CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 54469|Reply: 332

Terbongkar juga yang terselindung... kisah kami sekeluarga

Assalammualaikum. Maaflah ye kalotread aku ni bosan ke panjang sangat mukadimah or penulisan aku membosankantapi aku hanya nak kongsikan pengalaman famili aku. Kisah ni berlaku pada rayaaidiladha tahun ni sampailah sekarang ni.
5/10/14
Raya Haji lepas famili aku adewat kenduri doa selamat. Pagi tu keadaan ayah aku sihat jer.  Petang tu ayah & mak aku g jalan2  naik moto. Tetiba balik umah  dalam jam 6.00 ptg ayah aku ngadu kat mak akugastrik dia datang balik. So kitaorang urut belakang ayah aku, tapi tak kebah. Soabang aku bawak ayah aku ke A&E. Sebelum masok kereta ayah aku muntah2& ade sedikit darah. So kitaorg cepat2 bawa g hospital. Ayah aku kat  A&E selama 2jam lebih. Doc suruh masukkanayah aku ke ward. Selama 2 hari dalam ward tu ayah keadaan ayah aku tak kebah. MalahBP ayah aku naik sampai 198/100. Giler tinggi ngan perut ayah aku membesar  & mengeras. So kitaor g request kat docnak x-ray.. sbb xde tindakan langsung hosp time tu. Bagi ubat angin & ubatdrh tinggi je. Setelah d x-ray..doc  suspectusus ayah aku ade leaking. So doc g tau akan refer ke hosp besar. Malam tujugak ayah aku direfer ke hosp besar dlm jam 12tghmlm. So kitaorang followambulans. Sampai d hosp besar dlm jam 2.30pagi. dlm masa 2j cam tu doc gtau  BP ayah aku drop ke 70/40. Kitaorg semuatkejut.  Pastu doc  g tau akan masukkan ayah aku dlm ICU. Sementaratunggu bed ICU kosong..ayah aku masok ward dlu. Dlm tghari baru ayah aku dptmasok ICU. Keadaan ayah aku time tu memang teruk & sakit sangat.

Dalam seminggu di ICU, ade sedarabelah ayah aku g tau kat aku, tak nak wat rawatan alternative ke..time tuk otakaku blur sgt..aku cakap tak pe la…tengok cam ne keadaan ayah dulu. Dalam 5hr dalamICU ayah aku dah ok skit & masuk ward biasa. Sepanjang ayah aku dlm wardbiasa tu, keadaan ayah aku kejap baik kejap sakit. Dari pagi sampai zohor baik,dah nak masok asar ke magrib start demam, menggigil, semput (ayah aku xdeasthma),  pastu ayah aku akan termenungjauh je rupa. Aku jaga ayah aku time siang, malam mak & adik or kakak aku jaga. Masa ni , aku masih dalampantang after miscarige kali ke2. Masa paling genting, siang jumaat malam sabtuayah aku d ward, keadaan ayah aku tenat sangat & kena guna oksigen BiPAPtu. Tetiba malam tu, ward ayah aku je blackout. Hospital tu tak penah blackoutselama ni. Kitaorg dah gelabah..kan ayah aku masih guna oksigen BiPAP tu…nurse& doc tpaksa guna oksigen biasa tu yg kat dinding n tong tu utk supportayah aku bnafas. Tp yg peliknye..oksigen kat dinding tu pun x bfungsi…yg tongtu pun xleh d support spenuhnya. Didalam keadaan yang kelam kabut tu, tetibaadik aku ade rasa orang lari lalu kat belakang adik aku. Memang meremang bdan… pastu ayah aku dalam keadaancam tu tanya kkak aku “sapa tu..sapa tu’ sambil tunjuk2…kakak aku tengok tak deorg. Pagi tuk ayah aku masok balik ke ICU kali kedua.
Bermulalah pembongkaran segala kejahatan…

Rate

1

ok, sila sambung....

jap ye ngah type kat word..

wahh.. dgn penuh kesabaran aku menunggu

menunggu dgn penuh kesabaran...

ok..cepat sambung TT..

Follow Us
TT, sambung.

