CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 17140|Reply: 35

Pedang Setiawan Bakal Berakhir (Dah Tamat Episod 667)

Post time 9-3-2015 11:47 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by RED 666 at 7-4-2015 08:29 AM

Komik yg sgt pjg dan lama wujud di malaysia sejak tahun 1994 lg ni bakal tamat april dpan di no 667

Lama betul citer dia, 21 thn kat msia ni

Iye ke...? Aku mmg follow dari start tapi dua tahun lepas aku stop sebab susah nak cari kedai yang jual komik Pedang Setiawan... dulu masa kerja kat KL mmg senang nak beli.... kisah Penjejak Awan dan Penjejak Awan dari kecil sampai anak diaorang dah besar....

zachkid replied at 9-3-2015 02:56 PM
Iye ke...? Aku mmg follow dari start tapi dua tahun lepas aku stop sebab susah nak cari kedai yang j ...

Iye, memang betul, bilangan terkini no 666,  ma wing shing nak tamatkan ps sbb tak tahan era skang ni org bca komik scan kat tenet je dn mnyebabkan jualan komik merosot

sejak 1994 ke? kenapa aku rasa lg awal
jejak wira keluar tahun 1993, aku rasa pedang setiawan pun sama

Edited by RED 666 at 10-3-2015 03:10 AM
sekngucing replied at 9-3-2015 08:15 PM
sejak 1994 ke? kenapa aku rasa lg awal
jejak wira keluar tahun 1993, aku rasa pedang setiawan pun s ...

pedang setiawan batch komik yg keluar kemudian iaitu pada awal 1994, rasanya keluar serentak dgn anak2 wira dan raja rimba
komik yg batch awal keluar pada lewat 1993 ialah jejak wira, dendam kesumat, juara wira dan alam perwira

tapi kat hk pedang setiawan mula keluar tahun 1989 dan terbit 2 minggu sekali sebab tu lah bilangan dier 600 lebih je tak sampai beribu pun macam jejak wira lama keluar seminggu sekali kat hk episod last dia no seribu lebih, jejak wira baru pun dah no 700 lebih dah skang ni sebab kuar seminggu sekali walaupun mula tahun 2000

episod2 akhir pedang setiawan ni keluar sebulan sekali, bersaiz kecik dari dulu, 60 lebih muka surat dan harga rm10 senaskhah, tapi tak pe, tinggal 1 episod je lagi

RED 666 replied at 10-3-2015 03:05 AM
pedang setiawan batch komik yg keluar kemudian iaitu pada awal 1994, rasanya keluar serentak dgn a ...

aku baru ingat, masa tu aku layan alam perwira dan juara wira, masa tu pedang setiawan baru keluar (sekitar 1994)
tp anak anak wira tu komik baru, keluar tahun 1996, aku tahu sebab aku beli no 1 punya edisi

Follow Us
sekngucing replied at 10-3-2015 03:13 AM
aku baru ingat, masa tu aku layan alam perwira dan juara wira, masa tu pedang setiawan baru keluar ...

anak2 wira kuar tahun 1994, kuar dulu daripada dewata raya yg kuar tahun 1995
tahun 1996 tu pendekar laut mula kuar, ko baca tahun 1996 tu mungkin versi jilid punya

RED 666 replied at 10-3-2015 03:16 AM
anak2 wira kuar tahun 1994, kuar dulu daripada dewata raya yg kuar tahun 1995
tahun 1996 tu pende ...

dewata raya dan pendekar laut pun keluar tahun 1996, aku beli semua no 1
epas tu takde duit dah nak beli, biasala budak2
aku lupa laa tahun bila aku baca anak anak wira, tp masih edisi awal laaa, tahun 95 rasanya
hero dia buat sex dgn satu watak pompuan ni, lepas tu kena tipu
aku baca masa naik basikal, hebat tak aku??

sekngucing replied at 10-3-2015 03:25 AM
dewata raya dan pendekar laut pun keluar tahun 1996, aku beli semua no 1
epas tu takde duit dah n ...

