CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: angahsmart

Petua Orang Tua & Ilmu2 Ajaib

terbaik bnyk dapat ilmu dlm ni....

petua nk halau gangguan semut,lipas n seangkatan tanpa mengunakan racun perosak macamaner pulak...
terima kasih...

sunquick replied at 6-3-2015 08:37 AM
tq amir...share ilmu yg bermanfaat ni..pagi tadi...dah lewat sgt gi keje...
teringat apa yg amir  ...

oo boleh jugak ye hehe. biasa kalau sy nak cepat sy cuma selawat banyak2. jalan yg biasanya jem akan jadi lancar. nak cross jalan mudah, traffic light semua jadi hijau on time insyaAllah.

sunquick replied at 6-3-2015 08:38 AM
sebut Ya Latifu je atau ada ayat yg seterusnye...?

Seingat sy Ya Latif je. Tapi rasa macam ada sambungan satu ayat lagi...tak ingat la pulak.

ala xde update ke?

ada update nya..hehehe..bukan semua petua boleh di share sebarangan..so kena filter dulu mana yang boleh & mana yang boleh..lagpon sibuk sikit dengan anak yang duk nak main je..huhuh..tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuu~

woddy posted on 6-3-2015 05:34 PM
terbaik bnyk dapat ilmu dlm ni....

petua nk halau gangguan semut,lipas n seangkatan tanpa menguna ...

orang kate gune daun pandan
dalam kete pun aku letak daun pandan
tapi warning awal2 sape yg nk naik kete tu memalam
kang diingatnye mende lain

Follow Us
dedulu ade org ajar aku suatu ayat pemanis muke
tapi aku takut nk amalkan sebab takut syirik
ayat die dah macam mantera pulak

reribu kanan jalan
anak buaya merentang tasik
................................................
................................................
berkat kata Rasulullah,
Lailahaillallah muhammadarrasulullah

nak tanya, ada tak ayat utk
1. suami ingat kat kita selalu (sbb akak pjj dik non)
2. meredakan kemarahan tiba2/hangin tiba2/gunung berapi + gempa bumi (tak dan lah ambik wuduk) - ini sebab penat + karenah anak2 le.

edoraixora replied at 9-3-2015 03:13 PM
orang kate gune daun pandan
dalam kete pun aku letak daun pandan
tapi warning awal2 sape yg nk n ...

owhhh guna daun pandan..leh jadi jugak yer...nk letak dalam rumah ni...berlambak semut....nk tembak dgn racun, da fobia...kucing kesayangan mati...huhuhu...

angahsmart replied at 9-3-2015 03:03 PM
ada update nya..hehehe..bukan semua petua boleh di share sebarangan..so kena filter dulu mana yang ...

jenuh menunggu ni angah..

angahsmart replied at 9-3-2015 03:03 PM
ada update nya..hehehe..bukan semua petua boleh di share sebarangan..so kena filter dulu mana yang ...

mana petua lainnye angah.... ?

edoraixora replied at 9-3-2015 03:17 PM
dedulu ade org ajar aku suatu ayat pemanis muke
tapi aku takut nk amalkan sebab takut syirik
ayat  ...

hahhh.....yg ni aku hafal.....tapi dah lama aku stop amalkan....

Sekarang bila nk keluar rumah, aku selalunye baca ayat penggerak dan selawat 3 kali....tawakal byk2...mohon dipermudahkan perjalanan

Assalamualaikum,

Sorry lama pulak angah menghilang. hahaha. busy la kerja ni. dengan nak pegi training bagai. ok, sekarang ni angah nak share sikit dengan korang, petua untuk mereka yang baru sahaja menimang cahaya mata. haaaa, ada 2 petua dalam 1 posting ni lah. petua ni wallahualam berkesan kat korang atau tak, tapi bergantung kepada korang sebab takde unsur2 syirik atau mantera yang perlu dibaca. huhu.

ok, first thing first, kalau anak kecik or bayi ni, tak elok kalau nak dibawa keluar time memalam. sebabnya, takot ada makhluk2 Allah yang halus ni nanti berkenan atau berminat. petua ni mak mertua angah yang ajar. sebenarnya tak bape nak rekemen bawak kua malam2, cuma kalau emergency case la. sebelum bawak bayi kua umah, gunakan ibu jari tangan kanan, masukkan dan letakkan atas lelangit mulut korang dan selawatlah ke atas Nabi junjungan sebanyak 3 kali.

