CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Kisah Aku Penjaga Asrama (share lah kisah asrama anda jgk)update on 6 april 201

tt nak tumpang cite mak iolss matron kena pindah hospital utara nun. mak iolss dari taiping kena pindah kedah sebab naik pangkat. masa mak iolss pindah tu iolss tak ikot then after iolss behenti kerja mak iolss suh iolss teman dia. so sementara dapat kuarters mak iolss n iolss duduk asrama nurse. dok tingkat bawah sekali. dinding yang berlubang2 so boleh nampak kat luar. depan and sebelah bilik mmg kosong xde orang. nurse2 semua kat atas. kami satu2nya dekat bawah so uolsss bayangkan. asrama tak jauh dari rumah mayat. mak iolss selalu kena kacau tapi alhamdulilah walupun iolss penakut iolss tak pernah kena kacau. walupun kul 8 - 5 petang iolss sorg dekat asrama. agaknya memang asrama2 ni berhantu kot, iolss tak berani lar tanya apa yg bnda tu kacau karang iolss plk xdpt tdo.

seremnyer.

mmg terbaekkk!!!

Tt ... xde smbungan dah ker??

salam...hai tt...mencabar yer bidang tugas awak...tugas kita sama...saya di sekolah......penjaga asrama sekolah...cth macam cuti sekolah la ni...sunyi la...bdk2 x dak...ni sekolah ke 2 panda...gangguan mcm pintu buka tutup tu biasa la....cuma bila cuaca redup mcm nak ujan tu kadang2 terasa jgk...

maaf la..saya tak reti taip ni..maap la yer

Seramss..  Ceritala lagi. Cara penceritaan TT buat cerita jadi lagi seram. Best

Follow Us
Salam TT...cik ni bukan penyelia asrama tapi keje kat spital gak...kat sini pun sama, ade asrama yang akan meriah bila ade student2 praktikal jek...pasal rambut tu, kat asrama jururawat memang banyak walaupun takde penghuni, nak nak aras paling atas.

Kat aras bawah asrama ni ade dewan, kami buat tempat bererobik....

Seraamm...teringat masa kawan kena rasuk..badan dia jd berat sgt..xmampu nk angkat sedangkan dia kurus ja..

Pernah gak jadi penjaga asrama ni.
Satu hari tu balik dr makan malam kul 10 mlm....student lak cuti semester. Satu university senyap sunyi...yg berlampu selain masjid....Pos Keselamatan kat depan je. Penjaga Asrama yg lain balik kg. Aku nak balik..kg jauh..so stay je lah rumah asrama tu.
Mlm tu aku balik..dgn blok kolej semua gelap kecuali satu bilik ni. Aku pun pelik sape lak student yg tertinggal ni.
Aku pun naik la tangga menuju ke Tingkat 2. Sampai je bilik tu..tolak pintu yg tak berkunci....lampu terpasang..kipas terpasang....geram pulak kau ngn org membazir ni.
Aku tekan suis tutup kipas ngn lampu..kipas berhenti tapi lampu tak mau padam...makin lama aku kt bilik tu makin seram...bulu roma dah meremang..ah lantak ko la nak buat mesyuarat PIBG ke ape. Terus aku jln cpt2 balik ke rumah. Tutup pintu..lantak ko la antu.

Uih, ada cerita bru.. mcm mne leh x pasan! Kipidap TT!
Dah lme MPS x de cite hantu yg gedebas...
Iols ni suka baca je, nak ada kisah seram                     mmg x de lah!

