CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Siapa pernah terkena? seram lah pulak nak pergi bercuti. macam semua hotel je..

fatehana replied at 11-9-2015 03:15 PM
City Bayview Hotel Penang xde dlm list yea

situ pun leh tahan klu terkena floornya

Majestic Hotel Ipoh mmg hotel lama. Lif pun old school type

Edited by k-love-n at 3-10-2015 01:54 PM

hai TT, nak tumpang cerita.. pengalaman aku di Ase**** Resort. (teka sendirik)

Ofis aku buat company retreat kat resort ni, macam meeting sambil holiday la gitu. total kitorang ni adalah dalam 65-70 orang. Pagi jumaat semua mesti check-in sbb ptg tu lepas solat jumaat dah start program. So kitorang dari KL semua dah gerak dari malam khamis lagi, ngam2 pagi tu dah boleh check-in. naik feri yang pagi2 punya..

resort ni bagi aku best, cantik, nampak mewah dan lokasi dia strategik, dekat dgn pantai cenang. Dia terbahagi kepada dua bahagian, timur dgn barat kot, tak pasti nama bahagian dia tu. yang timur tu bilik2 dia mcm style lama myb 1st generation utk resort ni, while bahagian barat bilik2 dia masih baru.

aku dgn kwn2 ofis yg rapat dalam 6 orang terpisah, 2 org dpt bilik area timur, aku dgn 3 orang lagi dpt bilik barat. So, ni gambaran aku sepanjang nak ke bilik area barat tu dgn keadaan bilik..

aku dgn yg lagi 3 tu dpt bilik tgkat 4 which means tgkat atas skali.. kami expect adalah lif, sekali xde.. kena menapak naik tangga. dah lah bwk beg berat (konon2 nt nak shopping). dari lobi nak ke tangga tu sangatlah jauh.. dan kami sesat! padahal jalan dia sehala je menuju ke belakang.. rupanya tangga untuk kebilik kami tu tersembunyi sikit.. bilik kami terasing rupanya. cuma ada 4 je bilik dan tangga tu satu-satunya nk ke bilik kami..

dah masuk dalam bilik, mak ai besar gila bilik dia.. cantik.. tp bukak tingkap.. OK, nampak seram.. mengadap bukit yang sayup2 dan keadaan sgt sunyi. swimming pool area situ pun ditutup utk org awam, katanya ada budak mati lemas situ..  

Program berjalan seperti biasa smpai lah tamat pkul 9 lebih cmtu.. kami ni decide lah nak jln2 kat pantai cenang dah alang2 habis program cepat dan malam tu nampak meriah sgt almaklum malam minggu. kitorang berjimba sakan, ketawa berdekah-dekah2, lepak2 kat kedai smbil minum2 smpailah pukul 12. Kami gerak balik hotel ramai2 termasuk bos.

sampai je area lobi, kami berpecah, yang ke bilik timur & ke bilik barat. time tu lahhh... tiba2 dgr perempuan mengilai... kuat dan bergema.. kitorang senyap jelah..jalan laju2.. even org kt lobi & front desk dah xde lepak2 situ..lampu pun dimalapkan.. sepanjang perjalanan kami ke bilik rupenya dinding2 situ byk gmba2 n brg2 ala2 ritual. mcm bomoh2 thai cmtu.. sesat lagi sekali, salah naik tangga, turun balik.. mmg semua senyap je, takut punya pasal. muka kami berempat mmg pucat abis lah..

balik bilik, boleh pulak bilik kitorang tu terbukak tingkap dia.. tadi keluar mcm xterbukak pun.. boleh la rasa angin2 malam..tutup xpndang luar lgsung.. adui, pas solat baca2 sikit, tidur. tapi terganggu dgn bunyi orang lalu lalang kat luar. sibuk betul kat luar bilik kitorang tu. bunyi pintu dum dam terbukak tertutup, orang ketawa2, berbual2 smpai pagi.. tu je lah pengalaman aku.

hari ketiga- hari balik kebanyakan share cerita masing2..

bos - Bilik dia (area timur) bergegar & suara mengilai mmg rasa dkat sgt..

bos lagi sorang (area timur) dalam bilik dia ada 1 potret yang sampai sekarang dia tak ingat potret apa. dia suka tenung potret tu, mcm kena pukau tapi lepas tu dia akan terlupa potret tu bentuk apa. dia sebilik dgn sorang alim2 la, setiap hari dia akan baca al-quran. sbb dia kata, dia rasa xsedap dalam bilik tu. dan dia pun tak ingat potret tu bentuk apa.. dia ada bgtau potret tu selalu senget, bos yang suka tenung tu, akan betulkan potret tu & tenung lama2 smpailah ditegur, baru bos tu tersedar.

