CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syazzy

Bunyi Guli Jatuh

Edited by Ipo at 31-3-2015 07:03 PM
system_failure replied at 31-3-2015 06:27 PM
Hang dah tengok ke blum tingk. atas tu punya sistem pembentungan dia?
Takkan hang tak pernah namp ...

oooooooooooooooo...itu macam ka..
aku ingat ada tangki air je kat atas bumbung tu sebab memang aku pernah naik atas bumbung..tengok tangki yang bocor..
ada la juga paip2 kat atas tu..

hmmm....musykil aku...

apa pun..bagi aku..hanya orang yang mendengar dan bezakan dengan jelas bunyi guli jatuh tu je yang tahu apa sebenarnya berlaku..
aku pernah mengalami..dan ia hilang..
jadi bagi aku..tak ada kena mengena dengan bunyi pembentungan ni..
bunyi guli tu dah tak ada....

teori ko tu mungkin boleh dipakai..ada logiknya juga..

Ipo replied at 31-3-2015 06:51 PM
oooooooooooooooo...itu macam ka..
aku ingat ada tangki air je kat atas bumbung tu sebab memang ak ...

laaaa... atas bumbung tempat awak tinggal ada tangki air ke?
nasib lah.... bilik saya jauhhhhhhhh sangat dengan tangki air....nak kene keluar dari rumah pastu pusing kat belakang baru jumpa tangki air.... pun dengar jugak...
agak nya telinga saya ni memang tajam lah ye....

rumah saya 1 tingkat....hari sabtu lepas saya tidur di ruang tamu lepas zohor, kemudian tak boleh tidur sebab ada bunyik guli melantun 4-5 kali kemudian berderai macam banyak guli yang jatuh..ulang 4-5 kali sampai saya terbangun dan tanya anak buah (dia tak tidor)..ada dengar bunyik guli tak? dia cakap ada...
huhu terus kepala rasa pusing2 sebab bunyik tu betul2 mengganggu

Semalam kt uma ak ada bunyi mcm tgh tumbuk sambal....ak sorg ja kt uma..housemate xda balik kg...

agak lama gak bunyi..lebih kurang dekat 10 minit... masa tu ak dlm blik ak...geram sgt bunyi xmau stop..ak kuar dari bilik n cari punca bunyi tu...

bunyi makin kuat dekat area dinding dapur ak..... ak takup (letak telinga rapat ke dinding) dan memang jelas bunyi dtg dari dalam....sebelah dinding tu toilet....bunyi tu btambah kuat bila org azan isyak...

ak igtkan bila azan bunyi tu terus diam..haha..lama gak ak dok keras bdiri kt dapur ak...

lpas lama skit baru bunyi tu stop...

ak duk uma flat...flat pkns...2 bilik n 1 bilik air...tgkt pls atas....

p/s: masa bunyi tu kuat, ikut ati nk je g serbu uma bawah nk tnya kot2 dorg dok tumbuk smbl ka..apa ka..tp batalkan ja niat tu...takut2 kalo ak dpt tahu kebenaran dia....naya ooooo....

AmMiNafeesa replied at 2-4-2015 12:52 PM
rumah saya 1 tingkat....hari sabtu lepas saya tidur di ruang tamu lepas zohor, kemudian tak boleh ti ...

kalo dok berdua.. dedua dengar xpe la jugak..
ni dok berdua.. tp sorang je dengor cemana?

toyaq_03 replied at 9-4-2015 12:12 PM
Semalam kt uma ak ada bunyi mcm tgh tumbuk sambal....ak sorg ja kt uma..housemate xda balik kg...

...

awal lg kalo isyak... kalo kol 2-3 pg la br syok...

Follow Us
kalau main guli ni dah biasa.. seret2 kerusi atau meja pun biasa.. kena tindih pun biasa. Tapi itu dulu2 laa.. yang rumah tu, pastikan 'bersih' untuk elak benda ni. Serta bagi salam  apabila nak masuk rumah,

Maybe betul jugak teori @system_failure tu.

3 malam lepas mmg ada bunyi guli jatuh, kuat gila sampai iols tak bole tidur.
Lepas dah sedar baca al-kursi, lepas tu baca al-quran lepas subuh tu. sekarang Alhamdulillah dah tak bunyi.

Aku pun ada pengalaman yang sama bulan lepas semasa menetap di sebuah hotel di KT..
bunyik guli dan seret perabot start jam 12 mlm dari bilik atas

korang, kalau nasi cepat basi or makanan cepat basi kat umah pun boleh dikategorikan sbg ade penghuni lain tak? sbb nasi cepat sgt basi tak smpai sehari pun. dah jd mcm bubur walaupun tinggal tak smpai sehari lg...
iols Tanya jer, mohon jgn hencap iols... ngeeeee...

