CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Siapa pernah terkena? seram lah pulak nak pergi bercuti. macam semua hotel je..

Edited by zeha111 at 14-9-2015 08:22 PM

Salam..saya sebelum ni SR tapi kali ni nk kongsi pengalaman sendiri.

Confirm hotel yg glamer kat groupon tu berhantu. Tahun 2013 1st time pergi dengar bunyi seret2... saya diamkan je.

bln 5 baru2 ni.saya pergi lagi sekali.
Pukul3.30pagi terbangun sebab dengar bunyi meriah sangat kat luar.mcm ada party siap bunyi gendang bertalu2. Saya cam biasa diamkan diri. Nak selak langsir balkoni memang idak laaa..tak sanggup lepastu saya dengar jeritan meriah memang sakan berparti. Aikk serius pkl3.30pagi boleh ke bising2?  Tak lama lepastu saya terdengar suara perempuan gelak2 manja. Mcm gelakkan saya plk yg tengah cuak masa tu. Rasa macam sayup2 jauh je. Tapi org cakap dia sebenarnya dekat je dgn kita. Tarik selimut mmg tak boleh nak tidur sampai breakfast. Dgn bunyi alih2 perabot kat atas. Mcm2 bunyi ada. Yerla btul tu skrg tgk groupon takde hati nak repeat situ lgi..hehehe

liesl replied at 14-9-2015 06:06 PM
hahaha i slalu terdengar suara budak2 main di hotel, 1 di SP 1 di Alor Star...

apa nama hotel2 tu

zeha111 replied at 14-9-2015 08:09 PM
Salam..saya sebelum ni SR tapi kali ni nk kongsi pengalaman sendiri.

Confirm hotel yg glamer kat  ...

apa nama hotel tu...takut gak ...coz sy suka gak booking on9...

poyohabis replied at 15-9-2015 01:09 PM
apa nama hotel tu...takut gak ...coz sy suka gak booking on9...

gold coast morib..

Tp tgk pd org jgk la. Mcm asben tak dengar apa2. Tp kt tmpt lain. Die pulak yg teruk kena usik.

takde list terbaru hotel-hotel seram?
setakat ni okay tk penh terkena lagi.

Follow Us
Edited by Hatida at 17-9-2015 12:00 PM

Rasanya tak semua hotel seram @ berhantu kot.. depends luck masing2 la. Kalau dah nasib dia nak kena hari tu, kenalah. Yang penting adab duk kat tempat orang tu kena jaga. Macam nak masuk bilik hotel tu, bagi salam dulu ke.. selawat ke.. kan? Macam saya, pernah stay kat Hotel Yen Tin Midtown kat Ganu, masa tu ade event tempat saya praktikal. Sebilik 3 orang.. alhamdulillah takde apa2 yang berlaku. First time masa tu tido hotel.. Maklumlah saya ni jakun sikit.. hihihi. Cuma terjaga time 2-3 pagi sebab kesejukan.. aircond dia punyalah sejuk macam duduk dalam freezer dah! Terkial2 cari butang nak slowkan dia punya suhu. Makanan pon sedap!

Second, honeymoon kat Tasik Kenyir Lake View & Spa. Pon alhamdulillah takde apa yang berlaku sepanjang kami stay kat situ 3D2N. House/room yang spesel hubby pilih, menghadap ke arah Tasik Kenyir. Mula2 tu rasa cuak gak sebab macam tak ramai orang kat situ. Suram sikit laa... Saya pegi tu taim bukan cuti sekolah. Kalau taim cuti sekolah, fully booked! Sampai je kat bilik, sblom bukak pintu.. perhati dulu kawasan sekeliling. Buka pintu, terus bagi salam & selawat. Niat datang nak bercuti bukan nak 'bergalok'. Masa tu cakap dalam hati jelah.. kikiki!   Suka lepak kat beranda, amik angin sepoi2 bahasa waktu petang. Time malam mak oiii gelap gulita. Cuma nampak cahaya lampu dari houseboat lebih kurang 1.5-2km dari bilik saya duduk tu. Masa tu tak pikir pon pasal hantu2.. misteri2 bagai. Tau nak menikmati je saat2 tu.. Rumah sebelah (kebawah sikit) mula2 ingat takde orang, tapi hubby kata ternampak kain pelikat & asap rokok. Mungkin duk sorang2 kot, lelaki.. Tapi bila saya tengok balik masa tunggu buggy datang amik, macam takde orang duduk pon. Gelap semacam je.. Entahlah.. Ni saya tepek gambau sikit. Gambau bilik n jenis rumah yang saya bermalam tu. Rasa macam nak pergi lagi jerr... Hihihi! Tapi bila dah ada anak ni, susah sikit laa kot. Ada rezeki lebih, nak pergi lagi sekali. Bawak anak naik boat, mandi air terjun, melawat taman rama2 n kalau berpeluang, nak tengok gajah! hahaha.. jakun tak pernah tengok gajah dok depan mata..

Jenis house/bilik yang saya duduk

(yang dok kat tengah2 tu kot? lupe dah..)

House/Room belah atas sikit (Ekceli kalau kuor bilik saya tu,

pandang depan n atas sikit, nampak laa rumah ni)

Ni ruang lobby, restoran & pool

Room yang mengadap ke arah tasik.

