CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Kisah Aku Penjaga Asrama (share lah kisah asrama anda jgk)update on 6 april 201

bookmark sini pulak. rasa mcm nak TT update lg tp serba salah pulak. sbb kalau TT update maknanya dia kena kacau la.

MASALAH DARI DIRI (BARU)

Assalamualaikum.. aku malas nak bukak thread baru..kalau post sini cerita baru agak2 orang perasan tak?tak ape lah aku story jugaklah.. kalau ada yang baca kisah aku jaga asrama ni dari awal pages mesti tahu masalah kat asrama ni..lepas ada orang datang memulihkan asrama,keadaan semakin elok..tak de lagi komplen gangguan yang teruk-teruk. Tapi hari ni bukan aku nak cerita pasal asrama.. Aku nak cerita pasal diri aku.. Sumpah aku cakap sebelum kerja kat sini xpernah aku alami benda2 macam ni.. sejak2 aku kerja kat asrama ni macam2 benda aku lalui. Aku tak tahu benda ni saling  berkait atau tidak.

lepas aku kena sampuk kat asrama hidup aku macam selalu dalam ketakutan. selalu rasa terkejut dan2 tangan pun menggigil hatta pen jatuh skali pun berdesup jantung.. Tapi aku buat donno je.. benda mula nampak bila setiap kali suami aku outstation balik dari tempat jauh2.. Jadi macam mane? aku kerap lost control (kena rasuk). Balik kampung pun sama,kalau ada sape2 yang pergi tempat2 yang xelok  balik rumah lewat2 nescaya aku yang kena  Dekat rumah sendiri lebih kurang 2 3 kali aku kena.Selain tu kat rumah bunyi guli tak yah cakap la memang kadang2 bunyi,kelibat pun sama..kalau dok kat dapur memasak mesti dengar macam orang bukak pintu utama(macam bunyi suami balik kerja) tapi jengah xde orang pun.. Masa tu family in law xtahu masalah aku ni..Nak jadi cerita, satu hari ipar aku pulang lewat,sebelum balik rumah dia singgah kebun (which is dalam hutan sana) untuk hantar barang,sampai rumah around 12.00am. Masa dia balik aku dah tido..(tahu sebab suami aku cerita balik,aku meracau start adik dia masuk rumah sebab bilik kitorg sebelah2 je)tiba2 badan aku macam kena sentap gitu..pastu jadi berat dari kaki ke atas. Sebab aku dah biasa "terkena" sebelum ni so aku tau simptom2nya. Cepat2 aku kejutkan husband aku,dia pun panik, baru dia nak bukak mulut azan tepi telinga aku terus xsedar jadi meracau2.. akibatnya satu rumah bangun.Malam tu bapak mertua aku xjadi tok  moh segera.

Dok esoknya,family ,mertua selidik aku,diorang tanya kerap ke jadi macam ni,lalu suami aku pun buka cerita yang aku ni kerap "terkena' sejak aku handle asrama sini.lalu diorang pun suggest untuk pergi berubat cara kampung kat sorang ustaz ni. Aku memang nak pergi berubat tapi bila nak pergi  berubat je macam ada satu perasaan yang macam menghalang aku untuk pergi..kadang2 sampai bergaduh dengan suami sebab xnak pergi.I dont know why. Last2 aku pergi jugak dengan hati yang berat. Sampai je kat rumah ustaz tu kebetulan xde sape yang datang lagi so aku orang 1st yang berubat. standard orang berubat mukadimah dia mintak nama kita dan nama mak. Then ustaz tu tilik2 gitu..baru dia mulakan  bacaan . Masa ni aku macam blur2,badan gigil2,jantung berdegup laju macma nak lobos dada .ni aku cerita apa yang suami aku cerita balik. lepas ustaz tu baca alfatihah dia sebut nama aku binti mak,masa tu aku dah lost control terus tumbang,

~lepas meeting aku sambung~

peachnfamous replied at 27-11-2015 10:50 AM
bookmark sini pulak. rasa mcm nak TT update lg tp serba salah pulak. sbb kalau TT update maknanya di ...

