CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: senahitam

Suami isteri macam housemate je....dingin cm peti sejuk tp blum tahap freezer

Edited by fifie_olin at 3-4-2015 09:30 AM

---------------------------------------------

senahitam replied at 3-4-2015 09:36 AM
thanks sgt chazey kerana paham situasi aku....btol aku x mampu nk tahan perasaan time tu. slama ni ...

Well,

Been there. Done that.

Aku baca update ko. Aku punya rasa, suami ko either;

A) Saja nak torture ko mentally and emotionally sebab nak 'ajar' ko.

B) Perlu ruang untuk diri sendiri - mahu berfikir katanya.

Cuba ko biarkan jah dia. Urang sensitif ni mengada sikit, makin dipujuk makin menjadi rajuknya. Try dulu bolayan - nanti update kat sini cerita korang camna.

chazey replied at 3-4-2015 02:29 PM
Well,

Been there. Done that.

tu la...aku dh kawal emosi aku supaya x psiko dia dah. pas dia soh aku naik tdo kt atas tu aku cm ati kering je. lantak dia la. ha, cmtu la aku rasa. kalo x seblum ni aku akan wasap dia nk tarik perhatian dia. may b lum masa doa aku dimakbulkan. ada gak dia ngungkit hal aku dgn senangnya mtk cerai tu semlm tp aku senyap je...kang makin dia benci aku kan.
skang mmg aku bz ngan hal diri sendiri je. hiburkan ati sendiri. btw thanks sgt bg support kt aku.

Edited by Syumaimah at 4-4-2015 09:23 PM

Aku pernah alami mcm ni... dah puas pujuk tp tak jalan. 2 benda aku buat. Pertama aku buat lawak yg dia mmg suka so klu merajuk sket tu dia akn gelak sakan and hubungan kami ok balik . Kedua klu pujuk dah buat lawak dah tp dia still merajuk aku akn cakap cani "sy dah pujuk awak so tlg la jgn merajuk. Jgn smpi sy pulak yg merajuk nnt awak yg susah" so dia akn ok. Sbb aku klu merajuk mmg dia tau la caner...

Kes ko ni bg dia masa sbb maybe dia lama beku.. sambil sambil tu cuba amik hati dia dan slow talk dgn dia.. cakap hidup ko x syok biler dia dingin camni... pastu buatla drama air mata sket.

Tp aku x pernah buat drama air mata depan somi aku sbb aku ni jenis ego sket... aku x suka nangis depan org... tp biasa lelaki akn lembut dgn pujuk rayu dan air mata perempuan nak nak bini dia...

Klu x ok gak cer mogok x nak makan atau purak purak sakit.. heheeeee

Klu mash sayang,  usaha lah Utk pulihkan keadaan sebelum terlambat.
Saya Dan Suami dah lama dah jadi housemate. Hanya anak Dan hp yg jadi perantara kami.
Awal2x Dulu stress jugak saya tapi bila dah lama2x Saya dah tak kisah dah. Yg penting saya dah jalankan tanggungjawab saya.
Hikmah yg saya dapat bila kami jadi housemate, suami saya dah tak membebel Kat saya, tak dengar komplain , tak dengar dia maki hamun saya..
Alhamdullliah...

Edited by masbull at 5-4-2015 09:04 PM

Kesiannya biler baca citer suami istri yg jd housemate nih.. lama plak tuh. Kalo sy dgn somi paling lama pun 2 hari jer jd housemate. Pastu xleh dah, x aman tenteram jiwa plus rasa brdosa pun ado. Semoga tt brtabah ler ya

Follow Us
kawan2....sy dan suami mcm dh makin ok....tp still tdo asing lg...xpe la sy bg masa kt dia.

and sy bru dapat tau td...sy pregnant...dia cm kurang menunjukkan emosi...tp harap pasni ngan rezki ni hubungan kami pun makin ok la. anak kan penyeri rumahtangga..........korang semua doakan ye...n thanks jugak pada yg bg support n dah doa kt sy.

Edited by hanna88 at 6-4-2015 11:53 PM

kesian kat tt..semoga baik2 je la ye..dari cite tt..tt mmg org yg tabah gak la sebab dah jumpe mcm2 tapi still tahan..ada ganjaran utk org yg sabar..aminn

hanna88 replied at 6-4-2015 11:52 PM
kesian kat tt..semoga baik2 je la ye..dari cite tt..tt mmg org yg tabah gak la sebab dah jumpe mcm2  ...

thanks doa tu...skang sy pun malas nk kesah dah...amik yg positif je. hepi2 ngan baby dlm perut. hehehe. moga2 suami sy pun terbukak ati nk maafkan sy walopun lmbt. sy x amik ati dah n emosi pun dh stabil. petua dia...ngadu n berserah kt Allah. sy dh usaha...skang tawakal je.

bila baca thred yg mcm ni..rasa takut nak kawen..
Kalau takat jd housemate je, watpa nk kawen..
Yg laki pergerakan slalu bebas, kite as pmpuan yg byk makan ati..

