CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azimodin

(TT Update #170) Anak Sedara Agresif Teramat - Edisi Punchingbag

ubat_batok replied at 8-10-2015 10:53 AM
haaa betul! i rasa ceramah yg sama i dgr.
jadi derhaka & anak akhir zaman

ko orang nismilan ye.. den dah jumpa ayat yang ko sebur buek den tingat kg halaman.. iaitu bega dan polak...

wannabhappy replied at 8-10-2015 12:46 PM
ko orang nismilan ye.. den dah jumpa ayat yang ko sebur buek den tingat kg halaman.. iaitu bega da ...

hahahah! haaah nismilan
:-)

nismilan ko?kek mano? aaaa gitu sudahnya.

ubat_batok replied at 8-10-2015 01:00 PM
hahahah! haaah nismilan
:-)

pilah la mano laei... ok back to the story.. kang kono boduk .. acik tak tau yo..

munchkin replied at 7-10-2015 05:10 PM
See. Kita dont be in denial. Kalau spouse salah sekali pun kena admit. Tengok jelah jawapan your ...

part sis kata mil saya tadah tengkuk tu saya lupa nak reply.

memang betul sangat sis. kalau bebudak tu tak datang, mil saya sanggup pegi rumah diaorang & jaga on weekends. kadang alasan mak pak diaorang busy kerja & outstation, sebab tu mil kena pegi sana tengokkan. kalau setakat tengokkan saja takpe, ni siap sediakan makan, kemaskan rumah diaorang, suruh anak diaorang belajar & buat homework from a to z. saya kadang terfikir, so macam tu apa tanggungjawab mak pak dia? even kat rumah mil saya tetiap hari pun mil saya yang kejar anak anak diaorang suruh buat homework & baca buku sebab katanya bebudak tu semua once sampai rumah diaorang akan ngadap tv, main, menjerit terpekik terlolong. kadang tu mil saya siap tidokan anak anak diaorang, sampai mak paknya tido (mil kata kesian diaorang kepenatan cari duit sampai tertido ), pastu baru mil saya balik rumah.

pakcik husband saya penah hantar whatsapp pasal dosa & jangan hantar anak anak kat mak ayah kita suruh jaga bagai, kat whatsapp group family. memang dia tak baca & tak layan lah. tak paham bahasa. alasan kena mintak tolong mak jugak sebab takde orang lain dah nak jaga, padahal kadang abg ipar saya tu pegi melepak minum kat mamak dengan kawan kawan . kantoi pun sebab husband nampak dah banyak kali camtu. tapi husband saya bukannya nak tegur abg dia pun. melepak sampai lupa amek anak kat sekolah (sekolah petang pulak tu) pun penah. tup tup guard sekolah hantar anak dia balik rumah. nasib rumah dekat.

pasal baju kena clorox tu saya terpaksa pasrah. maybe macam sis cakap mungkin terkena baju lain yang ada clorox (walaupun saya rasa mustahil nau nauuu) tapi saya pasrah jer lah. banyak dah baju kena, tapi back to basic, saya ni cuma orang luar. nak cakap lebih pun tak layak. so berdiam adalah jalan terbaik & terpaksa luahkan perasaan kat sini.

wannabhappy replied at 8-10-2015 01:06 PM
pilah la mano laei... ok back to the story.. kang kono boduk .. acik tak tau yo..

hahah! iyolah, betul2..x psl OT nnti.

:-P

milamela replied at 8-10-2015 01:19 PM

memang betul sangat sis. kalau beb ...

gi self service laundry je noks..
cuci pastu keringkan terus..
balik rumah lipat je..

