CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Crystal_Apple

Bangla/Nepal/Awang itam/Pakistan/Mengapa Org Malaysia pilih mereka sbg pasangan?

tanak-balik replied at 13-3-2015 04:41 PM
Ataw mungkin lelaki melayu skg ni banyak nk jd gayah jer??
ataw super pemalu sampai orang pmpu ...

yg jadi gayah pon ada, yg jenih mak pak layan mcm raja pon ada smpai bila kawen suma harap bini(org melayu ramai gini),
yg pemalu pon ada jgk.yg jenih biawak hidup pon ramai..
yg aku bold tu ramai, mcm jd trend plak lelaki sekarang bnyk mcm tu..

sue_0684 replied at 13-3-2015 04:53 PM
yg jadi gayah pon ada, yg jenih mak pak layan mcm raja pon ada smpai bila kawen suma harap bini(or ...

kan..berajakan anak lelaki sume nak arapkan pmpuan aje walaupun masa g dating org pmpuan jgk nk kena g order makan kfc..(contoh)
sepatutnya pmpuan kena jd makin bijak ler, x kesah la berkawan ngn bangsa ape pun yg penting tak menganiaya diri sendiri..

Ade sorg akk ni, i kenal kat boot champ n mmg tak sangka suaminya awang itam and baik sgt akk tu..husband dia tak byk ckp tp tgk dorg both happy bila bersama.
pnya la mcm mak jemah duk selidik sana sini..alih2, bila kenal dia husband and wife, rupanya husband dia ustaz kat private school, bkn nigerian tp sudanese..
Dorg hanyalah couple biasa mcm la kite2 ni sume..

Tak kenal maka tak cinta, byk lg yg kena explore sebenarnya and tak semestinya kaum melayu je yg baik
Sume bangsa sama,ada baik ada jahat hatta negro sekali pun.

p/s : i tak penah date ngn bangsa lain..tp tgk kgkwn yg kawen ngn bangsa lain ade yg success ade yg tidak

tanak-balik replied at 13-3-2015 05:04 PM
kan..berajakan anak lelaki sume nak arapkan pmpuan aje walaupun masa g dating org pmpuan jgk nk ke ...

terkagum dengar...sebab kdg kala benda yg tak sangka tu lah yg jadinya.

ahaa...bnyk jgk i perati, yg pi beratur ppn jgk, kdg pi byr pon ppn, bwk mknn sekali..huh.cam hapa ntah.so, x pelik lah ramai skang  ni jd biawak hidup.

tanak-balik replied at 13-3-2015 04:36 PM
TT, u pnya kajian bangla sume ni dr mana??
Ade bangla cleaner kat ofs i ni..wangi aje taw..mcm  ...

Haha, lawak2.. tapi memang benar bagai dikata.. apapun gunalah deodoran nivea, selain menghilangkan bau ketiak, ianya juga turut mencerahkan..ahahaa...

sue_0684 replied at 13-3-2015 05:14 PM
terkagum dengar...sebab kdg kala benda yg tak sangka tu lah yg jadinya.

ahaa...bnyk jgk i per ...

ada gak sesetengah pompuan ni pandang rendah kt laki Malaysia sbb tu pilih warga makhluk asing..ehhhh silap
Warganegara asing sebagai loving sweet2 couple!Saya sendiri penah nengok Perempuan melayu lawa tp bf Afrifa gelap gelita..berminyak muke hanya gigi jer nampak tu pun gigi kuning menyerlah!
X th lar pew sebab nyer mgkin kah duit byk  taw senjata mereka lebih handal besar saiz nyer..
Ayat2 power mereka(babe..i'm gonna miss you..u are my queen and im your king..lets dance babe)cair ati pompuan Melayu...

Crystal_Apple replied at 13-3-2015 05:44 AM
ada gak sesetengah pompuan ni pandang rendah kt laki Malaysia sbb tu pilih warga makhluk asing.. ...

kalau dorang pilih warga asing, kenalah tanya kenapa,adakah dulu pakwe melayu dorang jenis hampeh suka minta duit malas bekerja
ke apa, ajak ke bed etc sampai hilang kepercayaan tu kahwin orang asing.

but sebagai orang islam, bukan kita semua pendukung kuat ayat
jodoh pertemuan di tangan allah swt, motif menghina orang andai pilih african sekalipun..
macam hina kuasa allah swt gitu....

Follow Us
Edited by Crystal_Apple at 14-3-2015 12:05 PM
faraway1 replied at 14-3-2015 02:14 AM
kalau dorang pilih warga asing, kenalah tanya kenapa,adakah dulu pakwe melayu dorang jenis hampeh  ...

Hmm bagi sy..pertemuan jodoh kew,ajal,maut ataupun rezeki memg di tangan Allah..Hidup mesti mau Happy dan diberkati Allah s.w.t.
Owg nk menipu semua nyer mulut manis..benda terbarai duit pun pokai.Arak dan dadah jadi makanan.Negro bab kelamin sumer dia tibai.
Melayu,cina,india,vietnam,thai,tah pa lg dia bantai gak...mcm2 la calon suami pilihan wanita Malaysia skunk ni.