dah setahun lepas  saya update,ganngguan still ada cuma xteruk macam mula2 dulu.. Cuma kalau ada orang baru masuk 'dia" buat sesi perkenalan dulu.. xkuat iman memang demam la..macam saya mula2 kena dulu.. Baru ni kak ipar datang asrama saja nak tengok keadaan asrama. saya pun bawak round.Dok malam time nk tido pejam mata je nampk benda kurang enak kat sudut bilik yang saya bawak siang tadi.. kesian dia

Shahreen74 replied at 30-10-2015 11:42 AM
citer baru xde ke... setia menungguuuu...

update cerita baru dahh

Wah.....lama meyepii..dah 2 tt skrg masih sakit2?

BONDAFAD replied at 8-11-2016 04:21 PM
Wah.....lama meyepii..dah 2 tt skrg masih sakit2?

lepas berubat hari tu alhamdulillah dah ok sikit

Follow Us
monxys replied at 2-11-2015 04:10 PM
Waalaikumussalam..mekasihh.. kalau kerja kerajaan ni bole berhenti suka hati macam kerja swasta at ...

oo tak boleh ehh? camner procedure benti keje kalo ngan kerajaan?

adn replied at 9-11-2016 11:53 AM
oo tak boleh ehh? camner procedure benti keje kalo ngan kerajaan?

boleh je kalau nak bhenti..tp susah2 pegi inteview xkan nak behenti kalau xde sebab kecuali la ada offer lagu masyukk prosedur xtau la..sebab xde plan nk bhenti setakat ni

monxys replied at 9-11-2016 12:15 PM
boleh je kalau nak bhenti..tp susah2 pegi inteview xkan nak behenti kalau xde sebab kecuali la ada ...

oooo...ingat kot susah nak berhenti keje kalo keje ngan gomen...hehehhe

monxys replied at 8-11-2016 11:15 AM
MASALAH DARI DIRI (BARU)

Assalamualaikum.. aku malas nak bukak thread baru..kalau post sini cerit ...

lepas tu apa jadi ????????

Xde cite g ke?

Xde cite g ke?

TT mana sambungan.penat tunggu

monxys replied at 9-11-2016 12:15 PM
boleh je kalau nak bhenti..tp susah2 pegi inteview xkan nak behenti kalau xde sebab kecuali la ada ...

TT, kalau ada update nanti tulis tarikh dekat tajuk yer. TQ

aiikk.... TT.. mana sambungannyer... xkan nak kene tunggu setahun lg kot... aduuhhhh.. nasib saya dah book mark.. heehee....

monxys replied at 8-11-2016 11:15 AM
MASALAH DARI DIRI (BARU)

Assalamualaikum.. aku malas nak bukak thread baru..kalau post sini cerit ...

lamanya kau meeting sampai hari ni
bila kau kena sampuk? tak tahu pun.. tak cerita pun. huhuhhuhu.. harap tabah.. ada menda nak cakap lagi. tp nak tunggu abes cerita

SAMBUNGAN

sorry,internet down,guna fon susah nak taip..ni baru ok..

masa aku tumbang tu (ni sepupu aku yang ikot skali la cerita)  ustaz tu tanya kau siapa,asal mana etc etc.. benda tu plak dok menyumpah2 ustaz..maki macam2..ustaz tu cuba nak runding lagi la cara slow talk..tapi dah macam2 kata2 nista diucapkan maka ustaz tu pun hot la.. kezen aku cakap masa ustaz tu baca alfatihah,aku ketawa2 siap baca sekali tp xhabis (boleh eh g2) .. then ustaz tu buat la cara dia (which is aku xtau la mcm mana kezen xcerita details) time tu aku dh mengelupur<ustaz tu xpegang aku pun laki aku yang dok tahan ni teruk la kena belasah ngan aku

