CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jenabmurai

Tuntutan RM1,500 tidak melampau - Rita

kalau ikut kan dok di KL ngan pendapatan bekas suami tu...memang 1500 tu ok..
aku kerja kat bahagian sumber manusia... staff kami yg lelaki ada jah yang
bercerai ada anak sorang mahkamah suruh bagi nafkah 600 sebulan  walhal gaji dia
cuma 2k jer sebulan...  adik ipar aku pun cam tu jugak... bercerai ngan wife dia terpaksa bayar nafkah
600 sebulan & anak sorang jer itupun masa berpisah anak dah form 1.. gaji tak sampai 3k & dok KL.. tak der pun merz atau  superbike cam tu.. gi kejer naik kapcai jerrr..
tapi sebab kos membesarkan anak2 zaman sekarang memang sangat mahal....
pada yg ada anak2 lebih dari 2 orang memang paham sangat....

novlin posted on 22-1-2015 09:31 AM
Kelakar jugak lah tgk bila orang dok pertikai tekak & selera makan rita
- masuk spital mahal o ...

tp kan kalo dorg plak cerita pasal product utk skin care mahal2 xpe laa plak..

kalo dorg cerita bag2 mahal ok la plakk...(walauuuupunnn takat di kibod saja khenn...)

tpp..kalo org yg mmg dari mula kenal mmg gitu dr sebelom kawen dorg pertikai plak...eh dah ko kawen dgn org yg life style gitu..nak tak nak ko hadap jelaa...dah ko beriya pilih dier dulu sapa suruh..

hunny_bunny replied at 22-1-2015 09:47 AM
tp kan kalo dorg plak cerita pasal product utk skin care mahal2 xpe laa plak..

kalo dorg cerita ...

Kannn...
semer benda ada pro & cons... tak semua benda yg mahal tu elok & x semua benda murah tu x baik...
ada org prefer beli sayur organic (mahal) ada org prefer makan sayur ulam2 tanam sendiri (jimat & murah)... so kt situ pn dh jauh beza perbelanjaan seseorg...

Innrukia replied at 22-1-2015 08:42 AM
sapa2 beradik ipar @ bermenantukan rr mmg akan rasa nk hempuk dia

utk aku yg takde kaitan ni ...

kalo adik ipar perangai nokhorom cenggini, dah lame dah heols mkn tapak kasut size 6

Inn, ikut logik aku laa eh... even kalo bujang pon, 1500 sebulan dok kt KL ni, mane nk cukop hoiii...
Inikan lg anak 2.... 1500 sebulan utk RR tu kire busuk sgt dah tu... kalo nengokkan GAYa hidup si edel..

motor ducati, kete merc.. baju branded... tp nafkah binik 1500 jek RR tuntut...
rase2 kalo depa masih somi istri, lebih dari tu dia kene tanggung...
aku takmo komen tang RR xmo ikot edel dok kuarters ker hape, sbb aku tak tau ape mslh RR takmo ikot..
mungkin jgk RR ego sbb dia retis or whatsoever... tu mmg salah dia laa...

TAPI, dlm salah2 dia, kos perbelanjaan anak2 100% dia take charge lps jantan tak guna ni larik dari rumah..
kalo ada bagi nafkah pon lompang2... 2 bulan bagi, 10bln larik... apekejadah? tu baru nafkah anak2, blom nafkah RR lg..

aku stujukkkkkkk 500 persennnnn RR tuntut nafkah zahir dia sepanjang diabaikan, ditinggalkan dan 'dibongokkan' dek edel neh..
mahkamah sila ketuk2 kepala edel neh sket bg sedor diri...

bgs la dia tuntut..mklum la..kebanyakkan pompuan kt mesia nie pemurah..asalkan berlaki jer..tggung biawak idup pn xpe..klu cerai pn laki xbyr pn redho jgk

50hengget utk sehari mkn tu logik la..

twins replied at 22-1-2015 09:44 AM
kalau ikut kan dok di KL ngan pendapatan bekas suami tu...memang 1500 tu ok..
aku kerja kat bahagia ...

Tu baru org yg keje gaji biasa2... aku rasa if dorang tu gaji 25k sebulan... mesti ex wife akan minta lebih jugak... xda nya bekas isteri nk minta mengarut..

Mcm kakak shila majid tu... bercerai siap tuntut 400juta (harta sepencarian etc)... xkan bila dh bercerai, para janda nak downgrade life dorang...

Follow Us
Santeira replied at 22-1-2015 09:26 AM
usually mahkamah akan bagi ikut basic human needs saja dan basic human needs adalah sama utk semua ...

betul dah tu...dia mintak je...tp yg luluskan adalah mahkamah...dan edel sndiri pon blh fight balik andaikata dia xmmpu byr amount yg rr mintak

ada gak yg ptikaikan bab mkn rm50 sehari.. setiap org lain2 selera..jgn nak samaratakan selera mee segera korg dgn selera kepci rita..:

cikanggun replied at 22-1-2015 09:59 AM
kalo adik ipar perangai nokhorom cenggini, dah lame dah heols mkn tapak kasut size 6

In ...

