CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Siapa pernah terkena? seram lah pulak nak pergi bercuti. macam semua hotel je..

Baru je stay sp inn last month. Alhamdullillah xde ape2...

Dah ada benang yg serupa dgn ni.. nanti saya cari tengok,...

Aku pernah tinggal crowne riverside kuching.masa tu aku bercuti dgn 2 anak aku je...husb xikut...bilik no 1515...mmg seram...xtau knp bilik tu sejuk giler....aku off aircond dari pukul 6 ptg sampai pagi esok aku tetap berselimut kat dlm tu..

.mlm tu aku off kan lampu corridor...tetiba lampu tu berkelip2 lps tu on sampai pagi....aku tetiba rasa seram sejuk...then aku borak2 dgn kwn2 kat group whatsapp...ada la yg cerita dia pernah cek out hotel tu tgh malam sebab kaki kawan dia kena tarik...aku bgtau jgn cerita apa2 lagi sebab pagi esok baru aku nak google pasal hotel tu...malam tu aku on kan ayat2 quran sampai pagi...nak gi toilet pun aku tak berani...

Pagi esok tu....aku nak google la pasal hotel tu..tetiba ada image lelaki cina botak tersengih kat icon google tu....aku mengucap panjang...aku ingat google tukar icon ke apa...xingat nak screenshot...then aku tutup pastu try buka semula...image lelaki tu dah hilang....

Aku pun apalagi...cepat2 suruh anak2 mandi nak cek out awal...anak aku tanya aku xbgtau apa2...keluar dari hotel tu baru aku cerita....anak aku pun ckp dia rasa bilik tu semacam je....

Rate

1

hotel dynasty, kl... dekat satu floor mana aku tak ingat, ada satu bilik yg pintunya tak berkunci, bila aku masuk... mak aii.. tempat sarang jinn berparty... bilik penginapan dia pun ikut nasib la, masa kursus kat situ member aku mlm tak boleh tido, kata dia bunyi org tarik perabut la, menukang la, bunyi org berlari2 la, macam2... nasib le... dulu2 opis aku selalu buat kursus kat situ.

ada empat hotel dalam senarai tu yang pernah kita pergi.
tiada insiden yang ingin dilaporkan.

tapi palace of the golden horses ada gangguan lain..
gangguan nyamuk

ninjago posted on 5-12-2014 05:16 PM
capitol hotel yg kat BB tu ke? ada floor kosong eh.. tingkat bape?

dulu tingkat 13
lift yg boleh access lift staff/maintanence je

Follow Us
dalam bebanyak senarai tu, Swiss Garden Damai Resort Lumut yg pernah aku n family menginap..
tapi takde ape pun jadi, alhamdulillah..
adapun cuma kejadian adik aku yang dok cirit birit masa tu, sbab salah makan..kikiki

Hotel Seri Malaysia kat JB tu..haunted gak.

Aku baru balik dari salah satu hotel kat Batu Pahat....
Hotel tu servis punyalah teruk dan takde apa-apa benda yang menakutkan kat dalam bilik....
Tapi sekali tu aku nak turun lif ke G aku tertekan pulak 1st floor...
Bila pintu lif terbuka kat 1st floor...aku tengok tingkat tu gelap macam dalam gua...
Pintu lif pulak lambat tutup....
Dahlah aku sorang je dalam lif masa tu....
Tapi takdelah apa-apa pun yang terjadi dan aku syak 1st floor tu diaorang sengaja biarkan kosong...

Betol tu..

klu nk tido di mana2x tempat..sebelum apa2x silalah kibas2xkan katil dlu 3 kali..nabi dah bg tips kiter ajer yg slalu lupa.. nk tido bace 3qul dan kursi..insyaallah leh tido lena.. adatla kita masuk umah org kan..inikan pulak umah makhluk lain..hehehe..

.....bilik penginapan dia pun ikut nasib la, masa kursus kat situ member aku mlm tak boleh tido, kata dia bunyi org tarik perabut la, menukang la, bunyi org berlari2 la, macam2.....

bunyi org bertukang pun salah satu gangguan ekk...

pernah alami di beberapa hotel..ingatkan pihak hotel ader renovation kat bilik atas @ bawah..

k_a_a posted on 6-12-2014 12:30 PM
Dah ada benang yg serupa dgn ni.. nanti saya cari tengok,...

Mmg dah ada...cuma skang nak merge udah x boleh

aku baru balik dari Villa Dahlia Cameron Highland...perghh..time sekul patut ramailah tp x ramai pun..aku berdoalah sepanjang jln ke bilik..ingat pesan org tua..masuk terus bagi salam..yg bagusnya ada astro so buka Astro Oasis utk ayat2 alquran dan doa.. rasa seram tu ade..berkepitlah dgn cinta hati sayang..

New York Hotel in JB?
nasib tak jadi stay kat sana.

Crystal Crown Kepong...penah gak le pergi, tapi tak pnh stay.
Gi lunch je kat sana...

hatikudus posted on 2-12-2014 08:52 PM
Tak semuanya ada...nasib atau rezeki masing2 lah klu ada yg terjumpa. Byk jugak hotel2 yg disebut tu ...

betul tu kudus.
harap2 tak jumpa la kan...

Baru kena kat SP Inn Sg. petani...kita tutup lampu, dia pasang lampu...huhu..

beberapa tahun yg lampau pernah check in kat New York Hotel... masa tu hari raya... beraya kat JB... time tu ok laa... sebab 3 family... ambik connecting room... so, happening laa bilik hotel tu.... then, thn lepas, masa gi JB lagi dgn adik beradik, ajak gak lah abg aku check in lagi kat sana...  then, abg aku ckp, gila kau nak duduk hotel tu .. berhantu lah! Pas tu aku ckp lah, dulu masa pegi takde berhantu pun... Abg aku bukak lah story... yg kawan dia check in kat situ.... hari pertama, terserempak dgn cik ponti... hari kedua pulak, masa nak kuar malam, bukak je pintu bilik, yg dia Nampak di luar pintu bilik adalah Tanah perkuburan... tapi dia tak pulak ckp kubur apa.. islam ke, cina ke, kristian ke...
lemah smgt bila dia ckp mcm tu....  Tp masa aku pegi hotel tu masa raya, memang best laa... tak terpikir langsung kewujudan paranormal kat hotel tu

aku ade duduk kt hotel damai beach kat kaki gunung santubong sarawak..aku tido kejap jer lepas tu kne hempap ngn bdn berbulu...haishh..tp aku da biase kna buat2 tak taw je la..

pastu aku ade tido ng family kat hotel genting tu..ape tah namanya...yg besar tu...pastu aku mimpi tepi2 aku penuh ngn perkuburan cina...bila bangun tuh ngeri gak..

sebab aku byk travel buat marketing, kena on off aircond tu selalu..sebab tu bila sesorg tido hotel,aku akan sentiasa bukak tv then baru tido.

iolls akui M suite tu mmg ada bendanya..pernah la ada pengalaman kat situ