~sory mod OT...

system_failure replied at 31-3-2015 01:20 PM
Haaa... Aku ade jumpe eksperimen ttg water hammer ni....
Jgn terkujat ye bila dgr sound effect dia ...

bunyi guli I dengar tu tak sama macam bunyi dalam video ni laa....really bunyi guli jatuh ke lantai like that....... sedap je cakap orang Sakai...eyeee....

Elle_mujigae replied at 28-5-2015 04:40 PM
bunyi guli I dengar tu tak sama macam bunyi dalam video ni laa....really bunyi guli jatuh ke lanta ...

kih kih kih... yela yela.... tak panggil sakai dah....

Then awk ade apa2 logical explanation tak?
Sebab kalau google, rata2 ustaz ustazah internet akan kata gangguan jin, gangguan syaiton dan jugak gangguan makhluk berbulu hidungz
...

Tapi sy tak dpt nak hadam why jin nak main guli? Ape kehe... dah sakit jiwa ker....

Bunyi dlm video tuh lain sikit sebab diuji lm tabung uji yg diperbuat dari kaca.
Tujuannya nak org tgk secara life tindakbalas gelembung udara yg terperngkap tuh...
Lgpun air yg dia gunakan tuh sikit jer...

Tapi in real life, fenomena water hammer ni berlaku dlm saluran pvc dan berada didlm dinding konkrit..
I assumed this slight different of sounds can be explaine in other example like....
main lambung2 bola atas lantai rumah yg mane bunyinya agak lain sikit kalau nk dibandingkan dgn main lambung bola atas padang rumput....

Tapi sy sangat berminat tersangat2 nak tau awk punye explanations................

Salam semua...

Saja  nak share, ntah ada kaitan ke tak?
Masa adik kena rasuk, ustaz yang merawat waktu tu minta kita org bantu dengan sama2 amalkan zikir sambil dia merawat adik. Tiba2 adik jadi agresif dan sentap tasbih dri tangan salah seorg adik yg lain. Apalagi bertabur la biji2 tasbih tu. Apa yg lucu, adik yg kena rasuk tu siap main2 dengan biji2 tasbih tu...kalau korang nak bayangkan cam kucing main dengan bebola benang tu.

system_failure replied at 31-3-2015 01:20 PM
Haaa... Aku ade jumpe eksperimen ttg water hammer ni....
Jgn terkujat ye bila dgr sound effect dia ...

dah agak dah... aku pn mse dduk kondo ad dngar bunyik cm guli jatuh2 atas permukaan gelas/kaca... tp ak x amek port... sbb instict aku kuat mengatakan tu bunyi saluran paip kt atas.. itu pentingnya ilmu sains...

system_failure replied at 31-3-2015 06:27 PM
Hang dah tengok ke blum tingk. atas tu punya sistem pembentungan dia?
Takkan hang tak pernah namp ...

At the beginning i slalu takut bunyi ni then ada terbaca psl benda ni lastime. Tpi yg i dgr kt rumah bunyi guli plus bunyi org berlari dan hempas pintu around 3-4 am. Almost everyday.

ada 1 cara paling mudah utk mendouble konpemkan teori ini..
kpd sesapa yg selalu terdengar bunyi guli tgh2 mlm tu, sila buat eksperimen dgn org rumah atas ye..
kalau malu nk jumpe, cuma selitkan nota jer kat pintu rumah dorang..
tulislah,
kehadapan encik entah apa nama ntah.. boleh tak mintak tolong berak dlm pukul 1am nanti.. sy tak sabar nk mendengarnye...

CrowneGlory replied at 27-3-2015 06:59 PM
Utk yg berpengetahuan hal2 mistik ni.. I nak tanya apsal guli? Majoriti mesti dgr bunyi guli.. Mmg k ...

dorg ikut SOP, psl bunyi guli lagi mengerikan dari bunyi org main Coc dlm smartphone.

kunnut replied at 29-5-2015 02:52 PM
Salam semua...

Saja  nak share, ntah ada kaitan ke tak?

permainan hantu tu masa kecik, main batu/guli bagai, dorg tk mampu nk beli ipad/ @ galaxy tab.

Dulu masa dok menyewa, kerap jugak dgr bunyi guli melantun ni.. bunyi mmg kt area dapur n siling kt bilik dpn bilik air. Mula2 mmg ingat bunyi saluran air kt tangki mcm yg system_failure ckp tu. Tp bila satu hari terbaca pasal benda ni menandakan adanya jin, sy jadi... oh no.. tp, kalau betul la penerangan system_failure tu, nampaknya mmg betul la andaian sy yg mula2 tu..

system_failure replied at 30-5-2015 12:51 AM
ada 1 cara paling mudah utk mendouble konpemkan teori ini..
kpd sesapa yg selalu terdengar bunyi gu ...

Kalau rumah tak ada tingkat kat atas macam mana nak confirm kan?
kalau bilik kita dengan tangki air jauh sangat jarak dia..nak pusing pusing satu area baru jumpa tangki air.. mcm mana nak confirm ye?
any advise?