CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Siapa pernah terkena? seram lah pulak nak pergi bercuti. macam semua hotel je..

dulu pernah stay kat ilham resort .

alhamdulillah , takde gangguan.

tp kawan ibu ad kene kacau lah .

dya duk kat bilik yg berdekatan ngn hutan tu .

fuhhh , nasib tang kami takde ape2 yg jadikkk ..

Tak tau knp asal hotel je hantu. Hotel je Hantu. Aku nk share sket pasal hantu kat hotel.

Hotel r**********. Tak sampai 10minit jalan kaki dr menara tinggi kat kl tu.. Aku dulu in house guard kat situ. Cite ni kawan sekerja yg kena sampai demam Dan terus berhenti keja.

Malam tu dia keja 11-7 am. Masa duk ronda kat basement, car park laaa.. Dia nampak sorang pmpuan baju putih pimpin anak dia dlm 5-6yo la... jalan kat ujung sane.
Kat ujung tu ada tangga yg dah ditutup n tak digunakan lagi. Maksudnya tangga mati la kiranya. Member td ingat guest hotel tu salah jalan. Dia kejar LA.. Tak lari pun tp lajukan langkah je. Dia nampak pmpuan tadi jalan ke tangga sambil mata memandang ke member tu. Sampai je.. Takde manusia pun. Trus lari ke control room.. Esoknya demam trus cuti trust benti keja. Lehnatnya aku plan kena ronda2 kat basement. Slame ni main kat lobby je. Tak lama aku benti gak

non.sari replied at 2-12-2014 07:42 PM
aritu jalan cherating..
husband cadang nak stay hotel legend tu..
teringat penah baca kat sini hot ...

Erk penah dulu tido sini secara xsengaja, coz kebetulan nak menghala kuala terengganu dah malam.. main amik apa bilik ada, tetiba bathroom berasap.. kitorang panggil pekeje hotel, dorang panggil technician, puas cari apa punca asap x jumpa.. kat hair dryer pun bukan.. sudahnya malam i xboleh tido sampai ke pagi huhu

Saujana hotel subang tu ok je aman2 tido 3 malam sebab aku kawin dok bersiap situ sebelum bersanding hehehe..

Hotel yg xboleh tido sampai ke pagi sebab rasa diperhatikan adalah sri malaysia genting huhu, maybe bilik tu je kot.. bilik lain elok aje..

kacanghazel replied at 9-7-2015 06:44 PM
Nak tau kisah-kisah misteri hotel..kena tanya org yang kerja kat hotel.....any hoteliers kat sini??  ...

My hubby kje kat vivatel hotel, dlu ue3 plaza kan.. Dkat jln loke yew.. Huhuhu.. Mcm2 cerita dia bwk blk. Now boss dia suruh dia lead yassin every friday. Sbb dhbstart gnggu. Ada amoi mati tbako kt parking lot dlu.. Floor yg kosong tp blh bau rokok..

baby_zara replied at 9-4-2016 03:10 AM
My hubby kje kat vivatel hotel, dlu ue3 plaza kan.. Dkat jln loke yew.. Huhuhu.. Mcm2 cerita dia b ...

Aiyakkkkk!!!!!! dasyat tu...mati terbako??? kesiannya..

letter2 replied at 4-4-2016 05:57 PM
Tak tau knp asal hotel je hantu. Hotel je Hantu. Aku nk share sket pasal hantu kat hotel.

Hotel  ...

dan tak tau juga kenapa...asal hantu je..baju putih...asal baju putih je..hantu......nak buat camne...dah tu uniform dia kot..ni mesti kena teruk , sampai resign..huhu

Follow Us
Kdg2 kat hotel mmg ade eek bunyi budak2 dok lari2 sane sini gelak2 malam2....kul 11 kul 12..

Hatida replied at 17-9-2015 03:44 AM
Rasanya tak semua hotel seram @ berhantu kot.. depends luck masing2 la. Kalau dah nasib dia nak kena ...

Me and my family duduk dkt bilik yg you duduk ni lah dan Tuhan saja yg tahu teruk kami kena ganggu smpi x boleh tidur!

