CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

Edisi TAMAT:Pedang Setiawan Tamat Selepas 25 Tahun Dijual!

pisang69 replied at 9-4-2015 11:19 AM
wan yat leung tu anak didik mah wing sing...kalo ko tgok raja rimba yg awal2 tu..dia la yg lukis u ...

hikayat penembak helang (legend of condor heroes) dan legend of condor lovers tu memang lah novel klasik cina tak silap aku
ada main di tyv3 petang2 pukul 7 tahun 2000 (legend of condor lovers) dgn legend of condor heroes (main tahun 2003 akhir tahun bulan disember)
ke aku tertukar? aku ingat2 lupa

chazey replied at 9-4-2015 11:19 AM
Ji Fak tu memang kuat memfak.

ji fat masa baby lagi pengasuh dia dah tangkjap cintan sama dia (tp kena perkosa dgn biduanda siluman
opening alam perwira epidos satu dah tunjuk harem maharaja zhou, dok main dgn dayang dayang dia

bellaa replied at 9-4-2015 07:58 AM
Bella pon x lahir lagi waktu nih..

meh sini tunjuk ic kau.

komfom yg layan komik2 tu
set2 kertu 30taon keatas.

axl_bach replied at 9-4-2015 09:48 AM
sumer cita komik hong kong nih mengarut bila dah panjang sgt....

persamaan sumer citer komik ho ...

fuyoohh.... siap boleh hafal lagi tu watak2..hahaha...

sekngucing replied at 9-4-2015 11:27 AM
ji fat masa baby lagi pengasuh dia dah tangkjap cintan sama dia (tp kena perkosa dgn biduanda silu ...

Komik Hong Kong tak sah kalau takda adegan zina dan rogol merogol. Jengking Merah pun vol 1 dah rogol merogol sana sini. Kagum aku apsal budak2 dulu terdedah camna pun dengan anasir2 tak sihat tapi takdalah rosak melampau macam bbnu sekarang.

Komik PRC paling aku layan haruslah Hikayat Wira Penembak Helang (keluaran tahun 1999). Gila cantik lukisan dengan brush stroke stail kaligrafi, huih. Jalan cerita pun best. Aku tengah cari complete set komik ni sekarang sebab banyak komik aku yang hilang masa pindah rumah dulu (aku takda masa tu). Sayang woo...komik yang aku gigih kumpul dari sekolah rendah hilang camtu jah. Huh.

Pernah sekali jumpa orang nak let go set komik ni online tapi aku terlambat - masa aku contact beliau, beliau dah jual pun. Kalau ada porumer nak let go koleksi beliau, PM la aku. Komik dulu kertas cantik, tebal jah. Komik sekarang, kertas low quality sangat kecuali keluaran GempakStarz tapi aku benci translation bbnu diorang

Follow Us
pittjie replied at 9-4-2015 11:28 AM
meh sini tunjuk ic kau.

920724 - xx - xxxx

axl_bach replied at 9-4-2015 11:05 AM
pelukis hong kong nih aku kenak 3 org jer iaitu Tony Wong, Hui King SUm, dan Mah Wing Sing......ad ...

tony wong byk buat komik ngan setting zaman2 lama. byk sgt hikmat n senjata tukar2
wan yat leung byk cite dari zaman moden.

scene paling legend bagi aku dari raja rimba, lawan kat atas world trade center

dgn kata lain, majority forumer sini lahir tahun 80an... budak2 lahir tahun 90 an tak layan komik hongkong ni... aku dulu mula2 follow raja rimba...pedang setiawan. tapi tak habis. then follow pendekar laut je sampai habis...jizz, jizz, klong klong....99 petala langit.... warghahahahahahha... bawah katil penuh komik...mak buat sport check berbakul2 kena marah...dulu sanggup tak makan kumpul duit nak beli komik...nak follow semua mmg tak mampu. member aku sanggup pi cari kedai yg jual awal dari kawasan lain...naik basikal dari gombak sampai melawati...ada sekali tuh raja rimba tak silap keluarkan collection edition...mampu beli 1 jilid je...

