CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Siapa pernah terkena? seram lah pulak nak pergi bercuti. macam semua hotel je..

cm_puding replied at 12-1-2016 12:23 PM
Nampak thread ni up, tetiba nak cerita hahaha,

Masa bahang piala Malaysia final tu, aku gi Kedah ...

Aku penah baca thread ni dah tp tau la kan mest la ada tlupa psl cerita seram kat hotel2 tertentu. Ni saja baca balik...
Bkn apa, aku sket lagi booking leverage hotel ni. Nasib baik x jdi. Mmm.

Teringat kenangan masa pegi hanimoon kt Bukit merah laketown resort ( honeymoon sangat padahal anak dah 2 wktu tu)

Me n my husband gigih gakla nk menghanimunkan diri..so masa 2012 kiteorg sajalah bercuti kt bukit merah ni..i ambik bilik kt chalet yg atas air tu.. my bilik mengadap tasik..kwsn situ jauh sket dari tempat utama..ape2 mmg kne panggil buggy utk hantar or amek kiteorg ke bilik..malam pertama ok jek..

Malam kedua tu lah yg agak scary sket.. Dalam pkl 3-4 pagi camtu ketika me n husband tgh sedap2 tido terasa macam ada budak kecik tgh lompat2 atas katil kiteorg..mula2 kt area kaki kiteorg..pastu makin lama mcm kt area kepala plak..dlm around seminit gakla..terasa macam die melomkpat turun n heading ke sliding door (which is menghadap tasik)

Sepanjang yg die lompat2 tu..i mmg sedar habis n matikan diri dalam comforter. Kuat i peluk hubby jangan cakap lah..tp mamat ni plak leh tak sedar..sabo jelah.. pas i sedar i cepat2 kejut hubby.. die bangun n cakap.."syg ngigau tu..dah la jom tido"

Esok pagi i tak puas ati i cakap blk ngan die..same thing die cakap i ngigau.. hello..takkan kalau ngigau i leh ingat all the details sampai skg..2012-2016 lama kut.. dah lama skg bila i baca blk dalam forum tetiba bukit merah tu tersenarai dalam hotel/chalet berhantu..terus i tunjuk my hubby...gelak je die..

nasib i la yg sangat beruntung jumpa..nasib x face to face.. hahah. sori takdelah seram mana..tapi kalau diingat2 i masih boleh rasa malam tu punya situasi.. n nasib baiklah i tak bawak anak2 waktu tu..uishh jenuh ade anak kecik n nak handle benda2 camtu..

hijau88 replied at 26-9-2016 02:02 PM
Aku penah baca thread ni dah tp tau la kan mest la ada tlupa psl cerita seram kat hotel2 tertentu. ...

hahaha,

aku rasa bilik suite je kot yang macam tu, maybe sebab jarang orang ambik bilik tu,
bilik lain yang selalunya orang ambik tu ok je kot,

cuma better tak yah ambik, takde lif, kena naik tangga tau gi bilik hahahha

cm_puding replied at 27-9-2016 02:33 PM
hahaha,

aku rasa bilik suite je kot yang macam tu, maybe sebab jarang orang ambik bilik tu,

Ha'ah. Sbb xde lif la aku tak jadi booking. Sket lagi nak book. Sbb murah. Tgk hotel mcm cantik jek.

Ni mcm kazen aku dpt bilik free kat hotel 5*. X psl2 berhadapn ngan misteri. Mungkn bilik jrg guna, mahal lak tu.

NOVA mcm baru kn.. tp lift mmg nmpk luar...
nasib tido situ tkde pape.. dh la ade anak kecik..

aku kena kat royal * penang masa baru2 bukak.. bunyi bnda jatuh kat toilet tp bila check xde pape

Follow Us
Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

arira_arora replied at 30-9-2016 02:52 PM
NOVA mcm baru kn.. tp lift mmg nmpk luar...
nasib tido situ tkde pape.. dh la ade anak kecik..
...

xtau btul ke x sbb forumer tu pn lupa hotel apa..aku duk nova hotel tu..alhamdulillah xde pape....cuma aku ckp nova sbb atas bukit..hehe

ak penah kena dekat E* cameron highland..skang dah tukaq nama ke Cop*..mmg kena usik kaw3..bunyi org guna toilet, bukak tv, ubah perabot bagai kt atas dan bilik sebelah..pada halnya bilik sebelah tu tmpat housekeeping letak brg2..yg best tu bila bukak lampu senyal sunyi ja..floor ak duduk tu mmg dikatakan berhantu la..bila kami checkout mengadu dekat frontdesk depa senyum ja..

ak penah kena dekat E* cameron highland..skang dah tukaq nama ke Cop*..mmg kena usik kaw3..bunyi org guna toilet, bukak tv, ubah perabot bagai kt atas dan bilik sebelah..pada halnya bilik sebelah tu tmpat housekeeping letak brg2..yg best tu bila bukak lampu senyal sunyi ja..floor ak duduk tu mmg dikatakan berhantu la..bila kami checkout mengadu dekat frontdesk depa senyum ja..

sorry double post pulak..tenet slow

Edited by kirakekuri at 14-10-2016 10:29 PM

Dah alang alang aku ternampak thread ni aku pun nak cerita lah jugak pengalaman aku yang tak seberapa ni.

Bulan 4 yang lalu aku dengan 3 family aku which are my sisters (2 orang ) dan makcik aku datang dari seberang ke Kuala Lumpur beberapa hari. Adik aku yang masa tu dah habis study dekat UM datang KL nak ambik beberapa barang yang dia tinggalkan dekat asrama untuk di bawa pulang. Makcik aku? Saja join dia nak membeli belah.  So kami pun stay kat hotel dekat area masjid India yang paling dekat dengan LRT. Lotus.