It was a last minute hols and we were on our way to redang island,but we decided to went early to visit KT,but then most hotels are fully booked(silly us we didnt planned as we thought of it as a last minute plans)..the only place thats left was tasik kenyir lake view resort..i wasnt amused with the resort but hubby insisted (first instinct dh kata jgn pi tp duk ikut jugak kata suami)..

On our first day,smpi je kereta dh kena parked kt bahagian bawah resort,dkt dgn area hutan terpelihara cause i noticed raindeers and someother friendly animals dkt situ..lps parked we have to call lobby for buggy to picked us to the resort..quite far i would say but something different,the kids were happy..

I dpt bilik yg betul2 mengadap pool,but kt balcony mengadap lake kenyir..nice view,bilik besar,separate bathrooms and to go to other "house" mcm ada jambatan kecil..tp rumah sebelah tu x de sapa..siang ok,org lalu lalang and all..but when the night comes everything was so quiet..i bila nak keluar makan kena panjat tangga lah keluar dr rumah chalet tu..along the way,mcm kita rentas hutan utk ke main building makan dkt the restaurant..the feeling tu i x tau nak ckp mcm mana tp i ignore la kan..

First night i x sedar apa,tp husband pg nya duk ngadu ada org sembang dlm bilik..jln mundar mandir..timber flooring so boleh dgr mcm tapak kaki berjln..ok fine..

I ckp since we brought kids why dont kita pagar ourselves..ye lah tmpt kita x tau asal usul,takut haiwan liar or berbisa je..husband pagar bilik kitaorg duduk tu,tp sbb rumah tu bertiang,mcm rumah org dulu2 ada tiang jd rumah tu x cecah tanah..dia pagar pon x habis..

Mlm kedua tu lah cik langsuir ni buat perangai..pukul 12am sharp dia main bukak katup switch..i x sedar,tp hubby yg mengomel bgn pergi bilik air sambil bebel ada org main petik suis lampu..i mamai i ckp ala..i think tnb people mustve done something betulkan switch yg rosak ke apa..then,bila i nak lelap balik..there you go...

As i am partly concious i nampak dia..dia as in cik langsuir tu tgh senyum sehabis manis dia lah mcm joker batman tu..

Psl dpt usik kami dr tido..then i went on a sudden wake..ish!apa ni..i senyap je bila hubby got back to bed then i ckp i think you pagar x habis ler..then he said oh yeah..maybe..right there on the bed tu hubby pagarkan bilik full swing..

Bila dh x dpt masuk dlm bilik,dia punya ngamuk Tuhan saja lah yg tahu..katil tepi balcony..dia lompat sekuat2 hati dr hujung balcony to the other end..lompat sekuat2 hati lps tu terbang naik atas bumbung and cakar2 bumbung mcm marah sungguh x dpt masuk..mengamuk2 sgt cik langsuir tu..

Imagine every hour from 12.30am tu smpi la subuh baru cik langsuir berenti amok..bukan takat cakar2 bumbung,dia tumbuk2 lepas geram..

Repetitious act from balcony,hentam2 lantai balcony,terbang naik atas bumbung..on and on..i penat sbb bila dia stopped and i nak lelap dia bammed semula..

Pg tu 6.30am we all dah keluar dr bilik,buggy tunggu kt atas sbb x de jln direct to our chalet house..i kena daki naik,rentas hutan to the front pool,i dgr bunyi berdesir2 mcm angin,i couldnt be bothered to looked back or looked down underneath the house cause i knew damned well i will regret klu i pandang belakang..buat x reti je jln towards buggy..

Masa hubby checked out kt counter,i tunggu dgn the buggy boy..saja i buka mulut cerita..dik,mlm td akak x dpt tido la bising betul bumbung kena ketuk..tersentak dia dgr..he told me before that ada budak kecik kena rasuk smpi demam sbb budak tu nampak sesuatu..that happened dkt main building room..the best part tau x apa this boy ckp kt i?

