CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syumaimah

Kisah Aku Dan Mistik III : Kisah 8 : Perempuan Misteri Berbaju Kuning

Jiran sebelah rumah kakzue pun ada india kuat memuja..x kira masa bau colok semayang diorang..risau plk kakzue..nasib baik x de pape .

kalau dah ada cita baru,,akak inform eh...tenkiu..n selamat berpuasa...

Selamat Hari Raya semua... Maaf zahir batin.. insyaALLAH nnt aku update kisah baru yer

ladyone replied at 28-6-2015 01:06 AM
kalau dah ada cita baru,,akak inform eh...tenkiu..n selamat berpuasa...

Ok dik... tq gak sudi singgah sini... selamat hari raya

Syumaimah replied at 5-8-2015 07:53 PM

takder update terbaru ke syu.. lama jgk menyepi yee.. hihi..
selamat hari raya syu..

Syumaimah replied at 5-8-2015 07:53 PM

Xde kisah baru ke syu? Hehe

Follow Us
bunga_lestari replied at 6-8-2015 02:24 PM
takder update terbaru ke syu.. lama jgk menyepi yee.. hihi..
selamat hari raya syu..  ...

Hahaha ada jer kisah baru tp aku ni tak nyempat nak update... insyaALLAH nnt aku update ek.... hehe

imatt replied at 13-9-2015 08:19 AM
Xde kisah baru ke syu? Hehe

Ada.... insyaALLAH nnt aku update ek... sorila sedikit bizi dan jarang jenguk sini dah.... hehe... tq sudi singgah

Edited by Syumaimah at 17-9-2015 10:53 PM

Kisah 6 : Wanginya

Ok tetiba malam ni aku ada kelapangan dan ada feel nak menulis... aku pun hampir lupa dah kisah kisah mistik yang berlaku dlm hidup aku dan kawan aku lately ni.... ada la jugak berlaku wp tak de kerap mana dan seseram mana tp at  meremang gak la segala bulus bulus... haha

Ok kisah kali ni pendek je la tp aku tetap nak share jugak... hehe... aku penah citer kan dlu 2 kali aku bau bunga melur kat dapur rumah aku time maghrib tp aku buat dono jer dan bila aku citer kan kawan aku yg umah dia selang beberala rumah makanya rumah dia pulak bau wangi bunga melur... huhu

Ok kali ni aku bau lagi tp bukan bau bunga melur tp bau lebih wangi lagi. Kisahnya begini, malam tu kira kira pukul 11.30 malam aku pi tandas nak buang air kecik. Suami aku kat ruang tamu layan tv. Masa aku masuk bilik air tu, hidung aku tercium bau wangi sgt mcm minyak atar lelaki. Nak kata minyak atar suami aku nustahil sbb aku cam bau dia. Bau wangi kali ni macam pelik dan wangi sgt sgt. Aku tak penah lagi cium.sewangi itu. Dan peliknya bau tu ada kat satu sudut jer kat bilik air tu. Aku siap pi cium lagi tu wp boleh tahan gak meremang bulu roma aku. Aku malas nak fikir... cepat cepat aku selesaikan hajat dan blah dgn langkah seribu. Haha... mujurla x bau dah lepas tu...

itu jela kisah aku kali ni... nnt aku citer pulak kisah aku dgn kawan aku kena sakat dalam bilik meeting... insyaALLAH

Rate

1

Syumaimah replied at 17-9-2015 08:51 PM

Ok tetiba malam ni aku ada kelapangan dan ada feel nak menulis... aku pun hamp ...

citerla hr ni

parking....

Syumaimah replied at 17-9-2015 09:51 PM

Ok tetiba malam ni aku ada kelapangan dan ada feel nak menulis... aku pun hamp ...

wangi setanggi kut kak..

ehh.. dah ada update laa.. nak tunggu update dlm bilik meeting.. hehe

xsuka gile kalo jenis ikut join masuk umah..

Edited by Syumaimah at 7-10-2015 11:26 PM

Kisah  Bilik Meeting

Sori gais aku baru ada kelapangan bukak cari ni... huhu... ni tengah isi online SKT tp aku stress semedang lain slow so nak hilangkan marah aku ni baik aku update kisah kat bilik meeting tu... ok citer dia macam ni. Aku dan opismate aku merangkap geng satu jabatan aku kena hiasa bilik meeting ni sbb nak bagi lagi ceria. Aku dan kawan aku yg nama dia Zu ni curi curi la masa keja tu pi hias bilik meeting tapi dah nama keja kan mana nak siap. So hari tu aku dan zu plan nak buat time cuti dan kebetulan time tu hari Rabu cuti sempena apa aku lupa sbb dah lama... haha... tapi tahun ni gak la.