dewata raya kuar pertengahan 1995, sama dgn komik mutiara naga(dragon ball), aku igt lagi sebab aku beli komik tu no 1 dulu

1996 pendekar laut and the geng kuar, jengking merah pun kuar tahun ni

lewat 1997 barulah wira tunggal pulak kuar

RED 666 replied at 10-3-2015 03:28 AM
dewata raya kuar pertengahan 1995, sama dgn komik mutiara naga(dragon ball), aku igt lagi sebab ak ...

yeke, 1995, aku minat gila dgn dewata raya, aku pun beli no 1
lepas 97 aku tak layan komik hong kong dahh, wira tunggal, wira wira keinderaan dll komik tu aku tak anggap legend setaraf komik 93, 94, 95, 96
tahun 95 keluar dragon ball, betul, sebab aku pun beli, siap ada iklan di tv lg

Edited by RED 666 at 10-3-2015 08:03 AM
sekngucing replied at 10-3-2015 03:35 AM
yeke, 1995, aku minat gila dgn dewata raya, aku pun beli no 1
lepas 97 aku tak layan komik hong k ...

Tahun selepas 1997 ler best, sekitar tahun 1998 hingga 2000 kompeni yg terbit komik2 tony wong bersaing sengit dgn kompeni yg terbit pndkar laut wira tunggal, byk giler tajuk yg keluar skitar era tu, mmg meriahlah dunia komik hk masa tu, skang ni tinggal kenangan je, jualan komik kt seluruh dunia mmg merosot teruk skang ni sbb org skang ni lbih suka baca komik scan kt tenet je. Dan inilah antara punca ma wing shing mahu tamatkan pedang setiawan, ada diberitahu dlm komik2 ps yg bebaru ni dlm ruangan santai dia kat muka surat belakang komik

Tahun 1993 la aku rasa..memang lama gile, tapi aku berenti time tu sebab lagi suke kumpul pendekar laut + anak cucu cicit yang xberenti2 haha. time tu suke betol komik camni tapi kecik lagi susah nak cari duit nak beli

Alam Perwira dan Anak2anak Wira my feveret...Dendam Kesumat pun best xsilap wtk die Sang Lir Sari dan Devillito...

RED 666 replied at 10-3-2015 08:00 AM
Tahun selepas 1997 ler best, sekitar tahun 1998 hingga 2000 kompeni yg terbit komik2 tony wong b ...

apa dah nama kompany tu? aku benci kompany tu
aku pun tak suka wira tunggal, pendekar laut dll, bukan benci, tak berapa suka
sebab apa? memang lukisan dia mempengaruhi sebahagian besar anak muda lelaki sekolah di malaysia ni, stroke lukisan dia kalau jumpa mana2 budak sekolah laki mesti lukis mcm pendekar laut
tp dlm pendekar laut dan anak cxucu cicit dia, scene berckp banyak gila, eksyen lebih, lawan sikit aje
dlm satu komik tu ckp banyak, skil lawan takdak, tumbuk2 mcm tu aje, efek lebih
kau tgok tony wong, skil lawan dia mcm2
sebab tu komik hk tewas dgn manga, manga mcm naruto tu jauh lg hebatlaa skil lawan

Lama betul tak dengar Pedang Setiawan memang menggamit kenangan lame.. boleh citer sikit guane kabor Pendekar Tanpa Nama?

Edited by RED 666 at 12-3-2015 02:03 AM
sekngucing replied at 10-3-2015 03:38 PM
apa dah nama kompany tu? aku benci kompany tu
aku pun tak suka wira tunggal, pendekar laut dll, b ...

company penerbit pendekat laut, wira tunggal tu nama dia chien ling enterprise

kalau ikut pada lukisan dan detail, komik hk lagi lawa dari komik jepun

komik jepun pengaruh dia kuat sebab disokong oleh industri anime, video game dan juga filem di sana, kalau harap manga je semata2 tak kan kemana pun
sapa2 yg minat pedang setiawan, silalah beli ps no 666 skang ni, ada ucapan selamat tinggal pedang setiawan di akhir muka surat oleh ma wing shing di mana mr ma berharap agar pedang setiawan akan sentiasa berada di hati peminat2nya biarpun sudah tamat nanti