Ada gak wanita melayu yg jth cinta dgn mat2 asing yg berakhir dg penceraian dan kemudian bertarung di mahkamah tuk dptkan hak penjagaan anak yg mlibatkan budaya dan kuasa mahkamah yg berlainan....nampak..nampak???pilihan terburu2..CINTA ITU BUTA BUTA

Sy x hina org lain..cuma topic yg saya kemukakan ni memg sebenar-benarnyer kenyataan...realiti kita pun nampak sendiri apa yang berlaku di Malaysia skunk ni.No bp no tension yoo...
Perbincangan/Perkongsian maklumat/cadangan/pendapat/atau nasihat yg di share bersama seperti ni jika di anggap sebagai satu penghinaan terhadap kaum lain dan jugak satu penghinaan yang sama kita berikan kepada Yang Maha Esa...,maka saya memang tidak setuju dan pelik dengan kata2 saudari/saudara faraway.
Tak masuk akal..!Memg tidak benar sama sekali....kerana jika tanggapan anda gitu,maka kenalah  minta Mod/Admin TUTUP SEGERA LAMAN CARI.
Terpulang lar pd diri setiap individu masing2....jika rasa topic TT ni x best/bosan?x perlu comment kat sini..
Jangan buat andaian/fitnah/corak pemikiran tersendiri  bahawa Thread sy ni menghina org lain(warga asing)maka penghinaan yang sama terhadap ALLAH S.A.W
Harap maklum....!

Crystal_Apple replied at 13-3-2015 10:58 PM
Hmm bagi sy..pertemuan jodoh kew,ajal,maut ataupun rezeki memg di tangan Allah..Hidup mesti mau Ha ...

Ini cita basi, melambak orang kahwin warga asing, ianya bukan satu benda macam nak jakun tak pernah tengok mix couple atau buat nya big news.

Bersyukurlah dorang berkahwin, atleast menolong mengurangkan jumlah wanita tak berkahwin.

faraway1 replied at 14-3-2015 02:14 AM
kalau dorang pilih warga asing, kenalah tanya kenapa,adakah dulu pakwe melayu dorang jenis hampeh  ...

aku sokong statement kau !  mostly kwn aku yg kawen dgn arab & nigerian ni smua ckap most of lelaki melayu yg dorg pernah kapel jist tau nk hve fun je. tak matang.  x fkir ke hadapan. aku tgok bahagia je dorg. ada anak. x semestinya kawen dgn lelaki melayi hdup akn aman sentosa. kwn aku 2 org kawen laki mlyu. baran tu dah tentu. asyik mengeluh. x reti nk tlg hal rumah. anak smua sruh isteri urus. sorry klau ada yg x setuju. tp aku ckp based on penalaman sndrgi n apa yg aku nmpk.

Edited by faraway1 at 14-3-2015 08:38 PM
taikpekatt replied at 14-3-2015 02:32 PM
aku sokong statement kau !  mostly kwn aku yg kawen dgn arab & nigerian ni smua ckap most of lelak ...

kan,dari me bujang sampai berkahwin dah lebih 10 tahun.. asyik
asyik mesti ada soalan kat forum cari kenapa melayu kahwin orang asing..

motif dalam 10 tahun still nak buat cerita kahwin orang asing.

malaysia tu melambak orang asing kan, kalau tenguk kat jalan silang tu,
konpius dibuatnya kat malaysia ke kat mana ni, dengan faktor perlambakan
orang asing ni, oh coz akan berlaku perkahwinan  campur..

soon di masa depan bangsa cam bangla african mesti ada ditulis dalam borang
sebagai salah satu bangsa di malaysia.

im married to omputih, so kalau ikut orang forum, martabat me tinggi sikit
sebab me tak kahwin bangsa asing taraf rendahkan cam bangla indon african
yang selalu dikatakan busuk hitam tu semua... but semua bangsa ada baik dan buruk,
penting bila berkahwin, carilah yang bebaik menawan hati, tak kiralah putih ke hitam ke, bangla ke indon ke,
sebab perkahwinan bukan untuk
setahun dua, ianya untuk seumur hidup.

3 nie point penting.. rupa duit kote.. tp paling hebat penangan kote la.. duit xda xpa.. janji burit kenyang.. hensem tu kenyang mata ja.. burit tu leh kenyang hati dan anggota badan.. duit leh dcari..

Edited by faraway1 at 14-3-2015 08:39 PM
Dewa19XKangen replied at 14-3-2015 08:04 PM
3 nie point penting.. rupa duit kote.. tp paling hebat penangan kote la.. duit xda xpa.. janji burit ...

stupid women aje goes to kote.i hope you bagitau benda benda ni dengan pompuan in your family.

faraway1 replied at 15-3-2015 09:38 AM
stupid women aje goes to kote.i hope you bagitau benda benda ni dengan pompuan in your family.

