CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11797|Reply: 40

kalau kucing hilang boleh ker scan?

Post time 10-12-2014 07:08 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
selamat malam smua. saya nak tau boleh ke kalau scan kucing yang hilang utk tau kat mana dia berada samada kene curi ke apa?saya perasan kucing saya ni hilang sejak tengahari tadi.dia memang slalu main kat dalam rumah paling jauh pun kat kawasan perkarangan rumah je. sebelum ni pernah jugak dia kene ambik dengan org blakang rumah saya ni. bukan apa saya sayang sangat kat kucing ni dia dah jd sebahagian dari family saya kat umah ni.

Boleh jer...kau try tanya byk otai kt sini..aku dulu pun hilang kucing Parsi...cari punya cari,siap buat flyers lg ..kucing tu tgh bunting sulung..
Lastly aku dpt tahu jiran bllkg rumah aku simpan,after 6 bulan bila dh beranak tu nampak kucing aku kt rmh jiran tu...Aku g tanya,dia kata anak kucing tu ada 3 ekor ,dia x nk bg kat aku semula siap di kembirikn lg.. Apa punya manusialh...Aku suggest kau buat sembahyang hayati jer....

ilham posted on 10-12-2014 08:05 PM
Boleh jer...kau try tanya byk otai kt sini..aku dulu pun hilang kucing Parsi...cari punya cari,siap  ...

sampai gitu skali nak kan kucing tu eh.. dah la culik, buntingkan plak, kasi plak lg.... kejam...

ilham posted on 10-12-2014 12:05 PM
Boleh jer...kau try tanya byk otai kt sini..aku dulu pun hilang kucing Parsi...cari punya cari,siap  ...

jahat gile..jiran puaka..

kucino posted on 10-12-2014 09:20 PM
sampai gitu skali nak kan kucing tu eh.. dah la culik, buntingkan plak, kasi plak lg.... kejam...
...

Kucing betina aku tu mmg dh bunting,aku mate dgn kucen lain kat kedai pet shop,cina tu charge rm350, so maybe kucen aku tu terlepas sbb nk cari tempat nk beranak...mmg tepuk dahi lah..siap ckp anak kucen tu dia bagi kat adik dia sekor..                                                                            Lepas tu,mmg aku kawal ketat lah kucing2 aku...siap  tido sebilek,makan bersuap pn sampai semua panggil kucen aku anak emas......

ilham posted on 11-12-2014 02:36 PM
Kucing betina aku tu mmg dh bunting,aku mate dgn kucen lain kat kedai pet shop,cina tu charge rm35 ...

yeke, jahat nye jiran kau, samalah macam jiran aku ni pun jahat gak, dulu kucing aku yang hilang sekarang ni pernah hilang gak, waktu tu dia maseh kecil, panggil punya panggil nama nya berkali2 keliling rumah aku nie, memang ada suara dia mengiaw2, tapi batang hidung tak muncul2, bila aku dengar betul2 suara dia mengiaw tu macam kat belakang umah jiran aku nie, takdpt nak tengok sangat sebab masa tu dah malam, esoknya pagi2 lagi aku dah pergi kat blakang umah jiran ku tu, lantaklah kalau menceroboh kawasan rumah org, lagipun kawasan rumah kami ni takde gate, sekali ku tengok kucing aku tu kene kandang dalam sangkar yang kecik, memang eloklah tu ambik kucing orang buat hak milik kekal terus, aku g bukak kandang tu terus aku ambik kucing aku tu dan blah~ kucing tu selama ni tak pernah main jauh2, paling jauh pun kat car porch depan je,aku syak memang kene ambik dengan jiran2 yang terdekat tu

Follow Us
ilham posted on 11-12-2014 02:36 PM
Kucing betina aku tu mmg dh bunting,aku mate dgn kucen lain kat kedai pet shop,cina tu charge rm35 ...

wad bersalin kt umah ko xbest kot.. tu pegi cari tempat len tu..

kucino posted on 11-12-2014 06:53 PM
wad bersalin kt umah ko xbest kot.. tu pegi cari tempat len tu..

Ye la kot,tp yg klakar skt tu,..Ada ibu kucen Parsi mancoon yg kaki dia pendek , dh enam kli beranak pandai pulak  setiap kali beranak letak depan pintu , atas lapis kaki...yg tu mmg bisu,dia cuma rapat dgn aku dan mak aku jer...                                                                                                                           last dia hilang sebulan bl nk beranak dia balik dlm hujan dgn 5 ekor anak dia...adik aku kata rumah aku hospital bersalin....tp aku faham perasaan org yg hilang kucen kesayangan..

laaa..tak tahu pulak boleh scan..aku dari remaja smpai jadi mak budak x terpk lak nk scan kucing hilang. ngongoi ngongoii jr lahh sedih2

xperla aku anggap derang semua tu happy dgn tuan baru or mati masuk syurga je

tp aku tetap sedih, kot derang ngiau2 caril tuan...wuuu

ilham posted on 11-12-2014 10:21 PM
Ye la kot,tp yg klakar skt tu,..Ada ibu kucen Parsi mancoon yg kaki dia pendek , dh enam kli beran ...

kucing mak aku dulu beranak atas sofa....

kucing ilang perkara biasa bg kucing jantan... kalo kucing betina jarang die ilang, nak plak die bunting, die akan ade dkt kawasan die familiar je. penah la sekali kucing mak aku ilang, kucing betina.. due mggu xbalik, igtkan membawa diri ke ape ke, lantak kau lah. tp skali tu dkt area umah aku ade ular sawa, da la aku nk g berak mase tu, bleh la ular sawa melintang dpn jamban (jamban luar) cancel berak tepon bomba... so kununnye aku dgn mak aku secara persetujuan bersama rasa kucing mak aku kene ngap dgn ular sawa tu la kan, elok je due tge hari pas2 kucing mak aku balik.. siap bwk jantan bersama... dasar kucing....

