CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 112546|Reply: 386

Hasad dengki adik beradik sendiri

Post time 12-12-2014 08:10 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
   Hi semua saje je nak berkongsi ape yang jadi kat diri sy sendiri..kisah ni tak ade la teruk sangat sampai meracau ke tapi ni kisah bila ada adik beradik dengki tak suke tengok adik beradik yang lain senang..memang susah nak percaya bila adik beradik seibu sebapa sanggup buat bende tak elok dan menganiaya..okay lah tak nak panjang lebar..sy ni bujang muda lagi and org ckp baru melangkah ke alam dunia orang dewasa..so senang cerita saya ni anak bongsu dalam adik beradik and sy ada 5 org kakak dan abang..setiap nya ada perangai masing2 lah..sy bercerita bukan nak bukak aib family sendiri tapi sy nak berkongsi supaya kita smua hati2..sebab tak semestinya adik bradik takkan tikam belakang kita..

Sy ni paling rapat dengan arwah mak sy..sebab anak bongsu kan..tapi adik beradik sy yang lain ni kurang sikit sebab diowg malas nak layan perangai arwah mak saya..tapi bila nak membodek mak semua lembut gusi dari lidah..even waktu arwah mak sakit pown ada yang dari diowg ni tak nak jaga mak sampai paksa sy berhenti belajar untuk jaga mak sedangkan masa tu sy dah akhir tahun degree..tapi Alhamdulillah mak tak bagi saya berhenti belajar..so tak nak cerita bab tu pnjang2..cerita bermula lepas sy habis belajar dan dah start kje..so sy start kerja sebagai customer service kat syarikat telekomunikasi..nmpak cm cikai tp gaji meletop..tp sy diamkan dari fmly..tp kerje smpai lewat malam lah..

So mak kepada bf sy masa tu kerja di salah satu agensi kerajaan dan berjawatan agak tinggi..dia risaukan keselamatan sy balik lewat2 malam hari2..jadi dia tolong sy dapat kerja di agensi kerajaan tu la..nak dijadikan cerita sy dapat kerja kat situ dengan gaji yang agak besar kalau dibandingkan dengan pengalaman sy ni lah..so masa tu kecoh dekat family sy sb tak puas hati saya tak balik kampung halaman and bekerja kat kampung..jadi sy bagitau lah sy dah dapat kerja elok separa kerajaan..diowg mula bercakap pasal sy dengan macam2 kisah lagi..tapi sy buat tak tahu and salah seorang kakak sy ada y tolong jadi informer sy..bila diowg dapat tahu gaji saya and sy senang dan tambahan pula family bf sy pown suke sy dan sggup tolong sy diowg jadi tak puas hati..

Sy tau salah seorang dari adik bradik sy ni suke sangat gunakan bomoh..tapi sy tak sangka sangat2 masa tu dia saggup gunakan bomoh untuk kenakan sy..sebelum tu dia ada guna bomoh untuk bekas suami dia..dan suami baru dia sekarang pown dia ada buat penunduk jugak..kisah pown bermula..

Maaf,sy nak bersiap2 pergi kje..nanti kejap lg lepas masuk kerja sy cerita yea..maaf pnjang lebar berceloteh mukadimah..

(pss..saya dah edit letak perenggan and kurangkan shortform.. ) Last edited by nur_ieyfa on 13-12-2014 08:39 PM

Rate

1

Related collections:

• · angker|Threads: 7, Subscribe: 0

Family ko ni stok pemikiran tahap pprt jer..maybe faktor didikan parent ko kot sbb kn ur siblings jd gini..pilih kasih or wateva..ape pun air dicincang tak kan putus..

Memang makan hati kalau situasi begini  

ni susah...manusia ngan PHD ni susah nk dipisahkan..bertabahlah...

kalo ati dh busuk bkn kira adik beradik dh dik oi.

btw, nanti bt perenggan ye dik. akk ni rabun, bila baca citer xde perenggan sakit mata dik.

jangan lama2 adik manis..... tak sabar nak follow citer...
erm tu gambar adik ker....

Follow Us
tagas posted on 12-12-2014 08:54 AM
Family ko ni stok pemikiran tahap pprt jer..maybe faktor didikan parent ko kot sbb kn ur siblings jd ...

Tp nk kata parents ada pilih kasih xjgk smua dilayan sama..faktor taraf belajar mungkin tapi parents suruh diowg blja n ditanggung tp xnak..y buatkn saya ni plak arwah mak dah byr utk exam stpm dia dulu tp dia lari rumah n dh conteng arang kt fmly..ada y dh besar dh kawen pn arwah mak nk tggung klau nak sambung bljar..tp diowg y xnak n bdengki plak dgn adik bradik y bjaya

kalo adik beradik ade yg tak puas hati satu sama lain, biase dengar
tapi taklah sampai nk membomoh2 adik beradik sendiri

HANIMUSLIMAH posted on 12-12-2014 09:01 AM
Memang makan hati kalau situasi begini

Mmg mkn hati sgt2..makin menjadi2 plak diowg skrg ni bila didiamkan..tp adik bongsu nak buat mcm mne kan..asyik ditindas je

cmf_jy77 posted on 12-12-2014 09:34 AM
kalo ati dh busuk bkn kira adik beradik dh dik oi.

btw, nanti bt perenggan ye dik. akk ni rabun,  ...

Nak buat perenggan kak tp sy guna hp xle nk buat perenggan..maaf yea kak

puanlina posted on 12-12-2014 09:55 AM
jangan lama2 adik manis..... tak sabar nak follow citer...
erm tu gambar adik ker....