lepas je abes baca selawat tu, gunakan ibu jari tangan kanan tadi tu (kalau boleh bia ada air liur sikit), lepastu tuliskan atas dahi anak/bayi anda dengan kalimah "Allah" dalam tulisan jawi tau. In shaa Allah moga2 dilindungi daripada sebarang kekacauan atau benda2 yang tak diingini.

okay, petua 1 lagi ni pulak, ada kena mengena dengan penjagaan bayi jugak la. tapi, ia lebih kepada ibu2 yang baru je bersalin, atau senang nak cakap, dalam proses nak berpantang la. berpantang ni makan2 nya kena jaga, sebab kalau makan sesuatu benda yang dilarang, boleh bagi kesan kat bayi melalui susu badan, contohnya kena demam kuning ke, perot kembung ke, dan lain lagi.

ape petua or caranya? haaaaa. tapi yang ni mungkin sesetengah korang akan cakap mengarut sikit la, tapi, ape salahnya ikhtiar. mana la tau tengah lapo sangat pastu sikit je pilihan makanan yang ada kan. begini caranya, untuk ibu2, amik la mana2 periuk yang korang ada, pastu gunakan jari telunjuk tangan kanan, amik secalit kat bontot kuali tu. kalau boleh buat sampai ada sedikit kesan kotoran kat jari.

lepas je nampak kesan kotoran kat jari tu, baca la selawat dengan bismillah sikit, lepas tu calit atas dada dari kiri ke kanan. petua ni, orang tua2 cakap kalau dibuat, dia boleh menghalang mana2 zat atau makanan yang tak elok daripada beri kesan buruk kepada bayi. tapi bagi pandangan angah, anggap sebagai ikhtiar jela. biasanya banyak je pilihan makanan untuk berpantang ni. heheeh. selamat mencuba!

info yang bagus..makasihh

alhamdulillah.. tq pd yg sudi share petua2 ni.. seronok plak.. petua yg sy selalu buat and alhamdulillah menjadi, sebelum tidur niat dlm ati nk bangun kul bape.. sebagai contoh nk bangun kul 6.30pg, pastu tepuk bantal 3x smbil sebut " nak bangun kul 6.30 pagi yer" pastu bace ayat kursi and trs tido.. toksah tgk hp ke ape ke.. insyallah automatic kul 6.30 pagi mata trs terbukak.. dah lame sy amalkan sejak dr sekolah lagi.. smpai skg ni..

ni ada satu petua
selalu aku amalkan masa nak masuk hutan
tapi actually bila kita pergi ke tempat baru
yg kita x pernah pegi elok amalkan

baca
bumi ku pijak
langit ku junjung
Allah besertaku

masa baca tu
time nak masuk part langit
masukkan ibu jari dalam mulut sentuh lelangit sebagai simbolik langit
abes baca
ibu jeri tadi sentuh ke tanah pusing arah jam 3x

selalu perjalanan (time masuk hutan/panjat gunung) dipermudahkan

Mana la hangpa dapat benda2 mengarut nii.. p la belajaq tujuan utama al-quran diturunkan.. takda satu pun ajaq stop anjing kaa lembut hati kaa pengasih kaa .. .

tu semua mengundang kedatangan musuh utama manusia sahaja.. nak perlindungan kaa apa kaa doa & yakin pada Allah swt sudahh laaa.... aku ni bertahun2 mengajaq silat.. aku tahu ramai geng2 dok guna ayat2 al-quran sana sini yang akan mengundang makhluk tuu dekat ngn korang

nak ayat pengasih yang ampoh kaa?? p la baca mantera2 sambil puja para musuh manusia tu mai atau jumpa tok2 bomoh yang geng ngn makhluk tuu .. pasti depa tolong   hangpa... pasangan tu angau siang malam.. puja sana sini.. " tepok bantal panggil semangat.....tuutttt.. tuuttttt." salah satu permujaan

yayan_froggy90 replied at 18-2-2015 03:56 AM
Ada abg member kasi petua masa kt penjara dulu.. Kalo mata masuk benda..tp aku xingat sampai habis.. ...

Alif ba ba, ubah.
Alif ba ba, alih.
Alif ta ta, turun.

daisy_dukes replied at 5-3-2015 12:17 PM
Angah, ayat ke -9 Surah Yaasin ni tokwan daisy pernah suruh amalkan jugak especially bila ada road ...

surah ayat yassin ke 9 tu,
aku slalu baca pastu aku hembus kat barang yang aku x nak orang lain nampak,
contoh macam helmet slalu letak kat moto,
aku hembus kat helmet tu supaya helmet aku x dinampak oleh orang lain,
cara ni aku reka sendiri, tapi alhamdulillah kuasa allah x pernah yang x diingini berlaku