CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Crystal_Apple

Bangla/Nepal/Awang itam/Pakistan/Mengapa Org Malaysia pilih mereka sbg pasangan?

faraway1 replied at 17-3-2015 03:35 AM
untuk buat u lebih faham situasi ni, jika u single, me doakan u dapat jodoh dengan african ke nepa ...

hahhaha..sampai gitu plak dah..doakan demi kesejahteraan idup...
Menyumpah nampak?sumpah menyumpah kamu faraway memang tak laku..x menjadi okay...sebab kamu insan biasa saje.
Sowie lar...faraway..its just a topic untuk di bincangkan be a broadmind..and for your info..these category  also it's not my taste Bangla/Africa/Nepal/Pakistan/Myanmar/Indon/Thai/Vietnam or others...
Jika kita x slack..tak mungkin others can touch us i mean.. pilihan i memg Malaysian!

Crystal_Apple replied at 17-3-2015 12:12 AM
hahhaha..sampai gitu plak dah..doakan demi kesejahteraan idup...
Menyumpah nampak?:lo ...

Motif perasan disumpah.. Me cuma doakan u lebih faham kenapa aje.. Peduli apa u nak kahwin dengan sapa, bukan Melayu bayar pun wedding u kan.

Ialah sampai sanggup bukak topic selami hati kenapa Bangla dibuat laki oleh Melayu. Mesti ada something wrong somewhere dalam hati tu.

faraway1 replied at 17-3-2015 05:29 PM
Motif perasan disumpah.. Me cuma doakan u lebih faham kenapa aje.. Peduli apa u nak kahwin dengan  ...

hahha..period kew.. replies cm KO jew..
PE2 je lar..ade aku kisah.. masing2 punya thinking x sama samada positive/negative terpulang.
Kutuk ker/hina/nak dendam/hurting/ whatever sucks feeling..lepaskan je lar..tp biarlah bertempat... padah nanti..
Hidup kena happy miabebe... jgn plak sbb Thread ni kita lak nk berdebat mcm kanak2 ribena.
No one is perfect wht...

kelip2_07 replied at 15-3-2015 05:03 PM
jantan kt mesi nie pn ape krgnye..agungkn sgt betina asing..nk2 lg klu indon..kemain melambung puji. ...

tau xpe..salah sorangnye pak cik ak..last2 lari jgak bini indon tu bile dh dpat status pr haha..aku gelakkan dlm hati jer.ksian..
anyway ak td jumpe la sorang minah indon ni kawen ngan chinese kat mall..ak bangga ngan minah ni sbb laki ni sgatlah hensem ditambah pkai bju ofis tp minah ni siyes memg muka stok2 bibik pkai bju pendek n slua pendek + selipar jpun..kulit agak gelap skit..pergh minah indon bkan je jd rebutan org melayu tp cina n india juga mybe sbb layanan kot .. tp pompuan ni bgi jelingan yang tajam kat aku sebb aku dok usha die ngan husbande haha..

tanak-balik replied at 16-3-2015 01:27 PM
TT, x semestinya yg TT tgk awang hitam tu afrika tu aje..
Sudanese pun ala2 awang hitam..tp dor ...

setuju kalau dari sudan kbiasaanye alim2..kat tmpat i blaja ni memg sudan2 ni pkai kopiah n jubah n xlekang dengan senyuman cuma bau minyak wangi die perghh kuat sgat..

tanak-balik replied at 16-3-2015 01:19 PM
aku nak bgtaw sikit perihal indon yg org melayu slalu kata mereka ni org susah,padahal...
Kalau nk  ...

yup stuju dengan u..mybe sbb kite slalu dengar kot warga-warga asing ni byk yg ade helah kahwin dgn orang tmpatan tp ade je yg kahwin dgn warga asing bahagia.contoh mcm pak cik ak kawen ngan indon last2 lari minah tu bawak duit tu cth yg aku nmpak n ditambah crita2 kwan2 ak yg ade pngalaman n ade jgak aku bce kes mamat pakistan pukul bini tempatan..xkisah la dgn sape2 pown yg kite kahwin dgn orang asing ke,tmpatan ke yg pnting tgok agama dulu n jgn ikutkan nafsu smata-mata n yg pnting kene sekufu..kahwin ngan melayu pown ade jer yg xbhgia last2 kene cerai gak hehe.