Bilik yg akak duduk tu kami jarang bukak..bila guests penuh baru kami bukak..or else mmg x de sapa nak duduk situ..

Bammed!we all dpt bilik yg sudah di diami oleh makhluk halus ni and of course without us knowing marah lah dia nak masuk rumah sendiri x boleh..mengamuk seh

Bila we all smpi redang,we got so tired and slept the rest of the noon..

Bila sembang dgn org2 pulau kt situ,they said its not something unusual sbb dh byk kali jadi..

I bersangka baik duk kata monyet scratching on the roof,giler kena gelak dgn dorang sbb dorang ckp monyet mana jaga malam?

Then they told us pernah ada ustaz psg camera dkt pokok psl staff situ selalu complained ada gangguan..

Mmg dlm camera tu wujud cik langsuir terbang from trees downwards and slided slowly..

Tasik kenyir ni,cantik..no doubt..

At the same time,i wouldve thought,we were unlucky to be tested that way..

Mujur x possessed or kidnapped my kids je...thats what i am worried the most masa duk tgh memekak mlm tu..

Its so unfair jugak la for us sbb we all bukan booked on the spot,we all went through online..

Though it was a last minute..still..

Haish..

Then i came across tips elak duduk hotel berhantu..

Klu last min cari hotel and if the hotel mgr bgtau fully booked jgn lah degil paksa dorang check lg sbb kemungkinan they will be force to open up spooky/haunted rooms..

In my case,nobody forces..the counter hotel lady were kind enough to checked us into nice room without us knowing they dont open it so often to guests..

aryyan replied at 14-1-2016 04:02 PM
saja la aku nk tumpang crita kt sini. bukan pengalaman aku pn, tapi dari classmate.
time tu xsalah  ...

Aku tak penah stay la Rasa Sayang tu
Tapi dulu2 balik keje rajin gak lalu situ sebab nak elak jem/nak p Kotaraya @ City Square
Even lalu saja, blh terasa kesuramannya tempat tu dari luar
Dengan pokok2 besar
Senja2 mcm tu
Dalam ati dok kata2 jugak
Janganla kuar apa2 time aku lalu

Ok, ni nak cite psl satu resort dkt Melaka. Asalnye mls nak buka mulut gak sbb ni bkn experience diri sendiri - tapi roommate yg kena. Lps tu plak tgk resort ni gigih buat promotion bilik murah kat online. Sesuatu btol la..

Resort ni terletak dkt area tol ayer keroh. Keluar dr tol tu da boleh jumpa resort mewah ni. Tahun tu company trip  pergi Melaka aje. So committee pilih resort ni sbb kononnye nak privacy la kan. Plus bos2 besar pun mengada-ngade nak duduk kat resort mewah. Mostly bilik kat situ kitaorg la yg tempah. Org luar cuma ada beberapa family aje. Masa mula2 sampai ada la aktiviti yg kami buat kat resort tu - ala2 treasure hunt, lps tu ada jugak aktiviti lain yg kami buat waktu pagi sblm kitaorg keluar jln2 bandar hilir. Resort tu mmg cantik - sangat la bercirikan alam semula jadi, pool pun lawa giler tp utk dtg balik tidak kot sbbnye bila waktu mlm resort tu suram. Lampu jln menuju ke bilik kami romantik giler. Kitaorg terpaksa berjln dgn bantuan cahaya dr smartphone masing2 utk suluh jln ke bilik sebab keadaan yg gelap. Masa mula2 sampai pun aku rasa mcm x brape best tgk resort tu sbb dikelilingi hutan & sunyi.

Ini cerita mlm terkahir kat sana - lps  dinner kat area bandar hilir tu aku & roommmate decide nak masuk tido je. Masa tu da pukul 11 mlm. Tp klik aku yg lain paksa join karoks kat situ. Oh ye, resort ni ada sediakan karaoke facilities utk guests. Ada table snooker jugak. Staff yg lain sume melepak lagi kat satu area chill out sbb kat situ korang bleh main snooker, dart etc. Aku sbenarnye da penat sgt - plus cuaca kat Melaka tu kan panas. Tp sbb klik aku beria ajak lepak karoks, aku pun ikut je la kecuali roommate aku ni. Dia da x larat sgt & nak tido. So dia sorang je la yg blk ke bilik. Utk pengetahuan korang, bilik yg aku dpt tu terletak kat tingkat bwh. Bilik atas tu plak bilik klik aku yg ajak join karoks. Basically bilik atas kosong la kan waktu tu. Ermm..

