CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: antara

Gangguan Selepas Berkahwin

nemo...ngn mil ok je...

tp biasa lah perahsia sangat...jarang2 keluo bilik bagai..masing2 dengan hal sendri..kdang die kluo pun aku tak tau huhh kalau angin baik..ok la die bgtau..

halimi78 replied at 30-4-2015 01:38 PM
sah.. lama bebenor x masuk porem kan...

kan???   bizi kekdahnyeeee...

best citer TT

mauminumapa replied at 6-5-2015 11:32 AM
kan???   bizi kekdahnyeeee...

mohtip sgt...

best wpun scary ..TT next

best..
tunggu sambungan TT

Follow Us
Edited by antara at 15-3-2017 04:28 PM

MIMPI : 9 PANGLIMA
Kisah ni macam makin rumit...ermm nak cite takut buka aib keluarga pulak..tp saya berharap sangat..jangan ada yg bash saya..sy tak berniat nk buka aib keluarga..tapi dalam masa yg sama..sy keliru..

minggu lepas balik kampung sy kt bp..tido sana 3 malam..biasanya kalau balik sana kitorang akan tido kat rumah arwah nenek..kat rumah tu ada pakcik sy belum kawen.seblah rumah tu makcik sekeluarga..sy lebih selesa balik rumah arwah nenek mungkin sebb rumah mak ayah saya penuh orang..lagipun kalau sy balik sana pun..masing2 dengan hal masing2..ayah keje..ibu pulak kluar dgn kawan2..kluarga sy pun ada masalah..pernah pergi berubat..org tu kata mak dengan ayah saya ni dah termakan benda kotor terlalu lama..tu yg diorang panas je..tak boleh nak rapat pun..

ok..malam kedua tido rumah nenek..rupenya suami sy bermimpi..suami sy ni..kalau balik kg je  die kata die tak tau kenapa..tp selalu ada je benda die nk marah..benda kecik pun jdi hal sampai mendidih darah kata dia
Malam tu dia mimpi..die tengah tido kat katil tu..katil yg saya dengan dia tido (katil arwah nenek..dulu waktu hidup memang saya tido sebilik dengan arwah)                                             
waktu dia terbangun dari tido..dia terkejut..nampak mak saya (ibu) dah berkapan macam pocong..baring sebelah die sambil menangis merayu..
"b....tolong ibu b...tolong ibu..." suami saya kata muka die teruk sangat...pipi die berlubang2 hitam..suami bingkas bangun..lari keluar rumah..depan pintu masuk rumah..tercegat 9 orang panglima semua pakai baju silat warna hitam dengan keris sorang satu...waktu suami saya keluar tu..diorang terus masuk dalam bilik yang ada mak saya...suami saya nk masuk juga..tapi tiba tiba ada adik lelaki saya tarik tangan suami..cakap jangan masuk..dia terus tersedar katanya...

ngeri nye mimpi...esoknya tengahari dia ajak balik..korang rasa mcamana?

Rate

1

Saya peenah scan dengan kawan suami yg boleh berubat tu...dia cakap..kamu memang ada gangguan..tapi bukan saka..saya perlu selidik lebih dalam..tu je die kata..sampai skrang senyap je..

cubalah cek betul2.. bincang dengan forumer dalam ni yang boleh merawat. ramai kan?

hahaah sempat lagi ko mencelah ye

InsyaAllah...sy cube bincg hest

foxneo hahaah celah celah kehidupan

Edited by antara at 15-3-2017 04:29 PM

MUNGKIN KAH GANGGUAN TU DARI SUAMI?

Aku tertanya-tanya..mungkin ke gangguan tu dari suami?? ada unsur suami isteri sikit...jangan lahar aku huuhu

semalam ada la salah paham sikit..tapi alhamdulillah dah ok..tapi macam biasa la..lepas marah tu masih nk tunjuk merajuk sikit2 kan..ini kesnya somi ai la selalu die marah walopon salah beliau..layankan aje la..tapi yang peliknya..dia cakap bila dia teringat kan ex2 die yang j tu..terus die akan naik marah pastu dengan aku sekali dia haruk...

waktu balik keje..masing-masing penat..lepas aku dah cuci muka apa semua..aku baring la kat katil sebelah somi aku..aku main game henpon..dia dah pejam mata..tiba-tiba dia macam resah..itu mengiring tak kene..terlentang tak kene..last2 die mengiring ngadap aku..aku pun letak henpon..tangan letak kat rambut dia...aku baca kan ayt qursi..alfatihah..dengan zikir ya latif..ya aziz..doa supaya Allah lembutkn hati suami..semua tu aku baca dalam hati..pastu tiup perlahan kat kat ubun2 dia..tiba2 die bingkas bangun...duduk..picit kepala macam org tertekan...