Follow Us
Crystal_Apple replied at 17-3-2015 05:44 AM
hahha..period kew.. replies cm KO jew..
PE2 je lar..ade aku kisah.. masing2 punya thinking ...

bukan apa, nanti bolehlah u bukak topic baru

series 2; pengalaman sendiri bersuamikan bangla...

mesti best... tak perlulah u nak tanya orang dah kenapa kahwin bangla...
betul tak dan motif perasan macam kita bergaduh.. im enjoying menulis sambil memandang
salji di luar rumah...

faraway1 replied at 18-3-2015 03:58 AM
bukan apa, nanti bolehlah u bukak topic baru

series 2; pengalaman sendiri bersuamikan bangla... ...

hmm..cian ko faraway..sebab nyer dari td aku dgr ko nak sgt kat bangla.. sampaikan sanggup suruh myuruh.Harap ko stay kekal bersama dgn si suami mat salleh ko tu...ini bless dari saya dan saya ni pun bkn jenis cursing owg lain pun sepertimane faraway cursing in previous content...nampak sgt mane letak nyer tahap mentality..
Ini Thread saya so x salah pe jenis sharing u nk kemukakan .Terpulang lar..either agree/disagree its up to u...okay!I respect pe2 sharing sesame kekwn cuma bkn dgn cara menyumpah2 okay..

x perlu lar kamu nak arahkan saya berbuat demikian jika kamu yg ader niat sebegitu Bangla or pakistan buat jer lar..Wish u good luck.
Ur option ur life..semoga berkekalan dgn pasangan u okay...Jika kamu nak debate cara kasar sorry lar i memg xde kuasa nak layan kamu..elok kamu jgn wat semak cni....go go away farway.....Bye....bye..
Jgn amalkan cursing org lain nanti mkn diri...Cool Faraway

xtahumenahu replied at 16-3-2015 05:16 PM
tapi ada nepal kat tempat aku nih...memang hensem...
memang dia je laaa yg kite nampak kalo jalan a ...

Hmm..nama x ingat ker..?

cucuq replied at 17-3-2015 10:00 PM
yup stuju dengan u..mybe sbb kite slalu dengar kot warga-warga asing ni byk yg ade helah kahwin dg ...

ye..memang betul.. cucuq.Lagi satu depa rajin tu memg saya x menafikan.Dan sesetengah Bangla yg ada kat Malaysia ni ada Masters degree...mohon rasa rendah diri.Cuma sebab sesentengah bangla suke wat prangai,abess sumer bangla dicop jahat.

tanak-balik replied at 16-3-2015 01:27 PM
TT, x semestinya yg TT tgk awang hitam tu afrika tu aje..
Sudanese pun ala2 awang hitam..tp dor ...

Jarang2 sgt dgr kes sludup dadah kew taw jual dadah yg libatkan skali golongan Bangla ni..tp ader gak mreka dibenci..
Tapi..bau mreka ni busuk trutama dalam situasi kita pun sangkut skali kawasan sempit especially Lrt or Ktm/bus...Hmm yang tukang complain plak prasan wangi..- sincere talk saya pun penah wat gitu.
mgkin kita pun leh pikiah gak..bau tu dtg drp peluh dia bekerja susah payah menebar roti or mnarik teh tarik..or whatever lar..hmm

taikpekatt replied at 15-3-2015 07:33 PM
ye. aku setuju. aku pn kawen dgn bangsa asing jgak. masa mula2 org meleis ni tau, mostly dorg bg n ...

