CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: amal12bh

Terlajak perahu boleh diundur, terlajak kata...

amal12bh replied at 19-3-2015 09:34 AM
itula helmeita..kita niat nk bantu mana yg mampu jekla..tp x patut la adik uols buat mcm tu..org d ...

hem.....nasiblah... rasa nak minta duit pun dah rasa malas... takut bergaduh gaduh.....

Aku pn ada mslh yg sama. Aku ada umah kt mlk tp kosong. Now abg aku bru duduk tp langsung x ckp or tanya pasal sewa perlu x dia nk byt ke x....rs sakit ati plak dia wat xtau..
Ada x sesapa pnh bg duk free kt umah utk adik bradik?

kalau u nak jugak, better xpayah minta duit.
baik minta kereta je, just ckp u nak guna kereta tu.
kalau minta duit ni dlm femly susah, nnt org kata mengungkit..
xpun u redo je la bg dia guna, anggap la ibadah, sedekah dapat pahala..

banyak.impian replied at 19-3-2015 09:33 PM
Aku pn ada mslh yg sama. Aku ada umah kt mlk tp kosong. Now abg aku bru duduk tp langsung x ckp or t ...

me kalau benda2 melibatkan adik beradik ni, selalu mintak pendapat org lebih tua..kalau ada isu ngan kakak no 3, gi tanya abg no 2..tp kalau dah melibatkan abg, cuba la cakap ngan mak atau ayah, mana yg abg banyak.impian lebih dengar cakap..kalau dgn org lebih tua, dia akan segan sikit..

hanie_z replied at 20-3-2015 09:28 AM
kalau u nak jugak, better xpayah minta duit.
baik minta kereta je, just ckp u nak guna kereta tu.
...

nk mintak keta tu balik, x perlu kot sbb iols x pakai pun..tu la, tunggu dah cool down sikit kot baru iols bincang balik ngan adik..selagi belum cakap tu, anggap bantu adik beradik sendiri jek la kan..iyer dok..

teringat pengalaman aku dulu... bagi pinjam kasi adik nak beli motor.... ujung2 aku mintak bayar balik RM50 sebulan... last2 emak masuk campur.. cakap dengan adik beradik pun berkira..... terus aku kene cop kedek nam mamp**... isu tu dah dkt 10 tahun tapi masih sampai sekarang adik bradik duk ungkit....

aku memang seriau dah kalu bab2 adik bradik nih.... masa kecik je buleh tolak ansur.. dah baligh masing2 terus macam jadik org asing..

sorry TT aku terr cerita kisah aku pulak...

Follow Us
TulenBang replied at 20-3-2015 09:43 AM
teringat pengalaman aku dulu... bagi pinjam kasi adik nak beli motor.... ujung2 aku mintak bayar bal ...

xpe2..iols ok jek uols kongsi2 cerita kt sini..sama2 kita amik pengajaran kan..

susah jugak kalau mak dah masuk campur tp x memahami situasi kita kan..yela, nama pun pinjam, pandai2la pulangkan balik..iols bab adik beradik ni so far boleh la nk dibawak bincang..macam kakak dulu penah nk guna nama iols utk beli rumah, tp rumah tu atas nama dia la..mujur abg iols nasihatkan jgn..sbb loan rumah ni jangka panjang n nnt iols yg susah nk beli rumah..mujur kakak iols memahami..n xde ungkit pun smpai skrg..

p/s: ni tulen x tulen ni bang?..TulenBang..

amal12bh replied at 19-3-2015 02:26 PM
haah anis..2 tahun jadi HO ek namanya..oic, x tau pulak bank boleh lepas gitu kan..untungla..

y ...

bukan sebab adik ko keje doktor, sebab adik ko keje dgn KERAJAAN. janji ada surat offer leter/pengesahan jawatan pun dah cukup utk buat loan.
see, betapa sepeselnya orang keje dgn kerajaan.

pastu adik ko keje doktor, double bonus tu. mana2 kalau adik ko booke hotel ke apa ke pastu guna title DR, mmg orang akan terlebih lebih layan. mcm VVIP

pasal DUIT, kena terus terang.
kalau rasa KAYA, takyah mintak.
kalau rasa sengkek, haruslah mintak.

RM200 tu pada zaman skrg, bernilai jugak. lepas le jugak belanja dapur utk seminggu.

apa kata mintak ajek sbb ckp nak GST. semua barang naik. so, terpaksa mintak. kalau tanak bagi, bagi balik kete buruk tu.

amal12bh replied at 19-3-2015 02:36 PM
iols ekceli sian kt adik mula2..yela, haritu dia x dpt offer lg..katanya makan 6 bulan baru siap pro ...

kalu adik ko seorg yg faham kakaknyer, mesti dia akan kasi duit tu tanpa ko mintak2.....

stakat nie aku tak pernah tegur ipar2 aku....aku jenis tak amik port sgt hal2 org..masing2 dah besar, dah pandai fikir mana elok dan tak elok...

anyway, aper2 hal biasanyer aku luku adik aku dulu, pastu baru next in line....haha...

mintak je la TT. adik sendiri, bukan mintak kt adik ipar.
cakap je la, dah ada keja ni, bayar la keta tu sikit. haritu dapat excuse sebab xda keja lagi.
straight to the point je. 200 tu celah gigi jee tu
malu mintak, TT yg rugiii

Hana replied at 20-3-2015 09:57 AM
pasal DUIT, kena terus terang.
kalau rasa KAYA, takyah mintak.
kalau rasa sengkek, haruslah mintak ...

iyer..betul tu Hana..mmg x syak lagi..!..untungla org keje kerajaan..yg kita ni asyik x pas jek exam tu....x baik tau kata keta iols buruk..x buruk pun..hutang pun x habis bayar lagi..cume keta murah jekla..byk jasa dia tau....

nomey replied at 20-3-2015 10:17 AM
mintak je la TT. adik sendiri, bukan mintak kt adik ipar.
cakap je la, dah ada keja ni, bayar la ke ...

hikhik nomey..tu la..rasa nnt iols mintak jugak kot..tunggu la dia start keje dulu bulan depan..gaji pertama ntah bilanya dapat..katanya kalau gomen kadang hold smpai 3 bulan gitu?....so lg 3 bulan la iols mintak balik..

amal12bh replied at 20-3-2015 10:21 AM
hikhik nomey..tu la..rasa nnt iols mintak jugak kot..tunggu la dia start keje dulu bulan depan..ga ...

gomen dulu yela 3bulan baru dpt gaji. gomen skang sebulan keja je dah dapat dah. jgn risau

susahla nak cakap mintak RM200 tu
kalau aku..baik mintak balik keta tu
cakap nak guna
adik ko mampu je nak beli keta lagi satu yang baru
rumah pun dok ngan parents kan

hmm.. lama tak dgr perkataan buruk siku. hehe. tp bagi aku la...kalau dgn adik beradik, takde perkataan tu. sbb hal-hal begini bergantung pada kemampuan kedua-dua pihak. kalau pihak ko tak mampu dan rasa nak minta balik duit/minta kereta, ko berhak dpt balik dan secara automatiknya perkataan buruk siku tu dah takde. begitu juga dgn adik ko. adik ko kena pikir keadaan ko juga. kalau dia dah mampu, hulur la sikit wlpn ko xminta.

cara lain, ckp je gini "akak ada nak pakai duit sikit ni, kalau boleh akak nak ambil balik kereta tu nak jual. sbb ko pun dah ada kereta lain. dan kalau ko nak sambung pakai, akak ingat nak minta ko byr sikit. boleh?"

adik beradik kot. xde hal bagi aku.