NEW STORY

aku tak ingat  sama ada aku dah cerita atau belum.. aku scrol2 macam tak ada..beberapa bulan lepas ada intake budak2 praktikal lebih kurang 40 orang..so aku letakkan aras 2 20 orang aras 1 20 orang..budak2 ni duduk seminggu je..rutin biasa beberapa hari sebelum diorang habis aku akan buat roll call.. if ada masalah apa2 atau budak2 ni buat perangai akan didiskas dalam ni la.. so sebelum habis ada 2 orang budak datang jumpa aku.. dia cakap gini "puan saya ambil tilam dari bilik saya pindah ke bilik kawan saya tapi saya xbole pulangkan balik tilam tu" aku tanya kenapa dia xbole pulangkan.. dia cakap hari pertama dia tido masa mula2 dia masuk bilik dia dah xsedap badan so dia panggil kawan- kawan dia tido sekali..malam pertama kena kacau main ketuk2 pintu..malam ke dua main bukak pintu bilik air hempas..dia dengan kawan dia nampak.. esok pagi nye dia cakap pagi lepas habis erobik dia balik bilik untuk tukar baju..masa dia bukak pintu anak mata terpandang atas katil ada macam susuk tubuh rambut panjang muka macam muka orang tua berbulu gitu la description dia cakap dok tenung dia.. start dari hari tu dia xtido bilik dia.. so dah aku ni dapat aduan gitu aku pun laporkan kat matron untuk tindakan selanjutnya..

dah nak balik ni t aku sambung lain..

Sedia membaca  cepat sambung tt hehe

yeahh. Ada cerita baru

Sambung lagi TT

bookmark sini.

wow baru jumpa thread ni!!! best!! so scary....

aku baca berdebar2 dah la sorang2...

tak sabar nak tggu tt update.

monxys replied at 22-6-2015 03:46 PM
NEW STORY

aku tak ingat  sama ada aku dah cerita atau belum.. aku scrol2 macam tak ada..beberapa  ...

TT, dah nak dekat sebulan... mana sambungan...

SAMBUNGAN

maaf lambat update internet server agak slow ..lepas report kat matron dia cakap try  panggil ustaz yang hari tu.. so esoknye ustaz tu datang dan aku bawak naik ke bilik budak tu..masa aku pusing kunci nak bukak terus rasa seram sejuk.aku bagi ustaz masuk dulu pastu apa dia buat kat dalam tu aku xtengok la sebab dan2 aku rasa tak sihat. bila dah selesai kitorang turun ke pejabat asrama. Ustaz tu mintak aku panggilkan budak yang nampak benda tu.. budak tu pun datang ustaz pun soal siasat la budak ni macam mana dia bole nampak sebab xsemua orang bole nampak kan..

bila diselidik rupanya budak ni arwah ayah dia bole ubat2kan orang yang terkena santau..kebolehan bapak dia tu di "inherit" kpd dia.. pasal yang dia dok nampak dalam bilik tu benda tu dari luar yang mengikut salah seorang penghuni asrama ni..bila penghuni tu dah keluar benda tu tak ikot sekali tapi menginap disini..

Jadi aku mintak ustaz tu pagarkan asrama dia cakap nanti dia datang buat tapi sampai sekarang tak buat apa2 lagi.. aku ni ha baru2 ni sebelum puasa pun terkena sampuk lagi..meracau2 xsedar.. sapa2 yang expert bole ke aku nak tau kenapa aku cepat sangat terkena sampuk.. eventho aku xberapa nak rasa seram bila time round2 asrama dan xnampak apa2 yang pelik.. orang lain yang kerap2 sakit tapi bila bawak ustaz datang check dekat dia xada apa tapi dekat aku yang tak sakit tak rasa apa ni yang ada gangguan..

p/s : sambungan kisah budak ni dah xberapa nak seram tambahan banyak part yang aku dah lupa..

sranua replied at 21-6-2015 03:52 PM
Pernah gak jadi penjaga asrama ni.
Satu hari tu balik dr makan malam kul 10 mlm....student lak cuti ...

eh beraninye awak..kalo saya tggu siang esok baru pgi tutup sebab dah sedia maklum dengan "masalah"kat asrama ni  

Cik_Andak replied at 12-6-2015 04:16 PM
Salam TT...cik ni bukan penyelia asrama tapi keje kat spital gak...kat sini pun sama, ade asrama yan ...

yeke alamak..habes cleaner slalu komplen xpasal rambut tu.. cleaner sini hari2 datang bagi tau