...

mana la pompuan pikir benda gini cik kak.. majoriti sengaja membodohkan diri mengikut apa depa nafsukan(duit rupa dan kote).. ikut mana sekalipun.. salah satu yang depa pilihan sendiri nie akan membawa bencana pada perhubungan selepas itu.. akan ada kekurangan in the end.. patut kena kira semua tu secara nisbah yang rata.. hidup tu melengkapi bukan menafsukan..

p la baca thread perhubungan.. semua jenis sendiri pilih sendiri kemudian ngeyau pasal diri sendiri memilih dan diri sendiri yang melingkupkan perhubungan..

jantan kt mesi nie pn ape krgnye..agungkn sgt betina asing..nk2 lg klu indon..kemain melambung puji..pndai lyn la..pndai kemut la..diri sndiri hampas lg nk bnding2..cermin la diri 2 ckit :zz

faraway1 replied at 15-3-2015 04:02 AM
kan,dari me bujang sampai berkahwin dah lebih 10 tahun.. asyik
asyik mesti ada soalan kat forum c ...

ye. aku setuju. aku pn kawen dgn bangsa asing jgak. masa mula2 org meleis ni tau, mostly dorg bg negative thoughts je. hbs klau kawen dgn melayu, boleh cnfirm ke dia x kan pukul aku ? btul x sis. mana2 laki pn sama je. yg penting mcm mana dorg dididik masa dgn fmly. alhamdulillah dah 4years aku dgn suami aku. kawen bru nk msuk setahun. aku buktikan kt meleis sekeliling ni bkn smua warga asing jahat. kwn aku kawen dgn nigga. bahagia sgt aku tgok dorg. dgn anak2. tak salah nk kawen foreigner.  

bg aku asal niat kau baik, in shaa Allah smua akn jd baik. some kawan aku bru kpel dgn arab, berlagak mcm alahai bru bf kot. lastly kena tggal. niat x baik kan. nk menunjuk. so face it la.

nasihat aku, x pyah la mencemuh org yg kawen dgn bangsa asing. jodoh tu Allah dah tetapkan dri azali lg. siapa kau nk judge org. kan sis. esok lusa ntah siapa jodoh kau.

klau nk judge, pg la hentam pmpuan hindon keparat yg sebok goda laki org. tu mmg selayaknya

aku nak bgtaw sikit perihal indon yg org melayu slalu kata mereka ni org susah,padahal...
Kalau nk taw, org indon ni populasi dorg dgn malaysia nisbah 10:1, AND org kaya kat indon tu nisbah 1:10 dr penduduk dorg jgk.

Bayangkan ler..yg kaya kat indon tu sma byk penduduk malaysia nih, g explore dlu, kaji dlu, sblm mengata yg bebukan. Kalau lepak ngn org kaya kat indon tu..kaya dorg smpai kite rasa x masuk akal. duit mereka di mana2..trilion..trilion..

kalau org blom jelajah indon/india/bangla bagai...tlg la jgn judge org yg bebukan, buat malu aje nanti..
lgpn, Nabi muhammad saw tak pernah ajar kita tgk appearence, dalaman, hati kena bersihkan dlu..maka luaran akan bersinar2..

Tapi bab2 yg kena tipu kite x sangkal jgk, mcm yg diperkata2 sblm ni..semua bangsa sama aje..
ade umat yg jahat ada yg baik, maka pandai2 la memilih kawan..

Crystal_Apple replied at 13-3-2015 06:44 PM
ada gak sesetengah pompuan ni pandang rendah kt laki Malaysia sbb tu pilih warga makhluk asing.. ...

TT, x semestinya yg TT tgk awang hitam tu afrika tu aje..
Sudanese pun ala2 awang hitam..tp dorg sume kuat agama..
Ade yg negara2 arab yg mcm awang itam, TT kena la kenal2 dlu..

Macam kes i, i kenal sorg kakak chantek alim kat boot champ, die loving couple and anak dah 3org..
The husband sgt loving, seorang ustaz kat private school and ngh further PhD..
Kalau dah jodoh..tak kemana..sama la jg kalau dah bodoh..tak kemana..

yelar bagus gak sy bentangkan topic ni..dapat sambutan memberangsangkan...
Relaks.... time for break kit kat dlu...

tapi ada nepal kat tempat aku nih...memang hensem...
memang dia je laaa yg kite nampak kalo jalan antara kwn2 dia kat pasar malam
motipp aku perati nepal
macam pelakon omputih...nama apa aku x ingat

Crystal_Apple replied at 16-3-2015 02:55 AM
yelar bagus gak sy bentangkan topic ni..dapat sambutan memberangsangkan...
Relaks.... t ...

untuk buat u lebih faham situasi ni, jika u single, me doakan u dapat jodoh dengan african ke nepal ke bangla...asyik tanya aje
tak best jugak, baik rasa terus...

harap ramai mengaminkan.. amin...