budak technician - bilik area barat, tgkat bawah. nampak susuk tubuh pkai baju putih rmbut pnjang membelakangkan dorg dkat ngn bukit. sama waktu kitorang dgr suara mengilai tu..

kwn2 lain (bilik timur) malam je paling pelik & suasana sayup2.. paling2 pun rasa meremang je sepanjang laluan ke bilik..

bagi aku, semua nasib.. nasib xbaik, kena lah.. nasib baik, xdelah terkena.. lagipun, kalau suruh aku pegi lagi resort tu, aku mmg akan pegi. sebab best kot.. makanan pun OK. cuma... pabila malam menjelma..

sape2 boleh share di Afamosa.. tmpat tu katanya lagi angker.. aku pun ada kena sipi2..

Rate

1

pernah stay kat vistana hotel, Pahang
so far, alhamdulilah..tido sorg xde apa2
takut jugak tapi aku dah set dalam pala otak
aku x kaco hang, hang jangan kaco aku
aku letih balik keja, dgn nak ngadap buat report, jgn cari pasal
satgi aku bangun bersilat..dgr cm ckp besar kan?? tapi sebenarnya tak..
aku buat n ckp gitu utk kuatkan diri, kena cekal sbb klu tak, x jadi keja la
aku cuba kuatkan mental n fizikal..alhamdulilah, aman2 saja

fifie_olin replied at 9-9-2015 09:18 AM
kwn opis aku br citer smlm..
dia stay otel kt labuan...
tgh lepak tgk tv...ada 2 lembaga mcm manus ...

hotel yg mana 1 ye? coz kat labuan ni bleh tahan byk gak hotel bajet..

saja nak naikkan benang ni sebab dah lama tak baca dua-dua benang hotel

Edited by awanearisu at 7-1-2016 06:22 PM
k-love-n replied at 3-10-2015 01:52 PM
hai TT, nak tumpang cerita.. pengalaman aku di Ase**** Resort. (teka sendirik)

Ofis aku buat comp ...

dulu-dulu kan, percaya tak kita pernah menang penginapan percuma di A Famosa resort. kita dapat bauchar penginapan rumah banglo, bukan yang apartment. Jadi habis dua tiga keluarga kita ajak ke sana

Banglo ni sebelah-sebelahnya pun banglo juga. Malam-malam kalau berdiri di tingkap dapur, boleh nampak guest di banglo sebelah yang turut memasak. Banglo ni ada kolam renang kecil di laman hadapan, dan di dalam banglo tersebut ada taman kecil yang dikelilingi kaca dan pintu sliding. Kawasan taman tu pula seingat kita tak berbumbung, ruangnya petak sahaja bersebelahan dengan ruang tamu dan menghadap ruang dapur.

Tapi mungkin masa tu ramai, ataupun kita sendiri tak terbuka hijab, Alhamdulillah takde kes-kes yang tak diingini. Banglo tu agak seronok kalau duduk beramai-ramai, namun diakui kawasan tersebut senyap sunyi dan agak jauh sedikit dari taman tema A Famosa Waterworld tu.

Follow Us
awanearisu replied at 7-1-2016 06:16 PM
dulu-dulu kan, percaya tak kita pernah menang penginapan percuma di A Famosa resort. kita dapat  ...

awal bulan Nov lepas aku satu family stay kt Banglo A Famosa ni..1 mlm je pun staynya.. mak ai..jauh nya la masuk ke dalam dari water park tu rupanya banglo2 ni..ada banyak jenis.. serious mmg gelap la klu takde lampu jalan.. itu pun bukan sepanjang jln ada lampunya..tempat dan kawasan dah cantik..luas giler a famosa ni.. syg takde kedai2 or restoran atau tempat2 yg boleh jadi tarikan utk belah mlm la..kedai serbaneka pun ada satu je..tu pun nan hado jer.. harapkan koboi town tu jer.. tu pun aku tak pegi..
Alhamdullilah takde kejadian pelik apa pun..banglo sebelah mmg terbiar takde org..sampai langsir pun koyak2 dah..katanya A Famosa punya..yg satu lagi ada didiami oleh pekerja2 pembersihan kt situ la.. siangnya tu mmg berendam tak hengat dlm swimming pool kt sebelah blkg banglo.. mengadap ke jln raya yg seberangnya hutan banat.. banglo yg aku stay ni mmg private punya yg disewakan.. tapi mostly mmg banyak yg kosong la tak didiami.. tapi klu takde org kt rumah sebelah satu lagi tu mmg sunyi sesunyinya..  