Lepas tu ape ?

segera2...huhuhuhuuh..nak tawuuuu

===sambungan===

Oh lupa nak gtau, doc sahkan ayah aku ade batu karang dihempedu & 2 biji batu dalam urat, bukan usus leaking ke hape.

Pagi Sabtu tu, ayah aku dimasukkan dalam ICU kali ke2. Keadaan ayah aku terlalu tenat & doc pun gitau hanya berserah pada Allah. Allah je tahu perasaan kitaorang masa tu. Doc gitau, paru2 ayah aku berair, jantung lemah & nafas masih perlu support oksigen. Dan selepas beberapa hari tu, adik & kakak aku cari perawat. Ade 2 orang perawat. So aku namakan Perawat 1 & Perawat 2.  Adik aku jumpa perawat 1 gitau family kami kena santau. Ya Allah, waktu tu sedih sangat kitaorg. Perawat 1 tu bagi tau, memang orang yg kenakan kami sefamili ingin kami semua mati. Kejam sangatkan orang tu. Perawat 1 bagi air untuk minum & sapu kat muka. Kakak aku pulak bawa perawat 2  g ICU kat hosp. Perawat 2 tu tekan ibu jari ayah aku, nampak ada reflek, perawat tu gitau, insyaAllah masih boleh dirawat. Perawat 2  mintak mak aku beli bawang putih n tekan2 kat ibujari ayah aku. Alhamdulillah keesokkan hari, ayah aku dah sedar sepenuhnya dan boleh duduk. Kitaorg memang terkejut dengan perubahan ayah aku. Doc masa tu pun kata, keajaiban Allah. Doc bagitau, bapak aku pelu d transfer ke Hospital Umum secepat mungkin naik heli, untuk wat operation buang batu 2biji kat urat tu.  Sebab di hosp tersebut tak de pakar untuk wat operation tu. Alhamdulillah, ayah aku selamat ditransfer ke Hospital Umum pada Awal Muharam.

Semasa kat Hosp Umum, anak buah ayah aku ni boleh dikatakan perawat ke 3 lah eh. Dia g melawat ayah aku sebelum ayah aku dibawa ke bilik x-ray, sambil dia sembang dan dia picit jari kaki ayah aku , dia bagitau kat ayah aku terkena buatan orang. Ayah aku terkejut, sebab sebelum ni kitaorang memang tak g tau langsung pasal tu. Sebab ayah aku kan masih tak sihat. Tapi perawat 3  dah cakap, so mak aku terus terang je lah. Sambil perawat 3 picit kaki tu, ayah aku rasa terlalu sakit sampai berpeluh2. Pastu kan ayah aku nak dibawa ke bilik x-ray, perawat 3 sempat g tau, tak yah risau la tak de lagi 2biji batu tu nanti & tak pelu operation. Kalo operation pun, buang batu yg kat hempedu jer.  Mak, adik & aku pun cam tergamam jer.  Selepas dari x-ray, doc  g tau batu tu dah tak de lagi. Sedangkan dalam CT scan n xray benda tu memang nampak.

Rate

1

sambung lagi kak...

fuhhh alhamdulillah....
tapi sy nk tanya sikit...apa beza icu dgn hospital umum smpai kene pergi naik heli?
sue tinggal mana ye?

lepas tu?? tak sabar plak nak tau criter TT......

antara posted on 3-12-2014 10:25 AM
fuhhh alhamdulillah....
tapi sy nk tanya sikit...apa beza icu dgn hospital umum smpai kene pergi na ...

hospital besar tu kira hospital yang paling dekat untuk refer kes2 kecil or sederhana sebab sue dok pekan je

hospital umum tu..kira ibu hospital la. hahha x reti lak sue nak explain.

lagi lagi...

nak.lagi...

sue07 posted on 3-12-2014 10:32 AM
hospital besar tu kira hospital yang paling dekat untuk refer kes2 kecil or sederhana sebab sue d ...

hahahha takpe2 sokay...paham dah hehe
teruskan...

Tak sabarnya nak tunggu sambungan

hospital umum? x penah dgr plak. mcm kat indon plak..
ke di sabah/sarawak ni

SAMBUNGAN PLS.....