CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Natsu_Dragneel

SELALU ALONE-TAK BERKAWAN SANGAT *Ada sesiapa mcm ni tak*

aku ada kawan baik

tapi aku duk terfikir..

kawan baik aku ni akan cerita semua masalah dia kat aku.. aku la yg jadi good listener utk dia..kadang2 berejam-rejam dia duk cite masalah tu dan sampai bertahun2 nak selesaikan masalah tu..

tapi bila aku ada masalah, dia tak sudi pun dengar..time aku cerita, dia main fon..pastu tanya balik " apa? apa yang kau cakap tadi?"

pastu, kalau aku kecil hati gan orang lain dan cerita dengan dia, dia akn bertindak sebagai seorang yang very positive..dia kan cakap aku ni terlalu ambil hati la, orang tu memang perangai macam tu la..bila too positive, dia seolah-olah salahkan aku dalam hal ni..

bukan sekali dua camni, malahan selalu..

sedihnya.

zizadin replied at 3-3-2016 11:38 AM
aku ada kawan baik

tapi aku duk terfikir..

kesian u. kawan baik ke kalau kita cerita masalah, dia buat endah tak endah macam tu? huhuuai pun ada jenis kawan macam ni. tapi bukan kawan baik. nak orang pikir perasan dia ja, pentingkan diri

zizadin replied at 3-3-2016 11:38 AM
aku ada kawan baik

tapi aku duk terfikir..

elok ko jauhkan diri drpd dia
try pelan2
nak makan berthn jugak bagi dia paham..time senang dia lupa ko

lately aku makin kerap sorang2..makan, shopping, movie
kadang terselit gak rasa sedih

kawan2 yg kawin...bila dah kawin mesti la topik sembang pun dah tak sama
takpelah mungkin 1day kita pun jadi cam diorang

cuma...
ada salah sorang antara "geng" aku yg buat aku jauh hati, tawar hati
time bahagia time senang wasap aku tnya kabar pun tak berjawab
tetiba nnti sebulan sunyi sepi..trus call
ada je nak mintak tolong...pick up cod dia kat giant la, dah 1 keje amik kat seller hanta plak kat dia
shopping kat jakel beli kat dia sekali dia bagi details n duit
TAPIIIIII aku bgi laa alasan mcm2 ada hal

pastu elok sminggu dua, dia wat mesra2 kat wasap
hilang lagi sebulan

tetiba dpt call
mengadu gaduh dgn mertua, ipar
aku tadah le telinga

ulang berkali-kali ..sejak 4thn lepas
now
aku rasa taknak kawan dia lagi

Meiizu replied at 9-3-2016 08:29 AM
lately aku makin kerap sorang2..makan, shopping, movie
kadang terselit gak rasa sedih

actually, ada masa kita perlukan masa untuk berseorangan. dont be sad..
aku pun camtu gak dulu..makan sorang, tengok wayang sorang..sometimes kita perlukan masa untuk diri sendiri.

dah bole sorang2
tapi i da malas nak berkawan / dapat kawan yg mcm dia sorang je ada problem, pastu cari kita bila dia ada problem semata-mata

Follow Us
CheAnANN replied at 19-1-2016 10:23 PM
saya pun orang pesen ni jgak. dulu zaman belajar gi kelas pun sensorang (sbb member semua fakulti la ...

boring2 ajak la ai

dabai replied at 18-1-2016 04:15 PM
introvert ni pun ada bnyk jenis.
http://www.16personalities.com/free-personality-test

dah buat..dapat ISFJ-T

memang tepat

haha...klo ko ade ramai org pon sure sorg jer ko akan rapat..percaya la...
its normal lg best sesorg dr kena hadap org yg tikam belakang or muka mcm kuih talam

haha. nak ajak ke mana?

i pun xsuka bkwn...

sama ler kita tt..aku kalau bosan..tidur, makan, keluar rumah pusing keliling, keliling dalam rumah,tengok tv...hahaha..

tapi seronok ada kawan sbenarnya..tp tu la nak cari yang betul2 ngam ng kita tu yang payah..boleh la aku geng ng kau tt..

aku pon xde kawan baik jugak.selalu pegi memana klu nak shopping,pegi ngan adik je.tak pon,ajak anak buah join sekali.biasalah klu ngan anak buah tu,selalu kena paww la kan,hahahaha.
kalau time boring kat umah,keluar pegi ambik gambar,tak pon g pusing2 tempat yg xde orang.

sensorang ni best,xde sape nak kacau.boleh buat hal sendiri

babablec replied at 29-4-2016 02:11 AM
aku pon xde kawan baik jugak.selalu pegi memana klu nak shopping,pegi ngan adik je.tak pon,ajak anak ...