ada dengar2 katanya tapak banglo2 ni dulu kawasan askar jepun pancung kepala..tapi katanya dah dipagar.. yg kena kacau tu pun nasib2 la..saki bakinya ada lagi tapi tinggal yg suka memerhati jer..tak kacau apa pun.. yg condotel tu aku tak sure la berhantu jgk ke tidak..

myakayina replied at 8-1-2016 04:55 PM
awal bulan Nov lepas aku satu family stay kt Banglo A Famosa ni..1 mlm je pun staynya.. mak ai..ja ...

kan jauh kan? masa kami bermalam di situ, tertanya-tanya juga nanti lepas check-out, bagaimana agaknya kru housekeeping nak menapak ke sana untuk membersihkan rumah banglo tu

Saya da 3 kali stay kat banglo-banglo kat afamosa tu. Alhamdulillah x kena kacau. Nasib baik.

awanearisu replied at 8-1-2016 06:59 PM
kan jauh kan? masa kami bermalam di situ, tertanya-tanya juga nanti lepas check-out, bagaimana aga ...

kann.. tapi yg duduk sebelah banglo kitorang tu pekerja2nya pakai motor roda 3 yg ada tempat isi brg sebelah nya tu..rasanya org Indon kot..dok serumah brp org la x pasti.. lagi satu pak guard yg jaga gate nak masuk ke kawasan banglo tu mmg hati kering la gamaknya kot.. sorang2 stay kt pondok tu.. tapi ada polis peronda masuk malam2 kat situ jgk..

ptgnya tu ktorang siap2 pegi town melaka utk dinner..pusing2 town.. dlm kul 9 lebih sampai banglo..malam pukul 11 lebih ktorang dah tido..sunyi giler ko! masing2 pengsan tak sedar hapa la kot.. banglonya cantik..kawasan ok..cuma tak ramai yg stay..klu ada yg stay pun jauh dari kitorang.. ada je ktorang jumpa org jalan kaki dlm gelap..mmg kental la..tak pun dah biasa kt sana.. pekerja situ kot.. tapi tak serik la nak pegi sana lagi..

Skeri jugak pengalaman korang.. Minx2 dijauhkan la terjumpa bende2 ni.. Dala aku ni rajin berjalan... Tapi memang sejak lepak board misteri ni.. Setiap kali nak booking hotel.. Mesti review dulu pengalaman orang lain stay hotel tu.. Takot2 la kan... Aku pon ade anak kecik plak..

A famosa.

Aku selalu gi. Duduk sorang.

Pernah juga kena kacau. Tapi dia kacau dari bilik sebelah. Other than that.... tak de apa.

ak bca thread ni dah lama....wlaupn x bca kt cni tetap aku takut nk tdo kt hotel/homestay n sewaktu dgnnya...cuma bgusnya kt thread ni dpat la sdikit sbnyk sumber tmpat yg ok tmpat mana yg tak... tq tt n forumer2....aku pn pnh kna kt Hotel Mega, Miri....

nuerulcayang replied at 11-1-2016 04:16 PM
ak bca thread ni dah lama....wlaupn x bca kt cni tetap aku takut nk tdo kt hotel/homestay n sewaktu  ...

sebenarny tak nak tau...tp kena tau gak haha...aku kalau g miri, situlah aku duduk haha..ko kena ape yer? so far aku duk otel tu ok jer...

Edited by cm_puding at 12-1-2016 12:28 PM

Nampak thread ni up, tetiba nak cerita hahaha,

Masa bahang piala Malaysia final tu, aku gi Kedah, sepupu kawen, stay kat Leverage Hotel, area Jalan Kuala Kedah tu. 3 bijik kereta pegi.

Memandangkan aku ada 2 anak, aku ambik suites room je la, besar sikit, book untuk 2 malam. Sampai sana Jumaat petang, check in.

Masuk bilik tu je, aku dapat rasa bilik tu macam lama la gak takde orang duduk, sebab macam dah lama tak bukak tingkap tu, kurang bau segar macam bilik yang biasa orang duduk, tapi aku tak ambik port la pasal tu, biarkan je la. Asalkan ekon hidup, lampu menyala, tv pun berfungi baik untuk aku tengok Final Piala Malaysia 2015, dah cukup la dah.

Malam pertama, takde apa pun berlaku, layan je tido.