Kannn... tp tuntutan tu boleh dipertimbangkan kot kalo edelnotelo ni ckp 'selama saya menjadi suami rr...rr yg tanggung makan minum spender saya... kini setelah saya berkawin baru, makan minum spender saya pun ditanggung oleh bini saya...'

Santeira replied at 22-1-2015 09:20 AM
tak tau lah.  masa aku makan cam biasa pun tak sampai RM 50 sehari. beli kat kedai mi goreng  ...

aku rasa dia maksudkan belanja 'makan' dia & anak2 dia.... anak2 tu tngah membesar so tentu la ada minum susu & sebagainya...
masa anak2 aku baya2 anak rita dulu memang banyak perbelanjaan harian... kalau belanja bulanan dikira purata memang lebih dari tu...
aku ni kerja makan gaji & golongan marhain jer punn... tapi barang keperluan harian anak2 sangat mahal...  pd pendapat aku tuntutan rita memang
logic dengan keadaan ekonomi sekarang...

ellynorman replied at 22-1-2015 08:24 AM
nampaknya masih ada lagi yang tak faham.... sibuk nak kata tak reti syukor la... 1500 tu cukup la... ...

Kann.. Suka komen uols. Kemampuan setiap keluarga sgt berbeza. Ini periuk nasi mereka. Orang yg pkai merc dan moto besar juga porshe canyyene takkan sama dgn periuk nasi org yg pakai myvi mahupun honda city.

Ada yg compare life sendirik dgn diorg punya live style. Ada yang claim hadap kfc bfast, kfc lunch n kfc dinner pon less than rm50/day. Hello, korang ada tgok mamat2 berkereta merc dan poshe pergi mkn kfc????? Ada. Tp jarang amat hurkeh. Yg kereta marhein mcm iols ni bersepahlah dkat kfc. Org pkai bumblebee pon mkn subway tau

Nnt mahkamah kasikla berapa yg perlu. Takpayah la nk tolong hencap sangat

Bab hantar anak2 kelas agama si edelnotelo ni ada amik tau tak? Dia ada terpikir & initiative  x nak carikan uztaz utk anak2 dia belajar agama... hope dia amik tau la yuran yg rr bayar utk anak2 belajar agama... kelas kumon bagai tu...

nad014 replied at 22-1-2015 08:33 AM
dia tahu menggunakan hak dia .aku rasa dia tahu kewangan aidil mcm mana kot.tue yg dia tuntut.kos  ...

Betul nad. Iols hv no objection with the figure. Mintak aje lg boleh. Edel bukannya gaji 5k sebulan.

Tuntutan yg sgt berpatutan utk 2 org anak zmn la ni. Tu pn kira yg basic, blom lg merengek mtk jajan, mainan bagai. Kita gol marhein pun kalo ank merengek mtk menan kabor ibu lom gaji lagi..

rosevelvet replied at 22-1-2015 01:06 AM
Ya, bg sy rm1500 utk 2 anak sgt logik. Tp tuntutan ni utk mak budak. Bukan budak berdua tu

loor..ingat untuk anak..
ni tuntutan mutaah ke? ke ade tuntutan lain plak..

walau aku tak suka mulut rita, tapi aku sokong ibu-ibu tunggal/ yang ditinggalkan menuntut hak mereka

kalo laki aku bergaji mcm Aidil, berkereta mewah mcm aidil, motor mahal, bercuti sana sini, dok makan sedap ajer....
bukan RM1500 yang aku mintak, tapi kenkurang RM2500 sebulan utk belanja makan2 aku
utk anak2... lain amount

org lelaki, kalau tau hukum hakam, masa suami isteri, WAJIB bagi dia sediakan nafkah cukup makan pakai
sementelah si Aidil yang gaji banyak ni..... ko nak suruh bini ko berjimat cermat makan RM7-10 sehari kah?
jgn buat lawak

sib baik rita banyak duit boleh hire lawyer
ibu2 tunggal yang lain yang takde duit sgt terpaksa ala2 redho ajer. kesian horkey struggle bela anak2
tunggu kat mahkamah Allah gitew

die tuntut mcm tu mayb dah amek kira faktor kejatuhan mata wang RM and GST skali kot

GO RITA GO!
tuntut jangan x tuntut, itu hak dia & anak2.
besar periuk, besar la jugak keraknya.
yg edel no telo ni kalau dia ingat dia boleh lepas mahkamah dunia, jangan ingat mahkamah Allah nanti dia boleh lepas.

btw gaji edel kat JDT tu berapa ye? mat yo pun gaji 80k sebulan, so mesti gaji edel pun puluh2 ribu gitu. ape la berkira sgt nak bayar nafkah isteri 1500/mth, nafkah anak2 5000/mth? tak fikir ke anak2 dia tu ibarat pencen kubur dia, bila dia mati nanti sape yg nak doakan kalau bukan anak2 dia?

Santeira replied at 22-1-2015 08:58 AM
yup, sbb aku masak sendiri. aku tak guna byk ingredients, sekali masak maximum five ingredients da ...

Bagusnya chuols. Very healthy n i'm Inspired.

Malangnya rita tak atkins uols.. Dia mintak ikut apa yg dia mkn hari2. Dulu edel pon makannya meriah, with pavlova n cakes sometimes. They shud read ur comments utk live style yg lbih healty and jimat.