CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: antara

Gangguan Selepas Berkahwin

Edited by ariapersanta at 5-11-2015 07:59 PM

gunung soga
mcm kenal jeeeee
Dah stalk dan confirm ramalanku benar belaka.
hehehehehehehe

ariapersanta replied at 5-11-2015 07:49 PM
gunung soga
mcm kenal jeeeee
Dah stalk dan confirm ramalanku benar belaka.

saya dah aim lama dah
awak je baru kenal hehehhe

Edited by antara at 15-3-2017 03:20 PM

Scan dengan Tukang Kebun Istana

Alhamdulillah laki aku nak jumpa dengan pakcik tukang kebun ni...aku gelarkan dia B

kebetulan pagi tu rakyat johor cuti..dapat cuti peristiwa sebab JDT menang..aku pun ajk laki aku pergi jumpa B
dia pun cakap ok...kami jumpa pakcik tu kat bawah kawasan flat dia sebab dia tengah betulkan kereta

dalam keadaan aku badan yang tak sihat...batuk..semput semua cukup.
laki aku keluar dulu dia pergi berbual dengan pakcik B...aku stay dalam kereta
dalam 30minit aku dah tak tahan..rasa lemas pulak...
aku mesej kat henpon dia tanya "lama lagi ke? saya dah kering sangat tekak ni..nak muntah jadinya.."

dia pun datang kat aku..suruh aku turun...
pakcik ni pandang aku sekali je..aku kira duduk bertentang dengan dia kat meja bulat batu yg biasa kat taman tu..
laki aku sebelah dia..tapi aku duduk pusing badan ke arah laki aku...
laki aku pusing ke arah pakcik B..diorang pun sembang..aku dengarkan jelah..

tiba2 pakcik tu tanya...
"dah ada lega sikit?"
aku : ermm tak pasti...macam biasa je,,
pakcik B : awak ni sebenarnya bole mengubat diri sendiri..cukupkan zikir..awak mampu mengubat orang...yakin dengan tak yakin je..
aku : hah? saya takde ilmu lah pakcik...
pakcik B suruh aku hulurkan tangan..suruh aku letak tangan atas meja..dia nak suruh aku rasa..
dia minta izin suami aku...dia tak pegang pun tangan aku...tapi dia letak tangan atas tangan aku dgn jarak 3meter macam tu..
dia gerakkan..dia tanya "rasa apa-apa tak?"

aku : errrrr....tak ada pun?
Pakcik B : rasa benda berjalan atau panas?
aku : panas bahang adalah...
pakcik : ikut gerakan pakcik ni tak? (sambil gerakan tangan dia)
aku angguk...

dia ketawa...dia cakap dengan laki aku..bini kau ni ada 'isi' sebab tu segala gangguan dia yang nampak..dia yang kene...
kamu ni kosong..sebab tu kamu tak boleh dengar..

pakcik tu pun buatkan air...dia kata untuk awak berdua...minum..nanti mandi..yang last bilas pakai air ni..
ada lah dia bagi ayat untuk amalkan..ayat dari surah yassin...siap dia baca dengan makna sekali...

dia pun sembang2 dengan laki aku...tiba-tiba...

pakcik : kamu selalu ke rasa berdebar2?
aku *angguk
pakcik :ada 2 orang hentam kamu ni...siapa yang biasa kamu ingat ..dia lah orang tu..
aku *dalam hati entah kenapa rasa takut semacam..
pakcik : sorang kurus tinggi...sorang lagi badan macam suami awk ni (tinggi berisi badannya) awak ingat sesiapa?

aku : yang kurus tinggi selalu lah..kalau suami ada kt sebelah pun kadang terfikir dia..tapi nanti saya pun pelik..kenapa ea teringat kat dia..padahal takde pun rindu ke hape...cume rasa nak sangat tau khabar dia dan rindu dia...tapi dalam masa yang sama..sebenarnya  memang benci dia

pakcik : itulah ilmunya...kamu *dia pegang tangan suami* jangan ambil hati...ini bukan kehendak isteri kamu...kita cube berubat..