RED 666 replied at 12-3-2015 01:59 AM

kalau ikut pada  ...

ha, chien ling enterprise, lupa nama ni
tp majoriti komik yg cl ni keluarkan semua stroke lukisan gaya ala2 pendekar laut, pelukis wan yat leung
tp komik dia bermutu sebab guna kertas putih, komik2 yg dikeluarkan percetakan turbo (kilang dia dekat dgn rumah aku di cheras) pula guna kertas yg kalau kita simpan lama akan jadi kuning
aku rasa wan yat leung ni fanboy ma win shing la, sebab stroke lukisan dia tu memang sama dgn raja rimba

RED 666 replied at 12-3-2015 01:59 AM

kalau ikut pada  ...

memang lg detail, ada warna, ada seni
manga ni mcm satu industri yg agak rushing bg aku sebab keluar seminggu sekali pula tu dlm majalah young jump, lepas tu baru keluar jilid
berbeza dgn komik hk, dia keluar komik beredisi terus
aku tak setuju pada pendapat kau manga tak kemana tanpa anime, hiburan/soundtrack/industri jepun sebab manga dah konker satu dunia dah wey, sedangkan komik hk cuma power di asia timur dan sikit asia tenggara (tu pun dah makin pudar, generasi baru malaysia lg suka manga berbanding komik hk)
aku rasa industri hk lama2 akan mati
manga memang industri besar, yg buat anime tu adalah company berlainan dgn buat manga, sebab tu bleh keluarkan beratus anime dlm satu2 siri
beza dgn komik hk, dulu tony leung cuba nak buat siri kartun (ala2 anime) senjata misteri, tp dia lukis sendiri! dia kata sakit tangan sebab lukis bnyak sangat
beza la dgn manga, mangaka mcm kubo tite tak perlu lukis sendiri anime dia sebab ada company asing akan tukar manga dia jadi anime (mcm sunrise yg buat anime gundam, contohnya)
gaya lukisan siri anime base pada komik hk pun tiru bulat2 gaya anime jepun sampai ma win shing kata "tiada identiti hongkong/cina"
tony leung pula kata lukisan anime sama dgn jepun punya anime sebab tu identiti asia

sekngucing replied at 12-3-2015 02:11 AM
ha, chien ling enterprise, lupa nama ni
tp majoriti komik yg cl ni keluarkan semua stroke lukisan ...

wan yat leung memang asalnya peminat ma wing shing

dan pernah kerja bawah idolanya ma wing shing

raja rimba edisi awal adalah hasil karyanya di syarikat mr ma

dan kemudian gaduh dgn mr ma tak puas hati

terus keluar syarikat mr ma bukak kompeni sendiri kuar komik pendekar laut

ulangan yg sama daripada kisah mr ma sendiri

di mana mr ma adalah bekas peminat dan pekerja tony wong

komik wira sakti(wira wah) adalahg komik hasil lukisannya di bawah syarikat tony wong

sekngucing replied at 12-3-2015 02:18 AM
memang lg detail, ada warna, ada seni
manga ni mcm satu industri yg agak rushing bg aku sebab kel ...

manga dan anime yg popular di seluruh dunia adalah yg berjenama kuat dan wujud dgn berbagai produk di seluruh dunia macam dragonball dan naurto

yg wujud dalam bentuk manga semata2 hanya duk jepun je, kalau kuar jepun pun setakat negara2 berdekatan cam asia timur dan asia tenggara, tak sampai global pun

tony wong dan mr ma tak byk buat animasi sebab kos besar tapi pulangannya sikit di market cina yg tak sekaya market jepun di mana jepun adalah negara maju berpenduduk ramai, tak macam market cina yg byk cetak rompak

market cina kekuatannya adalah pada industri filem mereka yg lebih meluas dari jepun, komik tony dan ma pun ada yg jadi filem

12Next
Return to list New