CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Felycya

Kedai makan misteri...

PenjualAPAD replied at 7-2-2015 12:26 PM
aku  pun pernah terkena jugak, masa study dulu, citer dia camni, mase tue kitaorg tinggal kat asrama ...

Cari balik xjumpe,
mesti bercampur baur perasaan mase tu,
kedai mkan kayu eh ??

Gi makan pukul 2pagi minum air
kelapa muda, jrg dgar...

Tp mmg segar la, sdap...

Pandai lak hantu bukak bisnes...generate income

Perasan jgk kedai makan adik manja ni. Masa kecik2 smpi sek menengah circa 1999 selalu balik kg kt kuantan mmg lalu lalang dpn ni sokmo. Most of the time mcm tutup je. Tapi tak ingat adik manja ke apa nama dia. Just ingat bila tgk rupa dia.

Kat utara perak. Lps taiping. Nama tmpt tu mmg x igt. Yg igt lps taiping je. Kitaorg x lalu hgway. Jarang lalu jln kmpg.  Sllunya kalu drive mlm lalu ikut hgway....x tau la kot cuma perasaan je. Tp mmg keadaan tu mcm pelik. X mcm keadaan kdai mkn biasa. Sblm apa2 baik cabut dulu kan....

melzal replied at 8-2-2015 09:49 PM
Kat utara perak. Lps taiping. Nama tmpt tu mmg x igt. Yg igt lps taiping je. Kitaorg x lalu hgway. ...

Lalu highway la eh,
tp slalu org ckap klu gi perak
mmg kena berhati hati memilih kdai
makan, sampai ada yg kate elok
bawak bekal.

huhuuu...

Felycya replied at 8-2-2015 10:23 PM
Lalu highway la eh,
tp slalu org ckap klu gi perak
mmg kena berhati hati memilih kdai

Tu la...rmai yg pesan mcm tu....

Follow Us
melzal replied at 8-2-2015 10:50 PM
Tu la...rmai yg pesan mcm tu....

Tp terrrrrrr brenti jgk ehh ??,

hihihii...

Mmg ramai lh yg berpesan mcm tu,
n.9, sabak bernam, perak, kedah,
xsemua kdai... tp just berhati hati,
klu perak kt grik, gopeng
org perak sendiri kate jgn
skali kali brenti,
sbb santau katanye.

Ngeri gile dgar cter2 org kg kt utara
sane, aku mmg bwk bkal bbakul bakul
klu ke blah2 sane tu, nasi, roti, snek cekelat smue complete, air manis, air mineral.

hewhewhewww...

Felycya replied at 8-2-2015 11:12 PM
Tp terrrrrrr brenti jgk ehh ??,

hihihii...

Mmg la kalu lalu ikut grik tu x terasa nak berenti mana2 kedai. Mmg bawa bekal siap2. Abis2 pun dah smpai area jertih baru berenti mkn. Bli kfc kat jerteh.  Aku nak pergi trg mmg lalu situ

inai_Djari replied at 6-2-2015 12:55 PM
aik ape yg misterinye aku hari2 lalu restoren nie dr adik manja smpai marina seafood xde ape pun mis ...

elok jugak tu, ko snap restoran adik manja tu lagi sekali
the last version...
tak le org buruk sangka lak..

HOTCILI replied at 5-2-2015 08:48 PM
Ntah la. Selama ni aku dgr cite2 org je. jmpa mende alah tu mntk simpang la. Dgr2 je prnh laa. Sel ...

sory 'jauh menyimpang' .. sama macam situasi kat umah aku. lepas dengar jeritan sayu , pastu dengar bergolek atas bumbung pulak. benda apa eh?

cerita pasal kedai makan makhluk halus ni ada dianimasikan oleh Hayao Miyazaki dalam filemnya Sen to Chihiro no Kamikakushi atau pun dalam bahasa Inggerisnya Spirited Away.

http://en.wikipedia.org/wiki/Spirited_Away

Naurah_rik replied at 10-2-2015 03:51 PM
sory 'jauh menyimpang' .. sama macam situasi kat umah aku. lepas dengar jeritan sayu , pastu denga ...

Ntah. Aku pon xtaw. Makcik aku ckp antu bajang. Ye ke spelling aku tu ntah. Hahahh. As long as aku xnmpk lntk laaa kot nk berbunyi luar umah. Hahaha

Edited by Naurah_rik at 10-2-2015 03:17 PM
HOTCILI replied at 10-2-2015 03:10 PM
Ntah. Aku pon xtaw. Makcik aku ckp antu bajang. Ye ke spelling aku tu ntah. Hahahh. As long as aku ...

hantu bajang tu macam mana? belaan ke apa?