pakcik : suami kamu ni pun ada juga ni..kuat juga penangan dia ni....sambil ketawa..

aku : pakcik...yang kat rumah tu...pakcik nak pagarkan ke apa?

pakcik :bagus kamu tanya...apa alamat rumah? rumah kamu keadaan macam ni ke? *sambil menerangkan keadaan susun atur rumah aku..*

aku terkejut juga..mana dia tau...

pakcik : sebelah rumah ada india ke?
aku : aah memang india..
pakcik : benda yang dia selalu perasap/buat sembahyang dia itu lah yang datang rumah kamu...besar...tinggi...hitam...tapi rumah kamu tu banyak..paling banyak kat bilik belakang dengan dapur..siapa duduk bilik belakang?

aku : kami..

SORI...NANTI ESOK INSYAaLLAH SAMBUNG BALIK YE..NAK BALIK NI  

dasatnya dugaan....mohon tt bertabah dan ikhtiar berterusan....semoga akhirnya baik2 sahaja..aamiin3x

antara replied at 6-11-2015 06:09 PM
saya dah aim lama dah
awak je baru kenal hehehhe

karangan tripple Asesekali nak ajak husband awak g jamming

antara replied at 6-11-2015 06:27 PM
Scan dengan Tukang Kebun Istana

Alhamdulillah laki aku nak jumpa dengan pakcik tukang kebun ni... ...

TT mohon sambung citer berubat dgn tukang kebun istana tu please

Follow Us
Edited by antara at 15-3-2017 03:22 PM

SAMBUNGAN..MAAF LAMBAT...LAMA TAK MASUK OFIS...
TAK SIHAT HEHHE

ok...berbalik pada ceritanya berubat dengan pakcik istana ni...dari pandangan mata aku..
pakcik ni berbual sambil seloka...dalam seloka ada makna..
dalam ketawa dia mengena...

selepas dia bagitau yang bilik belakang tu banyak bendanya..yang sebenarnya bilik yang aku tidur...dan bilik tu juga yang aku dengar mentera tiap kali nak bersama...

pakcik : kamu selalu ke nampak benda terjenguk jenguk kepala dari dapur? kamu kan yang selalu tengok tv malam?

aku : haah saya la..selalu juga...tp saya anggap tu bayangan je...kenapa cik?

pakcik : memang ada benda kat dapur ni...selalu menjenguk kamu..

aku : *dengggg....terus takut nk tengok tv lagi..biasanya kalau tak boleh tido...aku tengok tv sorang2 kat ruang tamu waktu tunggu suami aku balik dr busking..normally dia akan balik dalam 2.30 hingga 3pagi...

pakcik : saya cuba buangkan ya?

aku : *angguk je...

pakcik : dalam bilik belakang ni...ada aura gelap...aura tak elok...banyak benda tak elok ni...tapi..dalam banyak2..masih ada yang saya tak dapat nk buang..susah sikit yang ni...degil...

aku : *korang paham jela kan..kalau aku tido sorang...laki aku busking..patutla seram ya ampun..dahla aku pernah dengar kat tv..sorang ustaz ni cakap kalau kita dalam keadaan samar2 cahaya...lepas tu kita nampak seperti ada orang kat penjuru bilik/belakang pintu...itu lah jin...sebenarnya..dia memang ada kat situ..situ adalah tempat favorite dia...dah tu ni pakcik ni kata susah nk buang? ketaq juga aku..

