CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: antara

Gangguan Selepas Berkahwin

Allah hu..teroknye la hai perangai mak janda tu...sabar la antara kat dunia mgkin dorang lpas tp dekat akhirat dah xde tmpat die nak lari...bykkan solat baca al quran..klo bole pasang ayat ruqyah 24 jam hari2 inshallah gangguan dlm rumah berkurangan

swiftberry replied at 19-9-2017 09:39 AM
Takde sambungan dah ke? Serammm tp best baca. Semoga Allah lindungi TT dan family.

Saya dan suami akan berusaha pergi berubat insyaAllah..ada beberapa ustaz yang kitorang rujuk..semua cakap sihir..kene datang berubat sebab kes agak berat...nanti insyaAllah berubat akan ada sambungan nya..tq baca hehe

Yayadin replied at 20-9-2017 01:28 PM
Allah hu..teroknye la hai perangai mak janda tu...sabar la antara kat dunia mgkin dorang lpas tp dek ...

Tu lah...skrang buka je selalu...sambil2 tu bole hafalkan....
Entah la..ikutkan dia dah move on deng peng**d tp knp masih nak dengki?.haihhhh takut cakap2 nanti fitnah pulak kan..tapi entahlah...

Edited by antara at 28-9-2017 10:45 AM

Studio yang Dulunya Tempat Rawatan Bomoh.

Kisah ni diceritakan oleh sahabat saya. Saya namakan dia Azmi (bns). Waktu tu dia bujang. Dia ada studio jamming kat kawasan teres kedai 2 tingkat. Bawahnya ada kedai gunting rambut mamak.

Watak terlibat :
artis (M)
Isteri artis (K)
Anak artis (MK)
Kawan M (Abu bns)
Isteri Abu

Ok...waktu tu ada la kami pemuzik2 jalankan satu dana kutipan untuk sorang ahli muzik yang dikenali ramai. Kira kita buat charity untuk dia. Memandangkan kehidupan beliau..isteri dan anak dalam masalah..atas faktor kesihatan, maka Azmi dengan senang hati bagi diorang tumpang tido kat studio dia sementara charity di jalankan di sekitar Jb bagi menampung kos rawatan ank nya.

Pada malam tu..yang artis tu saya namakan M dia keluar dengan kawan dia. Kak K dah penat sangat..jadi dia minta diri masuk tido dulu.Susun atur dalam tu macamni...

Masuk je pintu kat tingkat 2 tu, sebelah kanan ada satu bilik besar. Situ lah studio nya sebelah kiri ada dalam 2 bilik kecil dengan toilet ada kat belakang.

Disebabkan kak K dah kepenatan, dia tido dulu. Si Azmi dengan Abu n isterinya tu tak ngantuk lagi. Disebabkan diorang kebosanan diorang ambil keputusan untuk maim chess dalam bilik kecil kat belah kiri. Untuk pengetahuan korang studio ni memang biasa Azmi tido sendiri je walaupun gangguan macam2. Azmi sedia maklum sebab dari awal beli studio tu, kat dinding penuh poster, lukisan dan tampal macam2 ayat. Studio tu asalnya adalah tempat rawatan bomoh...islam atau tak tu tak dapat dipastikan. Disebabkan terjal, Azmi selamba je tido dengan penuh macam2 cat contengan kat dinding dia yang macam ayat ayat "wafak".

So, sementara diorang main chess dalam bilik diorang bersembang macam biasa. Kedudukan dalam bilik tu, Azmi menghadap pintu yang terbuka. Depan nya si Abu dan sebelahnya isteri Abu. Tengah keadaan sunyi sepi yang konon konon perah otak tu....tiba tiba...pluppp...
Sebiji botol air mineral dibaling tepat mengenai badan Abu.

Terkejut semua orang." Aik..abang M dah balik ke kata Azmi" tiba tiba dia fikir..kalau dah balik..tak logik tak dengar bunyi buka pintu. Sebab biasa la pintu pejabat ni kan ada grill dan selepas tu pintu kaca hitam tu.

Diorang diamkan je..teruskan main chess..
Tiba tiba....klakk....
Satu lagi botol dibaling...
Tapi kali ni memang Azmi da pasang mata sebab dia fikir ni mesti kerja setan ni. Botol air mineral dia memang banyak kat depan tu. Kalau manusia..kenapa tak nampak tangan lansung. Tau2 muncul brang je melayang.

Abu terus ajak Azmi bangun ke depan. Diorang tinggalkan permainan..diorang keluar..
Takde siapa lansung..bilik kak K pun bertutup rapat. Kalau kak K main2 dengan diorang..bilik studio tu kedap udara..kalau dibuka mesti akan dengar bunyi udara berat..macam korang buka botol sos cili tu.

Si azmi dah naik angin, dia pun jerit "woii setan kau nak apa haa? Kau keluar sini cakap dengan aku !"  Si Azmi ni dia memang budak silat ..sama dengan Abu..kira diorang ni berani la konon acah kat benda tu.

