CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Kisah Aku Penjaga Asrama (share lah kisah asrama anda jgk)update on 6 april 201

monxys replied at 17-11-2016 08:20 AM
SAMBUNGAN

sorry,internet down,guna fon susah nak taip..ni baru ok..

alhamdulillah TT. moga2 lps ni ada rezeki cahaya mata ameen.  

Mmg seram...terbaik...

Akhirnya...dah setahun rupanya ye. Rasa macam baru lagi kes kat asrama tu.

Saya ada satu cerita. Asrama ni di salah sebuah sekolah di pantai timur. Kisah ini berlaku pda tahun 2000, time saya form 3.

Asrama ni kerap berlaku kekurangan bekalan air, jadi kami student lelaki akan mandi di makmal sekolah. Maknanya kena menapak dalam 100 meter ke sekolah lepas tu baru boleh mandi. Kami tak la mandi dalam makmal tu, cuma buka tingkap belakang makmal tu, lepas tu cucuk paip getah n mandi belakang makmal. Makmal tu jadi port mandi sebab dia plg dekat dengan asrama, tapi... belakang makmal tu menghadap kebun getah. Memang sunyi waktu malam.

Kebetulan ada suatu hari saya demam panas. Mlm pula tu time mula demam jadi x boleh nak amik surat mc. Kalo nak amik mc kene ke sekolah esoknya. Jadi saya memang aim nk ke sekolah esok sebab nk mintak kebenaran ke hospital dari cikgu. Malam tu saya tidur awal...
Selepas tu saya terjaga, dan saya ingat dah masuk subuh, trus saya capai tuala untuk mandi tanpa tgk kiri dan kanan ( time demam, memang x fikir sangat pun). Saya pun mulala menapak dlm 100 m ke belakang makmal tu. Sampai je kat blakang makmal tu saya nampak ada seorg senior tgh mandi. Lega gakla sebab ada peneman jadi saya pun join la sekali. Tp yg peliknya senior tu pandang saya n senyum je sepanjang saya mandi. Pelik gak, sbab senior tu peramah yg amat. Selalu kalo jumpa mmg kuat boraknya. Saya x fikir pelik lagi jadi sy pun trus mandi. Bila saya dah siap, saya trus blah. Tp senior tu still mandi lg kat situ. Mandi wajib kot tu yg lama. Haha. Setibanya saya kat dorm, saya pelik awat semua x bangun lagi? Xnak pegi sekolah ke? Time tu la baru tergerak nak tgk jam. Bukak loker, capai jam n tgk, nahh tu diaaa... BARU PUKUL 3 PAGI. AM BAI BUKAN PM. Nasib baikla time tu demam, xpikir apa sgt, tutup loker trus tido. Pagi tu x pegi sekolah pun,   demam lagi panas jadi mintak dari warden je excuse ke sekolah. Smpai la ni perkara tu jadi misteri buat saya. SIAPA YANG MANDI DENGAN SAYA MALAM TU??

kawan aku masa stpm dia penah duduk kt asrama kat T***k I***n.  dalam dorm tu diorg campur form six and form lain. so satu malam tu kawan aku tgh tido, tetiba dia kene kejut. ada junior mintak temankan dia pegi toilet. kawan aku pun temankan la. dh smpi toilet tu dia pun tunggu punya tunggu, punyalah lama minah tu dlm toilet. kawan aku yg dah memang mengantuk tu pun balik la ke dorm dan sambung tido.
esoknye die mintak maaf kt junior tu sbb tgglkan dia sorg2 dalam toilet. junior tu plak terpinga2 dia ckp mlm td dia takde pegi toilet pun? habeh sapa plak yang dia temankan tu? huhuhu

RE: Kisah Aku Penjaga Asrama (share lah kisah asrama anda jgk)update on 6 april

BILIK ROSAK DIGUNA SEMULA  update on 6 april 2017

hai you guys,lama aku xupdate cerita dekat sini, setakat last aku bawak ustaz datang berubat kat tempat aku kerja ni benda2 dah kurang,still ada tapi dah kurang. ok today aku nk cerita pasal bilik
01-33, Dekat sini semua bilik kena kongsi bilik air,so ada 1 bahagian ni bilik air rosak,dia jadi mendap dan efek siling bilik2 bawah.So sape yang kerja jabatan kerajaan yang kena berurusan dengan sub con bahagian pembaikan korang mesti tahu bertapa lambatnya satu2  kerja-kerja pembaikan nak buat.tambah tambah jika kerja pembaikan tu makan kos yang banyak. Bilik2 ni rosak  time aku tak masuk sini, so plus minus lebih kurang dekat 3  tahun . Pihak subcon datang buat pembaikan pun lepas aku g bising dalam meeting,terus direct cakap dengan bos dia