Gara2 baca thread ni .. semalam aku mimpi pasai bilik tengah yang ada loteng tu ..

siap ada benda berwarna hitam yg mengesot kat luar bilik tu... seolah2 jadi penjaga bilik

Saya pun terjebak dengan citer cik puan @antara ni..mohon sambung.tak sabar nak baca sambungan.gigih baca walaupun dah 2:50am

antara replied at 16-11-2015 07:21 PM
SAMBUNGAN..MAAF LAMBAT...LAMA TAK MASUK OFIS...
TAK SIHAT HEHHE

isk napela dia bgtau jugak ada yg degil tak dapat buang?kalo cakap cuba buang semua, tp tak tahula berjaya ke idok...lega sikit kot huhu...
lg scary tau ada yg masih bertenggek kat rumah tu...walopun saki baki je

menachi replied at 17-11-2015 08:57 AM
Gara2 baca thread ni .. semalam aku mimpi pasai bilik tengah yang ada loteng tu ..

siap ada ben ...

hahahah adoiii ngerinyaaaa....

ni kes terbayang kisah loteng adik ipar antara la tu kan? hehhe

Legasi_aira replied at 22-11-2015 02:50 AM
Saya pun terjebak dengan citer cik puan @antara ni..mohon sambung.tak sabar nak baca sambungan.gigih ...

heheheh cite ni biasa memang lambat sikit..

sebab ikut update heheh ni kejap lagi insyaAllah sy ada update cerita sikit...jemput baca ye..

chicmushroomkd replied at 22-11-2015 08:37 AM
isk napela dia bgtau jugak ada yg degil tak dapat buang?kalo cakap cuba buang semua, tp tak ta ...

sebb tu kadang ada benda lebih elok kita tak tau kan..hahaha

dah tau.otak nk imagine je...

antara replied at 25-11-2015 02:52 PM
sebb tu kadang ada benda lebih elok kita tak tau kan..hahaha

dah tau.otak nk imagine je...

aah betul...aku mmg banyak pakai prinsip camni kalo part mistik2 ni..
kalo org cerita pasal tempat keje aku berantu ke...area rumah aku berantu ke..
aku dgr sambil lalu and mintak2 cepatla aku lupa pasal tuh...
bukan apa...karang aku juga naya bila ingat pasal benda tuh time sorang2...

Edited by antara at 15-3-2017 03:27 PM

PERUT ADA KESAN GIGI DAN LEBAM

Terbaru ni,aku terkejut lepas mandi maghrib tu..baring2..tibe tibe darah mengalir laju kat peha...
aku pun terfikir..ehh ini kan hari 'subur/fertile' kot lah dah datang bulan?

esoknya aku pergi klinik tanya doktor...doc pun scan..katanya takde apa masalah..mungkin hormon..doc kata kalau darah banyak berlarutan datang lagi
alhamdulillah balik tu aku tgok dah takde...oklah..agaknya tu betul lah hormon...

aku pun mandi...mandi punya mandi...tekejut aku tengok...kat atas pusat ada lebam macam gigitan manusia tu...
tapi bahagian gigi yg atas tu..luka...macam luka dah kering...ermmm macam mana ea...luka kering macam semalam punya...

aku keluar dari toilet...terus terjah laki aku yang tengah tengok tv...
"yang...awak ada gigit perut saya ke??" muka aku dah blur...dalam hati kalau laki aku gigit smpai lebam gini tak kan la aku tak sedar diri..

"ehhh mana ada...." laki aku pelik sebab aku tuduh dia...

aku terus tunjuk bekas lebam tu...

"awak tengok ni...perut saya lebam..memang lebam besar ok..sebesar satu mulut.."

bulat biji mata laki aku tengok...dia sentuh sentuh..picit2... "sakit?"

"tak..tak rasa...sebb tu saya tak tau bila kene..tau2 dah ada kesan..."

seram sejuk rasa badan aku....aku terus baring kat dalam bilik...sambil sambil tu otak aku terfikir.....

