CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Alion

Kajian Makin Kuat Agama Makin Bodoh?

Alion replied at 10-5-2015 02:33 PM
Sains - sesuatu itu tak wujud jika tak bukti wujud. Tuhan tak boleh dibuktikan wujud. Jadi sesuatu ...

Kau ni mmg slow laa......dah berbillion manusia tak kira kaya,miskin,educated,uneducated,hidup,dah mati percaya akan Yang Maha Kuasa yg kau kata takdak bukti tu.....persoalan tu org dah setel,,,,skrg ni issue org tgh cari which one which aje....manusia2 tak kira saintis ka, tok bomoh ka cuba nak teroka other dimension bende yg kau kata takdak bukti wujud tapi wujud tu.......kalau kau rasa pace kau tahap tu jah,,,apa buleh buat.....betabah ajelah......hihihihi

lavaAnggur replied at 10-5-2015 04:32 PM
lu para pengumpul dosa....roh lu pi neraka la....

lagi mau tanya ka..??

Wah,,lu follow wa ke? ......

apam replied at 10-5-2015 04:37 PM
Wah,,lu follow wa ke? ......

tarak la...wa pantang la baca post2 tahap sampah....
bola tanggung kalu...wa smash aje..

zjen replied at 9-5-2015 06:22 PM
cina dan jepun pon ada beza ciri2 nye,  tapi hakikat nye mengikut kajian sains dorg DNA sama,   so ...
cina dan jepun pon ada beza ciri2 nye,  tapi hakikat nye mengikut kajian sains dorg DNA sama,   so tak kira ko betapa sayang org arab,  betapa benci yahudi,  tapi hakikat nye dorg DNA sama,  tapi soal nye Nabi Mohd tak tahu tentang apa tu DNA,  so dlm Quran xde sebut DNA

kalu ko nak bising,  bising jelah,  mender kajian sains ni ketentuan Allah,   ketentuan yg nak bagitau satu dunia tentang level otak ko dan juga org yg kuat agama

Bila masa aku kata aku benci Yahudi? Kalau Nabi Musa tu dikira Yahudi, sebenarnya aku juga percaya dia merupakan antara 5 manusia teragung dari kalangan manusia... dan akan masuk Syurga.

Tapi Yahudi yang membunuh rasul-rasul mereka sendiri, itu memang aku benci! Kalau Arab pun bunuh rasul-rasul, sama juga aku benci. Ko ingat aku ni anggap Arab tu semua suci? Yang anggap macam tu adalah Yahudi, mereka anggap bangsa mereka mulia berbanding bangsa lain!  

Sebenarnya ko terjah masuk reply aku pada Alion tu tanpa ko faham point aku, yang bukannya Arab yang cipta Al-Quran. Bila ko samakan Arab dengan Yahudi, ko dah jadi pening pula masuk isu DNA pula. Pastu sibuk nak cakap dalam Al-Quran takde sebut DNA bla-bla... aku bukan bincang pasal persamaan DNA, sama atau tak sama, bukannya dapat ubah fakta pun pasal Al-Quran..

Kalau ko nak bising Yahudi tu sama Arab, lain fahamkan apa yang aku reply kat si Alion tu... ni terjah masuk tak tentu arah cakap pasal DNA...

Kajian ni utk yg ngaku bijak agama macam @lavaAnggur.. ngaku pejuang islam tapi nan hado.. sangap awek indon lak tu kata bini 3 pon duk sangap pelacur indon lg

spiderman80 replied at 10-5-2015 12:01 AM
Sana ada satu Board dipanggil Keagamaan,Kerohanian Dan Kepercayaan. Topik thread ini sama saja den ...

Ya..board RSF (Keagamaan,Kerohanian Dan Kepercayaan) tu rasanya lebih sesuai, memandangkan forumer berlatar-belakangkan berbagai agama, termasuk yang tak percaya agama, masuk berbincang di sini.

Tajuk tak spesifik cakap agama apa. Kalau tajuk sebut Agama Kristian, lebih sesuai masuk Bod Agama Kristian... (contohnya).

Follow Us
mommymonster82 replied at 10-5-2015 04:46 PM
Kajian ni utk yg ngaku bijak agama macam @lavaAnggur.. ngaku pejuang islam tapi nan hado.. sangap aw ...

wa....sampai sini lu semai fitnah...
memang patut la posmen alim kaki solat tu nampak rumah lu warna hitam...

lavaAnggur replied at 10-5-2015 04:52 PM
wa....sampai sini lu semai fitnah...
memang patut la posmen alim kaki solat tu nampak rumah lu wa ...

