CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Leafumi

Pernah bergaduh ? Sila share & vote

kenangan..skang tk dah... ;(

aku dulu sekolah semua perempuan. gaduh ngn budak lelaki sekolah sebelah.

Edited by kuku_pendek at 14-1-2015 12:19 PM

selama aku hidup ni, aku boleh ingat brp kali aku gaduh & sbb ape. 3kali je rasenye. 1st mase sekolah rendah, gaduh sekali tarik2 tudung dlm kelas mase skolah agama. kami dua kene denda diri atas kerusi. pastu bapak aku lalu (bapak aku pengetua) haha. memalukan bapak sungguh la..

2nd, dengan pengkid bodo. haha yg jaga push cart lain dlm CM. tp dgn die aku menjawab dgn nada cool je la (biasanya aku ignore), die yg hangin siap tinggi2 suara. aku gelak je. sengal gile jantan jadian ni.

3rd, ah mls nk cite lah. hangin dgn die sbb die masukkan bab mak aku je. tak gaduh mulut sgt, sbb aku start nak nangis dah. pastu die pun nyesal la kot. kitorang tukar2 surat as jalan utk berdamai.

kiranya aku boleh berbangga lah dgn pencapaian aku setakat ni. tak suke bergaduh, & jrg marah & tak pernah sindir org. klu aku tak puas hati, whether cakap depan2 secara berhikmah (biasanya takberani) atau admit sajork. and try to jauhkan diri dari dia

pernah..mase zaman remaja la..hati tengah panas kan..

tapi, bile pikir2 balik, semua tuh berpunca sebab jantan? boley? cam hape jer la kan..

mase skool dulu, bergaduh sebab abang angkat gurl ni jadi mentor aku..tu pun ade hati bawak geng jumpa aku..konon2 nak 'slow talk' la..bawak ramai2 kerumun aku konon nak kasi gerun.. siap bagi warning jangan ade hati nak caras abang angkat dia..haha..kelakar.. abang angkat dia tuh cousin aku kowt..cam dowh jer.. and opkos, abang angkat dia tuh bekap aku.. padan muka... sikit pun aku tak heran la ngan mamat tuh..cheh..

mase zaman uni..pun pasal jantan jugak..
aku kapel ngan x-boipren dia.. silap aku jugak, tak tau boipren aku tu boya besar..
tak tau history of all the gurls before aku.. then, this gurl (which happened to be my senior coursemate) boleh nak bergaduh sebab katanye aku ni punca dia putus..ohh..tidak. siap menangis2 mintak simpati depan dorm.. masa tuh semua orang pandang aku serong.. haishhh.. susah betul..

to me, bergaduh berebutkan jantan, are soooooo not worth it.. u nak dia? fine..you may have him.. by all means,pls back off as i have a life to live..

cikkatak replied at 13-1-2015 09:00 AM
Blur jap iolss.. Nape uolss tak lempang balik? Rugi takde acara lempang melempang balik ni.

die kan lepas kena lempang, first kepala bengang takleh pikir, lepas tu hilang timing nak balas balik. hahahaha
darjah 6 ko main lempang lempang.. mak i pun tak lempang. takat tepuk mulut sebab sebut ba alif ba ya.
form 3, takleh nak balas balik sebab kawan iolss tu tinggi lampai sangat. hehehe

are-ja replied at 12-1-2015 12:03 AM
kesian ko tapi aku nak gelak gak..hahaha..
sure ko blur kan mase tu??
so, still baik ke tak ngan ...

yang darjah 6 tu dah berkerat rotan berpatah arang sejak i masuk asrama.. haha memula tu rajin la nak bagi surat bagai..lepas tu nan hado. sibuk la i kat asrama.
yang form 3 tuh, contact sampai la i kawen, die pun datang, tapi lepas tu die sepi. masa tu die tgh blaja jadi doktor. tak taula apa jadi kat die skang.. sayang ooo dgn die. even kat facebook pun tak jumpa

Follow Us
aku nak share gak sikit. sebab baru recall aku penah gaduh dengan budak laki yang lembut. err..

kisahnya camni, aku dengan dia classmate. kami tak la rapat tapi kadang2 duk menyembang gak.
aku masa tu suka sakat dia. dia pun sama. mula dengan nak gurau2 jadi serious lak. kami pakat2 lawan ejek mengejek. bukan ejek apa pun duk merapu aje. aku panggil dia tenuk dia panggil aku tikus mondok. merapu camtu aje..

tapi entah macamana, dia jadi emo lebih lak jenis laki sensitif kut, dia maki sampai mencarut2 kat aku. aku terkejut sebab aku tak ada la maki dia sampai mencarut2.. lepas2 tu aku dah betul2 bengang lah.

masa waktu pjk, kami bertekak lagi entah macamana boleh nak gaduh lak. dia datang serang aku tapi dia tak ada la pukul aku teruk2. datang tarik tudung aku n pukul bahu aku. aku geram la mamat ni tetiba aje emo lebih nak mengamuk pehal. elok aku nak pi sepak dia, kawan2 aku pakat tarik aku. laa.. sebab depa tak nak panjang2 hal n taknak kami gaduh. mamat lembut tu pun blah. siap kalau nampak aku tarik2 muka.

lepas tu aku dengan dia tak bertegur. hahaa zaman sekolah masa tu form 2. bila teringat balik ni rasa kelakar n serba salah gak sebenarnya.

Edited by Leafumi at 7-2-2015 03:14 AM

ni lak kisah kawan aku, entah macamana, ada sorang budak pompuan kelas belakang datang masuk kelas aku, time tu cikgu tak ada. dia masuk2 terus pi kat meja kawan aku tu.

"hang kata aku buruk, habih hang ingat ang lawa ikut sedap mulut hang nak kata aku buruk !"dia sound kawan aku kot.

masa tu kawan aku duduk je kat meja menghadap budak pomuan gangster tu. fuhh.. aku dah saspen, tertunggu2 gak kut2 nak tarik tudung ke bertumbuk ke apa.. hehee.. last2 kawan aku menangis aje.. laa ? ingatkan nak lawan balik. baru nak berangan tengok babak budak pompuan gaduh macam dalam drama. kikiki..

kalau kat sekolah lama aku dulu, penah tengok dua budak pompuan gaduh tepi sekolah, tarik2 tudung nampak rambut dia kaler merah. kihkihkih
atas jejantas pun ada, laki dengan pompuan gaduh2 sampai terangkat2 kain nak lawan sepak agaknya. haihh macam2..

12
Return to list New