CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: endus

petang semalam bilik rumah aku dimasuki biawak , apakah petanda ye

petanda biawak sesat lah tu..

Ada India nak datang berkenalan gamaknya

takda apa yg misteri pun. cuma nak tumpang berteduh dari hujan je. kenapa dia masuk bilik ko bukan tandas atau bilik2 lain, mungkin bilik ko dah rupa mcm sarang dia jugak.

Edited by Felycya at 18-2-2015 02:33 AM
suka2 replied at 17-2-2015 08:00 PM
takda apa yg misteri pun. cuma nak tumpang berteduh dari hujan je. kenapa dia masuk bilik ko bukan t ...

hahahaa...

Suka2 ko je ekk...
Nanges tt n anak biawak bace komen2 kt tred ni di iringi hujan beserta ribut petir.

Toilet aku pon pernah amsuk biawak gak dlu. Umah aku tu taman kot. Masa tu aku dok KJ. Balik dr kampong n nak mandi tetibe tgk dalam kolah tu ada biawak. Tokojut aku padahal toilet tu pintu tutup n xda lubang yg bleh dia masuk. Kolah tu xde air pon. Ada timba je.

Aku punya tokojut terus aku jerit panggil makcik aku. Kitorang pon p la balai bomba berhampiran n mintak tlg bomba dtg n siap pesan jgn bawak trak bomba, bwk je van sudeh pastu jgn bunyi2 siren nt org igt apala. Tp deolls dtg dgn trak jugak n masuk terus sauk bewak tu mcm tu je n boh dlm plastik. Deolls ckp kena bwk trak sbb prosedur kje deolls mmg kena naik trak.

So ok la selamat tp masa tu masih lg troma dok pikir celah mana la bewak ni masuk. Now weolls pon dah pindah dr umah tersebut.

amik gambor tak? nak tgk gambor bukti kata bewok masuk umah

Follow Us
Org org tua kata klo biawak masuk umah kite mksudnya ia bwk sial atau alamat buruk.kne buat nasik kunyit sedekah kt jiran.

Aduh.tak agak2.

biawak sesat tu tt..

Munnalicious replied at 18-2-2015 08:51 AM
Toilet aku pon pernah amsuk biawak gak dlu. Umah aku tu taman kot. Masa tu aku dok KJ. Balik dr kamp ...

yang ni lawak sbb teringat sama kisah iols... tp hal yg jd kat rumah iols bkn biawak tp tebuan buat sarang dpn rumah.. arwah ayah minta iols tel bomba sbb takut jd lg besor sarangnya...tu pon dh besor kpla org dh sarangnya... masa call bomba iols pn siap pesan dtg nnt xyah la bwk trak bomba besor tu... naik van dah la...xyah bunyi2 siren bagai... tp hampeh dkt sebatu dh dgr siren bomba tu... sampai jem le dpn umah iols org dok kerumum tgk bomba wat apa... iols plak sbb malu punya pasal xkuar2 bilik langsung tgk apa jd...

kat kawasan umah aku pun banyak biawak. aku bela kucing pun banyak. kadang2 kucng2 lari sebab terkejut jumpak biawak kehkeh.. anak biawak, boleh la buat bela bagi manja.

rasanya takde apa2 kot...sbb skrg ni musim panaskan...biawak nak tumpang minum air kot..

umah aku kat Ipoh banyak kali biawak masuk dulu...tatau datang dari mana...biawak ni
kira nak sedap jer...tiap kali masuk mst nak lepak kat masterbed room..

so sekarang ni, kalau kita orang balik Ipoh...cam phobia jer nak dok kat bilik depan tu..
sbb takut tengah tido, tetiba ada biawak peluk2 kaki aku or buka2 pintu lemari baju..
terus kena terkam dgn biawak...

eeeeeiii...

ni bewak dok ade dalam bilikk air skunk nihh .. dok diam kat belah ats . xtaw la ganee nk halauu  nk pi masok bilik ayaq pon jdi takot

biasa orang-orang yang berilmu agama, dia pesan, jika haiwan masuk rumah, kita cakap elok dengan dia, kalau sesat, keluarlah.. kalau awak bukan biawak keluarlah, jangan ganggu kami sekeluarga.. macam tu la lebih kurang, kita cakap elok.. cakap lagi, kalau tidak, kita nak pindahkan kan awak keluar.. jangan pula awak marahkan kita atau keluarga kita.. sebab ini rumah kita, kita duduk dalam ni...

orang berilmu agama kata, biasa kalau jin, yang mana dengar kata, dia akan keluar cara elok.  misal kata haiwan tu tak keluar juga, maka panggillah orang minta tolong tangkap dan keluarkan/pindahkan jauh jauh ke hutan ke apa ke..yang tak membahayakan manusia lain. Seeloknya kalau dia tak mengganas, usahlah dibunuh. Ia pun nak hidup juga, kan.. minta pertolongan JPAM/Bomba etc.

tak adalah apa apa alamat/petanda kalau biawak masuk ke rumah.  tak usah percaya tu.

Tiada daya dan kekuatan melainkan dengan izin Allah...

kena p bunuh atau buang biawak tu.. nnt habis dikoreknya tanah buat rumah dia..

dulu umah aku penah gak masuk biawak, anak biawak tapi dah besarla...aku kejar mencicit lari masuk dlm toilet...pastu dia taktau nk pegi mana, sebab takde jln keluarpun, aku sepak...ngam2 masuk dlm mangkuk tandas...pastu aku flush...
ntah apa la nasib dia...

aku benci biawak...
tp kawan aku kata biawak lebih sedap dari ayam...

Husnudzon je tt, mebi bewak 2 sesat...

amon_79 replied at 23-2-2015 09:27 AM
yang ni lawak sbb teringat sama kisah iols... tp hal yg jd kat rumah iols bkn biawak tp tebuan bua ...

Hamakkgadd

zulka replied at 30-8-2016 11:41 AM
dulu umah aku penah gak masuk biawak, anak biawak tapi dah besarla...aku kejar mencicit lari masuk d ...

lubang tandas tu salah satu tempat punca dia masuk rumah.. kat kampung tok saya dulu selalu jadi begitu. phobia!

Apa update TT psl bewak msuk rmh?... Ada apa2 jadi ke