CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Natsu_Dragneel

SELALU ALONE-TAK BERKAWAN SANGAT *Ada sesiapa mcm ni tak*

ada lg ke

Sama lah kita jenis tak ramai kawan. Cannot stand with crowds. Pernah pergi konsert ke event mmg cepat2 nak balik. Window shopping tu pun jrg sbb ramai org. INFP. Betul juga lah.

Your personality type is:
Adventurer (ISFP-t)

Sejak bekerja tk ada lagi kwn yg betul2 baik..cuma ada kwn skerja yg rapat n selalu wat keje or mkn sama2 or borak2 psl mslh keje....mmg hati teringst je kt bff msa zaman bljr...masa zaman muda belum kawin...tp tk guna sbb kita je duk msj tnya kbr...kalau kita tk msj dia diam je tnpa berita...2 thn kita tk msj 2 thn lah dia diam..sedihnya.....mmg dh kawin hadkan hub ngan kwn2 lama ke...lelaki tk mcm tu pn..pas kawin mrk akan ttp.kuar lepal cuma mgkn tk sekerap msa bujang lah....

Missfadh replied at 28-8-2016 12:58 PM
Sama lah kita jenis tak ramai kawan. Cannot stand with crowds. Pernah pergi konsert ke event mmg cep ...

Sama la. Tak ramai kawan. Tapi window shopping aku boleh pulak. Sebab aku fokus kat items. Aku tak tengok orang. Tapi kalau kena time ramai orang bersesak-sesak, memang aku tak suka. Jadi cam gabra.  

cahaya_almas replied at 29-8-2016 11:21 PM
Sejak bekerja tk ada lagi kwn yg betul2 baik..cuma ada kwn skerja yg rapat n selalu wat keje or mkn  ...

samalah..kawan2 belajar happening betul..lps dah kawen msg2 ada family, pn bz ngan kerja jugak.menyebabkn aku lebih suka menyendiri sbb rasa dieorg x perlukan aku kot. bile ada yg ajak reunion kononnya, msg2 senyap.rupenye ade je yg jumpe sesama dieorg. so, aku akan jumpe sapa yg aku betul2 nk jumpe je..
laki aku kata nnt kwn aku ingat aku ni depress sbb x update pape kt fb n mls nk borak sgt kt WA grup. beza aku ngan dieorg sbb aku x de anak lg mcm org lain. bukan sbb tu sgt pun, tp boring gak la kalau dieorg asik cite psl anak je,bihtu aku nk citer psl anak tekak ke? aku still rasa kalau kawan2 aku ingat kt aku dieorg akan tegur aku, tapi kalau aku start pun lepas tu akan krikk..krikk..

kawan opis lak aku kurangkan sket nk citer2 masalah.dieorg ni x leh caya. suka quote nama org n citer hal org lain kat org lain. mulut tempayan gitu.2thn aku keje sana mmg aku depress gile sbb aku x suka nk borak ngan dieorg sgt. so aku buat hal sendiri n cuba kawan ngan laki. laki ni lain sket topik borak dieorg n ade jugak mulut tempayan ...pffttt

kesimpulannya walaupn aku keseorangan slalu, laki aku hari2 balik lewat tp aku ok..aku slalu dok sorg dlm bilik layan forum sementara nk masuk tdo..

Follow Us
Entahlah, normal ke tak. Org yg tak satu golongan mesti kata tak.
Tapi no worries, ramai je.
Mcm aku pun dah habis belajar, tak jumpa langsung budak2 ni. Sekali setahun je(baru setahun habis belajar).
Sebab? Aku tak rasa pun aku rapat and share semua benda kat dia org.
So, bila nak jumpa cth mcm 2.3 bulan sekali, aku mcm rasa pelik....
Thus, I avoid it. Sumpah try juga utk paksa diri keep in touch ngan dia org tapi sebenarnya, rasa mcm tak selesa langsung. Rasa mcm not ME sgttt.
So, dah 6 bulan tak jumpa and nak teruskan niat itu.

sy mmg tak berkawan sgt...
mungkin sbb sy tak suka nak jaga hati n ikut ckap org...
lelama kawan pong nanti kena tinggal sensorang gak...
lg pong nanti sensorang gak kan?
ape masalah kalu sesorang... ok la..tetapi rasa sunyi gak la

Note: Thread has been banned by manager

bolehblah replied at 2-5-2016 10:49 PM
meh la kawan dgn aku.

