CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Natsu_Dragneel

SELALU ALONE-TAK BERKAWAN SANGAT *Ada sesiapa mcm ni tak*

fifie_olin replied at 21-4-2015 01:37 PM
bila ko dh biase sorg2 tkot ko lmbt kawin lak..
jom tgk muvi dgn aku...fast furious aku x tgk lg  ...

heheeee...ambuiiii janganlah kata begituu bha..kesian plak aku karang tak kawin. haha
em, aku sejak masuk uni je start jadi selalu sorang2..masa zaman sekolah dulu tak macam ni sgt..hahaaa..maybe sebab culture shock dgn course shock kat uni ni buat aku jadi macam suka sorang2..
aku pon x tengok fast furious lagik ni..jom jom..
lu tinggal mana? wakaka

Lega gua. haha

berbalik pada topik..
ramai kawan sangat pon buat apa..

bila dah rapat, nak pinjam duit lah. perlukan pertolongan itu ini..

bila kita x nak tolong, cop kita kedekut.

bellaa replied at 21-4-2015 01:45 PM
berbalik pada topik..
ramai kawan sangat pon buat apa..

betul betul. gua sokong
buat sakit kepala ja ramai kawan ni
kawan gelak ramai buat apa.

Erm sebijik laa dengan perangai aku. Suka buat hal aku je, hihi. Ada sebab aku jadi cmni, masa diploma dulu aku ada rapat dengan sorg ni, bila rapat je, gadoh! sebab asyik terasa je bila dah rapat sgt, lepas gado tu dah takde kawan..sebab geng ngn dia sorg je. huh.. Lepas2 drpd tu aku berkawan ngn ramai org, tp takde nak rapat2 sgt. Jadi bila kes nak ajak makan ke or nak pergi mane2 kalau kita tak dihajak, takde la kita terasa sgt! amannnn je perasaan, layan drama korea lg best. hahaha

freakashpop replied at 21-4-2015 01:55 PM
Erm sebijik laa dengan perangai aku. Suka buat hal aku je, hihi. Ada sebab aku jadi cmni, masa diplo ...

hehe..gua faham.lu pompuan ka? layan korea der..hehe..gua pun layan gak sometimes..

payah juga kan bila dah rapat dgn seseorg.
gua pernah la masa sem1 dulu kat uni try nak rapat dgn org..and adalah rapat dgn sorg coursemate tu..but then dia macam act dia kenal sgt dengan gua ni, padahal baru berapa bulan ja kenal. baru sem 1 der. serius gua fed up. n then gua dah malas nak rapat dengan sape2..
better buat keje aku sendiri

Follow Us
Natsu_Dragneel replied at 21-4-2015 01:40 PM
heheeee...ambuiiii janganlah kata begituu bha..kesian plak aku karang tak kawin. haha
em, aku ...

Perkara normal kot kat ums tu.. maybe environment kat sana kot yg mendorong utk menyendiri.. aku dlu pun sokmo sorg2 gk.. ade je kwn rapat beberapa org.. tp xde la berkepit memanjang... sbb bkn smua org sama schedule pun... But dun wori... nnt dah keje, scr otomatik akan berubah...

cikkilata replied at 21-4-2015 02:07 PM
Perkara normal kot kat ums tu.. maybe environment kat sana kot yg mendorong utk menyendiri.. aku d ...

lu ex ums ka? hehe
yaa...mmg environment kat sini buatkan aku suka menyendiri..huhu
lantakla kalau org pikir gua keseorangan, gua xkesah..sebab hakikatnya gua tak sorang diri pun..gua ada bberapa ketul sahabat , family and siblings gua..tu pun dah cukup..

aku masa study dulu pun, just berkawan utk ke kelas atau makan sama2 je. taklaa berjalan sorang2, nanti orang cakap kera sumbang pulak. tapi kalau outing mmg aku tak pernah join, sebab aku akan balik kg tiap minggu.

dan yg bernama kawan baik, memang aku tak pernah ada. sebab kalau kamceng gile2 ngn kawan ni, one day mesti akan gadoh. then semua cerita akan terkeluar. so better tak payah ada kawan baik.

sampai laaa bekerja skang. just kawan utk g makan, sembang2 hal semasa. abis opis hour, abis. takda la sampai time kat umah pun nak bekawan. aku paling tak suka, kawan time opis, kawan time kt umah sama. serious bosan.

kdg2 seronok orang yg byk bff ni. time kawin, ramai je peneman. jd bridesmaid bagai. aku ? g makeup pn aku drive sendiri. sedara mara semua sibuk nk uruskan kenduri. sedih gilee huhuhuu

Natsu_Dragneel replied at 21-4-2015 02:10 PM
lu ex ums ka? hehe
yaa...mmg environment kat sini buatkan aku suka menyendiri..huhu
lantakla kal ...

Aah.. ex-ums.. masa zaman aku dlu, budak pendidikan dgn budak sains sosial je yg suka berkepit ramai2.. Yg lain, mmg byk bergerak sendiri or dlm kumpulan kecil mcm 2,3 org je... aku dlu pun time nk g kelas, g sendiri je.. kat sana br jumpa coursemate (sbb nk copy tutorial ).. kat kolej, lepak dgn budak rumah je or duduk je la dlm bilik lyn red alert or citer korea sorg... kalau boring, br g cari kwn2 lain yg sekepala.. kiranya xde la berkepit dgn geng yg ramai or org yg sama je...