Aku sbenarnye kesian gak kat roommate aku tu sbb tgglkan dia sorg2 kat bilik tp aku gatal jugak nak melalak karoks so aku pesan kat dia anything call me. Boleh tak aku ckp mcm tu? Sedap2 melalak kat situ dlm kul 12 lbh camtu, roommate aku call & tanye aku kat mana. Dia ckp kalau still karoks dia nak join.  So dia tanye la direction nak ke karoks room tu. Bila aku offer nak pergi amik, dia x nak plak. Jadinye aku decide tunggu aje dia kat luar bilik. Aku x berani nak angkat muka acah2 tengok keadaan sekitar resort waktu menunggu tu sbb hati aku mmg x sedap da. Pura2 main hp mcm apa ntah. Klik aku da gelakkan minah tu bila dia sampai kat karoks room dgn baju tido. Dia cuma ckp boring duduk bilik tu sorang2 bila klik aku tanye knp dia tiba2 nak join. Yg bestnye dia bleh bantai tido kat situ.

So esoknye, sblm kitaorg check out baru aku tanye knp dia tiba2 nak join kitaorg smlm. Aku pn takut nak tanye mlm tu, kang dua2 x bleh tido Dia kata lps kitaorg blk dinner, dia trus la mandi sbb nak tido. Da siap pakai baju tido dia pasang la tv - tgh syok layan tv tiba2 dia dgr org berjln2 kat bilik atas. Dia pun mcm pelik jugak sbb dia tau bdk2 bilik atas sume tgh lepak dgn aku. So dia relax lg. Lps tu dia ckp dgr dinding bilik mcm org cakar2. Mcm tikus cakar2... Aku ckp tikus la kot. Lps tu dia kata mcm dgr bunyi mende meleser plak - mcm ular meleser tu. Aku ckp ler - kat area sini kan hutan. Tak pelik pun kalau ada bunyi2 mcm tu. Hahahahaha!! Punye la aku cover. Padahal masa tu bulu roma sume da naik. Tp yg paling x best, roommate aku ckp on the way dia nak ke karoks room tu dia lalu kat satu area. Dia ckp mcm nmpk org kat situ tp pakai baju putih. Dia igt nak tanye org tu direction ke karoks room sbb dia rasa mcm da sesat tp x jadi nak tanye sbb kebetulan masa tu aku call dia & tanye dia kat mana sbb x sampai2 lagi kat karoks room. Fuh! Time tu aku tgh packing barang, mandi pn x lagi. Sudahnye aku mandi lebih kurang je sblm kitaorg check out.

Aku hanye cite psl menda ni kat klik aku bila kitaorg da sampai kl aje. Pucat muka masing2. Skrg resort tu gigih bg offer price utk guests. Korang rasa??

Saya masih teringat masa brader2 room service selalu kena kacau kat floor bawah jagaan saya…kadang2 diorang suka cakap besar, melawak juga agak keterlaluan kadang2 …nak dijadikan cerita…satu petang tu..brader A tengah buat round sambil2 refill minibar kat floor saya (1st floor) …hotel ni ada 2 bangunan…brader A jaga bangunan baru…manakala kawannya – brader B jaga bangunan lama.

