CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nur_ieyfa

Hasad dengki adik beradik sendiri

Tak kira bbwolf atau mana2 bookfest, mcm nak camping kat situ. Dah kirim kat kawan sambar 5 biji buku sbb tak dpt pergi

Edited by Missy_la at 15-12-2015 08:16 PM

Huh sorry TT aku tau ni adik beradik ko tapi sebagai kakak sulung aku rasa nak tunjal2 kepala Maria tu skrg. Sebab nauzubillah aku xleh bayang buat macam ni kat adik2 aku.
Mak aku selalu pesan pape hal pun kena jaga adik2, kejayaan sorang kira kejayaan semua dan jangan sesekali buat aniaya adik beradik sendiri so bila baca kakak ko buat ko macam ni memang aku angin satu badan.

bluecheese replied at 15-12-2015 07:56 PM
Tak kira bbwolf atau mana2 bookfest, mcm nak camping kat situ. Dah kirim kat kawan sambar 5 biji buk ...

betul2..kita sama!! Ieyfa memang gila baca buku..Kalau time tak ada bookfair memang Ieyfa akan g popular sebab diowang ada buku novel yang murah-murah..Kalau pandai cari cerita dia memang best2..

Missy_la replied at 15-12-2015 08:03 PM
Huh sorry TT aku tau ni adik beradik ko tapi sebagai kakak sulung aku rasa nak tunjal2 kepala Maria  ...

mungkin ada balasan satu hari nanti missy..Ieyfa redha dengan pasrah je..Mulakan hidup baru biarlah tak ada family asalkan Ieyfa tau Ieyfa bukan seorang kat dunia ni

nur_ieyfa replied at 15-12-2015 09:04 PM
mungkin ada balasan satu hari nanti missy..Ieyfa redha dengan pasrah je..Mulakan hidup baru biarla ...

Mudahan dah x adala ya ieyfa.. dh lama pon kan kejadian tu? Mudahan org yg buat ieyfa tu dpt balasan setimpal.. errmm.. ieyfa, ko mmg kuat wlpon darah dging sndiri buat ko smp cmni.. tp x pe.. ko jgn riso masih ramai yg syg ko kan .. be strong ieyfa..

RinIna replied at 16-12-2015 09:52 AM
Mudahan dah x adala ya ieyfa.. dh lama pon kan kejadian tu? Mudahan org yg buat ieyfa tu dpt balas ...

Terima kasih Rin.. Kalau bkn sebab tunang rasanya Ieyfa mungkin ambil jln singkat..waktu mula-mula memang rasa tak tertanggung sangat..tapi dia yang bagi support tak berhenti sampai bila ingat pasal apa yang jadi Ieyfa dah boleh gelak sambil cerita tak macam dulu murung menangis je bila teringat..sampai depress paling teruk doktor bagi ubat tidur..

Follow Us
Ya Allah, syukur Allah hantar tunang n fmly tunang kt ieyfa tuk selamtkan ieyfa dri ambil tindakan singkat tu.. godaan syaitan yg x habis cuba nak sesatkan umat manusia.. x kuat iman habisla.. ni smue ujian tuk ieyfa.. supaya lebih dekat kepada Allah.. bertabhlah ya.. pasti ada hikmah di sebalik smue kejadian yg ieyfa hadap skrg.. dlm ms sma tuk jadikan ieyfa lebih kuat menempuh hari mendatang.. Pasti pengakhirannya nnt kebhgiaan dan kebaikan utk ieyfa.. Inshaa Allah.

RinIna replied at 16-12-2015 01:55 PM
Ya Allah, syukur Allah hantar tunang n fmly tunang kt ieyfa tuk selamtkan ieyfa dri ambil tindakan s ...

Tu la kan..ieyfa harap y sama jugak pengakhiran yang baik untuk semua orang..in shaa Allah

nur_ieyfa replied at 16-12-2015 02:01 PM
Tu la kan..ieyfa harap y sama jugak pengakhiran yang baik untuk semua orang..in shaa Allah

Yes.. betul tu.. Allah ada.. teruskan berdoa ok..

