CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syazzy

Panggilan Telefon Cik_Es

Close [Copy link]
ygarif replied at 20-2-2015 06:03 PM
saya adalah seorang peminat Cik Es, dah jumpa diapun in real live..tp sgt kecewa, rupanya kena tipu  ...

lorr siap copy paste citer org rupanya....aku igtkan cite rekaan imaginasi dia jek...
apsal la terok sgt pangai dia ek...attention seeker ke hape....

kukukatablog replied at 22-2-2015 04:24 PM
cik_es sebenarnya ada sedikit masalah halusinasi,
aku pon kesian dengan dia,
dia ada PM aku skal ...

maksudnya dia dlm dunia dia je ke...syok sendri ek

fifie_olin replied at 23-2-2015 12:53 PM
lorr siap copy paste citer org rupanya....aku igtkan cite rekaan imaginasi dia jek...
apsal la te ...

laaa ye ke baru tau gak igt dia reka je kalau dh kopi n paste mmg mental sgt la tu..

igt lg org argue nape dia bole terlalu detail bercerita n dia bidas ckp setiap berlaku dia akan tulis dlm buku 555 hahaha pastu update kt blog dia

nthpape

kukukatablog replied at 22-2-2015 06:24 PM
cik_es sebenarnya ada sedikit masalah halusinasi,
aku pon kesian dengan dia,
dia ada PM aku skal ...

macam mana kita nak tau yang kita sebenarnya ada masalah halusinasi???

ogata replied at 23-2-2015 03:17 PM
macam mana kita nak tau yang kita sebenarnya ada masalah halusinasi???

rasanya halusinasi ni kuat berangan/berimaginasi...smpai ke tahap create sesuatu yg sebenarnya x wujud

winda_klose replied at 23-2-2015 04:57 PM
rasanya halusinasi ni kuat berangan/berimaginasi...smpai ke tahap create sesuatu yg sebenarnya x w ...

aku pon selalu gak berhalusinasi..tp time nk tido je..selalu bayangkan kehidupan aku lepas kawen..
basuh baju,kemas rumah, masak untuk laki.

Follow Us
gusikuberdarah replied at 23-2-2015 05:17 PM
aku pon selalu gak berhalusinasi..tp time nk tido je..selalu bayangkan kehidupan aku lepas kawen.. ...

tu berangan tahap biasa2 nok... tp kalo ko bgtau org ko dah kawen..hari2 kemas rumah..jaga mkn minum laki..
siap kt office ckp phone..konon nya call laki...

tp realitinya ko msh bujang trang tang tang tang....itu baru boleh dikatakn halusinasi

fifie_olin replied at 23-2-2015 01:03 PM
maksudnya dia dlm dunia dia je ke...syok sendri ek

aah dalam dunia dia,
macam kawan aku dia bukan mental,
tapi dia suka create story drama diri dia,
attention seekers la senang,
tapi mcm cik_es dia ada bgtau aku pasal halusinasi dia...
kita mungkin anggap ringan,
tapi menaggungnya dorang...

tak salah aku
cik es selalu berhalusinasi sbb effect dri ubat yg dia makan
cik es hidap ELS

suka2 replied at 16-2-2015 06:35 PM
personaliti cik es lebih misteri dari cerita misteri dia  part 1 layan la bagai nak rak. tim ...

samalah.. part 1 tu, aku rasa memang betul-betul aslilah cerita ni... siap sendu-sendu lagi tang hujung -hujung cerita dia..
TAPI... Bila masuk part 2, aku dah rasa something wrong somewhere.. pastu terus tak follow dah cerita dia

ceh! ingtkan cik es dah  munculkan diri. tapi memang best la cite nenek kamsia tuh. berdebo debooo hati den nie haaa kikikikiki

Okay actually tadi tengah syok search cerita hantu tetibe jumpa forum ni. Selama ni sr je. Jumpa lah cite pasal cik es. Gigih baca dari pukul 5 lebih tadi sampai pukul 10 lebih habiskan part 1 and 2. Walaupun macam ragu2 tapi sedapkan hatilah jugak. Betullah kot cerita ni. Cuma pelik sebab cerita ni lebih kurang macam novel2 hantu or misteri yang pernah saya baca. Rasa tak logik tapi sedapkan hati mungkin hantu2 tu qarin bagi roh2 tu. saya pernah buat research pasal qarin. Takut jugak kalau iman tergadai sebab percaya cerita ni. Jadi teruskan sedapkan hati sampai habis baca. Bersangka baik gituwww. Bila dia dah close cerita tu rasa macam tertanya2 kenapa. Saya sampai tahap nak pm balik cik es tu mintak fb dia sebab nak tahu kehidupan dia dengan Danny.
Then pap! Jumpa thread ni. Hurmm. Rupa2nya semua tu tipu. Sanggup gadaikan running man semata2 nak baca cerita dia. Hampeh. Patut ah watak2 dia semua macam watak dalam novel. Danny dengan adib tu perfectnya diorang weyh. Tak sukanya kena tipu camni buang masa berjam2. Kalau dia memang berhalusinasi saya doakan dia cepat sembuh. Inshaa Allah.

