CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: faraway1

errr sila kasi pendapat.... pasal tak suka idea suami.

faraway1 replied at 17-2-2015 07:33 AM
the big reason i dont like my husband
attitute masa kat sana.. pegi pub tu semua,
membazir duit  ...

Hurmmmm...so fara mungkin tak dia perlukn u kat sana as buffer? So that u boleh at least always there to remind him?

mcm hb bel kan...kami selalu join satu group motor ni. Derang ni semua laju mcm ribut taufan. Corner pun bleh amik 200 lebih...so hb i ckp dia x berani ikut derang tanpa i. Sbb bila ada i, dia akan lebih hati2 n in control. Dia sgt bimbang lost control going out with them without me...adrenaline rush gitu.

so bel rasa fara u mmg sgt2 di perlukn kat sana. If u ikut dia then dia ada alasan untuk x buat tu semua...u xde maka alasan tu mcm air lalu je.

faraway1 replied at 17-2-2015 09:33 AM
ok me baru tanya,
dia jawab kenapa tanya soalan camtu,
you're my wife, you go where i go...

hehe..so kalau ikut pandangan akak dari segi jawapan beliau , beliau just mahu ada seseorang yg beliau percaya sentiasa disamping beliau . mungkin sebagai penyokong. meskipun bukan sokong dari segi kewangan just cukup untuk moral support, sesorang yg beliau boleh konsi masalah . maklumlah, nak start bisnes bukan senang, lelagi negara orang yg kita berbeza dari negara kita. so that y dye nak supporter je. n dye pun tak yah risau akan sis lagi, rindu dan sebagai nya. Buatnya sis tak ikut just tinggal je kat Quebec nun. dah satu hal beliau nak sentiasa fikir akan keadaan sis disana . sakit pening ke . apa ke .  so kalau dok dekat2 senang la apa2 pun .Sis tanggungjawab beliau kot .

Hi Fara..

Lumrah kejadian manusia memang begini:-
perempuan--> semakin tua, dia nak hidup rilex2.. less scandal.. settle down  dirumah yang dia selesa, suami yang disayangi..

Lelaki pula--> bila dia semakin meningkat usia dan ada segalanya, dia akan mencari sesuatu yang baru.. sometime yang nampak macam 'cari pasal'. Ada engineer yang tiba2 nak jadi nelayan....

Kena ada satu persefahaman antara Fara dan Stephen.. Jika Fara kata NO, Takut tanpa sedar u akan membunuh cita2 dan impian dia.. Cuba lihat kedalam mata dia, ada sinar bekerlipan tak bila dia bagitau idea pasal Haiti tu? Jika ada, maknanya itu impian hidup dia. Adakah Fara sampai hari melihat sinar itu hilang?

Cadangan saya, jangan kata tak suka, tapi ask him to step back and RETHINK. Suruh dia list downkan baik buruk dan kesan hidup dan berbisness disana, kesan short term dan long term. Kesan  pada diri dia dan impact kepada Fara. Sit down and discuss.

Kalau takde pilihan lain Fara kena ingat ni.. Walau sejuta keburukan di Haiti tu, tetapi being together bersama suami tersayang mengatasi segalanya..

faraway1 replied at 17-2-2015 07:39 AM
moving to haiti, me tak rasa ianya satu environment selesa dan selamat,
me dah kat sana, senang s ...

so, ur only objection is haiti - which is understandable. but then, i pompuan.  i askd whether he's french/ french descent not because of the language n i do know about the french connectn to haiti - havent lived in a cave, mind u   i askd because french men r v traditional walopon dorang tu omputih. it will take some convincing for him to change his mind. mcm he has decided. unless u can convince him otherwise. apsal dia suke sgt ke haiti? for every reason he says he likes haiti, u must come dgn reason y he shdnt like. logic above of emotion. at the mo, u sound rather emotional. ask him what he really wants actually. but anyways, good luck from me, makcik dr gua, di ulu tembeling.

missus_meow replied at 17-2-2015 03:51 AM
so, ur only objection is haiti - which is understandable. but then, i pompuan.  i askd whether he' ...

Tak semua tradisional juga, my godson mom, nak kembali ke Jepun, husband dia senang aje ikut, even anak anak dia ambil surname wife, bukan surname husband.

Well me sebut language bukan makna me ingat u bawah tempurung, motif ambil part untuk u buat faham sendiri yang sebenar tidak perlu.

Hati speak creole sebenarnya, but mix dengan French, so makna 20% aje boleh faham most of the time Bila dorang bercakap.

Esmiria replied at 15-2-2015 11:19 PM
Eh kak.sorry ot. Tapi aku jenguk blog ko. ko ni hot juga yer. Somi ko pun lawa. Hehe

apa linknya boleh baca juga tak

Follow Us
Edited by madeinborneo at 17-2-2015 07:57 PM
faraway1 replied at 17-2-2015 09:33 AM
ok me baru tanya,
dia jawab kenapa tanya soalan camtu,
you're my wife, you go where i go...