Kita serupaaaaaaaa

xpelik pun la, ade je ramai yg mcm u..
cuma bagi orang yang dah biasa berkawan dorg memang akan rasa pelik
lagi2 bila tengok org xde kawan
but, who cares.. kalau sorg u hepi, tu pun dah more than enough..
dari ada kawan, tp macam xde kawan je iye x..?

normal je..aku pun sama , lebih selesa pergi mana2 sorang2

kdg2 rimas juga bila org tegur selalu sorang2..
dulu selalu makan kat kedai , bila kena tegur macam tu , aku tapau ke makan kat opis

nomey replied at 21-4-2015 02:12 PM
aku masa study dulu pun, just berkawan utk ke kelas atau makan sama2 je. taklaa berjalan sorang2, na ...

wahh..boleh kasi tips mcm mana lu leh keluar makan2 and berkawan utk ke kelas?

seriously gua pernah nak try, but it end up i've been alone. gua mcm susah la skrg nak jalan sekali dgn org especially coursemates. tak tau la knape..
gua kalau mcm x ngam dgn org tu, gua mcm x leh berpura..ini perangai buruk gua..

ya..mmg la seronok tgk org yg byk bff ni..huhu..tp......ntahlah..gua ada sorg kwn ni, dia byk kwn (bff la kot) but at the end bila dia susah, dia carik gua..dia tak mintak tolong pulak member2 dia time gi happy2 hangout sesame tu..
pastu bila dah tolong, nanti dia lupa gua balik..sengal punya olang --''

lu dah kahwin ea?

cikkilata replied at 21-4-2015 02:24 PM
Aah.. ex-ums.. masa zaman aku dlu, budak pendidikan dgn budak sains sosial je yg suka berkepit ram ...

haha..hai senior..lu kos pendidikan apa dulu? sains sosial ka?
smpai skrg pun kos pendidikan budak sains sosial masih berkepit..gua tengok diaorang mcm hepi seja.
boleh gua tahu lu batch ums bila? hehe, maafkan perangai penyibuk gua ni

oh yeh bebeh

hanie_z replied at 21-4-2015 02:44 PM
xpelik pun la, ade je ramai yg mcm u..
cuma bagi orang yang dah biasa berkawan dorg memang akan ras ...

hehe..yeshh
gua kadang2 mcm bangga sebab gua selalu sorang2. tetibe je kan
bukan apa, bila sorang2 kita takkan susahkan org lain and in my point of view, org yg selalu sorg2 ni lebih berdikari.
kdg2 agak rimas berkepit ja dgn org..asyik nak mengharapkan org..
but setiap org lain2 kan..
org yg ektrovert lebih suka ramai org..
but org yg selalu sorg2 ni lebih selesa org tak ramai..

ya, sokong lu. asalkan kitak hepi, that's more than enough.
ya..dari ada kawan, tp mcm x de kawan baik tak payah..
better being alone..

gua kan selalu sorg, pernahla gua duduk dalam kelas dgn coursemate gua, gua ni mcm x wujud ja..mcm dipinggirkan..
kdg2 gua terasa juga dgn mereka..but gua sabar ja la..

awanjingga replied at 21-4-2015 04:50 PM
normal je..aku pun sama , lebih selesa pergi mana2 sorang2

kdg2 rimas juga bila org tegur se ...

haha , ya..rimas kan kdg2..
okay, tu lawak..lu terus tapau makan kat opis..
ketawa kamik sih. hahaha

tak payah pelik jika ada org suka sorang2

sbb yg berkumpul ramai2 nerlonggok2 itu biasa kaki gossip, kalau di kg2 melayu itu berlonggok2 mat rempit dan mat dadah yakni berani bila ramai tetapi penakut jika sorang2

kalau di tempat kerja ai ada masalah besar dgn golongan yang asik berteman, nak pergi site kena berteman nak pergi pejabat pbt pejabat2 luar pun nak berteman. nak pergi sana sini jumpa org/bos sana sini semua nak berteman, apa kejadahnya macam 2 org buat 1 kerja. sbb itu semasa di uni sila la sekali sekala hidup bersorang2 supaya menjadi berani tidak bergantung harap kepada kawan2

kalau dah kerja nnti sila berkawan dengan manager2 bos2 ada byk faedah. jangan pulak kawan dengan pakcik/makcik gossip dan golongan minda negatif dan kaki mengular kerja

ninja boy replied at 21-4-2015 07:05 PM
tak payah pelik jika ada org suka sorang2

sbb yg berkumpul ramai2 nerlonggok2 itu biasa kaki goss ...

woahh..I'll take your advice! Thanks!
gua sekarang kat uni pon jumpa ramai kaki gossip, kaki teman kehulur hilir..inikan pula nak masuk alam kerja nanti..huuhu
gua sekarang pun jarang berteman orang dah..hanya bertemankan motor buruk gua jak skrg..haha