kezen aku ckp ustaz tu dok tanya2  tapi apa pun dia xjawab.asyik ketawa lepas tu ejek..lepas sejam g2 ustaz tu xnmpk cara lain nk slowtalk lah kot maka dia pun buat la cara lain nak tarik benda tu keluar.. aku dah start sedar balik masa dia taruk lada hitam ke apa benda ntah kat bwh lidah aku,,masa ni tudiaaa punya panas muka mcm nak terbakar wooo.. lepas tu dia cucuk kat tapak kaki aku.. punyalah meraung aku sebab dah sedar kan masa ni..rasa dia macam satu duri atau selumbar banyak2 cucuk dalam kulit pastu selumbar tu pulas2 kaki kau dari tapak aku mcm tembus ke atas (aku xreti nak gambarkan) kau mcm nak tersiat kulit..sakit dia takyah cerita la.. aku tanya laki aku lepas berubat tu ustaz tu siat kaki aku dengan pisau ke,dia ckp xlah,jari telunjuk letak kat kaki pusing2 je,,xde pakai benda tajam pun.. selain tapak kaki dia buat jugak mcm kat sendi2..senang cerita semua tempat sakit jugak tp xsesakit dekat kaki.. kalau tanya aku bagi duit cash pun xnak aku buat gitu  lagi..sakit yang xdapat digambarkan

lepas dah ok,aku pun dh sedar,ustaz tu tunjuk la kat luar rumah dia,dia tanya nampak apa? aku perati nmpk gelap je apa xnmpk,dia kata tgk sekali lagi,baru aku perasan mcm benda besar legam mata merah,masa tu emamng kecut perut la pasal xpernah tgk kan.. aku tertengok pun skali imbas je,2 kali tengok dah xde dah.. so aku pun tanya la apa masalah sebenar aku ni,ustaz tu ckp la benda ni jangan la salahkan tok nenek kita, yang penting berdoa banyak2 sedekahkan alfatihah semoga Allah ampunkan dosa2 diorang yang dulu2 tu.. itu je dia ckp..aku pun xpaham maksud dia..
so aku cerita hal dekat asrama,dia kata memang ada dan xboleh nak pindah2 suka2,yang jadi teruk sebab dalam diri aku dah berpenghuni maka bila jumpa penghuni lain itu jadi kacua bilau.. ustaz tu ada ajar cara nak kunci diri.. dia cakap once dah buka jalan untuk masuk kena tutup balik (betol ke,ape yang masuk ape yang keluar?)  aku xboleh nak tanya banyak sebab orang dok tunggu ramai lagi..lagi ustaz tu kata banyak kali dak aku nak preggy,tapi bila benda tu jadi dia jatuh sendiri sebab badan aku xberapa nak "bersih".. ntah la.. laki aku pulak  badan dia lebam sebab kena tendang ngan aku tangan pun luka2 bekas kena cakar (kes  aku lupa nk potong kuku)

lepas berubat tu aku dah ok banyak,bangun pagi kaki dah xsakit,.bhgian dalaman  pun  dah ok xsakit2.. kat rumah pun dah bersihkan,sebab ustaz tu kata rumah aku mcm zoo. tu la dok nmpk kelibat dok dengar bunyi macam2..

tu jelah kot yang aku tau.. xsyok sorry la sebab xpandai cerita plus aku mana sedar time kena tu,maka aku cerita apa yg orang cakap jelah kan..
ok bai

hest replied at 16-11-2016 12:06 PM
lamanya kau meeting sampai hari ni  
bila kau kena sampuk? tak tahu pun.. tak cerita pun. huhuh ...

ok dah habis..cepat cerita padia tuu

RE: Kisah Aku Penjaga Asrama (share lah kisah asrama anda jgk)update on 17 nov 1

Shahreen74 replied at 16-11-2016 09:04 AM
aiikk.... TT.. mana sambungannyer... xkan nak kene tunggu setahun lg kot... aduuhhhh.. nasib saya da ...

hahahaha
dah2 update dah..cerita xsyok kali nii

cerita kata asrama ni ada je.. thrill dengan x je,,setakat ni xberapa thrill,,xsyok cerita