2 hari sebelumnya...

aku ikut laki aku pergi buat show...balik dalam pukul 12...esoknya aku nak keje..aku suruh balik awal..tapi diorang pergi minum..
pukul 1 baru balik...dalam perjalanan balik..kene lalui highway pasir gudang ( kalau korang ada dengar MJ 12..selalu ada cerita pasal hiway ni)
waktu tu aku rasa seram sejuk lain macam..padahal laki aku je buka tingkap..aku buka sikit sangat...

tengah mata melilau pandang sebelah kiri..depan...tiba-tiba mata aku terpandang satu benda pelik...
macamana tah nak cerita..macam kaki yang sangat besar..tapi macam bukan kaki manusia..
dia macam kaki predator ke..dinasour..senang cerita kaki binatang..kaki praying mantiz..haa macam tu lah..
tapi versi besar...tapak kaki di tepi jalan sebelah kiri...kira kami dalam kangkangan dia lah...
bergerak sangat laju....

yang aku nampak tu...dia tengah langkah kan kete depan aku...
cepat-cepat aku tutup tingkap...on ekon...
laki aku jenis tak perlu cakap..kalau aku dah on ekon..dia akan outomatik tutup tingkap...

"panas ea yang?" dia tanya aku...
aku tak jawab..aku terus sandar kepala kat bahu dia...taknak tengok kalau2 kitorang tengah bawah kangkang dia ahahha

sampai je kat rumah..laki aku nak parking kat dalam..jadi aku kene turun dulu buka kan pagar kan...
waktu buka mangga tu...bau setanggi ya ampunnnn kuatnya...dengan bau bunga putih kecik2 tu...
setau aku...auntie ni memang takde tanam bunga putih tu..
dan satu lagi kemusykilan...tak kan beliau sembahyang pagi2 buta pukul 2pagi??

laki aku dah masukan kereta...aku pesan..masuk kaki kanan..jangan lupa bagi salam...

sampai masuk dalam rumah...dah cuci muka apa smua...aku berwuduk..
nk masuk tido..tanya laki aku.."awk ada bau something tak kat rumah auntie sebelah??"
"hah..?? takde pun...kenapa? ayang nampak hantu ea waktu suruh abg tutup tingkap tadi?" dia memang dah boleh detect dah
"kat rumah auntie sebelah ni ada hantu lah yang tadi...."
"hhahahah...rumah dia memang banyak hantu lah...dah jom tido..."

ermmmm adakah perkara ni berkaitan???

Gangguan selepas kahwin ada macam2 tapi yg dialami oleh seorang kawan ialah seorang perempuan lain hendak mendapatkan suami orang sehingga menghantar langsuir, pelesit 4 ekor, pontianak, lembaga hitam dan yg paling menyayat hati dikacaunya anak yg kecil berumur 2 tahun... (hampir tiap2 malam = 8 bulan ayat ruqyah dipasang kat rumah utk jauhkan gangguan dan juga solat hajat supaya jauhkan benda2 tak elok datang)

Some says perempuan nie desperate dan akan buat segala macam utk dptkan suami orang, sad to know lah yang membuatnya adalah org Jeli Kelantan... Harap dia carilah jantan yg duda atau single utk menempek tapi bukan suami orang....

best citer ni.. dh baca smpai page 4.. nak sambung lg..

dah habis baca.. just nak tau if tt ada update pasal berubat..

dan tt jgkla yang tulis dlm tred dumbdell tu pasal keluarga tt byk gangguan tp tak nak cerita sebab tak nak buka pekung didada?

kotla tt nak share sikit2 pasal tu since dah ada tred ni..

pepon, moga tt dipermudahkan dalam urusan berubat..

bunga_lestari replied at 8-12-2015 09:48 AM
dah habis baca.. just nak tau if tt ada update pasal berubat..

dan tt jgkla yang tulis dlm tred d ...

InsyaAllah sy sambung..tp biasalah...awl bulan ni bz dengan buat gaji hehhe

ada juga saya nk cerita pasal adik ipar smua.. ada 2 3 cerita yg dah set nk tulis..nanti dah tulis sini..saya seru cik bunga ye

hazz11 replied at 7-12-2015 02:55 PM
Gangguan selepas kahwin ada macam2 tapi yg dialami oleh seorang kawan ialah seorang perempuan lain h ...

belah2 sana kan dekat dengan thailand kan...
ermmm...sush nak cakap benda macam ni...
orang dah ada ank pun nak dikacau kan...

abis skerang dah ok ye?