Naurah_rik replied at 10-2-2015 04:16 PM
hantu bajang tu macam mana? belaan ke apa?

Ntah laaa.. Ada yg kata memula tu dia akan menyanyi2. Pastu bergolek2. Rupa dia wallahualam.

HOTCILI replied at 11-2-2015 10:10 AM
Ntah laaa.. Ada yg kata memula tu dia akan menyanyi2. Pastu bergolek2. Rupa dia wallahualam.

huahua. takut, malam ni stay sorang.. uhuhu

Naurah_rik replied at 11-2-2015 04:12 PM
huahua. takut, malam ni stay sorang.. uhuhu

Isssyyyyy.. Jgn takut dear.. try to buat x taw je. Sbb kalau kita takut kdg2 xde apa2 pon tp kita terasa mcm ada apa2. syatonnirrajim punya game tu.. Insyaallah. Xde apa2.

pengalaman saya dipasar malam seksyen 4 b.b.b  masa tu balik dari kerja dah remang remang senja .. singah kat pasar malam kejap nak cari apa yang patut , bila dah sampai hujung pasar malam tu saya cakap kat suami mana nak ikat batu cincin ni ye? tetiba saya pusing belakang ada satu gerai ikat cincin . saya tanya suami , tadi tak ada pun kan.. suami saya dgn manconya cakap adaaaa..
lepas tu saya pun g jumpa org tu muka nya bersih , mata nya jernih dia bahasakan saya anak .. ye nak .. anak nak ikat cincin ya.. saya pun angguk , dia tunjuk mcm mcm size dan bentuk cincin utk dipadangkan dgn batu yg saya ada. dia letak batu cincin diatas meja lepas tu masa dia nak lekat kan batu ke cincin tu dia tanya saya .. nak ... mana batu tadi? saya tunjuk dgn muncung tu.. tuu.. tapi pelik sungguh dia tak nampak , jadi saya ambik batu tu letak kat tapak tangan dia.
sambil dia pasang batu tu dia cakap... nak cincin ni jgn bawa masuk bilik air , masa uzur jangan pakai, dan mcm mcm lagi la pesannya. saya sengeh jer ..
lepas siap kami pun balik rumah. sejak hari tu sampai laa hati ni dah makan tahun saya tak jumpa gerai tu lagi.  bunian kah itu?

satu lagi kisah saya kat pasar malam yang sama, ada satu gerai jual daun daun kering dan hasil hutan. peniaganya seorg perempuan agak berusia berbaju kebaya pendek dan berkain batik singkat atas buku lali, baju ala ala org dedulu , seorang lagi lelaki pakai jubah duk jer atas kerusi sambil tgn pegang tasbih ... kacak juga orgnya.
saya masuk gerai tu daun daun semuanya dalam guni yang digulung ala ala kedai kg zaman dulu.
saya dgn ramahnya bertanya ni daun apa guna utk apa ? semua daun tu saya tanya kegunaannya. lepas tu saya pun beli daun apa ntah nama nya kata org tu elok utk bdn , balik rumah saya rebus minum ok laa rasanya.
esok sampai opis saya kasi tau kwn kwn opis psl daun ni ramai la yg nak kirim. minggu lepas tu saya g lagi gerai arg tu dan beli daun daun tu .. saya perasan mata dia org ni cantik jernih. biji mata mereka kaler pun lain mcm jernih polos jer.
memula saya pelik gak sbb ada kwn kwn yg cari gerai tu tapi x jumpa , saya jumpa senang jer .. sejak byk sgt jumpa org org camni saya pun malas nak g pasar malam dah..

hurmm banyak jugak cter pasal warung misteri ni yer..
pernah dengar pasal cter miseri restoran adik manja tu..
tempat pn dh skeri meri gitu kan..huhuhu!!
apa yang penting.. baca doa makan dlu.
hehehe..
kipidup.. best baca dalam benang ni..

nor601 replied at 12-2-2015 10:10 AM
satu lagi kisah saya kat pasar malam yang sama, ada satu gerai jual daun daun kering dan hasil hutan ...

kedai orang bunian kot?
and maybe awak ni dibukakan hijab?
boleh nampak 'orang tertentu'..
lepas tu mmg awk xpergi dah pasar malam tu?
mesti rasa semacam kan...hehehe