So hari Rabu cuti tu aku dan zu dalam jam sekitar 9 pagi pegi la opis. Masa tu ada la beberapa org staf lain dtg buat keja tp tak ramai la dlm sorg dua gitu. Dan ada la pak guard. Aku dan zu ni tak berlengah terus masuk bilik meeting dan hias. Aku plan nak siap awal sblm tengahhari sbb kang aku nak balik masak pulak kat somi aku. Si zu ni tak pe la dia bujang lagi kan...

So masuk je bilik meeting tu aku tekan suiz lampu, suiz aircond dan terus fokus buat keja.. syok buat keja tu aku tenguk jam dlm kul 11 pagi gitu. So aku keluar jap amik angin. Aku tenguk staf dua tiga yg tadi tu dah balik. Tinggal aku dgn zu jer.... pak guard duk jauh kat pondok dia tu. So aku masuk balik sambung buat keja.. Tengah syok buat keja tu, tiba tiba telinga aku dengar bunyi suiz dalam bilik meeting tu dipetik seseorang. Tapi bukan zu yg petik... sbb zu ada sebelah aku tgh buat keja. Aku buat bodo je la sbb aku fikir perasaan aku jer.. Kedian dalam  beberapa minit gitu aku rasa bilik meeting tu panas.... berpeluh gak la aku time tu sbb panas. Aku heran la sbb aku bukak aircond tp apsal panas kan.. aku pandang zu, zu pandang aku. Aku membebel la apsal panas. Tadi sejuk jer. So aku pegi ke aircond checj nape... bila aku check tu, haish terkujat gak la aku kejao sbb suiz aircond tu dah ke off padahal aku tekan on tadi. Rupa rupanya Ku dengar suiz tu dipetik bukan perasaan aku la. Memang betul... aku rasa seram gak la tp cam biasala aku ni jenis lambat sket nak feel takut tu... haha so aku on kan balik aircond tu sambil berlalu ke  zu. Zu tanya aku apsal. Aku citer la aku dengar suiz dipetik dan suiz aircond tu off pulak. Rupanya zu pun dengar jugak tp dia x bgtau aku sbb dia takut. Dan yg tak bestnya zu citer kat aku, kat bilik dia tu dia penah beberapa kali suiz kipas tu seperti ada org petik dari on ke off. Kadang dr off ke on... pastu selalu jugak dengar suara budak budak bermain dlm bilik dia padahal mana ada budak area sini kan...

Dengar je camtu, meremang gak la bulu roma aku. Terus aku ajak zu balik... tapi sebelum balik tu aku tutup semua suiz aircond, lampu dan microphone...aku kompom aku tutup dan zu pun nampak.. Esoknya aku datang opis, bos aku bising bising kat aku katanya aku tak off aircond. Sampai sejuk giler bilik tu dan siap berpeluh cermin dia.. aku marah boss aku balik bgtau dia aku yakin aku tutup dan zu jd saksi. Tapi dia tak caya. Pastu aku ajak dia  bilik meeting tu... memang sejuk giler bilik tu dan suiz microphone pun on padahal aku off aku yakin aku off. Dan aku citer kat boss aku apa yang jd semalam tu. Barula boss aku percaya dan terdiam...

Aku ni tak de la pikir ke hantu sgt kan.. cam biasa la aku ni.... haha so aku pi tanya pak guard kot kot dia yg masuk bilik tu bukak aircond. Manala tahu malam td panas sgt dia tido kat bilik meeting tu... mati mati dia cakap tak de... dan yg tak bestnya pak guard tu cakap kat aku macam ni "eh bukan ke puan datang balik petang tu jalan kaki masuk opis ni pi kat bilik meeting tu?".. Masa aku dengar cakap macam tu memang aku terkejut. Sbb aku tak datang dah lepas tu. Lagipun aku bukan berani sgt nak naik ke bilik tu  sorg sorg waktu petang. Aku nafikan sekeras kerasnya dan pak guard tu sempat cakap "abih tu saya nampak sape petang semalam?"....

Adehhh aku pun terkedu dan dengan sarat perasaan seram... huhu.... sejak tu aku tobat dah tak dtg opis waktu cuti..... aku takut kang ada lagi yg "menyamar" jadi aku... huhu.... tu je la dlu kisah aku kali ni... terima kasih sbb sudi baca wp tak de seram sgt.. hehe

Rate

1

Sambungan... aku ada lupa satu part.... haha

Aku lupa pak guard penah citer kat aku yg dia penah kena "main"...  katanya time malam malam tu lampu bilik air wanita tingkat atas akan on dan off sendiri... berkali kali.. mula mula tu pak guard ada la pi off balik tapi bila dia dah turun sampai bawah, lampu tu on balik... last last dia tak larat so dia biarkan je la... haaaa cenggitu la citer dia so apa yg aku alami tu tak mustahil la kan... hehe

Best cite nih!

Tq sudi singgah... hehe

Dah aku dah citer tu... ko dah baca ke belum? Hehe.. sori aku baru update

Sila sila... hehe