I kinda agreed with your husband. Bab mana suami pergi wife sila laa ikut.

Suami aku pun jenis heret isteri merata. Tapi aku kalau tak suka, aku beritahu. Final word tetap kat tangan dia juga. But at least, even dia berkeras juga nak pergi, dia dah tahu aku tak suka. So kalau aku buat sedikit perangai (alaaa sikit je. Kiki), sila hadap laa kan. But so far, aku just pulangkan paku buah keras je kat suami bila ada apa2 jadi. Dia senyap je. Kiki

But finally, we agreed dengan satu decision. After beberapa lama ikut je segala kehendak dia. Alhamdulillah. Both of  us happily ever after. Kahkahkah. Ayat tak bleh blah. Kiki

Cadangan auntie =>

1. Beritahu suami kerisauan, kebimbangan, ketidakpuasan hati in a calm environment, when he's in a happy mood, willing to open up and feeling all those positive vibes.

2. Kalau tak berkesan, relate your fears/rationale to his best buddy and biar BFF husband u cuba kowtim dgn husband u. Normally, step 2 ni works. Sbb bila dah lama kawin, bila isteri kemukakan pandangan, it's perceived as "pembebelan-tahap-maksima".

3. Reda jer & berdoa yg baik2 jer utk husband Fara. Lagipun Fara ada bersama dia utk memberi moral support. Kenalah bagi sokongan-dlm-keterpaksaan, suami kan. Dia buat pun sbb nak bagi rezeki yg lebih kat kita jugak.

Pst...pst.... Since we are all human, ada jer kdg-kala (sgt jarang lah) auntie doakan any projects yg amat-amat-amat tak berkenan di hati auntie tu cepat2 menemui kegagalan, supaya tak terjebak terlalu jauh.

faraway1 replied at 16-2-2015 11:39 PM
moving to haiti, me tak rasa ianya satu environment selesa dan selamat,
me dah kat sana, senang s ...

napa i rasa nk knal you dgn lbih rpt bila you kata you pndai habla french?

faraway1 replied at 16-2-2015 11:53 PM
rasanya my husband perlukan my knowledgedalam IT or jadi setiausaha dia, harus me akan bekerja den ...

punyalah series aku bca post ko,sekli ayt ni oh ya, its true, me ada pikir me harap haiti
dilanda gempa bumi balik
Aku gelak.hahaha..skng gmpa bila2 blh berlku. Klo GOD nak buat melisia rasa gempa bumi, what can we doo?

ev700 replied at 17-2-2015 04:47 AM
Hi Fara..

Lumrah kejadian manusia memang begini:-

sokong sgt222

elle_april replied at 17-2-2015 10:43 AM
apa linknya boleh baca juga tak

kat siggy fraway. klo faraway ni dekt kat rumh aku, aku berkenln je.hahahaha. Aku terpesona dengan somi dia.

faraway1 replied at 16-2-2015 09:21 AM
me nak dengar dulu apa dia cita pasal meeting owner syarikat
solar tu besok, base dari cita pas ...

Hemmm, macam ginilah, org kata tak kenal maka tak cinta. Isteri-isteri yg biasanya hidup di tempat yg very comfortable ni mmg payah nak ikut suami, ramai aja yg kaka jumpa kenalan-kenalan yg ada business mahupun kerja dgn mana-mana syarikat di sini yg single mingle. Tapikan, bila dah masuk setahun dua, up and down up and down tiba-tiba aku ternampak kenalan tu keluar dinner dgn local ladies, mula-mula oklah. Agaknya kawan-kawan tapi lama-lama dah jd companion or mistress. Di tempat kakak ni ramai aja yg sanggup, Indonesia, Filipina atau org Malaysia sendiri. Yg penting hidup selesa ditanggung mcm isteri di sana juga walaupun tak semewah di sana. Berpisah dgn wife tak akan berlaku sbb harta akan terbahagi dua, maka sama-sama kena terima cara hidup masing-masing.
Tapi, bukan semua yg jd gitu, cuma bila peluang itu ada tak akan nak menolak. Ramai ja isteri-isteri member kaka yg tinggal sini mmg mula-mula rimas habis masa mula-mula tinggal sini, kalau dah tak suka tu mcm-mcm alasan keluar. Malaysia yg majority rakyatnya spekingpun mat saleh susah adapt, bg yg mmg tak suka, as what you said. Kenyataannya mmg ramai European yg pilih Asia utk dijadikan tempat berbusiness ataupun kediaman sbb faktor cuaca dan ketenangan. Mungkin itu yg husband you cari, sesuatu yg berbeza dari kehidupan biasa dia yg mungkin membosankan. Sesetengah org ni mmg sukakan cabaran.

