CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Siapa pernah terkena? seram lah pulak nak pergi bercuti. macam semua hotel je..

Shahreen74 posted on 3-12-2014 09:17 AM
ikut nasib memasing laa... ada yg kena.. ada yg x kena... tp satu je la kan... bila masuk bilik tu b ...

marina cove ke??

prettyuglybabe posted on 2-12-2014 05:55 PM
pendek kata semua hotel berhantu kecuali rumah tumpangan ah beng

Rumah tumpangan Ah Beng ramai hantu yg check in (dgn pasangan).

saya baru je duduk GrandWorld Hotel Pasir Gudang...tgh malam masa nk tidur dgr mcm bunyi angin ribut bertiup...dlm bilik tu...kt luar mana ada hujan ribut pun...2 kali dgr...bilik 1-16...nasib baik tak nmpak apa2...

aku baru aritu stay kat port dickson. duk kat hotel The Regency, Tanjung Tuan. kalau ikotkan dari luaran hotel tu nampak macam hotel design lama. tak tau la sebab memang design dia camtu ke, cat dia ke, atau memang hotel lama. gi sana dengan parents, orang umah ngan anak.

kitorang stay kat tingkat 8. masa aku da sampai tu, saje la lepas gian sap kok Peter Stuyvesant kotak merah kat balkoni. masa kat balkoni tu, aku jengah le ke bawah, nampak 1 balkoni kat tingkat 3 atau 4, bsepah dan b'lumut. gaya macam lama tak diuruskan, dalam hati aku dok pikir, aishhh, hotel kot. takkan la takde yang nk kemas sebab kalau sape2 duk tingkat atas memang akan jelas kelihatan.

mungkin tu bilik ada kes2 special kot yang dikunci dari luar. lagi satu kes, masa petang yang sama kitorang nak makan steamboat tepi pantai, betol2 depan area hotel tu. sebabkan anak aku kecik lagi (dalam 2 bulan camtu), aku nak amik la stroller yang boleh dibentangkan supaya dia senang nak baring. so aku ngan bini naik atas. masa tu dalam kul 7 kot.

masa kitorang dalam lif tu daripada ground floor, dia naik sampai tingkat 4 pastu benti. datang seriau aku tu, masa tbukak kat tingkat 4 tu da la takde orang naik. pastu kat tingkat tu langsung takde lampu menyala. bini aku macam tercengang sikit sebab dia yang tekan button lift. aku wat dek supaya taknak dia rasa seram.

bila malam plak time tido, aku mimpi psal pocong dengan pontianak. memang tbaek combo dua mimpi seram dalam 1 malam. ni gara2 tido tak baca doa / basuh kaki. hahaha.

ibu_haritz posted on 3-12-2014 12:38 PM
marina cove ke??

Bukan marina cove... aduhh lupa namanyer... ada 2 hotel kt situ.. bersebelahan... berdepan ngan pantai.. pantai pun x la dekat sgt.. kena jln kaki sikit...

prettyuglybabe posted on 3-12-2014 12:03 PM
tapi kat holiday villa subang, iols pernah kena

ceciter yg kt Holiday Villa Subang tu.. heehee.. iols keje area subang.. nak tau gak.. sebb selalu buat room booking utk customer..

Follow Us
Shahreen74 posted on 3-12-2014 01:19 PM
ceciter yg kt Holiday Villa Subang tu.. heehee.. iols keje area subang.. nak tau gak.. sebb selalu ...

room dia best.. tapi yg tak best ada pulak yang main lampu

nak tanya... Hotel Mayang Sari yg angker tu... dah tutup ke?  cuti sekolah lepas ke PD.. so masa g dinner kuar mkn then ternampak la signboard jln masuk ke Mayang Sari tu.. tp building tu gelap jer.. xde lampu langsung.. time cuti sekolah kan sepatutnyer ada la yg menghuni disitu.. seram lak bila renung bangunan2 tu... balik KL kt opis saja jer call hotel tu tp line mcm dah xde je.. dah tutup kot ekkk...

prettyuglybabe posted on 3-12-2014 01:24 PM
room dia best.. tapi yg tak best ada pulak yang main lampu

heehee.. main lampu pun seram jugakkkkk..

Shahreen74 posted on 3-12-2014 07:17 AM
ikut nasib memasing laa... ada yg kena.. ada yg x kena... tp satu je la kan... bila masuk bilik tu b ...

swiss garden

Shahreen74 posted on 3-12-2014 07:17 AM

eh chopp...damai laut ek

edoraixora posted on 3-12-2014 10:26 AM
aku pun rase mende2 cenggini ikut nasib lah sape terkena

Mmg pun. Iols pernah stay kat S*****park R***** Fraser Hill, 2 kali. 1st time stay  it was fun, takde apa pun.
Kali ke2...dpt apartment block lain yg angker, mcm neglected je. Wpun takde penampakan, perasaan seram tu everywhere!
Moral of the story, mmg ikut nasib masing2. Jgn blacklist terus hotel2 tu ye...

bkn benang ni dah ada ke?? kutip dulu............ +1

Hotel kat Genting.. Apartment Ria.. Memang berhantu... Tgk picture cantik aje kat google... cuba tgk depan mata... scary... byk bilik kosong, perabut bersepah sepah, siap naik da lumut, ada pintu kena palang kayu "X"... Siapa berani pegi lah try stay for one day... Apartment bilik complete set ade tv, kettle, tempat nak masak...

sebenarnya gangguan ada di mana-mana, tak kiralah di hotel ke, ataupun di rumah.
mengikut para ilmuan nisbah jin:manusia adalah 9:1.
tambahan pula umur mereka jauh lebih panjang daripada kita.
sekiranya dibuka hijab untuk melihat mereka jarum pun tidak jatuh ke tanah.
begitulh pendapat ulama'.
Sentiasalah memohon pertolangan daripada Allah melalui zikir, 3 qul, ayatul qursi, etc..

Shahreen74 posted on 3-12-2014 01:13 PM
Bukan marina cove... aduhh lupa namanyer... ada 2 hotel kt situ.. bersebelahan... berdepan ngan pa ...

hotel oreint star kot

pernah pi massage di beberapa hotel disebut di atas.. opsss!!

mmg berhantu.. sexy pulak tu

masnona posted on 3-12-2014 04:20 PM
hotel oreint star kot

aduuhh.. sorry betul2 lupa laa... disebbkan keseramannyer aku terus lupa apa nama hotel tu... huuuhuuu... mmg xkn ku jejaki lg la hotel apartment kt situ... cukup la sekali meremang seluruh badan.. berdebar2 jantung.. x terungkap keseramannyer.. selalu bila dah pasang ayatt ruqyah xkn rasa apa2 la kan.. ni keseraman tu x surut2 pun.. jantung dub dab dub dab... nasib xde penampakan.. klu x mau pengsan aku... area mmg skeri.. masuk bilik tu pun suram jerrr... x rasa seronok langsung..

angahsmart posted on 3-12-2014 01:10 PM
aku baru aritu stay kat port dickson. duk kat hotel The Regency, Tanjung Tuan. kalau ikotkan dari lu ...

makkk iiii..sekali combo dua2 ko mimpi..sebaik mimpi beb kalo jumpe depan2 secara bercomb0....uwaaaa

Deff_Lepak posted on 3-12-2014 04:28 PM
pernah pi massage di beberapa hotel disebut di atas.. opsss!!

mmg berhantu.. sexy pulak tu

..hahhah lain mcam nie..hantu betul....