CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missdara

AMARAN: BAHAYA Produk Kosmetik Beracun

sheqim replied at 12-2-2015 05:01 PM
tak pasti kembali normal ke tak.. tapi yg pasti jerawat batu tetap naik area rahang muka..ni seket ...

pegila jmp doc terus.. wat treatment laser tapi tulah riban2 hehe

Edited by CikMooMoo at 20-3-2015 03:55 PM

2 bulan lepas pernah beli dnars.walaupun pakai kejap je tapi memang berkesan.kulit memang jadi elok (sebelum ni kulit rosak teruk pakai clinique).krim malam tak sempat abihkan sebab jatuh belakang dressing table.semalam masa kemas-kemas dapat capai krim tu.ingat boleh la sambung guna tapi tgok2 krim tu jadi kaler hitam (asal kaler putih jernih mcm balm) dan bau busuk sikit.memang tak la nak pakai lagi

CikMooMoo replied at 20-3-2015 03:53 PM
2 bulan lepas pernah beli dnars.walaupun pakai kejap je tapi memang berkesan.kulit memang jadi elok  ...

ada hidroquinon kan kalau hitam2 camtu

Tak tau la.first time jd mcm tu

Hye, saya dah 2 tahun guna dnars skincare ni... dnars memang ada kkm registered dan xde mengandungi bahan merbahaya... dnars yang original dikeluarkan oleh rohban trade bukan seri ummi mh... yang tu tak original... sbb banyak sgt dnars tiruan, dnars dah tukar packaging baru dan ada NOT number baru yang bermula dari "NOT15"

saye pon ade masalah kulit jugak. tapi sekarang dah ok sikit sejak pakai sabun beras dengan bedak batu. malam malam pakai jadi macam bedak sejuk. Alhamdulillah elok sikit. jerawat pon malu je nk tumbuh. cume parut tu masih ade.

Follow Us
aku baru seminggu pakai krim kunyit / tumeric krim dnars

kulit muka jadi kering sangat2 + mengelupas

bila sentuh rasa macam kasar2, tak keterlaluan kot kalau aku cakap muka aku jadi macam bersisik2

tak pernah2 aku try product local, saja nak try, lepas ni tobat mmg aku tak cari product local yg tumbuh macam cendawan kat fb tu

semua thread dnars aku tepek komen ni

anne_abdullah replied at 12-8-2015 06:26 PM
Hye, saya dah 2 tahun guna dnars skincare ni... dnars memang ada kkm registered dan xde mengandungi  ...

Nok,KKM tu takdelah bodoh piang sgt nak declare produk dnars tu beracun based on hasil test produk tiruan..... Of courselah kkm pun ada SOP sebelum nak declare produk tu beracun....sebelum nak raid produk beracun mestilah KKM dah buat risikan berbulan2 kan....takkan KKM buat keje cincai je gi raid produk tiruan pastu declare beracun? Nonsense la ....

Lagipun negara brunei dah awal2 declare some of dnars produk ni beracun.....bulan january 2014 noks....KKM lambat 8 bulan..... Kalau tak caya sila google dnars beracun brunei mesti keluar artikel surat khabar depa

Kalau KKM buat keje cincai...maknanya kementerian kesihatan brunei buat keje cincai gak la yer...

ala... aku bru je beli last week..yg kecik tu ...
ingat macam nak try...

Kawan i duk promote2 dnars bagus la, muka licin je gitu. Mcm nak terbrli gak ni, tp duk baca kat forum mcm jd takut pula.  Sesia kulit jd makin teruk lak.nti.

Aku pakai haritu, baru penggunaan yg ptama..trus rsa pedih sgt2 muka aku ni..jadi merah mcm terbakar..pastu bawah n tepi bibir jd hitam..aku trus takut lalu buang trus dlm tong sampah. Bila google, ramai yg mcm aku..jd mcm melecur tepi2 bibir

missdara replied at 16-1-2015 04:57 PM
Huhu.. Ye ke ahat?

Ksian awak...

memula pakai set dnars tu memang kulit ok..tapi makin lama tumbuh jerawat halus. ingatkan ok la tapi makin lama jadi jerawat bernanah..lama jugak nak hilang. last sekali refer CARI jugak la untuk hilangkan jerawat. sekarang ni tinggal parut jerawat..parut yg mcm lubang2 tu : (
kawan-kawan pon ada yang kena macam saya.

guys..sory kalo terkeluar topik..aku pakai safi rania bertahun2 lama... mmg muka aku xpernah ade jerawat...then aku gatai2 g tukar pakai nutox... abih muka aku naik jerawat... pastu aku xpuas hati..makcik aku suggest pakai "WONDER GLOW"... aku pakai setahun...kulit aku ok..glowing...tapi bila aku naik gunung..muka aku akan kena sunburn yg teruk..aku suspect produk tu nipiskan kulit aku... after setahun pakai...aku mula was2...now aku tukar balik ke safi rania... so far..kulit aku tgh dlm proses menerima balik produk safi.. bg aku safi rania paling bagus tok muka aku....n aku da xberani beli produk2 mcm wonder glow tu sume...

baru beli dnars dan pakai 4 hari...tapi yg peliknya bila pakai tu mesti sakit kepala..pakai 1 set..muka macam jadi kusam dan bila kena panas mcm merah2 dan berminyak..skang dh x pakai..x berani.