Punyala aku menderita kalau kucing2 aku hilang sbb dah mcm anak kandung sendiri.. Sampai nangis2 hasben aku pujuk.. Rupanya bole scan.. Kalau tau dulu lg buat.. Yer ke bole.. Xde otai yg iyakan pun lg

tu lah, aku pun tak tau boleh scan ke idak, tu lah aku tanya kat sini, kalau boleh scan nak jugak aku mintak tolong scan ni, kucing aku tu kucing betina dah dikembirikan, dia memang main tak jaoh ar, kalau kene langgar dengan kete memang ada bangkai nya, ni tiba2 MIA gituh je macam kes dulu jugak masa dia lagi kecik yang jiran blakang umah kurung dia dalam sangkar kecik tu... inctinct aku kuat mengatakan yang jiran yang sama yang ambik dan kurung kucing ku tu lagi,tapi aku taknak lah tuduh sapa2 dulu...kalau aku pergi jumpa dorang pun mana lah dorang nak mengaku diorang ambik

mirian1110 posted on 11-12-2014 03:40 PM
yeke, jahat nye jiran kau, samalah macam jiran aku ni pun jahat gak, dulu kucing aku yang hilang s ...

aku pn penah kena. jiran belakang rumah kurung dalam sangkar. dia tutup pakai kain kanvas, kayu dan macam2 lg.. memang tak nampak sgt nampak kelibat je. tapi bunyi tu ada. suara pun dah lain. aku tak pegi ketuk rumah dia sbb aku takut gaduh. jadi aku keep panggil kucing aku dari blkg rumah supaya jiran aku lepaskan. tiba2 tak lama dia muncul. ya Allah kurus kering, sedih sangat rupanya. dah lah dia ada penyakit.
tapi skrg dia dah takde, dah pergi selama-lama nya

kalau ada orang yang leh scan kucing hilang..bagitau lah aku.

kopi aku hilang dah nak dua tahun

kalau-kalau ada orang yg leh tau kopi pi mana (kalau hidup aje la)..memang aku tak lokek nak bagi saguhati

duri_durians posted on 12-12-2014 11:58 AM
aku pn penah kena. jiran belakang rumah kurung dalam sangkar. dia tutup pakai kain kanvas, kayu da ...

kenape orang2 yang masuk kat thread ni smua ada jiran yang tak guna tahap melampau ek? kesian nya dah kurus kering baru nak dilepasnya, kalau diambik pastu dijaga betul2 ok ler sikit, tapii, ni dahlah dirembatnya kucing orang, pastu tak dijaga betol2, kalau taknak bela atau tak ada masa bela kucing, janganlah berangan nak ada kucing kat umah, apalagi nak merembat kucing org

lepas tengahari kucing aku yang bernama bella hilang, malam nye aku mimpi, aku masuk kat satu bangunan (kedai agaknya)dalam tu ada sorang budak remaja perempuan dan sorang budak remaja lelaki tengah tunggu kat dalam tu,aku tengok ada satu sangkar kecik penuh dengan kucing, salah satu kucing tu bella aku, tapi bella dalam tu tgh macam sakit tak dapat berjalan, aku terus ambik bella aku pastu aku terus bagi penampar kat kepala budak pompuan tu, aku memang marah sampai aku belasah betul budak pompuan tu, tapi dia tak melawan dan budak lelaki tu pun hanya melihat jer aku blasah budak pompuan tu,lepas je aku blasah budak pompuan tu, tak lama pastu aku tengok bella aku dah kembali sihat dah dapat berjalan,ntahlah sama ada mimpi tu hanya mainan tido atau ada maksud tersirat

mirian1110 posted on 12-12-2014 02:37 PM
lepas tengahari kucing aku yang bernama bella hilang, malam nye aku mimpi, aku masuk kat satu bangun ...

mungkin hanya mainan tidur .. sebab awak asik pikir kan bella.. kesian nye, semoga bella kembali

wah nk cite gak.  ade 3 ekor ank kucing.. sebab asyik berak sgt aku letak la luar rmg. sekor tu kembang skit.. kami mmg happy la bakal warisi baka mak dia yg kembang2 skit. bila pagi hilang dh.

sebelum tu mmg tau ada srg pompuan rjin bg makan kucing2 kami.. dia hulur dri pagar je.. intai punya intai akhirnya terserempak dgn makcik yg bg makan tu. ktrg pon happy je la kan xde fikir byk.

sekali mak aku terbukak mulut tnya ada nampak x ank kucing kembang warna itam.. dia kata dia amek nk ubatkn sbb nmpk xsehat. aku frust dgr.. sebab tu kan ank kucing mana blh suka hati pisahkan dri emak dia. makcik tu jnji nak pulangkan esoknya.. sampai hari ni tak pulang..
aku marah la jgk tp mak aku nk sedapkan hti dia ckp agaknya dh mati kot tu pasal makcik tu xdpt pulangkan. tp kalau mati pon bgtau je la.. ni mcm amek bela trs je..

sejak dr hr tu terus mak aku pasang jaring kt pagar rumah. xdpat la dia nk seluk ank kucing aku dah.

eh x misteri plk ye...

*ADA X PERAWAT YG BOLEH SCAN KUNCI KERETA AKU. KUNCI NI HILANG MASA RMH KENA PECAH. CUMA NK CONFIRMKAN BTUL DICURIK ATAU TERSALAH LETAK..

kalau nk tukar kunci n set alarm rm700 aku tkut tukar2 bru nnt muncul plk kunci tu terselit mana2

ntahlah, kita tunggu lah para para otai masuk lepak kat sini dulu