Bangsa pe2 pon yang dtg bekerja kat sini tanpa menganggu taw gugat keharmonian negara...biar je lar....Kalau dh orang kita sendiri malas so bagi je kerja kat dorang yang memerlukan...

cucuq replied at 17-3-2015 10:00 PM
yup stuju dengan u..mybe sbb kite slalu dengar kot warga-warga asing ni byk yg ade helah kahwin dg ...

btl tu cucuq..kebanyakkan indon nie nk pr ngan duit jer..kdg2 blm dpt pr lg..dh kawin ngan org mesia..dh bsr kepala

tanak-balik replied at 13-3-2015 04:36 PM
TT, u pnya kajian bangla sume ni dr mana??
Ade bangla cleaner kat ofs i ni..wangi aje taw..mcm  ...

Cuma kalo boleh, mereka yang Bangla ni, sebelum masuk Malaysia, diminta belajar mcm mne nak kasi bau badan tu kurang skit... Alhamdulillah, Kawan Bangla sebelah rumah tu jenis yang pandai mandi bersabun... Xde la pencemaran bau sangat lelagi kalo dalam lif. Dalam aspek lain, diorang memang bagus...

tanak-balik replied at 13-3-2015 04:36 PM
TT, u pnya kajian bangla sume ni dr mana??
Ade bangla cleaner kat ofs i ni..wangi aje taw..mcm  ...

Cuma kalo boleh, mereka yang Bangla ni, sebelum nk masuk Malaysia, diminta belajar mcm mne nak kasi bau badan tu kurang skit... Alhamdulillah,jiran kepada kawan saya yang Bangla sebelah rumah tu jenis yang pandai mandi bersabun... Xde la pencemaran bau sangat lelagi kalo dalam lif. Dalam aspek lain, diorang memang bagus...

kelip2_07 replied at 15-3-2015 05:03 PM
jantan kt mesi nie pn ape krgnye..agungkn sgt betina asing..nk2 lg klu indon..kemain melambung puji. ...

kalau selama ini hanya lelaki dipersalahkan, apa salahnya kaum wanita juga merenung kelemahan diri sendiri.....

kelip2_07 replied at 18-3-2015 01:28 PM
btl tu cucuq..kebanyakkan indon nie nk pr ngan duit jer..kdg2 blm dpt pr lg..dh kawin ngan org mes ...

aku rasa dh pi melancong ke bali or jakarta medan or sumwhere in indon lar...sampai aku sendiri trauma...
kemudian ari rasa plak bagai lancong ke Dhaka/Kathmandu/Pakistan or London/South Africa....melambak...

Crystal_Apple replied at 18-3-2015 02:34 PM
aku rasa dh pi melancong ke bali or jakarta medan or sumwhere in indon lar...sampai aku sendiri tr ...

kwn aku g medan..g la nk urut..indon tu mrh2 sbb kwn aku nk ikt laki dia msk tmpt urut..rupe2nye..dia nk urut anu skali..

cam harem jer nk mrh2..

kelip2_07 replied at 18-3-2015 02:54 PM
kwn aku g medan..g la nk urut..indon tu mrh2 sbb kwn aku nk ikt laki dia msk tmpt urut..rupe2nye.. ...

mak aiiisampai gitu plak dh...Lupa plak nk letak nama Matsalleh kat Thread saya..
yg paling parah...minah yg berlakikan matsalleh... bodoh sombong..mcm lar diri tu perfect sgt...Saya ckp..oiii minah sedar lah diri ko tu sapo...!!!.Ader gak betina yang X sedar diri sampaikan Bangga dan puji diri sendiri...cm bangga jermenyampah dibuat nyer..oii g maen jauh2 myemak jer bersepah kat tempat aku!
Kelip2_07 tolong halau spesis tu cepat...

Crystal_Apple replied at 18-3-2015 03:26 PM
mak aiiisampai gitu plak dh...Lupa plak nk letak nama Matsalleh kat Thread saya..
yg palin ...

nk aku tabur garam ke ape