Lagi 10 Produk Kosmetik Beracun Dikesan

10 lagi produk kosmetik dikesan mengandungi racun berjadual dan tidak dibenarkan di dalam produk kosmetik.

Orang ramai dinasihatkan untuk mengelak dari membeli produk kosmetik berikut:

Melan: Off Intensive Mask
Melan: Off Cream
Afrina Night Cream
Afrina Daily Cream
Krim Herba Kemboja
Day Pinky Cream
Night Glow Cream
Debella Nadien Glow Night Cream
Mekar Semilu Scrub Muka Mutiara BeautyvCollection
Mekar Semilu Cream Mekarsutra.

Ketua Pengarah Kesihatan Datuk Dr Noor Hisham Abdullah berkat kepada Mstar Online, produk-produk kosmetik tersebut mengandungi asid azelaik, hidrokuinon atau tretinoin dan logam berat merkuri.

"Penggunaan hidrokuinon, asid azelaik dan/atau tretinoin tanpa mendapat nasihat kepakaran daripada profesional kesihatan dikhuatiri boleh menyebabkan kesan yang tidak diingini. Merkuri yang terkandung dalam produk kosmetik boleh menyerap masuk ke dalam badan dan menyebabkan kerosakan buah pinggang dan sistem saraf," katanya.

Pihak yang mempunyai stok produk tersebut diminta menghentikan penjualan, pengedadaran dan penggunaan.

Pemilikan produk-produk kosmetik itu melanggar Peraturan-Peraturan Kawalan Dadah dan Kosmetik 1984. -CARI

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1019474&extra=page%3D3&page=1

Elle_mujigae replied at 24-10-2016 11:21 PM
Lagi 10 Produk Kosmetik Beracun Dikesan

Waspada beli produk kosmetik

BERNAMA

Georgetown: Kementerian Kesihatan menggesa pengguna kosmetik lebih berhati-hati sebelum membeli kosmetik terutama dalam talian.

Timbalan Menterinya Datuk Seri Dr Hilmi Yahaya berkata, setiap item disahkan kementerian mempunyai pelekat hologram yang boleh dikesan oleh pengimbas pada pembungkusnya.

Menurutnya, setiap kedai mempunyai mesin pengimbas bagi membolehkan pembeli boleh memeriksa produk itu dan jika hologram tidak kelihatan, bermakna item berkenaan tidak mendapat kelulusan kementerian.

"Saya harap orang ramai berhati-hati kerana penjualan kosmetik palsu melalui internet semakin meningkat," katanya di sini, hari ini.

Baru-baru ini, sekeping gambar wajah wanita yang mukanya mempunyai kesan terbakar selepas menggunakan kosmetik dibeli dalam talian, viral di media sosial, mencetuskan kebimbangan terhadap keselamatan produk kosmetik yang dibeli dalam talian.

Susulan itu, Kementerian Kesihatan melarang penjualan 10 produk kosmetik yang dikesan mengandungi racun berjadual tidak dibenarkan dalam produk kosmetik iaitu Melan: Off Intensive Mask, Melan: Off Cream, Afrina Night Cream, Afrina Daily Cream, Krim Herba Kemboja, Day Pinky Cream, Night Glow Cream, Debella Nadien Glow Night Cream, Mekar Semilu Scrub Muka Mutiara BeautyvCollection dan Mekar Semilu Cream Mekarsutra.

Semua produk kosmetik yang diharamkan itu diberi notis untuk ditarik balik dari pasaran dalam tempoh 72 jam dan kes disiasat mengikut Peraturan-Peraturan Kawalan Dadah dan Kosmetik 1984.

"Berhati-hati, pastikan produk itu dijamin selamat oleh Kementerian Kesihatan sebelum membelinya," kata Dr Hilmi.
Artikel ini disiarkan pada : Ahad, 23 Oktober 2016 @ 11:22 PM

http://www.hmetro.com.my/node/176312

Tatesnow penah dgr x? made in japan katanya.. I baru try seminggu...

was was plk..

sun5670 replied at 25-10-2016 01:29 PM
Tatesnow penah dgr x? made in japan katanya.. I baru try seminggu...

was was plk..

dah google dan tengok di facebook Tatesnow Hq ni.. tengok cara marketing macam sama je dgn produk repack2 yg lain..
Boleh tanya seller apa bukti yg produk ni betul2 Made In Japan, apa ujian makmal untuk produk ni..selalu produk kat Guardians and Watsons ada tulis dermatology tested..so produk ni ada tak..tanya gitu kat seller tu kalau dah was was kan...takut ada bahan merbahaya je...

Elle_mujigae replied at 25-10-2016 01:59 PM
dah google dan tengok di facebook Tatesnow Hq ni.. tengok cara marketing macam sama je dgn produk  ...

kan...tulah risau...

sy dh x guna...

baru 2nd day guna hada labo pk

sun5670 replied at 6-12-2016 01:00 PM
kan...tulah risau...

sy dh x guna...

itulah..better be safe than sorry kan...huhu..
I hope Hada Labo sesuai dgn kulit you..