Nak dijadikan cerita, lepas aktiviti kami hari tu, kami pun pulang gi hotel tu. Waktu balik tu barulah terbaca dekat signboard tu 'since 1881'. Masuk bilik kami pun bercerita.  

"Ehhh lama jugak kan Lotus ni? Since 1881 dia tulis sana."

"Yahh kan, eee  scaryy"  (entah apa sebenarnya nak di-skeri kan padahal hotel ni antara cawangan2 dia sahaja )

"TIADAAAA HANTUUU PUNNNN?" - Adik cakap waktu dia join conversation. Terus kami tegur dia , next time jangan macam macam tu terutamanya di tempat orang.

So, aktiviti diteruskan dan malam tu kami tidur.

Aku yang tengah tidur dekat lantai depan pintu tetiba dikejutkan oleh adik aku.

"Kuriii!! Kuriii! bangun!!" Aku yang tengah lena dibuai mimpi terbangun sebaik sahaja adik aku membangunkan aku dengan cara yang kasar.

"Kau dengar tuuu!??"  Ahhhh sudahhhh.  

Pintu diketuk berkali-kali. tapi dengan sekali sekali ketuk yang aku dengar tak silap aku. Tapi bila aku jenguk bawah pintu, guess what? No shadows at all. So siapa yang ketuk pintu? :funk
Bila aku sedar situasi kami tu, aku mula menyalahkan adik aku.

" Tuhh la kauuu, cakap-cakap lagii !" (means pasal takda hantuu tu) Marah aku sambil sedaya upaya mendekatkan diri dekat adik aku. Lepas tu bunyi tu berhenti. Aku nak tidur sebelah adik aku, tapi dia x suruh. pffffff Kau dah bangunkan aku lepas tu kau tidur tak hiraukan aku? Ciskek.

Esok pagi aku pulak yang diketawakan time kejadian semalam, sebab aku tidur sambil pegang kaki adik aku   Sampai sekarang kami tak sure apa yang berlaku. Benarkah gangguan atau ada orang mabuk salah bilik? (manalah tahu kan) Tapi bayang bawah pintu takda pun.  Adik aku pun ada cerita part dia rupanya sebelum dia bangunkan aku tu, dia dah terbangun beberapa minit before that, sebab ketukan dekat pintu tu.

Moral of story : Jangan cakap besar, hahahahh

ladysunshine replied at 8-10-2016 07:23 PM
ak penah kena dekat E* cameron highland..skang dah tukaq nama ke Cop*..mmg kena usik kaw3..bunyi org ...

Uols duk floor no brapa?tingkat 8 eh?

aechae replied at 15-10-2016 03:27 PM
Uols duk floor no brapa?tingkat 8 eh?

Yes tingkt 8 tapi wing belah kanan..wing yg belah kiri tu ada bilik nmber brapa tah yg haunted tu..ak slalu stay situ ok ja tp tingkat 5..yg tingkat 8 tu ada promotion gila2 ak booking la..skali ambik kauuu tingkat 8!!! Patutla murah sgt promo tu

ladysunshine replied at 16-10-2016 12:23 AM
Yes tingkt 8 tapi wing belah kanan..wing yg belah kiri tu ada bilik nmber brapa tah yg haunted tu. ...

Weols bru blk comp trip awl bln lps....tgkat 8 tu manager2 top yg dpt   ....

aechae replied at 16-10-2016 09:36 AM
Weols bru blk comp trip awl bln lps....tgkat 8 tu manager2 top yg dpt   ....

Cer tnya manager ada x kena usik

awanearisu replied at 7-1-2016 06:16 PM
dulu-dulu kan, percaya tak kita pernah menang penginapan percuma di A Famosa resort. kita dapat  ...

Oh aku penah duduk banglo ni.. Service memang out.. Memang dorang kasi ko umah sebijik ada dapur, ada pool n pepandaila korang uruskan diri korang macam kat umah sendiri..

Pada aku banglo ni seronok n senang ati duduk kalau pegi ramai2.kalau takat pegi 4 beranak je aku rasa tak payahla membazir duit je. Tak murah ok banglo ni..

Part sunyi tu memang iya. Kiri kanan depan blakang memang banglo besar2. Sunyi n gelap.macam kat kawasan perumahan elit2.kalau bernasib baik time cuti sekolah adalah penghuni jiran depan belakang. Kalau tidak memang  ko sorang je kat situ dengan terpencil jauh ke dalam..

Pengalaman aku masa pegi tu memang aku kata ini first n last la nak pegi situ. Pas tu bila dapat tau abang ipar aku adalah contractor perumahan tu n story mory lagi la aku kata memang idokla nak pegi lagi. Kalau nak hadap private pool dia kat umah aku pun ada pool..

daiman replied at 16-10-2016 04:31 PM
Oh aku penah duduk banglo ni.. Service memang out.. Memang dorang kasi ko umah sebijik ada dapur,  ...

Abg ipar ko cerita apa wei...stori mori la  

ladysunshine replied at 8-10-2016 07:23 PM
ak penah kena dekat E* cameron highland..skang dah tukaq nama ke Cop*..mmg kena usik kaw3..bunyi org ...

aku dulu stay tingkat 11.alhamdulillah xjadi pape n harap nye memang tak kan jadi la.

kuewTiau replied at 19-10-2016 03:42 PM
aku dulu stay tingkat 11.alhamdulillah xjadi pape n harap nye memang tak kan jadi la.

Hotel tu ok, food sedap..cumanya terkena kt tingkat 8 tu mmg suspen habih..wing yg ada bilik 819 tu mmg gelap dan ak rs x nmpk pun org yg stay wing tu..moral of the story kalau ada promotion kaw2 jgn la caya sgt