CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

Edisi TAMAT:Pedang Setiawan Tamat Selepas 25 Tahun Dijual!

akak tak baca komik mcm nih... masa sekolah akak baca sinchan dan doraemon jah. dah berumur nih pernah jua terjebak dgn yaoi

lelakinaive replied at 9-4-2015 02:37 PM
penah tgk Jejak Wira versi original?? lukisan dia macam manga doraemon je
aku penah jumpa k ...

kalau x silap aku jejak wira adalah komik hong kong pertama dkt malaysia. aku ingat lg lg volume first-dragon long kena tahan dkt airport kena check sambil bogel

Aku paling suka Dewata Raya!

lelakinaive replied at 9-4-2015 02:41 PM
pendekar laut pakai hp, dari generasi 1 sampai 3 cuma, pendekar laut ngan zonan je yg pernah cecah ...

generasi 1 yg betul-betul power. pendekar laut, orga, jerung raksasa. bila sampai generasi 3 tak watak - watak dah mengalami kemerosotan cuma sekadar 300000hp. even macai/bodyguard time generasi 1 pun lebih power dr watak utama generasi 3. bila time zonan vs xinan barulah power balik hingga zonan cecah 1juta hp utk kalahkan xinan

aku dulu2 baca jugak jejak wira tu... itu pon yg abg2 aku punya. baru sekarang aku sedar name2 watak dalam citer tu bengong2 belaka.... tuan tulang, tok tak terkalah, dara rubah, ketua alam semesta.

nikaido replied at 9-4-2015 07:48 PM
kalau x silap aku jejak wira adalah komik hong kong pertama dkt malaysia. aku ingat lg lg volume f ...

aku pun rasa camtu gak, Jejak Wira adalah perintis komik hong kong di msia

Follow Us
misssakura replied at 9-4-2015 07:58 PM
aku dulu2 baca jugak jejak wira tu... itu pon yg abg2 aku punya. baru sekarang aku sedar name2 watak ...

tp xleh lawan nama yg paling bengong pada aku iaitu Encik Otot abang si Pelawak Tulang....kejadahan apa badan berlemak morbid obese cenggiu dikatanya otot....

@sekngucing seksdgnkucing

axl_bach replied at 9-4-2015 10:08 AM
Sang Helang adik laaa....sang merah abang....dorg terpisah masa kecik lepas pertarungan ayah dorg  ...

memang lahanat dia punya ending...
penat aku kumpul dari episod awal sekali ending lahanat..

last2 aku bakar semua buku tu..
menyemak bawah katil je

aku masih ingat komik-komik hk terutamanya karya tony wong mula-mula muncul sekitar tahun 1989 tapi tak lama terus stop...dia muncul balik dengan judul baru pada tahun 1993...Jejak Wira, dendam kesumat, wira sakti tu judul versi tahun 1993..judul lama aku dah lupa..

tapi paling aku suka Alam Perwira la..watak2 nya memang strong..ada karakter..Ji Fat, Rahib Esa, Marsyal Yau, Maharaja Zhou, Biduanda Layang, Duke Ji cHANG...PERGHHH

arish9867 replied at 9-4-2015 08:35 PM
memang lahanat dia punya ending...
penat aku kumpul dari episod awal sekali ending lahanat..

rugi gilos ko bakar buku tu sumer.....bleh jual apa.....huhuhuhuhu...

tp mmg laa komik hongkong nih melalut, patut ditamatkan lebih awal tp dorg punya flight of ideas ngalahkan pesakit schizophrenia jer kayaknya........

bleh plak kuasa yg dilancarkan oleh Penyelamat Dunia+Rayz+Raja Utara+Riga tu sampai ke planet Livira sampai dikesan oleh 3 lagi pembesar Planet berkenaan iaitu Badai Gharib, Kala Bahari dan Dewa Ganas......

dah tu plak watak2 yg terkuat asyik bertukar jer, asalnya Riga yg katanya paling kuat sekali tp dia dilemahkan oleh perjalanan jauh merentas galaksi so kekuatan hikmat Komet Hanley dia hanya 1/1000 dari yg asal....tp lepas dia ilang muncul plak Rayz yg juga mendakwa dia paling kuat di alam semesta....alih2 dia tu tahap machai jer dibandingkan dgn 3 pembesar yg lain.......then Dewa Ganas plak katanya yg terhebat....

tup tap muncul plak pendekar terulung planet Ramu iaitu Drikula yg katanya lagi hebat dari Dewa Ganas......

lagi part yg xleh blah tu transformasi fizikal Drikula yg digambarkan cam manusia bumi jer, tp sbb dia melarikan diri dlm kapal angkasa dari planet Ramu yg dihentam asteriod pada kelajuan tinggi dek tekanan hamende ntah bleh plak muka dia berubah jadi ala2 Predator xder hidung terus.....wakakakakaka

axl_bach replied at 9-4-2015 07:03 PM
sama laa aku, koleksi Juara Wira aku entah ke mana lepas aku pegi oberc........minta adik tolong s ...