gembira pulak bila jumpa thread ni. haha

aku nak kawan dgn kau la.. hang laki ka perempuan?
hahaha
aku pun dr zaman tadika,seingat aku la mmg jenis tak banyak bergaul/kawan sangat rasanya. aku mesra tu mesra la juga,bertegur sapa tu memang tak kisah sesiapa,tapi kawan aku tak banyak. aku jenis mmg mesra ja dgn sesiapa,tapi nak jadikan kawan tu aku mcm entah la.. susah nak terangkan. nak kata aku memilih ,tak juga. haish....pening aku fikir. macam2 alasan karang keluar. lol
sekarang dah habis belajar pun kawan semua tak ada,ramai dah kahwin. aku pun nak kata orang tu kawan aku pun,mungkin sbb aku selalu rapat dgn dia/selalu contact etc dia daripada orang lain,jadi aku anggap dia kawan aku la.
kekadang rasa sunyi jga tak ada member,aku dgn adik beradik lain pun macam rapat tak rapat,aku jenis 'pelik' sikit,suka buat hal sendiri2.

I pulak mmg susah nak rapat dgn org..kalau sekadar melayan org berckp aku ok je ..lagi2 dgn random people i see on the street..sbb i know i dont have to see them again after that..tp lain plak dgn colleague..kdg2 otak jem x tau nak borak ape..small talk for me is such a mammoth task..so in general i mmg selalu do things on my own kat luar...jarang sgtlah i mix work with leisure with my colleagues..lg2 pernah kena backstabbed kaw2 oleh org kat tempat keje lama..dahlah dia tu kira my sole confidante masa tu...lg lah once bitten twice shy

dulu zaman sekolah perangai mesra alam kot, pengawas bagai tp sejak pindah sekolah terus self confident turun. masuk matrik & uni lg prefer org yg tegur dulu. senang citer payah nak bergaul. so skrg boleh kira berapa je member sekolah & uni yg aku still contact/rapat. bila dah keja ni dah terbiasa sesorg, nak ajak member short vacay memasing payah cuti. pasal boyfriend plak dah malas pikir, ade jodoh tu jumpe la, aku tgh pulun nk cari duit dlu

ok jer..

mmg aku tak punya ramai kawan..yg penting kualiti bukan kuantiti

Apa pun tetap TAK.ELOK idup seorangan , ckp lah alasan apa pun still tak elok n mayb ramai sini yg pro gitu masih muda so fikir tak.jauh

Solitude is good, khalwat ,suluk or being alone tapi hanya untuk self relaxation or ponder jek but never as life dream

Yg bahaya bila kita dah feel good alone n this jadi kebiasaan or habit n di tambah perangai manusia makin kebendaan or always amik kesempatan orang lain so jadi kes aniaya tipu etc so DALAM TAK SEDAR lebih suke sendiri tu saya tgk lebih pads TERSIRAT nya ingin rasa secure!!  N being secure ni survival mode pun, klo rasa tak selamat nyawa misalnya buat apa buat, kan?  So luaran nya kita blame itu ini n kasik alasan itu ini, hakikatnya kita sebenonya takut, segala mcm jenis takut ler ok?
Now, klo kita takut gitu makna kita rugi bnyk, ada ke mende yg tadak risiko?  Klo kita cuba bersahabat tp kne rejek, tu salah sapa? Klo sekali kne tipu misalnya, takkan semua kaki tipu? Klo asik kne tipu, tang mana silap?  So camna nk self motivated to get into life n berani ngadap sme risiko?  Fitrah tiap kita ni selfish, masing masing wajib amanah jaga diri so selfish bukan sifat negatif or buruk pun, cuma kne fahammmmmm lagi ok?

Saya mmg lg suka sendiri..dan tak kisah lgsg apa org nak ckp..biarlah..huhuu

iol masuk sbb nak tambah tacang..haha.

tp, utk tak OT..

iol pn tak berkawan sgt.. since dari skola, i mmg selective skit.. susah nak percaya org. plus, kalo tkena skali mmg pangkah trus.
maybe thats y tak ramai kawan kot.. bnyak rules gitu.

now, iol da keje n ada anak sume.. so, lagi la tak berkawan. hidup hanya kerja dan family.
working environment pn, colleagues sume lelaki, walaupun dept lain ramai gegirl.

So, makan ke..g ngular soping ke.. buat scara solo jer. rasa lagi best plak. huhu. memang iol tak kisah pun eating alone dalam restoran. tak rasa malu or rase pathetic pn..Tp tu la, org pandang mcm.."kesiannya.. makan sorang je ke?"
tp, serius..mmg best dapat makan sorg. u got the time u need. ikut rentak diri sendiri. ada masa nak makan gelojoh..ade mse u want to take ur own sweet time.. tgk fon baca forum ke..
takyah fokus nak dengar cerita kawan..
heaven...~

tp tula.. kdg rasa cam tak best gak. yela.. takda hang out gossiping ke..ape kn..

ape nak buat.. tak ramai bole suit dgn iol..

ps. mod xnak bg tacang lebih ke? haha.