lepas diorang buat pembaikan semua so bilik bawah tu pun dah boleh digunakan. jadi bulan lepas aku start bukak dan bagi peserta kursus duduk. Diorang duduk lebih kurang 1 malam je.Time ni xde komplen lagi. Masa aku start dengar komplen time student masuk. Macam mana aku tau? sebab 1 kerap sangat berlaku trip dalam bilik tu tu, budak2 ni tiba2  datang pejabat tanya ada bilik kosong x which is korang kalau sebagai penjaga bilik atau hotel ke mesti tau bilik tu problem nak2 tiba tiba je orang datang mintak tukar bilik. So aku pun selidik la. Student yang duduk tu cakap masa mula dia masuk bilik tu dah xsedap dah rasa,time malam nk tido diorang bukak surah2 dalam fon. Dia kata dari jam 11 malam sampai ke subuh dengar suara orang dewasa menangis  xhenti2,yang lagi sorang dengar bunyi guli. Sebab dah x tahan sangat tu yang diorang turun mintak tukar bilik.

aku xla cerita kat diorang bilik tu dah lama ditutup. Aku cuma cakap kat diorang biasalah kita kat mana2 pun bukan berseorangan. sebab masing2 dah takot sangat diorang mintak  2 bilik je aras lain,tido la beramai2 dalam tu,

HAKAK DOKTER YANG TAK MENYABAR

kadang2 kami kena terima peserta kursus jugak,satu kali tu peserta yang kami terima melebihi bilik kosong yang ada,yang mana paham tu ok la diroang cari penginapan di luar,yang mana tak paham tu ada la seketul dua yang asyik desak2 nak bilik jugak mcam mana pun.Siap rampas buku log masuk yang aku tengah dok semak tu semata mata nak check betol ke bilik kosong tak de.Dah la xreti cakap elok2 dengan aku ni..eh geram pulak. sebab desak2 sangat aku bagi la bilik 01-33 tu. Aku cakap kat dia ni last bilik yg ada itu pun sebab ada peserta tak show up. Sepatutnya diorang kursus 3 hari 2 malam tapi hari pertama tu dah serah kunci kat aku. Subuh pun tak masuk lagi aku dah terima sms kunci dia tinggal dalam bilik. Aku tanya kenapa tak jadi duduk dia cuma cakap nak duduk rumah sedara (eh ada pulak sedara,semalam kemain maki aku kata susah nak cari penginapan luar la apa la )
kena kacau lettew

so conclusion sini,kalau korang p menginap mana2 pun tak kira la asrama ka hotel ka kalau diorang cakap memang xde bilik jangan le memandai2 desak2 nak bilik jugak.maka mendapat la nkorang

Follow Us
monxys replied at 6-4-2017 08:56 AM

hai you guys,lama aku xupdate cerita dekat sini ...

rasa'in lho!!
org kekwat camtu mmg patut ajar macamtu je

macam tu je nak ajar orang dah kuang ajor

mendapat

betul tu setuju sangat kalau p check in hotel jgn ngada2 nak juga bilik walau kaunter cakap yilek, sebab selalunya memang ada xtra room tapi bilik tu bilik berhantu ko nak ke? hahahaha

dulu aine selalu travel memang check in hotel tak berapa star lah, jimatttt hehehe.....mana ada online2 bagai ni...kaedahnya walk in je.....jadi aine selalulah jadi perempuan gadis melayu terakhir...senyumm je cakap elok lembut....ada bilik tak? kalau tak ada tak apa...tapi kalau ada pun bilik tu harap bilik 'bersih' sebab akak sorang ni...takutttt lah hahaha.....selalunya kaunter paham lah tu lalalala

monxys replied at 6-4-2017 12:56 AM

hai you guys,lama aku xupdate cerita dekat sini ...

Pesanan ni i selalu dengar.

Jangan kurang ajar dengan receptionist,orang2 yang jaga berkenaan kemasukan ni.

Kang diaorang sakit hati, memang mendapatlah.

Sebab tu i selalu ramah&cakap elok2 jer bila nak check in hotel. Tak berani nak mendiva sangat.

Lagipon, tak dapat apa pon kalau rude dengan orang.

Sampai rampas log book tu. Rude betol.

Bagus thread ni. Byk cerita.

Saya pun baru discover thread ni...hrp2 tt ok dah..n ada story mory baru ke new year ni?

Best giler kak tt.. Nnt cite lg eh

Masa aku dok asrama kat uni dulu hantu india jugak wey..siap dia dancing pakai gelang kaki kecing2 lagik bunyinye, dengan bau hangit macam terbako...aku baca citer TT psl hantu budak pompuan india tu aku teringat la pulak weyyyy... histeria kat hostel aku tu kira gempak jgk sampai abam bomba kena slash tgn dgn botol kicap pecah. gile ke tak gile budak tu mengamuk...