aku  tanya..' nape ni yang?? ada masalah ke tadi kat tempat kerja?' dia kata takde
"abis kenapa ni?" aku usap bahu dia..."saya teringatkan 'jan-janss' tu...rasa macam nk pergi bunuh je diorang semua tu...tak tahan la...asyik teringat die je.."
aku terus pujuk la...tanak tambahkn emosi die..aku cakap takpelah..biar diorang dengan dunia dia..kan awk dah ada saya sekarang...

pastu dia pun baring balik...tak lama tertido..aku dengar die berdengkur halus...
aku pun peluk lagi dalam keadaan macam tadi..mengiring menghadap dia..
tapi kali ni tangan kt blakang badan dia..sambil2 aku rehatkan mata..aku baca ayat qursi banyak2...
aku niat "Ya Allah..andai benar ada benda tak elok dalam badan suami aku..kau bantulah aku melawan Ya Allah.."
memula aku baca2 tu..di dah mendengus halus..aku lepaskn tangan dari belakang badan..aku buat lagi bila dia seyap...
kali ni...die boleh ketawa mengekek dalam kadaan mata terpejam.."ekkekekeeee...."

terkejut beruk aku weh...tak ke klishe sangat tuh...lepas aku doa macam tu...dia boleh mengigau ketawa macam tu..kan aku doa dalam hati.
aku terus angkat tangan..aku keluar dari bilik...tak tenang rasa hati aku...

dah lepas2 jemaah maghrib tu...kitorang duduk tengok bola..aku pun tanya..
"yang..tadi kenapa ketawa mengekek waktu tido? tak dapat tido ea?"
sambil senyum2 aku tnya..mana tau dia mimpi kelakar ke...
die jawab "ehhh mana ada..saya tido lena je..tak sedar apa..ngarutlah awak ni.."

apa korang rasa???

Ya Allah @antara scary nya.... i think you should continue with what you were doing. teruskan je baca Ayatul Qursi dan zikir tu... Mudahan ia dpt membantu

Syazzy replied at 13-5-2015 01:58 PM
Ya Allah @antara scary nya.... i think you should continue with what you were doing. teruskan je bac ...

harap2 macam tu lah kan...
skeri tau...baru2 ni perangai ni pelik sangat
otak ni dah mikir laki ada pempuan lain ke..bru masuk 4 bulan kwen..

aritu kita da tido...tersedar.die tengah duduk bersandar kat almari..menghadap meja belajar.
lutut dua2 angkat...pastu termenung..lama sangat...
malam esoknya...saya da tdo..pastu tersedar pukul 1 macam tu
tgok dia takde kat sbelah...pegi kluo minum air..
nmpk die baring kat sofa sambil tengok galeri gambar..
ada gambar kawen kitorang semua..
kita pun terus g toilet..masuk tido...

dalam 1.45 dia masuk tido...
esok tanya dia..semalam tido kul brapa..dia kata pukul 3..
pastu sy tnya...semalam buat apa kat depan tengok henpon..mesej awek ea
dia kata mana ada.kan saya tgok tv..
ehh pelik...aku tak nampk pun die tgok tv..
pastu kan die masuk kul 1.45...kenapa dia kata masuk kul 3..

and certain2 time...perangai dia boleh nampak pelik..

fifihafiza replied at 30-4-2015 08:55 AM
Xde sambungan dh ker???huhu

ada sikit tu hehhehe
cerita by progress

dasyatnye..cam bole berkomunikasi dengan sesuatu lak doa2 awak tu ye..scary..

missDollie replied at 13-5-2015 04:35 PM
dasyatnye..cam bole berkomunikasi dengan sesuatu lak doa2 awak tu ye..scary..

tu pasalnya...macam die dengar pulak...

macam ada connection

antara replied at 13-5-2015 12:47 PM
MUNGKIN KAH GANGGUAN TU DARI SUAMI?

Aku tertanya-tanya..mungkin ke gangguan tu dari suami?? ada u ...

tah la cik puan antara... ajak lah suami g jumpa sesiapa yang pandai2 untuk tgk kan ... bab ketawa dalam tidur tuh mungkin satu kebetulan kut ... hihihiiih

Scary the mery. Tiba2 takut pulok nak kawen. Hahahhaha

Comments

blh plak dia tetiba takut gitu...  Post time 24-6-2015 02:50 PM

tt, aku doakan yg terbaik ya tt..  aku baca crite kau ni aku rasa mcm benda tu mmg nk lagakan korg laki bini.. mohon tt tabah dgn dugaan yg ade dan pujuk suami ajak pegi berubat skali.. kalau suami taknak, mintak ustaz tu buatkan air ke bacakan ayat dkt garam or etc.. ikhtiar selagi boleh.. jangan nanti dah makin teruk baru terkial kial nak cari bantuan..

aku baca pun aku dapat rasa mcm suami kau dgn kau memang terkena tp taktau tekena ape..

semoga Berjaya tt..

and keep updating.. aku dah ketagih cerita kau