Tiba tiba....bunyi bising gila dalam studio tu..dengan angin yang kuat entah datang dari mana. Bunyi perempuan nangis mendayu dayu..diorang pergi cari..rupanya kat dalam toilet blakang. Azmi cepat cepat pergi kat bilik kak K..takut apa2 jadi ke kan..

Bila dia buka je pintu..elok je kak K tu tido dengan anak dia. Azmi kejut..suruh isteri abu dengan abu jaga kak K. Azmi cari ayat Ruqyah yang memang dia dah download siap2 kat.mp3 playlist dia.

Sambil dia cucuk handphone kat speaker, sambil dia membebel kemarahan " haa kau nak sangat kan..nahhh...." dia on ayat Ruqyah sekuat kuatnya pada jam 2 pagi...

...klaakkkk.....

Blackout.....

Semua berkumpul kat depan...terpinga pinga kak K...tertanya tanya dia..ehh kenapa..kenapa ni..
Isteri Abu dah mengigil...sambil peluk kak K dengan ank kak K...

****cerita dari pandangan mata Azmi****

....klakkk.... blàckout...
Ahh sudah...apa setan ni nak sebenarnya.. kusut lah otak aku..ada orang tumpang sini, kau buat perangai...

Entah macamana depan mata aku dalam kegelapan malam tu, aku nampak beberapa susuk tubuh manusia yang semuanya HITAM...ya..HITAM LEGAM... macam macam bentuk dan rupa..

Tiba tiba aku dapat rasa angin laju...langgar dada aku..macam ada yang langgar aku...bukan sekali..berkali kali..dalam 4 5 kali..
Saat tu...bunyi yang tadi nya perlahan semua nya jadi.sangat kuat. Bumbung bergegar macam nak runtuh...kuat..memang cukup kuat...

.....klakkkk... lampu terpasang...

Aku rasa badan aku berat sangat.. aku nak panggil Abu...tapi yang keluar hanya lah suara yang cukup garau.... errrrrrgghhhhh.....erghhhhh

Aaarghhhhh....arghhhhhhhh..

'Aku sedar..tapi aku tak dapat kawal diri..aku dengar suara garau tu keluar dari mulut aku..dengusan yang kuat macam kerbau..yang aku boleh gerenti manusia biasa tak akan mampu buat dalam keadaan sedar'

Kedengaran ayat ruqyah tadi terpasang balik..
Aku mengelupur...aku tak tau kenapa..aku rasa tak selesa sangat...aku rasa sesuatu macam nak keluar dari badan aku tapi melekat...
Aku nampak Abu tengah baca apa tah kat atas badan aku..

Terasa lama sangat bergelut dan mengelupur..
Akhirnya aku dapat rasa angin angin yang langgar aku tadi.keluar dari badan aku...dan terasa ringan skit demi sikit...

Aku tersedar... badan dibasahi peluh..terlentang aku kat tengah2 tu...

Telinga aku dapat tangkap ayat ruqyah yang aku pasang tu..macam ayat nya putus putus..macam cd rosak..

Ini.lah.first time gangguan teruk gila kat studio aku ni..dahla tengah ada tetamu..

antara replied at 25-9-2017 11:15 PM
Studio yang Dulunya Tempat Rawatan Bomoh.

Kisah ni diceritakan oleh sahabat saya. Saya namakan di ...

salam tt. best nye baca. khatam dh ni kt ofis dh semgu lbh rs nye bc benang ni dh lama ye.smbg lg plssss

jue10 replied at 26-9-2017 02:47 PM
salam tt. best nye baca. khatam dh ni kt ofis  dh semgu lbh rs nye bc benang ni dh lama ye.smbg  ...

Hehehe tq yunk sudi baca ..insyaAllah sikit3 kita update

Follow Us
SENYUMAN MENAKUTKAN...

Cerita dari orang yang sama...Azmi..

Tapi kali ni cerita nya bukan berlaku dalam studio dia. Tapi..waktu dia berjalan kaki..
Sebenarnya waktu dia cerita dengan saya tentang jarak perjalanan nya tu, saya tak dapat nak agak. Sebab nya saya bukan org JB...jadi saya main agak agak jela..sebab katanya jauh juga..

Malam tu...azmi terpksa balik jalan kaki..dari jalan masuk Felda Taib Andak hingga ke Taman Manis kalau tak silap saya..

Dan wak tu itu adalah lebih kurang jam 11 malam. Disebabkan tiada kenderaan, motornya juga rosak maka diagagahkn diri merempuh angin malam. Hatinya bertawakal penuh kepada Allah 'bismillahi tawakkaltu biizin Allah' .
Dia cucuk telinga nya denga earpiece, lagu di pasang agak kuat bagi mematikan kegentaran yang mula menjalar di benak.