Malam kedua, lepas tengok Final Piala Malaysia, Selangor menang plak tu, bersorak sorak aku dalam bilik tu, aku pun tido. Bini aku dah lama hanyut dalam mimpi dah.

Aku terjaga dalam jam 1:20 pagi, sebab terdengar bunyi orang ketuk pintu, bangun la ke pintu tu, intai kat lubang tu, tengok takde orang. Ciss betul lah. Kemudian, pegi balik ke katil, baring, pastu dengar bunyi ketuk lagi pintu. Berjalan la slow slow, intai. Masa sebelum intai lubang tu, masih lagi dengar bunyi ketuk, bila intai je takde orang. Rasa tak puas ati, bukak pintu, pun takde orang hahaha. Siot je la kan.

Boring dengan keadaan main ketuk pintu, aku pun balik ke katil. Bakar rokok, tetiba dengar lagi bunyi ketukan pintu. Damn, memain ni. Tapi aku tak bangun, cuma tetiba rasa lain, macam bukan di pintu bunyi tu datang. Aku follow bunyi tu, dan .... ermmmm bunyi tu datang dari tingkap, ketuk dari luar, yang mana bilik aku tu adalah di tingkat 2 hahaha. Bilik tu ada 2 tingkap, satu sebelah katil aku, satu lagi belah depan, setentang dengan pintu bilik. Yang berbunyi adalah tingkat bertentangan pintu masuk tu. Haha, agak kurang sopan gi ketuk tingkap tu. Aku diam je la, bagitau, tak yah la main ketuk2 lagi, dah lewat ni, esok nak balik KL dah ni. Pastu bunyi tu ilang.

Baru nak baring, dengar suara budak perempuan riang ria berlari lari pula, diikuti, bunyi orang lompat2 kat atas bumbung. Padahal bilik aku tu dah tingkat atas sekali dah haha, apa kejadahnya plak budak2 bersuka ria time pukul 2 pagi ntah.

Dan, lepas bunyi tu semua habis, dalam pukul 2:10 pagi, aku dengar plak bunyi shower kat bilik mandi terbuka. Yang ni dengar jelas sebab aku baring menghadap pintu toilet. Aku bangun, tolak pintu tu, air tu automatik stop keluar haha. Aku tutup balik pintu, gi baring, bunyi lagi hahaha. Lain macam betul gurauan dia disitu. Totally stop main air tu dalam pukul 2:30 pagi, masa tu bini aku bangun gi toilet. Bini aku tanya, aku baru lepas mandi ke hahhaa.

Sekian lah cerita kisah benar aku pasal hotel Laverage ni huhu

daun_getah replied at 12-1-2016 11:43 AM
sebenarny tak nak tau...tp kena tau gak haha...aku kalau g miri, situlah aku duduk haha..ko kena a ...

haha cmni cternye....

aku dpt g kursus kt srawak...pegi 3 pmpuan 2 lelaki... excited gler sbb smbil2 mnyelam smbil mnum air hehe...
seminggu sblum g kursus tu...aku ada mimpi hantu seminggu berturut2..hantu yg sama..keadaan yg sama..smua sama...
aku akn trbangun pukul 1 @ 2 lbih pagi dgn otomatik...pstu aku risau la..aku bwk yasin kecik2 tu 2 3 buku....g dalam 4 hari 3 malam
..smpai msa naik flight...ok lah..

naik flight trun kt airport miri...ha aku jejak je tanah miri tu..trus aku ttiba rsa sgt x sdap ati...dtmbah pulak suasana airport tu suram ckit..
pstu g hotel mega...dpt bilik x ingt floor brpe...naik lift dgn rsa x sdap ati..dpt blik connection room...ada 2 katil 1 katil king kot bsar gedabak..
1 lg katil queen rapat kt dinding bilik air...aku stay ngn 2 orang kawan aku tu la..blik 1 lg tu katil king.mmber aku yg lelaki duk sorg..
aku round2 la blik aku tu smbil kebas2 katil..bca apa2 yg patut...msa msuk blik air..kt blakang pintu ada bathtub..cm suram je n rsa x sdap la..