P/S : sori hencik mod, off topic plak. cam nak promote bilik je gayenyer. ampun..ampunn...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by hatikudus at 17-9-2015 12:07 PM
Hatida replied at 17-9-2015 11:44 AM
Rasanya tak semua hotel seram @ berhantu kot.. depends luck masing2 la. Kalau dah nasib dia nak kena ...

cantikkkk....bilalah nak sampai sana...

hatikudus replied at 17-9-2015 12:05 PM
cantikkkk....bilalah nak sampai sana...

Hehehe..kann?? susana cantik, aman, sejuk, nyaman je selama kami stay kat situ. Maklumlah hutan rimba hijau.. @hatikudus duk mana? Moh la datang Ganu.. coti2 mesia kekdahnyer.. Ni pon ade waterpark baru buka kat Tasik Kenyir. RM20 utk dewasa, RM10 utk kanak2 bermula umur 3 tahun ke atas. 5minit naik bot dari pengkalan gawi. Moh kiterrr!!

Hatida replied at 17-9-2015 01:46 PM
Hehehe..kann?? susana cantik, aman, sejuk, nyaman je selama kami stay kat situ. Maklumlah hutan ri ...

kite dok subang jaya @Hatida dah ke ganu 2-3 kali, tasik kenyir belum redah lagi

oohhh subang jaya... hehehe. takpe nanti bila datang lagi ke ganu, cubalah redah tasik kenyir. houseboat lagi best rasanya.. bleh memancing, pegi kat tempat ikan kelah (boleh main ngan ikan kelah), melawat gua bewah, boleh naik gajah.. macam2 lagi. tapi saya tak mampoo la, sebab kena ada ongkos lebih sikit laa. kadar sewa boat tu yang mahal sikit. nak pergi ke tempat2 tu pun bukannya dekat, amik masa gak.

oooo tu antara yg termasuk dlm list..tp hold dulu sebab cik suami asyik bz je..harap2 jgn la terkena

Hatida replied at 17-9-2015 02:37 PM
oohhh subang jaya... hehehe. takpe nanti bila datang lagi ke ganu, cubalah redah tasik kenyir. house ...

macam best jer...
tak pernah lagi sampai sana

Ipo replied at 30-9-2015 06:35 PM
macam best jer...
tak pernah lagi sampai sana

ipo...moh kiterr...mohhh..
hehehe... bleh kita kenal2..

fatehana replied at 11-9-2015 03:15 PM
City Bayview Hotel Penang xde dlm list yea

situ pun leh tahan klu terkena floornya

ms garden level 2? no wonder dia menyakat sepupu aku time kami stay sana..tapi x serik la nak kesana lagi..

myakayina replied at 1-10-2015 12:48 PM
ms garden level 2? no wonder dia menyakat sepupu aku time kami stay sana..tapi x serik la nak kesa ...

bukan level 2 tp 6 dan 7

Hatida replied at 17-9-2015 01:46 PM
Hehehe..kann?? susana cantik, aman, sejuk, nyaman je selama kami stay kat situ. Maklumlah hutan ri ...

Saya pun penah duduk Tasik Kenyir Resort tu 2x.. alhamdulillah takde apa2.. mungkin sebab ramai2 dgn family belah saya kot.. kitaorg ambik 2 chalet yg ada connecting door and 1 lagi chalet kat bawah sikit.. tapi hubby penah duduk chalet tu sorang2 takleh tido ada 1 mlm tu.. esoknya dia mintak tukar chalet yg depan2 sikit baru ok.. yg dia duduk sebelum tu mcm ke belakang sikit.. dia byk kali duduk resort tu dia pasal ada keja kat Ganu..

Scenery, privacy, sunyi.. memang marvellous.. tempat yg sesuai utk berehat.. adik2 lelaki I pegi mancing kat tasik tu dpt 3 ekor ikan toman besar2 gak..

aku stay level 2 .. ada gak gangguan ..x ingat thread mana aku ada citer..

Airis replied at 2-10-2015 03:41 PM
Saya pun penah duduk Tasik Kenyir Resort tu 2x.. alhamdulillah takde apa2.. mungkin sebab rama ...

hurmm maybe laa kot... kalau orang tu nak kena, kenalah..
tapi mintak dijauhkan lahh..
kalau sewa houseboat lagi best. bleh gi memancing. dapat ikan teros bakor..
sedap tuhh... ida pon terasa gak nak sewa houseboat. pegi ramai2 baru syiok..
kat kenyir ni rasanya ada time2 dia nak mengail.
baru la dapat ikan yang besor2..

Pangkor Laut Resort, memanglah ada hantu sbb dlm hutan. Tapi hantu dia tak kacau org sbb dah kena pagar. Org yg buat sesi berckp dgn jin tu dh discuss baik2 dgn makhluk2 ni. Tak pernah dengar ada guest kena kacau dgn hantu pulak sepanjang kerja sana dulu 8 tahun. Saya balik kerja pun malam, jln kaki 15 minit utk sampai ke jeti pekerja. Selalu jln sorang2 je pun. Masa tu fikir nak kejar bot je, takut terlepas. Nanti kena tunggu pulak sejam lagi baru bot jln lagi.

Yang paling takut kat sana, ular dan babi hutan. Mlm2 depa suka turun dari hutan, merayau-rayau kat jalan raya. Saya pernah terserempak dgn ular tedung, tgh lepak atas jln raya. Panjangnya 3/4 lebar jln raya dan hitam. Sgt2 takut.