Follow Us
milamela replied at 8-10-2015 01:19 PM

memang betul sangat sis. kalau beb ...

cian you sis. bertabah jelah.

munchkin replied at 8-10-2015 01:52 PM
cian you sis. bertabah jelah.

tu lah sis. bertabah jer lah. saya anggap semua tu mungkin bukan rezeki saya, mungkin Allah nak bagi lebih untuk masa akan datang kot kan. takpe lah. redha.

anyways, thank you so much yer sis sis sekalian yang sudi mendengar & menasihatkan saya. jasa anda dikenang.

prettyuglybabe replied at 8-10-2015 01:52 PM
gi self service laundry je noks..
cuci pastu keringkan terus..
balik rumah lipat je..

tu lah sis. saya pun dah nekad dah. pasni baju anak semua basuh tangan then pegi keringkan kat dobi 24 jam tu. senang cite.

milamela replied at 8-10-2015 02:37 PM
tu lah sis. saya pun dah nekad dah. pasni baju anak semua basuh tangan then pegi keringkan kat dob ...

nak masuk dryer u kena keringkan dulu..
maybe spin kejap dalam mesin basuh kat rumah then sampai sana campak masuk dryer..
sebab mesin basuh kat sana tak boleh pilih function untuk spin je..
sekali masuk memang full round basuh rinse n spin..

milamela replied at 8-10-2015 02:36 PM
tu lah sis. bertabah jer lah. saya anggap semua tu mungkin bukan rezeki saya, mungkin Allah nak ba ...

kat sini jelah kalau nak meluahkan pun. takpe sis, moga bertabah dan minta minta segala dipermudahkan

Dah dekat setahun X update. Anak TT pon dah besar, boleh berlari2 anak.

Namun permasalah TT dengan BOY masih belum berakhir. Kini TT ibarat Perempuan jahat yg bertindak dalam senyap. Bergini ceritanya.

Anak TT umpama punchingbag si BOY. Antara yg terjadi.. Pijak tangan, tumbuk perut, tolak itu semua perkara biasa. I sebagai Ibu yg bertanggung jawab hanya mampu mengurung anak iouls dalam bilik. Bukan I suka nak kurung anak tapi I x larat nak tengok anak I jadi mangsa buli. Kdg2 ipar I ckp "sain kat anak kau asyik duduk dalam bilik". Ade sekali tu lepas dia tolak anak I jatuh tepi tangga, I terus telefon my husband tapi still hubby suruh I sabar. katanya biasa la budak2.

Baru2 ni so boy buat sidekick dari meja menuju anak meouls. Nasib baik la I sempat tarik anak I (macam ninja hokey). Tapi I geram sgt, I tunggu mak Boy gi dapur terus I spank punggung dia sampai menangis. Husband I pandang je (mungkin rasa bersalah kat anak I). Boy menangis cakap I yg buat... but I buat dunno je. Setakat ni xde la perang dengan ipar2 yg lain. Husband I pon dah mula marah BOY bila dia buat hal. Puas hati I. rasa kejam pulak berdendam dengan budak kecik.

Skrg ni Boy masih x faham lagi tentang HAK ORANG walaupon dah dekat 5 tahun. I belikan bola sorang satu untuk semua anak buah tapi Boy boleh pulak rampas semua sbb dia nak main sorang. Pastu hobinya dok seret orang gi supermarket. Kalau xde yg layan harus la dia managis.  Even barang2 I dalam bilik pon x selamat, ikut suka dia je nak main. tapi ni citer lain la sbb I rasa biar makbapak dia la yg ajar bab respect barang orang ni.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Berani TT time pegnen ngumpat anak org..kang ank TT kene tempias kang

Tp kita pon sama... Masa anak sulung mmg anak i jd mangsa buli ok...n sampai skrg.. Anak buah pon da umo 10 n 9 tahun... Kita as ibu baru mmg macam ibu ayam la kan.. Hihihi.. Tp i nmpk ngan mata i sendiri depa adik beradik buli anak i... Husband i ofcoz sama macam husband TT suh sabar... I mmg xkan berganjak protect anak i.. I x kan buat ape2.. Tolong in law kat dapo ke ape.. Then i suh husband i tgk.. I mmg mngadu ngan dia ape yg anak buah dia buat... Ni yg i nmpak ok
1) tekan perut anak i ngan siku..
2) cubit.. Mmg selalu tp muka pandang lain...
3) lentikkan jari anak i ke belakang...4) pijak memijak.. Pijak tgn tu biasa laa.. I amik langkah jauhkan ank i... Eh bukan 4 je ok.. Banyak lagi tau... Then i suruh husband i tgk kan.. Mujurla dia pon nmpak... Start dr situ dia jauhkan ank i. I pon mcm u.. Nk jaga hati in law n biras...