Kak, sy doakan smg husband akk cpt sedar yer..

tanak-balik replied at 8-4-2015 01:54 PM
bila baca thred yg mcm ni..rasa takut nak kawen..
Kalau takat jd housemate je, watpa nk kawen..
Yg ...

jgn takut utk kawen, kalo smpai jodoh awak..kawen la. bahgia atau x kita yang tentukan. btw pada sy kawen ni mcm judi la. ada risiko kalah or menang besar. kita xkan tau apa nasib kita. apa2 pun kena cuba yg terbaik. lg satu jgn letak harapan/expectation yg terlalu tinggi kt pasangan. kalo pasangan x seperti yg kita harapkan, tu la punca frust menonggeng tu. blaja terima seadanya baik n buruk dia. just go with the flow bak kata orang. (pandai sy nasihat orang kan padahal rumahtangga sendiri pun lum tentu lg. huhuhu)
btw thanks ye doakan kami.

senahitam replied at 8-4-2015 02:11 PM
jgn takut utk kawen, kalo smpai jodoh awak..kawen la. bahgia atau x kita yang tentukan. btw pada s ...

sedihnya bc kisah tt...klau sy dtmpat tt rasanya dh btol2 b'pisah kot..sy xsekuat tt.. mungkin tt kuat sbb tu Tuhan uji tt..tau tt bleh hadapinya..

tahniah dh pregnat..brape minggu dah? jaga baby elok2 ya..

Jgn biasakan suami isteri tido berasingan

nalysa replied at 10-4-2015 10:55 AM
sedihnya bc kisah tt...klau sy dtmpat tt rasanya dh btol2 b'pisah kot..sy xsekuat tt.. mungkin tt  ...

alhamdulillah...berkat doa org2 kt sini n petua2 yg sy dapat dari sini....kitorang dah berbaik2 dah. sy solat hajat mlm2 byk baca quran n sambil masak baca2 sket zikir..lama2 lembut jugak ati laki sy. sy biar je dia kt bilik bwh tu. mmg dia perlu masa privacy sendiri tp smpai masa tau la dia cari bini dia blk. ada hikmah sy pregnant ni. tuhan bg rezki ni tepat sgt pada masanya. mmg tuhan tau apa yg terbaik utk kita kan. alhamdulillah jugak sy xde apa2 alahan pun...may b lum merasa...sy redha je ngan ujian ni. sy dh dpt pengajaran sy. mmg xkan ulang lg la. huhuhu. baby baru 6 minggu. harap2 selamat la semuanya..anak penyeri rumahtangga. thanks bg support kt sy...ramai yg bg semangat kt sy...kalo x mmg tingtong jugak sy ni...hehehe. alhamdulillah sgt2

intriQue replied at 11-4-2015 10:19 AM
Jgn biasakan suami isteri tido berasingan

insyaAllah lepas ni x jd dah....pengajaran kt sy berhati2 bila gaduh..jgn sesekali ringan mulut mtk cerai...huhuhu. alhamdulillah kami dah berbaik2 blk..

senahitam replied at 14-4-2015 02:35 AM
insyaAllah lepas ni x jd dah....pengajaran kt sy berhati2 bila gaduh..jgn sesekali ringan mulut mt ...

ada setengah org bila pregnant emotion tak tentu arah
moody nangis rasa nak marah manjang etc
setengah org pulak penyakit emosi tu dah pegi kat somi pulak
tah2 somi awak jadi cenggitu sbb nak dpt baby
alaaaaa shomelnye korang dik
jgn berenti solat tgh malam tuh
amalkan zikir tak kira la masak ke iron baju ke

cik_tonggek replied at 15-4-2015 02:27 PM
ada setengah org bila pregnant emotion tak tentu arah
moody nangis rasa nak marah manjang etc
se ...

ntah la cik tonggek...xtau nk ckp. dia cm x menunjukkan ape2 emosi pun pasal baby ni. tp kalo ckp nk mkn pape tu dia layan je la. sy pun cm xde la perubahan pape sgt pun. just selera mkn je menjadi2. bab emosi tu xde apa dah. harap2 pasni benda2 gini x jd lagi. thanks ye cik tonggek byk bg support kt sy.

senahitam replied at 15-4-2015 06:48 AM
ntah la cik tonggek...xtau nk ckp. dia cm x menunjukkan ape2 emosi pun pasal baby ni. tp kalo ckp  ...

itu la emosi nye tt oiiii
dah lama kawin esok, ko paham la perangai senget org laki nih
sama je senget dgn kita kaum wanita yg byk hormon nih
akak dedulu awal kawin lagi teruk dari ko dik
pulak tu weols tinggal luar msia, lagi masak akak kena buli dgn somi akak
dah lama2 ni anak pun dah remaja, akak pun terer la smash dia balik
tapi ada jugak la time2 masih kena buli
semua ni asam garam berumahtangga
takdenya nak gembira 24jam mcm dlm drama tuh ha
kejap sengal kejap sejahtera
pagi raya esok, mintak ampun lah balik kannnn
tapi jgn la betul2 tunggu time raya je
buatnye salah sorang tak sempat raya
ayooooooooo

cik_tonggek replied at 15-4-2015 03:34 PM
dah lama kawin esok, ko paham la perangai senget org laki nih ; ...

cik_tonggek replied at 15-4-2015 03:34 PM
dah lama kawin esok, ko paham la perangai senget org laki nih ; ...

kan...komen kak tonggek ni mmg win la. sy skang dh brenti baca novel2 cinta ni. drama2 melayu pun malas dah nk layan. muak ngan kesah2 percintaan yg indah2 belaka sedangkan hakikat sebenar jauh panggang dari api. biasa la hidup kan ada pasang surut. even yg idup single pun ada time hepi ada time sepi. hehehe. nak bahagia ke nak derita semuanya atas pilihan kita. apa pun sy nk enjoy masa sy ngan baby dlm perut nih.
lega sgt dpt luah kt sini. kalo pendam sorang2 mmg gila jdnya. hehehe