Wah...Lu ka posmen tu? eloklah kena tindakan.. ponteng buat keje surat xhantar...kantoi menipu lagi... sangap pelacur indon lak tu....  

mommymonster82 replied at 10-5-2015 04:53 PM
Wah...Lu ka posmen tu? eloklah kena tindakan.. ponteng buat keje surat xhantar...kantoi menipu lag ...

sah la lu buat fitnah sampai posmen kena buang kerja...

berapa banyak siot dosa lu....dah amal ilomu hitam...fitnah orang cari rezki halal lagi...

hitam hati lu sehitam rumah lu...

Edited by FOTHER-MUCKER at 10-5-2015 05:03 PM

Ribu ribu tahun dulu apasal tuhan boleh berkata kata.. Boleh bercakap...boleh berfirman... Semacam? Apasal sekarang tak lagi?
Sebab dulu tak ada internet kan? Dan dahulu manusia tak secerdik hari ini...so orang akan cepat percaya. Sekarang pun ummah akan terus percaya kalau cerita bab tuhan.. Katanya kalau tak percaya nanti berdosa. Tak caya pun kenalah buat buat caya kan?

lavaAnggur replied at 10-5-2015 04:57 PM
sah la lu buat fitnah sampai posmen kena buang kerja...

berapa banyak siot dosa lu....dah amal  ...

Hahaha.... wa bukn kaki pitnah cam lu.. ngaku pejuang islam tapi sangap pelacur... sibuk sgt kira dosa org...pasni sila buat nick baru..lavasangappelacurindon

mommymonster82 replied at 10-5-2015 04:59 PM
Hahaha.... wa bukn kaki pitnah cam lu.. ngaku pejuang islam tapi sangap pelacur... sibuk sgt kir ...

kalu laki kata ada seminar 2 3 hari kat kl....

lu jangan kasi dia bawak paspot sekali taw...

kang terlepas kat jakarta pulak kang

lavaAnggur replied at 10-5-2015 05:01 PM
kalu laki kata ada seminar 2 3 hari kat kl....

lu jangan kasi dia bawak paspot sekali taw...

ada aku kesah? Aku bukn tuhan.. laki nk buat jahat xigt tuhan ada aku kesah... Nak pilih jdi ahli neraka cam lu silakan..ada 3 bini pon sangap pelacur indon lagi.... yg halal duk ada pi gak cari yg haram... Lantaklah.. eh kata pejuang islam takkan bab halal haram pon nk kena ajar??  lu xcukup kental la laba nk psiko gua

mommymonster82 replied at 10-5-2015 05:05 PM
ada aku kesah? Aku bukn tuhan.. laki nk buat jahat xigt tuhan ada aku kesah... Nak pilih jdi ahli  ...

walawey...posting lu cam dah giveup dgn pangai laki lu jer...

"lantak papa la nak buat apa...mama dah tak nak ambik tahu..."

gitu..

lavaAnggur replied at 10-5-2015 05:09 PM
walawey...posting lu cam dah giveup dgn pangai laki lu jer...

"lantak papa la nak buat apa...ma ...

kata iman tinggi.. Tapi kutuk org yg percaya ngan Allah???    Dahla..lama gak lu fikir nak balas posting gua laba... xde idea dah ker? Lavasangappelacurindon?

mommymonster82 replied at 10-5-2015 05:12 PM
kata iman tinggi.. Tapi kutuk org yg percaya ngan Allah???    Dahla..lama gak lu fikir nak balas p ...

ohhh...tu wa pi toilet daaa..wa kencingkan post lu...

lavaAnggur replied at 10-5-2015 04:41 PM
tarak la...wa pantang la baca post2 tahap sampah....
bola tanggung kalu...wa smash aje..

Lu main dgn cewek indon berapa round? Tak yah kira dosa dulula, sbb mesti boleh offset punya sbb pahala lu banyak....

lavaAnggur replied at 10-5-2015 05:13 PM
ohhh...tu wa pi toilet daaa..wa kencingkan post lu...

iyerlah sangt laba... lavasangappelacurindon

apam replied at 10-5-2015 05:14 PM
Lu main dgn cewek indon berapa round? Tak yah kira dosa dulula, sbb mesti boleh offset punya sbb p ...

jab....wa nak pi toilet dulu...

FOTHER-MUCKER replied at 10-5-2015 04:58 PM
Ribu ribu tahun dulu apasal tuhan boleh berkata kata.. Boleh bercakap...boleh berfirman... Semacam?  ...

Tak tau la pasal tohan kau.....tapi Tuhan aku sejak Nabi Muhammad takdak berkata2 dgn manusia di alam sini.....zaman tu pun tadak internet......ke kau bebudak BBNU?