EII MUKA HITAMMM

Kisah ni jadi kat Zara, Ieyfa cerita apa yang jadi dekat dia masa dia masih duduk kat Ampang. Okay rumah dia ni separa kondo betul-betul belakang Bukit Ampang. Dari balkoni rumah dia memang nampak hutan bukit Ampang la..

Masa ni kami semua tak tahu kalau Zara ni ada something wrong ke apa. Cuma dia jadi panas dengan suami dia, bergaduh punya la teruk. Sampai nak bakar kad nikah, sampai bergaduh lari rumah tak nak balik, nekad jalan kaki dari rumah dia sampai ke Sate Station. Kalau sesiapa tahu kawasan tu memang akan tahu betapa jauh nya Zara ni berjalan.

Zara pernah cerita malam tu dia bergaduh teruk dengan suami dia sampai terus keluar rumah tidur rumah kawan dia. The next day dia pergi kerja semua orang pandang dia pelik.. Dia pun tak faham kenapa. Last-last manager dia panggil suruh dia balik rumah. Bila dia tanya balik masa tu semua budak tempat kerja dia nampak muka dia hitam legam. Hitam ala-ala dayang senandung terus. Macam letak arang sapu kat muka. Dia pun pelik kenapa pula macam tu..

Kebetulan masa tu Ieyfa ada dekat rumah dia, so suami dia cakap jom bawak adik pergi jumpa Ustaz kita check ada ape-ape lagi tak kat adik. Zara pun setuju la sebab untuk Ieyfa kan. Waktu tu memang Ieyfa baru sihat yang kes Haikal tu.

Sampai je kat rumah Ustaz tu Ieyfa memang dengan penuh rasa relax sebab memang dalam badan dah clear just Ustaz tu nak bagi air semangat dengan buat penutup supaya mamat tu tak boleh hantar apa-apa dah kat Ieyfa., Tapi tak boleh buat sebab Ieyfa tengah kotor masa tu. Ustaz tu cakap tak apa dia buat dari jauh je untuk Ieyfa.

Yang kes Zara ni pulak, tiba-tiba Ustaz tu tanya Zara sihat tak macam borak-borak kosong tapi masa ni Ustaz tu memang dah siap tukar baju, wife Ustaz ni yang tengah tidur dalam bilik tiba-tiba bangun dan duduk dekat kami. Ieyfa pulak masa tu tengah tengok tv jauh sikit dari diowang..

Ntah macam mana Zara ni tiba-tiba berang dan marah bentak cakap jom balik. Ustaz tu cakap tunggu la dulu. Sambil tu terkumat kamit mulut Ustaz ni. Ustaz cakap kalau nak balik, balik jangan bawak jasad dia. Balik sesama sendiri je tapi Zara cakap tak nak..

Waktu ni Ieyfa tutup tv sebab macam dah rancak kan, bila dah gelap Ieyfa nampak ada bayangan belakang Zara tinggi. Bila pandang Zara direct tak nampak. Bayangan gelap tu berdiri tegak je. Then Ustaz tu ada cakap kalau kau tak nak keluar aku akan minta bantuan untuk terus hantar kau ke neraka jahannam. Ieyfa dengar jela tak tahu nak percaya atau tidak. Benda tu gelak je cakap kau takkan mampu,

Ustaz tu baca ayat apa tak tahu then ustaz cakap kau nampak ada rantai besi dan benda tu menjerit ketakutan. Then Ustaz cakap rantai besi tu akan belenggu kau dan kau akan dihantar terus ke neraka jahannam. Then dengar la benda tu menjerit kuat dan suara Zara sekejap garau macam lelaki sekejap macam perempuan. Then terus lembik sampai suami dia kena pangku.

Ustaz tu cakap menda tu dah tak ada, bila Ieyfa tengok kat tv memang dah tak ada bayangan hitam kat belakang Zara. Zara masa tu menangis teresak-esak minta ampun dari suami dia sebab selama ni kasar dengan suami. Zara ni sebenarnya orang yang lembut. Tapi bila kena control dengan benda tu dia jadi kasar. Suami dia tak la berapa percaya dekat benda-benda macam ni tapi sebab dia rasa dia perlu buat something untuk rumahtangga diorang.