Betul tu..kalau kuar ramai2..sorang nak ke sini,sorang nak ke sana..aku pun suka shopping sorang2..senang nak gi memana pun..tak kacau orang

aku pun suka sorang2. sebabnya aku anak tunggal so lebih selesa alone gitew. tapi kadang2 nak jugak ada kawan tempat meluahkan pape problem. masalahnya kawan2 yg konon rapat takde pun tanya kabar aku sejak aku dah benti keje. mungkin tu lah true colors dorang. bila senang ramai melekat ajak g sini sana. bila susah tanya kabar pun tak. so better off alone jela. :zz

Aenaja replied at 1-5-2016 01:38 AM
aku pun suka sorang2. sebabnya aku anak tunggal so lebih selesa alone gitew. tapi kadang2 nak jugak  ...

meh la kawan dgn aku.

gembira pulak bila jumpa thread ni. haha
aku selalu ingat aku je lah si weirdo yang selesa sorang sorang.
aku was a part of this group of friends.kawan sejak sekolah. tapi lama kelamaan,aku rasa diorang ni tak memahami aku langsung and at times,tidak menghormati aku dan pendapat aku.
banyak jugak la incident incident yang terjadi..akhirnya aku memutuskan aku anggap diorang hanyalah some people i know from my past.
aku rasa sangat tak selesa bila berada bersama diorang. so aku jauhkan diri sesikit. aku dah malas nak memaksa diri.

aku ada la kawan kawan lain yang aku kenal kat tempat keje. since aku ni generally a people pleaser, orang pun suka kawan dgn aku.
dan kwn kwn tempat keje ni aku rasa selesa la bersama diorang,tapi kebanyakannya dah beranak pinak (kecuali sorang dua)...
aku pun jarang nak kacau diorang ..sbb aku faham diorang sibuk bersama keluarga.

skrg aku dah tukar tempat keje, dan takde kawan pun di tempat keje. tapi aku tak kesah pun.
aku selalu jejalan window shopping sesorang,minum kopi sesorang,tengok movie sesorang.

cuma aku nak nasihatkan kita yang selalu sesorang ni, especially pompuan...kena lebih awas dengan persekitaran kita.
handbag,handphone jaga bebaik. aku even bawak pepper spray dlm handbag.
kalau boleh pilih mall yang carpark nye safe sikit... eg ada guard ronda,cerah,open air..

Aku jenis INFJ.....mmg x suke kawan ramai sgt...jenuh nak layan....layan xpe, kalau layan2 pinjaman ni...sory la..hahahaha...ingat aku bank ke....jd bile kawan x ramai, senang sikit handle...

Bukan x suke, cume yg rapat tu x ramai sgt la...

aku INFJ. so far sumenya betul seperti yang dinyatakan.

aku sama dgn kau.. aku pun salu gi mana sorang2.. cuma time study kat u dulu ofcourse la jgk kena keluar memana dgn groupmates for the sake of the study

skrg dah keje klu ada masa aku gi vacation sorang2.. keje aku ni mmg dream job la sbb keje kat rumah.. masa fleksibel aku tetapkan sendiri..

tapi skrg ni bila kewangan dah stabil.. aku rasa mcm ada something missing in me.. mgkn tu la org kata semakin byk nikmat kita dpt semakin kita rasa xbersyukur dgn apa kita ada..

aku rasa aku perlukan kawan skrg utk hidup normal.. not sure kes kau ni cmne but aku ni rasanya agak kritikal jgk kot sbb mmg xde kawan langsung kalau nak keluar gi memana

pada pendapat aku, kalau orang yang sama dgn ko, akan cakap NORMAL.
orang yang ramai kawan/BFF/tak sama dgn ko, akan cakap TAK NORMAL.

aku pun takde kawan yang ramai. kalau ada pun sebelah jari aje.

dlm seharian kehidupan, ko takde masalah sgt kalau takde kawan cuma one day kalau ko kawen, ko ada masalah sket.   mcm aku.
tapi, kalau ko ada sepupu yang ramai, takde lah.
itu aje pendapat aku.