So senja satu hari  tu… brader A tengah masuk refill minibar kat bangunan baru …oleh sebab mata brader A tu gatal sgt suka skodeng bilik2 guest (memang perangai dia cenggitu)…maka terpandanglah susuk tubuh sorang awek yang sexy kat dalam bilik tu…awek tu breada diluar dekat balcony….agak lama gak brader A dok skodeng… dia pon teringat kat kawan dia kat bangunan lama sebelah sana…so dia roger2 la brader B… disuruhnya brader B tu masuk mana2 bilik kosong dan ushar bilik yang ada awek tu…sebab 2 bangunan ni mengadap each other…so deretan bilik brader A & brader B sama2 bertentangan…

Brader B pon bukan main seronok lagi….dia pon nampak gak awek sexy kat balcony bilik #1** tu… jadi datanglah idea bodoh brader A…nak ring door bell & buat2 nak check minibar… dia pon apa lagi….punya tekan la door bell tu berulang kali tapi awek sexy tak juga bukak2 … sebab tak puas hati punya pasal, dia masuk pula bilik sebelah yang vacant sebab nak guna phone call front desk..nama guest pula takde dalam guest room report…brader A nak tanya front desk pukul brapa guest tu check in…ye la kan..kitorang akan print report tu awal dan last minute check-ins mesti takde punya…brader A tanya receptionist tapi receptionist cakap bilik tu “blocked for maintenance repairs”.. Sah2 le kalau blocked kitorang (housekeeping) takkkan release for sale…brader A tak puas hati , terus keluar ke balcony …COFIRM!! Memang awek sexy tadi ada…tapi dia berdiri betul2 kat pintu balcony (sebelah dalam bilik)..brader A tak nak bagi obvious sangat..kang guest complain dia dok skodeng pulak kan…memang awekt u berdirikat pintu balcony tu sebab baju dia..ala2 kaftan putih gerak2 ditiup angin…

Brader A pon masuk balik dalam bilik dan call front desk lagi sekali sebab tak puas hati…kali ni memang dia bagitau bilik sebelah ada orang check in…so, apa lagi…naik atas la si Duty Manager petang tu … Duty Manager tu dengan muka yang kurang manis (sebab bengang ngan brader A – ingatkan dia memain)slot masuk master key…Duty Manager pon risau jugak kalau staff front desk tersilap check in guest ke bilik blocked ataupun …masa tu kalau tak silap kacang dah nak dekat Maghrib dah tu…sekali Duty Manager bukak pintu, hidupkan lampu & aircond….. CLEAR!!

Bilik tu takde orang…takde tanda2 bekas orang masuk or gunakan…pintu balcony tertutup rapat…  memang takde awek sexy..takde manusia manusia dalm bilik tu kecuali diorang berdua tu je..brader A tak cakap banyak…pandang Duty Manager and terus blah…Duty Manager check cctv malam tu jugak…tapi ternyata takde orang pon check in bilik tu…esoknya kedua-dua brader A & B tak dating kerja…dua2 nya demam…3 hari tak dating kerja…memang diorang berdua je yang nampak….

Esoknya Duty Manager ada tanya dengan saya pasal kes tu..saya kerja shift pagi minggu tu so memang xtau apa2 la kan…Cuma saya bagitau Duty Manager….bilik #1** tu memang favourite spot ‘dia’…sebab saya dah alami yang lebih dari tu…dan alaminya terlebih awal lagi ….saya cuma diam2 je simpan dalam poket…x tak pernah cakap besar atau berkelakuan tak ketahuan bila bertugas di situ…sabelum terjadi benda tu…saya dan staff saya cuma diamkan diri je…sebab saya tau apa yang kami lalui sebelum tu…apa yang staff saya lalui sampai menangis-nangis minta tukar floor….maybe sebab kami dah biasa.. dan tak ganggu dia…lama2 ’usikan2 ‘ tu semua hilang …moral of the story….nawaitu masa bekerja kena betul…..ok… Setahu saya..bila tiba je hari saya cuti, berat sekali hati rakan2 setugas nak take over floor saya tu…

Apa la ‘khabar’ bilik tu sekarang? Hmm….

pinksarah replied at 14-4-2016 05:54 AM
As i am partly concious i nampak dia..dia as in cik langsuir tu tgh senyum sehabis manis dia lah mcm ...