Ieyfa pun gatal mulut tanya apa yang ada dalam badan Zara. Ustaz tu minta maaf dengan suami Zara, dia cakap orang terdekat. Campur pulak dengan yang ada kat belakang rumah tu. Kan rumah Zara dekat sebelah dengan bukit Ampang. Jadi kebetulan pulak, memang bukit tu macam ditarah sikit tak pasti la buat apa. So menda tu migrate masuk dalam badan Zara..

Tu la kisahnya kali ini..Maaf tak seram sangat..

Saya selalu terfikir betul ke bila kita niat jahat, tiba-tiba kita boleh jadi orang yg paling cerdik@mastermind suatu plan yg jahat.

Nampaknya boleh

maksudnya @bluecheese?

ninjago replied at 9-12-2015 02:04 PM
pintu camnie ke une? *** aku rasa dah attach, asal tak kluar? aaa tak reti nak tepek.. sory..  ata ...

Sory Ninjago.. lambat bebenor replynya.. hehe.

Lebih kurang mcm ni la pintunya..

Terfikir yg kita ni hidup mcm org biasa dari hari ke hari then satu hari tiba rasa mcm nak rompak bank sebab takda duit then tadaa kita dah rompak bank and tgh planning nak rompak bank yg kedua.

Maksudnya kita ni mudah di hasut syaitan. Jika lalai sedikit pun.

Pernah tgk satu show csi new york dulu, satu agent tu cakap "once you shoot someone the next will be easier". Agaknya ni perasaan org yg nak mengenakan org lain. Susah nak stop bila dah start, malah jadi berani + paranoid.

Harap ieyfa jangan terasa hati bila saya fikir mcm ni. Saya kadang2 ada buat self studies untuk suka 2

bluecheese replied at 17-12-2015 01:29 PM
Harap ieyfa jangan terasa hati bila saya fikir mcm ni. Saya kadang2 ada buat self studies untuk suka ...

tak ada lah..Tanya je sebb tak faham maksud tadi

Edited by ciskek.leleh at 25-12-2015 12:18 PM

hai tt sy SR je selama ni, tp sbb tringin nk share cerita yg x seberapa, gigih la reg jd ahli
cerita ni biasa je, nk kata hasad dengki pun, iolss xtau kategori apa, tp cerita jela.
actually ni pasal kazen hubby sy. kazen dia umur da 30 lebih, x kawen lg. bila hubby ckp dia nk kawen dgn sy, terus fmly kazen tu bising suh dia kawen gak, sbb kazen tu (Abang Z saya gelarkan dia) anak bongsu, ayah pula da xde, mak dia lak da tua. tp abang Z xnk kawen, smpaikan mak Abang Z carikan permpuan untuk dibuat bini iolss pelik, tanya hubby, kazen u tu roGAYahkah? terus hubby citer, abang Z tu dulu ada gf, cantik, kje elok, keluarga baik2, supan santun je. tp sbb emaknya x berkenan, dibomoh2 kan anak sndiri supaya benci & lupakan prmpn tu. maka putus terpaksa la abang Z & gf nyer
smpai 1 hari, enth mcm mana, kuasa Allah kn, abang Z dpt tau semuanya, marah la dia pd emak tu. tp marah2 pun abang Z still duduk skali dgn mak dia.
then, sebulan lps iolss menikah, abang Z pun menikah gak dgn prmpn yg dicari oleh abang & kakak iparnya. at 1st, fmly prmpn tu reject, yela, anaknya baru 19, pstu tak sejenis (prmpn tu mamak)..tp mak abang Z pergi lg meminang, paksa diorg terima, nk xnk, fmly perempuan tu terima la. smpai la diorg kawen semua, lps sebulan majlis nya, hubby ckp abang Z lari dari rumah, x duduk dgn mak dia da.bwk skali bininya, duk rumah mertua. mak abang Z smpai x ngaku anak kdg2 iolss terpikir, mungkinkah balasan ats apa mak heolls buat kn, siap paksa dia kawen.lg 1, iolss peliks, sbb abang Z mmg ada rupa, smpai iolss 1st time jmpe pun da suka dia tp bila tnya hubby xde ke prmpn yg berkenan dkt abg Z, hubby ckp xde pun, abang Z sndiri pun xde ckp minat kt mana2 prmpn atau ckp pasal prmpn dkt hubby (mybe sbb kuciwa dgn perbuatan mak heolls kot)