Kejap yea kak..sy type guna hp so slow sikit..aah kak pic sy..nk tukar tp xreti guna hp ni..hehe

tt ejaan bagi penuh sikit boleh tak
mak dah kertu nak..
susah sikit nak hadam ejaan BBNU ni

Sambungan..                                                

Dalam tempoh sy start kerja kat gov agensi tu salah seorang adik bradik saya yang saya gelar sebagai Maria (bukan nama sebenar) keep on cuba panggil saya untuk datang kat tempat dia..sedangkan sebelum ni tak ade la rapat sangat dengan sy..bf saya pown tak berape bagi saya pergi sebab sikap Maria ni dia rase Ade something wrong somewhere..tapi saya cuba ignore sebab takkan nak buruk sangka dekat adik bradik sndiri kan..                        

So nak dijadikan cerita sy pergi jugak jumpa Maria ni..Ikut planning saya pergi untuk 3 hari je..tapi 1st day saya sampai tu Maria bawak saya pergi umah seorang kakak Indonesia..katanya nak buat bagi penarik untuk diri dia sendiri..so saya pown ikut jela sebab memang saya dah ada dalam kereta tu dengan dia..sebelum tu dia tak ada cakap pown nak pergi rumah kakak Indon tu..so time tu dia suruh kakak indon tu tengok2 kan saya..saya ni jenis tak berape percaya sangat so biarkan jela..kakak indon tu cakap bf saya sekarang ada buatkan saya supaya saya tunduk je kat arahan dia dan memang kebetulan pulak memang arwah atok bf sy ni pandai mengubat orang dan family bf saya ni ada dijaga oleh puteri2 ni..lagipun saya ni memang jenis mendengar je cakap bf saya so kalau orang tak tahu memang anggap saya dah kena buatan dengan bf saya la..orang cakap sayang sangat kan..hihi...pasal bf saya nanti lah saya cerita..so sebab konon bf saya buat kat saya so dia ckp minum air yang dia bagi ni utk permulaan berubat..kakak indon ni menelek guna air dia letak dlm gelas kaca..so sy pn minum je..then dia ckp nanti datang lagi untuk berubat..                          

So lepas pada tu sy datang lagi sane sebab Maria ni asyik suruh sy pergi..next dia mandikan saya dgn air yang ada limau yang dia dah potong dan limau tu dia cakap ada beberapa yang terlangkup so kira nasib kita baik untuk berubat..saya tak tau pape pown so iyakan jela dan dia bekalkan saya air masak soh saya selalu minum..waktu tu sy ikut semua ckp Maria..dia suruh saya berhenti kerja dengan alasan dia saya kerja saya dekat dengan bf saya so dia bole buat balik kat saya..so saya ikut je dia tanpa fikir ape2..

Maria cakap duduk je rumah dia tak yah kerja dia nak saya berjaya tapi bila sy nak mintak kerja lain dia ckp tak perlu..tapi time tu sy ikut je cakap dia..hari2 Maria remind sy suruh bagitau kalau air yang kakak Indon tu bagi ada lagi atau tak..dia cakap bf sy tengah seru semangat sy sebab tu sy kene bergantung pada air tu..tapi time tu saya memang tiba2 jadi benci sangat kat bf saya..even family dia yang tak buat salah ape2 kat saya pown saya jadi marah benci sangat..tapi kadang2 saya menangis teringat bf saya rindu sangat kat dia tapi bila jaid macam tu Maria marah suruh saya minum air tu banyak2..      

Sampai la satu hari saya tergerak hati nak berhenti minum air tu tapi malangnya masa tu semua dah terlambat..kerjaya saya dah ranap..saya kene saman dengan company saya kerja sebab saya lari macam tu je..sebab ikutkan ape yang Maria cakap..saya tak tau sangat kenapa saya ikut je semua cakap dia..lepas Maria tau smua dah ranap dia mula buat mende lain pulak..                       

Boss dh bising so kne sambung buat kerja..hehe

(pss..yang ini pown dah edit sikit2) Last edited by nur_ieyfa on 15-12-2014 08:32 PM

prettyuglybabe posted on 12-12-2014 10:41 AM
tt ejaan bagi penuh sikit boleh tak
mak dah kertu nak..
susah sikit nak hadam ejaan BBNU ni

Maaf yea kak..type guna hp so macam dah terbiasa tulis short form ni..sy cuba tulis penuh2 lepas ni yea

Aiyokkkk...kita ni sebagai adik or kakak, kalau adik beradik kita berjaya kita tumpang gembira, bukan menjahanamkan adik beradik sendiri mcm si M tu..bertabahlah TT.

pls upd8 lg tt

\

Er...TT boleh ENTER tak lepas habis satu perenggan...

tq

tah2 pemili ada saka kot, sbb saka ni mmg menyebabkn adik badik tak rapat ade je rasa nyampah dan memacam kira
tak mesra.. belakang umpat keji sesama sendiri.. tak satu hati.

nur_ieyfa posted on 12-12-2014 10:11 AM
Nak buat perenggan kak tp sy guna hp xle nk buat perenggan..maaf yea kak

no worries, aiseh xyh mintak mahap la..bt rasa bersalah je lak ha.

Cik_Andak posted on 12-12-2014 11:18 AM
Er...TT boleh ENTER tak lepas habis satu perenggan...

tq

Maaf @Cik_Andak sy try nak buat perenggan tp xbole bila sy post guna hp..sy try tekan space byk2 kali konon nak buat perenggan tp sy yakin usaha tu xmenjadi bila saya perasan second post saya tu nampak pelik je..sorry yea