winda_klose replied at 23-2-2015 04:57 PM
rasanya halusinasi ni kuat berangan/berimaginasi...smpai ke tahap create sesuatu yg sebenarnya x w ...

aku research sikit, halusinasi ni macam sesuatu luar kawalan. kalau berangan n berimaginasi biasa2 dalam kawalan ni biasa2 aje. yang di luar kawalan ni yang bahaya. contoh kau tengah rileks2 tetiba dengar suara orang. padahal kau tak terfikir pun pasal suara tu.

Edited by sham-xv1986 at 25-2-2015 11:44 AM

Salam
Haha ade gak benang pasal cik_Es the legend
Bace komen2 korang baru aku sedar banyak lagi aku tak tau pasal psiko die tu. Hehehe

Mase memule tulis citer kat sini direct aku kene tuduh multinik cik_Es. Dammit tol. Semate2 avatar aku gune logo S tu...

Citer die memang menarik la cumer telampau dramatik sampai aku rase tak real (sebelum tau citer tu tak real).
Tapi part 2 aku ikut sikit je sebab memang rase tak real langsung. Ye la, part 1 citer pasal hantu cine, part 2 hantu india pulak. Pastu bleh plak hantu india ni kenal hantu cine tu. Terus aku stop.

Tenkiu @maa_scoot PM aku kes cik_Es ni... Baru tau sumernye tipu..

Diharap ade yang sudi tulis kronologi lengkap legenda cik_Es... ramai forumer baru yang tak kenal lagi... even forumer lame pun ade je yang blur... legend die pun dah melangkaui forum cari... google je citer tu, ade je copy paste dimane mane...heheh.

gusikuberdarah replied at 23-2-2015 05:17 PM
aku pon selalu gak berhalusinasi..tp time nk tido je..selalu bayangkan kehidupan aku lepas kawen.. ...

gatai beno ni
dah kawin dah ke?

ienariena replied at 24-2-2015 10:33 PM
Okay actually tadi tengah syok search cerita hantu tetibe jumpa forum ni. Selama ni sr je. Jumpa lah ...

aku pnh rasa tertipu
hantu betul
rasa menyesal kenal org cam tu

Aku kurang aktif dalam forum ni tapi masa Cik_Es tulis cerita tu, memang follow. Post mula-mula memang ingat cerita ni cerita betul sampailah habis part 1. Walaupun rasa macam cerita tak logik, tapi suka baca sebab cara penyampaian yang sangat berkesan, pandai dia susun ayat.

Masuk part 2, best jugak layan tapi dah bukan seram sangat dah. Last...last... cerita habis tergantung macam tu jer dan dapat tahu semua ni rekaan jer. Memang rasa frust tapi takdelah sampai rasa bengang. Aku sangat pelik sampai ada yang marah sangat dengan Cik_Es ni. Kalau dah namanya internet, kenapalah sampai nak percaya 100%.

Kalau cik_Es dapat masuk dalam forum ni dan habiskan cerita pun dah kira ok.

iznanaziz replied at 25-2-2015 12:09 PM
gatai beno ni
dah kawin dah ke?

lom lg..sbb tu la rajin berhalusinasi...

aku tak sempat habis part 1 aku dah stop. dah macam melalut ala telenovela. kalau bnda tu real sekalipon, aku tetap akn stop baca. taknak aku layan telenovela.

Leafumi replied at 25-2-2015 02:38 AM
aku research sikit, halusinasi ni macam sesuatu luar kawalan. kalau berangan n berimaginasi biasa2 ...

yup..selain halusinasi ada jg masalah jiwa jenis ilusi & dilusi..ni yg aku dpt kt web psychology.
Dilusi, halusinasi dan ilusi adalah tiga perkara yang berlainan..

Dilusi- khayalan; kepercayaan yang dipegang secara irrasional yang tidak dapat       diubah dengan alasan rasional. Ia mungkin gejala skizofrenia, psikosis mania, depresif ataupun psikosis organik.

Halusinasi- Persepsi salah tentang sesuatu yang tidak wujud. Halusinasi mungkin dimulakan oleh penyakit psikologikal atau gangguan fizikal dalam otak atau mungkin disebabkan oleh ubat-ubat atau deprivasi sensori. Gangguan organ deria.

Ilusi- Salah amatan; persepsi yang salah akibat terjemahan rangsangan yang timbul daripada objek yang tidak tepat. Ilusi mungkin berlaku dalam semua sindrom psikiatrik terutama depresi.optical illusion ialah persepsi yang tidak sama dengan objek sebenar dalam dunia luar. Salah amatan optikal dihasilkan oleh sifat-sifat penyesatan rangsangan dan tidak dengan cara patologikal.