perghhhhhhhhhhhhhhhhh...tak sepatutnya bilik tu dibagi sewa to guest kalao dah mcm tu pecahkan je bilik tu buat tempat meninjau ke apa ke...huuu haru2

lama xkongsi story kt cni....hehe..
ujung tahun 2015 kitorg bersepakat adik beradik ipar beras semua nak buat familyday...so pilih punya pilih terpilihlah  melaka sbg tempat nak bersantai...n pilih kontena style punya chalet...rasanya masatu trending jgak kontena chalet ni...kitaorg guest ke2..selepas geng dr tgganu checkin...diorg checkin khamis..sbb tgganu kan cuti jumaat tu...sampai je sana terus jumpa owner borak2..janji masa book .. kitorg book kontena bawah..xnak atas..sbb ada anak kecik kan..so kang bapaknya cbuk menyelam dlm swimming pool.mak dia jadi tarzan duk lompat dr 1 tangga ke tangga lain..hahha..bilik bawah hanya ada 1 je kosong... 4 lg bilik atas...so me pun berebut sambil tarik2 rambut nak bilik bawah..ehehe..panjg plok intro..masuk bilik..me difahamkan kitorg guest pertama tdo bilik tu..bau cat pun kuat..bilik ok..cuma sempit skit...malam tu lepas je pekena asam pedah balik bilik..sbb anak duk bergayut..so xleh tinggal sorg dlm bilik...yg lain duk buat bbq...masa pukul2 pg..me terjaga sbb ada org duk pegang punggung..berkali2..sampai terjaga..cepat2 bkk mata..tgk hubby tdo kt bawah..anak duk tengah..n anak sorgg lagi duk belah sana...mmg pelik sbb me tdo menghadap anak..punggung menghala ke toilet...mulalah xboleh tdo masa tu..jantung berdegup,laju....baru nak lelap mata dengar plak org flush toilet..uwaaa..toilet tu sebelah katil je...ada la gap beberapa kaki..n pintu toilet terbkk...nampak jelas air yg keluar kat mangkuk toilet lepas toilet tu diflush ...lepas tu dia duk main air plok kt singki...masa tu dengar je..xtgk dah..hahha..tapi macam percaya dan tak je...seriously masa tu mmg takut....lelap je mata dia duk flush lg....tp akhirnya tertido jgak...pkul 6 dah terjaga..cpat2 report kt hubby...dia kata dia ok je.....rasa cam xmo pegi dah ctu...tempat baru kot...

.

hehehe cite pasal hotel ni kan aduiiiii i dah share alots dalam rumah lama
tak tau mana p rumah tu ek malas cariiii hihihi
bod ni pun lama tak masuk aiiii tiba2 ja rasa rindu lak hehehe
ramai geng2 lama kat sini pun dah tak aktif kot

kije i ni kena travel sorang2 so duk hotel pun sorang2 gak hehehe
so kena beringatlah selalu
dan betul ada porumer cakap jgn paksa jika kaunter kata x ada bilik

tapi i ni jenis mulut lepas selalu cakap dgn kaunter
bilik ni bersih aaaa jgn bg bilik kotor ye tak larat ko nak kena bebel nanti
budak2 kaunter ni pahamlah selalu hahaha...

saya pernah tido kat banglo afamosa tu 2 malam dgn famly inlaw

alhamdulillah...tak ada apa2...cuma bila malam, memang tak lah nak masak bukak pintu dapo

sebab banglo seblah2 takde penghuni...n yang depan rumah tu betul2...memang scary

dengan ada sampah kat pool ada sikit air da kaler lumut

pintu rumah pon terbukak...haih...

malam 1st tu anak sedara mandi pool da malam2 sebab buat bbq...tp sok nya...takda sape brani mandi da malam2...hahaha...lg pon xbanyak kereta lalu lalang...mmg sunyi

lipstickz replied at 14-4-2016 03:36 PM
Ok, ni nak cite psl satu resort dkt Melaka. Asalnye mls nak buka mulut gak sbb ni bkn experience dir ...

resort ni ade umah cam atas pokok eih.. ?

start with P...?

letter2 replied at 4-4-2016 05:57 PM

Hotel  ...

Bismillah

Basement parking mmg port walau pun ada surau kt situ

Wallahu'alam