petang tu kitorg g jalan2 pstu aku bli frame ayt kursi yg jahit atas kulit tu....sebb ak ni penakut yg amat..ak tdo di apit mmber kiri kanan..
sorg tdo katil queen tu pstu aku n member aku hujung...so mlam tu trun msa nk mndi ada black out kejap..pstu ok..then kitorg g mkan..
msa nk tdo tu aku x bg ttup tv sbb aku tkut bla trsedar akn sunyi kn...spt yg aku ckp..aku trsedar lam kul 2 lbh..aku xleh bukak mata in real
(mksudnya kita bkk mata tp kelopak x bkk) hrp phm ye..pstu aku tgk la makhluk yg sma sbiji lm mimpi aku dtg lalu dpan tv tu..msa tu bdan aku meremang
cm kucing nk gduh tu...yg klakar aku x smpat nk pk tkut..tp aku pk eh cmner leh ada bnda ni..sdgkn dh ada yassin ngn ayat kursi..pstu duk pk
apa nk bca..trus aku bca allahuakbar punye la ssah..dia leh gelak pstu terbang kt laluan ke pntu utama tu..pstu aku ingt dh xde la kan..
kawan aku tnye ko mmbebel apa..tp aku x brani nk bkk mata..pstu aku wt2 gerak tubuh aku paling ke kiri smbil tgan aku menggagau cri yassin
bwh bantal...nah skali lg bdan aku jd meremang cm td..skali dia duk sblah katil aku (ruang antara katil aku ngn katil queen) cm cak2 kt aku...
trus aku wt2 ensot2 tbuh aku smpai kena mmber aku..then aku wt2 pusing blah sna aku peluk kawan aku....

skali dia naik peluk aku daa.... aku dh x pk tkut dh..aku pk apa nk bca ni..lau bca ayat kursi pnjg nnti dia gelak plk..aku tringt allahuakbar..
trus baca alluakbar..ssah weh..bla dpat bca ngn lncar..dia merengus cm bunyik huh..cm marah la..pstu trus ilang..kawan aku tnye lg npe ko ni
br aku brani bkk mata aku ckp xde pape..esok br aku cter...member aku ckp dia dh nmpk dh bnda tu sbb bnda tu lalu tepi dia...tp buat2 xtau..
choi sgt kn... ari ke 2 ktorg bca yassin renjis2 blik leh n tdo..ari ketiga tdo lmbat sbb member aku nmpak plk mlm last tu..jd dia xnk tdo atas katil queen tu..
dia nk tdo atas lntai sblah member aku sorg lg tu...jd pkat smua xnk tdo sbb aku tkut nnti ada bnda lain lak atas katil queen tu...last2 trtdo jua..hehe

msa duk situ rsa lmbatnya nk blik...pstu msa naik flight nk blik tu....msuk je flight trus ilang sgala rsa yg x sdap ati tu...pstu balik umah lak xde orang..
housemate smua blik kmpung...elok je aku duk umah sorg2..siap mmbasuh n sidai bju kt brande lg...mmber laki aku ckap msa black out tu dia nmpk byang2 itaam...ha tu la pngalaman aku kt citu...tp x berakhir kt citu la cternye...lupa nk describe bnda tu rmbut cm kenny g yg tiup seksofon tu..xde muka tp ada mata wrna cm api... pstu bju putih bdan sparuh...

ok thks for sharing nuerulcayang....aku kalu duk otel mmg tv/lampu/bilik air mmg on 24j lah hehe...tp tulah kalu nak jadi, jadik gak kan...tawakal jelah...

Fuhhh baru habis baca cerita2 seram uols. Aku pun pernah stay kat few hotels yang list kat atas. Tapi so far takde pape.

Kalau ada pape pun, aku selalu ingat orang sebelah je yang buat hal dia.

cm_puding replied at 12-1-2016 04:23 AM
Nampak thread ni up, tetiba nak cerita hahaha,

Masa bahang piala Malaysia final tu, aku gi Kedah ...

Hahahhahahahahahhahaha..aku pun pergi a.star masa final piala Malaysia tu. Punya la payah nak book hotel termasuk hotel yang kau stay ni, ngam2 reception cakap bilik baru penuh. Naseb menyebelahi aku la sebab tak dapat stay situ. Last-last lari pergi hotel Bandar Darul Aman golf and country club. Alhamdulillah situ 'bersih'..

daun_getah replied at 13-1-2016 09:59 AM
ok thks for sharing nuerulcayang....aku kalu duk otel mmg tv/lampu/bilik air mmg on 24j lah hehe...t ...

ha kan....mungkin certain2 floor n blik je bukan smua...aku ckap je tkut..tp lau dh trpksa aku pegi je....cm skarang lau kena g kursus..aku bwak laki ngn anak2 aku skali senang...cuma lau tau awal2 ada kes kt tmpat kita nak pergi tu boleh la kita lbih berhati2.... cm ilham beach resort PD, laki aku pnh stay sna 2 3 kali..
x pnh kena apa2...