Farhah boleh aja bagitau dia you tak berapa setuju nak ke sana tapi since your husband dah buat decision dan dia yg jenis autocratic husband yg wife kena ikut so maknanya you have no choice, ikut aja dulu. Try to adapt dgn life sana, cari sesuatu aktiviti atau kawan-kawan yg sama selera and enjoy aja, bukan nak kena kerja dan dealing with those people. Just let your husband handle all those matters. Nak settle down dgn new environment, new place bukan mudah tapi Haiti tu cantik lerrrr, bg yg suka laut dan pantai hihihihi...so who might love the place one day!! Sanapun ada internet mahhhh, rajin-rajinlah kirim gambar yer...all the best my dear.

Anak?? Yeahhhhh I am waiting..

Haiti kan baru gempa teruk beberapa tahun dulu? Tengokkan gambonye macatak berapa pulih lagi. nak hidup tempat baru ni saya rasa paling penting kene tengok bukan kemodenan tempat tu tapi komunitinya. kalau jenis mentaliti caprut kelas ketiga dengan kes jenayaj merata2, susah jugak. bagitaulah ur husband pasal kembimbangan sis tu. pasal jenayah, org2 ajak menabur duit ke arah negatif, kemungkinan perang etc (yang berkaitan haiti la). paling penting suarakan kebimbangan pasal safety.

Esmiria replied at 17-2-2015 10:17 AM
kat siggy fraway. klo faraway ni dekt kat rumh aku, aku berkenln je.hahahaha. Aku terpesona dengan ...

nasib baik kita jauh

cmf_blingblings replied at 17-2-2015 11:15 AM
Hemmm, macam ginilah, org kata tak kenal maka tak cinta. Isteri-isteri yg biasanya hidup di tempat ...

sudah tentu me ikut kalau benar benar kompem jadi.
no way me nak biarkan stephan sesorang kat sana, hari tu
pun cam gula dia dihurung semut...

dan me tak da masalah nak pindah sebenarnya, me pun
dah tinggalkan malaysia, so setakat nak pindah lagi no hal
cuma me berat hati kalau kami ke haiti, the feeling tu orang
kata cam ini bukan tempat terbaik...

after all kami kan ada life kat sini, 3 bangunan
tu takkan nak suruh orang jaga... me lebih rela jika stephan
tumpukan perhatian beli bangunan, renovate dan sewakan..
me rasa bakat dia kat situ... even he' renovate dan buat rumah kami dari zero
and bila siap, its beautiful home.

me ingat dalam 2 hari lagi me akan cakap bagitau apa me rasa...
ianya tidak membangkang, but me harap dia fikir sedalamnya..
plus me tak rasa cam kami akan moving terus dalam tahun ni.. ianya banyak proses..
abang ipar me ambil masa dua tahun sebelum dia berjaya menapak kat haiti sana berbusiness...

kalau me...bangkitkan isu keselamatan...mmg ler isteri kene ikut suami tapi tanggungjawab somi gak provide tmpt yang isteri rasa selamat ...uhuhhuu me denga ur story pun rasa erkkk..slamat ke kat sana?....ur abg ipar pun tak dok sana khen? berulang alik gak.....nak dok permenant ke kat haiti tu?ur asben nak membesarkan anak kat situ?

soriii..tak penah smpi sana...fara yg dah tgk tmpt tu dah dok sebulan mesti bleh bajet khen camana hidup kat situ

Esmiria replied at 17-2-2015 11:17 PM
kat siggy fraway. klo faraway ni dekt kat rumh aku, aku berkenln je.hahahaha. Aku terpesona dengan ...

Haha bahaya betul rupanya laki faraway ramai peminat.. patutla risau kalau nak tinggal berjauhan. Kalau i pun tak nak.. hahaa

Edited by missus_meow at 18-2-2015 08:37 PM
faraway1 replied at 17-2-2015 06:05 PM
Tak semua tradisional juga, my godson mom, nak kembali ke Jepun, husband dia senang aje ikut, even ...

Ur other half sounds pretty traditional .... or phaps i shd say traditionally french U've been together for a while now, so u shd know how to get around him. With  my other half, it requires logical reasoning n kena ckp super gentle. whats with his fixation with haiti anyway?

Ot - the french language pon ade varieties ya ....

wow tak sangka ur hub nak moved ke sana terus buat business..
even i x pernah ke sana, tp kalau jd pd si, mesti berat hati juga..huhu
ssh nk convince kan suami sbb kita just tak selesa utk stay di sana.sbb dia npak positif vibe sana melebihi negatifnya..
goodluck kak..kalau sy mau nanges everyday