Anak i pra matured.. So badan kurus n senang demam.. Ofcoss bila kurus sellau jadi umpatan kata x sihat.. Anak abg ipar yg besaq2 tu sihat semua.. Tp i positif.. Hadamkan org berkata2..
Guna susu mahai.. serasi ngan ank.. So jarang demam n sihat... Now i tgk even anak i kurus kering.. Anak dia yg sihat tu.. Ade habit suka memuntah tgh malam n suka tol demam.. Haa kan da kene

I pnh sound depan depa.. I suh anak i lawan balik.. Jgn diam je bila kene buli... Tp biras i x puas ati.. Dia kate ngan BIL.. mcm tu pon buli... Tu pon i da naik angin sbb da banyak kali tgk anak i kene.. Dia mana nak nmpak coz laki bini main tepon.... Anak dia 10thn duk atas anak i yg umo 5 thn.. Badan gemok.. N anak dia lagi sorg duduk ats tgn anak i.. Hempaskan kepala anak i kat lantai mozek... Itu x buli kan?? Kita pon x kan nak larang budak nak main kan... N anak dia umo 10 thn tu cakap adik dia yg buat.. Padahal depan mata i.. I mmg pandang je muka dia.. Sampai dia takut... Dorg adik beradik mmg takut ngan i... Sampai MIL pon leh tahu hihihi... Tp aman kan bila bebudak leh control gitu...

Cara i dgn ank buah.. Mulut mmg bising.. Depa suka dukung2. I jenis x suka dukung2.. I suh dia dukung abg dia... Sbb da pandai jln pon nk dukung..  
Klu dia buat salah i suruh depa tuka.. Buat yg betul.. Carikn game ape yg dorg nk main.. Xde la depa nk main gusti2 tu... Ank i pon kne buli tp suka tol main ngan cousin dia.. I ceritakn cerita hantu ker... Asal duk setempat..da bbudak kn.. Ape yg i tgk depa leh dgr ckp kita ler dr makcik or atok nenek nye yg lain...

lazyboss replied at 2-4-2016 04:44 PM
Berani TT time pegnen ngumpat anak org..kang ank TT kene tempias kang

Tp kita pon sam ...

Rekod je u. Jadi bhn bukti.

munchkin replied at 3-4-2016 12:23 AM
Rekod je u. Jadi bhn bukti.

Xperasan u.. Depa macam pandang lain... Tangan buat senyap2.. Tau2 nangis xde sore je anak i.. Sakit kot jari tekan ke blakng tu.. Masa tu 8 bln cam tu.. Berderau wey. Nasib x patah..

X semua bole time klu tego anak depa.. Bagi depa kita plak yg melebih syg anak... Tp skrg i sound jer.. Sbb depa mak ayh pon x tgk anak depa...

lazyboss replied at 3-4-2016 11:07 AM
Xperasan u.. Depa macam pandang lain... Tangan buat senyap2.. Tau2 nangis xde sore je anak i.. Sak ...

Kalau i asingkan aja. No more playing together kalau tak leh main elok elok. Anak anak kalau tak thur depa experiment walaupun berbahaya. Try buat pada tg lebih kecil with no power.

Mak bapak jenis apa yg main je pastu tak didik biar aja gitu. I tengok ramai mak pak cam tu. Semalam pun sama. Depan kereta i budak 3 tahun nak lintas jalan. Mak bapak menonong sibuk pasar malam. I dah berenti lama dok perati je. Pastu baru bapak dia tarik anak dia. Tapi kalau kita tegur kemain depa ni anggap depa the best parent in the world tak pernah buat silap