dapur simen. hehehe.. n then ms tu jugak blom ada lg tv kt dapur. aku ngan adik aku yg no 2 tgh syok duk main kete control mainan yg ayah aku beli. alaa bkn cm zaman skrang kete beso gedabak guna remote control wireless. dlu kete kecik je, ada wayar. remote control dia ada dua butang je..butang jln ke depan satu.. ke belakang satu. butang kaler merah.  tgh duk main ni tetiba aku terdengar org bg salam.. mmg jelas sgt2. aku senyap.. aku suruh adik aku senyap gak. lagi sekali aku dgr orang bg salam. suara org perempuan.. nak kata budak, bukan. mak budak pn bukan.. remaja kot yg sesuai?? aku pn jawab laa salam tu smbil bukak tingkap. uik?? gelap gulita.. xde org. yg aku nampak beberapa deret pokok pisang..pokok jambu batu dan semak samun. tu pn nampak samar2 je sebab aku bukak tingkap kn. so cahaya lampu dari dapur yg membantu aku melihat ke luar.. cheewah! adik aku tny la.. "piye kak??" aku hanya angkat bahu dan gelengkan kepala. ttup balik tingkap tu then smbung blk main kete control. dan2 tu jugak lagi sekali lagi aku dgr org bg salam. suara yg sama! aku ngan adik aku nih berpandangan. pelik dh ni... apalagi berdesup lari msuk dlm umah tinggalkan kete control yg xtau dh tercampak kt mana.. uoll's pernah alami x??

sipang tiger duaner mek weh

sipang tiger cnering ke

jihah_kudat posted on 1-12-2014 04:53 PM

hahaha!! kan..??
ms tu mmg xrs apa pn..
lain laa kalo dia betul2 tunjukkn muka dia..
huwaa!

Jagendas posted on 1-12-2014 05:08 PM
sipang tiger duaner mek weh

sipang tiger cnering ke

ehh bukang..bukang situ..
jauh ngat or nepor pah ke nung..
kg ambe tah pata epot ning..
hehehe..

Hatida posted on 1-12-2014 05:14 PM
ehh bukang..bukang situ..
jauh ngat or nepor pah ke nung..
kg ambe tah pata epot ning..

tah epok pulok
sipan tige tok jembal ke kat kem askor nung
bira keda roti cana

kalu otw ke epok memang keras situ
byk bangunan

x sampai sehari 2 pages

aku cuba hadam
tapi aku nampak
wall of text je
pinau mata

Tolong la buat perenggan TT oi.

Wahh..dah bnyak citer nye.. kipidap TT..

jihah_kudat posted on 1-12-2014 04:53 PM

hahaha!!
kalah watson nyambek.. lari pecut kot??