Siapa yang pernah lalu situ waktu malam tau lah macamana seramnya. Jangan kan jalan kaki..naik motor atau kereta pun dan cukup seram bagi saya. Lagi kan berjalan kaki?

Sedang berjalan, tiba tiba matanya tertangkap satu biji lampu jalan yang mati. Otak terus berputar. Teringat apa yang ustaz cakap waktu datang studio dia tengok kan studio berhantu dia tu. Kalau lampu tu mati, sedangkan tak rosak, tak terbakar...hari biasa takde apa...maksdnya ..syaitan tu ada bawah lampu. Dari segi saintifiknya macam orang putih.. Diorang cakap syaitan tu sedut gelombang tenaga dari elektrik tu.

'okey takpe...rosal agaknya tu' getus Azmi dalam hati sebab nak sedapkan hati. Seketika lagu yang kuat menerjah telinga seperti tidak kedengaran kerana otak,mata dan fikiran nya terlihat kelibat seseorang yang berdiri 'cool' bawah tiang lampu itu.

Dalam hati berdetik..syukur lah ada juga kawan malam malam macam ni. Dan....akal warasnya menafikan...'siapa seyh nk lepak tempat macam ni..bawah lampu gelap malam malam...'
'Ok takpe...kita jalan je...' monolog di dalam hati sambil.tangan Azmi membetulkan earpiece nya..

Mata dan kepalanya tegak.pandang ke depan. Lansung tiada tanda tanda untuk menegur mamat cool bawah tiang lampu tu...semakin dia menghampiri mamat cool tu... Secara automatik kaki nya bergerak dengan perlahan..mata nya menjelinh ke kiri.. Nak juga tengok siapa tu..
Ok..nampak lelaki pakai baju sweater,tutup kepala muka tak nampak...
javascript:;

Jalan lagi kedepan untuk melintasi mamat cool tu..matanya menjeling lagi...
Kelihatan mamat tu mengangkat muka nya sedikit demi sedikit dan menampakkan senyuman lebar. Ya..sangat lebar sampai telinga. Matanya bercahaya putih..hitam nya kecik je .
javascript:;

Apa lagi....segala ayat yang terlintas kat otak semua dia baca..langkah dilajukan.
Dia lansung tak berani tengok ke belakang takut takut mamat tu follow ke kan...

Syukur sampai juga dia ke destinasi yang dituju.

Esoknya, Azmi tak.puas hati. Dia repeat ke tempat semalam dia nampak mamat yang senyum sampai ke telinga dengan muka yang macam pembunuh bersiri tu...apa yang dijumpai....sangat mengejutkan... TANAH PERKUBURAN CINA KULAI yang lama.....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

antara replied at 28-9-2017 11:15 AM
SENYUMAN MENAKUTKAN...

Cerita dari orang yang sama...Azmi..

terkejut buka kt pc nmpk pic ni dlu. kusss semangat

jue10 replied at 30-9-2017 10:44 AM
terkejut buka kt pc nmpk pic ni dlu. kusss semangat

Hahahaha bertabah lah

jue10 replied at 26-9-2017 02:47 PM
salam tt. best nye baca. khatam dh ni kt ofis  dh semgu lbh rs nye bc benang ni dh lama ye.smbg  ...

Ada yang nak tau.smbungan ye..ingt org da taknk tau hahaha..

takde perkembangan terbaru ke?

antara replied at 18-1-2018 10:16 PM
Ada yang nak tau.smbungan ye..ingt org da taknk tau hahaha..

nk3. sila smbg

Please update TT

Please update TT.
Kita dalam daerah yang sama ni. Kalau saya pergi bazar karat saya nak skodeng TT yang mana satu. hehe. Pernah teman kakak ipar berubat kat Kota Masai, Jalan Mangga 22. Sekali berubat Alhamdulillah sembuh. Tt try lah pergi berubat kat situ kalau tak keberatan.

Assalamualaikum sy suka baca citer ni walaupun dari taon 2015 so how dgn tt skrg?

TT oo TT....

Sebenarnya ada lagi sambungan...sekarang masih berubat kat machap...nanti sy sambung ea...trima kasih yg sudi baca dan tanya khabar..masih blum ada zuriat walaupun 4 taun kwen..hehe

Ya Allah tt..... moga Allah swt permudahkn urusan tt.  Byk2 bersabar ye....

antara replied at 29-7-2018 03:35 AM
Sebenarnya ada lagi sambungan...sekarang masih berubat kat machap...nanti sy sambung ea...trima kasi ...

Lama juga gangguan TT ni ya....kalau ada sambungan tu jgn lupa update ya

KiahFansuri replied at 29-1-2018 09:54 PM
Please update TT.
Kita dalam daerah yang sama ni. Kalau saya pergi bazar karat saya nak skodeng TT  ...

insyaAllah nk update nih...sori lama tak menjenguk..badan memang tak sihat hehhe
bole tau siapa nama perwat?