Aku salah seorang peminat Alam Perwira sebab jatuh cinta dengan Leftenan Penyulam... gigih membeli setiap keluaran sampai bergaduh2 klu budak pinjam tak pulang..

lompatikam replied at 9-4-2015 01:18 PM
dgn kata lain, majority forumer sini lahir tahun 80an... budak2 lahir tahun 90 an tak layan komik ho ...

pendekar laut kan yg start guna kuasa ikut HP tu kan.....Orca, apa lagi watak Pendekar Laut tu yer??

Edited by lompatikam at 9-4-2015 02:09 PM
axl_bach replied at 9-4-2015 02:01 PM
pendekar laut kan yg start guna kuasa ikut HP tu kan.....Orca, apa lagi watak Pendekar Laut tu yer ...

hahahahha...BHP... 1 juta bhp bersamaan 1 petala langit...tak silap aku asura ke apa nama dia yg capai max 100 petala langit sebab ambik jantung sape tah aku tak ingat. yg lain maximum 99.9999petala langit...mcm siot gak la dulu...tapi layan

lelakinaive replied at 9-4-2015 11:46 AM
tony wong byk buat komik ngan setting zaman2 lama. byk sgt hikmat n senjata tukar2
wan yat leung  ...

mmg la Tony Wong byk zaman feudal, Mah Wing Shing zaman moden....tp maksud aku stroke lukisan watak Wan Yat Leung tu nampak bersegi, keras kejung jer nampak acu tgk watak

compare dgn lukisan karya Tony Wong plak

dewata raya, raja rimba(harimau kumbang), pedang setiawan( penjejak awan, badai), wira tunggal, Alam Perwira(sempat baca sikit), pendekar laut( tumbukan 1juta Hp) last komik teman pendekar helang sakti( yang guo, guo jing)..semua dah penah baca dan pastu dh tgk xhamster, redtube, xnxx, maria ozawa, sunny leone, jena jamesson lupa dah pada yang lain2 tu...owh yer,,komik last Naruto (online Komik) japan

Tony wong ni lukis gambar pompuan fuhh.. meletop abis...

masa alam perwira aku masih first year kat uni. duk hostel..

bebudak ramai stim kat biduanda layang. pengasuh jifat.

siap buat modal capmelan. Abis basah komik sebab bawk gi bilik air.

axl_bach replied at 9-4-2015 02:11 PM
mmg la Tony Wong byk zaman feudal, Mah Wing Shing zaman moden....tp maksud aku stroke lukisan wata ...

penah tgk Jejak Wira versi original?? lukisan dia macam manga doraemon je
aku penah jumpa kat pasar malam, nanti aku try cari balik

lompatikam replied at 9-4-2015 02:08 PM
hahahahha...BHP... 1 juta bhp bersamaan 1 petala langit...tak silap aku asura ke apa nama dia yg c ...

pendekar laut pakai hp, dari generasi 1 sampai 3 cuma, pendekar laut ngan zonan je yg pernah cecah 100 juta hp
wira tunggal yang pakai petala langit. x ingat kalau ada yg pernah sampai 100 petala langit

perang_candu replied at 9-4-2015 02:24 PM
Tony wong ni lukis gambar pompuan fuhh.. meletop abis...

masa alam perwira aku masih first year  ...

lama betul aku x dgr org guna capmelan

lelakinaive replied at 9-4-2015 02:37 PM
penah tgk Jejak Wira versi original?? lukisan dia macam manga doraemon je
aku penah jumpa k ...

yup, Jejak Wira yg awal2 mmg simple jer.....masa tu watak dia Dragon Long dgn Tiger Wong, jahat ada Sang Petrosaus ke hapa nama dia....mmg simple jer tp Jejak Wira adalah komik hongkong pertama yg aku baca....

alam perwira.

tahi bintang = cirit bintang.