Hahaha. Mula-2 sedih, nak marah je rasa tapi mengenangkan,apa lah sangat aku nak marah orang tua sebab komik je pon, so aku chillax jelah walaupon dalam hati rugiiiiii oo bertahun-2 kumpul duit sekolah, beli, tunggu dengan sabar setiap siri nak beli. Kedai buku wajib singgah lepas sekolah. Hahahaha.

axl_bach replied at 9-4-2015 08:17 PM
tp xleh lawan nama yg paling bengong pada aku iaitu Encik Otot abang si Pelawak Tulang....kejadaha ...

encik otot sangat flexible
aku pernah jumpa encik otot live di penang
merangkak masuk  bawah meja minta sedekah
wakaka

samax replied at 9-4-2015 08:38 PM
aku masih ingat komik-komik hk terutamanya karya tony wong mula-mula muncul sekitar tahun 1989 tapi  ...

alam perwira memang complete
tony wong memang hebat buat komik

axl_bach replied at 9-4-2015 08:47 PM
rugi gilos ko bakar buku tu sumer.....bleh jual apa.....huhuhuhuhu...

tp mmg laa komik hongkong ...

drikula mampos kena lastik dgn budak2 je
watak paling hebat yg ditakuti dewa ganas, badai gharib, kala bahari, rayz, mampos mcm tu aje

sekngucing replied at 9-4-2015 11:43 PM
drikula mampos kena lastik dgn budak2 je
watak paling hebat yg ditakuti dewa ganas, badai gharib, ...

haah, tu la pasal.....cam haram jer kematian Drikula tu......kononnya dia ngalahkan sbb rindukan anak....dan masa dia mati tu budak tadika yg wakil dia tu kena buli dgn budak nakal...aku x igt sgt tp dia kena lastik kat kepala terus mati....
mmg haram giler lahanat ending watak2 camtu......

chazey replied at 9-4-2015 11:42 AM
Komik Hong Kong tak sah kalau takda adegan zina dan rogol merogol. Jengking Merah pun vol 1 dah ro ...

leftenan penyulam mati, lepas main dgn tuan punmya kota khayalan dan sang naga hijau
expedisi di kota khayalan memang gila, ramai watak mati

lompatikam replied at 9-4-2015 01:18 PM
dgn kata lain, majority forumer sini lahir tahun 80an... budak2 lahir tahun 90 an tak layan komik ho ...

sama la aku
berbasikal rentas jambatan ke daerah lain sebab kunun kedai tu keluar awal

axl_bach replied at 9-4-2015 11:50 PM
haah, tu la pasal.....cam haram jer kematian Drikula tu......kononnya dia ngalahkan sbb rindukan a ...

hujung2 komik juara wira, aku rasa pelukis dia nak tamatkan cepat cepat
watak2 penting semua mampos dlm skala yang bnyak dan masa yg cepat, nakabu, dara salji, riga, miyazaki, dll

sekngucing replied at 9-4-2015 11:58 PM
hujung2 komik juara wira, aku rasa pelukis dia nak tamatkan cepat cepat
watak2 penting semua mamp ...

Nakabu, mamat yg gegeh nak kuasai hikmat unggul Penyelamat Dunia iaitu Jalan SYurga TIdak Terbatas......

tp aku musykil yg mana satu hikmat paling unggul Penyelamat DUnia adakah Jalan Syurga Tidak Terbatas atau Hikmat Penakluk Alam Semesta yg dia guna untuk pulihkan kecederaan Raja Utara yg sedang koma lepas dorg lari dari kurungan Kumpulan 10 Adik Beradik....

satu lagi ko baca x Juara2 Kembar?? best woooo, hikmat Baju Pengantin lawan Tinju Zamrud kehapa ntah hikmat Puteri Rembulan