CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Meyami

Terjebak bercinta dengan suami orang

Genkidesuka replied at 11-5-2015 05:57 PM
Hati dan perasaan manusia mmg degil utk dikwl.  Itulah fitrah manusia, jd jgnlah kesal.  

Kalau T ...

i  like !!!!

Genkidesuka replied at 11-5-2015 05:57 PM
Hati dan perasaan manusia mmg degil utk dikwl.  Itulah fitrah manusia, jd jgnlah kesal.  

Kalau T ...

memang xberbaloi kalo menangis meratap mengamuk meroyan2 sebab seorang lelaki..
dan berbaloi x kalo seorg perempuan bakal dihina dicaci dimaki hanya sebab seorg lelaki..?

ehhhh silap... Dah dihina dan di maki pun...

bukan menghalang org berpologami tp hakikatnya pahit. Perempuan la yg byk makan hati. sanggup ke nak menghadapinya. Zarina zainuddin tu at least laki dia kaya. Dgn modal yg laki dia bagi tu, dia usahakan sungguh2. Sb tu dia mampu anta anak2 dia yg disable tu ke sekolah special rega RM800.

klu dapat laki org yg gaji cukup2 utk sorg isteri je, bo ke madu tu terima hakikat yg laki dia tak mampu tanggung dia.

Menghina dan mencaci org, bukan akhlak Nabi s.a.w.  Allah s.w.t suruh kita bersabar bila ditimpa ujian.   Sekali lagi, ingatlah kaum wanita... jagalah mulut, jagalah akhlak, jagalah maruah.  Bykkn beristighfar, bykkn bersedekah.  Jdlah wanita yg sabar, cekal, tabah dan redho dgn segala bentuk ujian, kecil atau besar,  yg didtgkanNya.  Sama2lah kita berusaha utk menambah amalan kebaikan.  Sama2lah kita bersatu dlm menegakkan syiar Islam. Doalah agar kita dijauhkan dari siksaan neraka jahannam. Semoga kita tidak menjadi hamba2Nya yg semakin hanyut dgn cinta dunia.  Sesungguhnya kitalah umat akhir zaman.    Semoga kita selamat dunia akhirat.

Sy ada contoh org terdekat berpoligami...dgn izin isteri pertama...mula mula mmg ok..siap smayang berjemaah...salam Jamie...lm lm nmpk yg Suami lebihkn no 2...alasan anak kecik kecik..isteri isteri perang dibgin...x berckp walau umah sebelah sebelah je....anak anak isteri pertama memberontak...buat perangai sbb dorang tgh remaja ms so ayah berkahwin...skang sy tgk sisuami byk lebihkn bini pertama lak dh tua tua ni....siap ckp...Susah kawin nfan org muda yg pandai...aikkkk..dulu nkpoligami sbb nk isteri betpelajaran...leh bincang pSL keje....jd hani wat krsimpulan....utk org yg beragama dan mampu pun...poligami adalah sesuatu yg agak berat....belum citer PSL masa lg

Follow Us
Genkidesuka replied at 12-5-2015 03:43 PM
Menghina dan mencaci org, bukan akhlak Nabi s.a.w.  Allah s.w.t suruh kita bersabar bila ditimpa uji ...

ya..mmg sepatutnye la kan, berpoligami ni salah satu ujian drp Allah swt juga among other ujians  yg lain.
klu si bini no 2, 3, 4 sanggup berkongsi kasih dgn sang suami nan satu tu, kenalah kuat, tabah dan redha.
Bini yg no 1 pon kenalah hadapi ujian yg sama juga, semoga lebih tabah, lebih redha dan lebih kuat, jgn dok senonong ikut perasaan saja.
encik suami pon toksah le dok bangga sgt sampai kembang kempis lobang hidung dok menjaja yg dia power sgt ada bini lebih satu, time ni lah kena bukti yg hang tu boleh jadi ketua keluarga yg adil...bulih buat ka?

good luck. semoga 3 tahun lg takkan bukak thread nak bercerai / dianiaya suami pulak kat fd

Genkidesuka replied at 12-5-2015 03:43 PM
Menghina dan mencaci org, bukan akhlak Nabi s.a.w.  Allah s.w.t suruh kita bersabar bila ditimpa uji ...

nasib kat FD.. klu kat PP kita bagi kacang banyak2

somi org tuh keje apa? gaji rm20k dok malaya ni dgn anak yg tgh membesar mmg tak cukup, apalagi kalu nk ada isteri 2-3.... ni abang bingka citer ikut pd kira2 abg bingka buat ms dpt offer keje kt malaya ni.... anak 4 jah pung, yuran sekolah, tuisyen, kelas itu ini, makan minum, segala bagai....rm20k tak cukup dik oiii..... nnt kau kawin dgn somi org ni, silap2 gaji ko pung dia pow nk makan.... belum citer anak ko sendiri plak...

skrg citer duit, bkn redho, pasrah, ujian segala tuhhh diketepikan tp hidup ni biar praktikal..... ko jgn pilih sgt nk bersomi tp hidup stress mcm kt thread bawah tuhhh...... faham?

BingkaUbi replied at 14-5-2015 03:02 PM
somi org tuh keje apa? gaji rm20k dok malaya ni dgn anak yg tgh membesar mmg tak cukup, apalagi kalu ...

eh bingka....sejak bila ko tentang poligami nehh???
bukan ke ko aritu....???

beldandy replied at 14-5-2015 03:22 PM
eh bingka....sejak bila ko tentang poligami nehh???
bukan ke ko aritu....???

manader aku tentang... aku bg tau jah kat TT kalu gaji bf dia skit tak payah lerr poligami,  buat stress jah nnt duit asyik tak cukup..... tuh jahh...

aku kalu, bini sorang kt ME, sorang kt malaya..... hah takpe lerrr.... 3 weeks kat ME, 2 weeks kt malaya, fair n lovely lerrr.... tp tuh berangan jah... buah hati ku sudah di curik orang

BingkaUbi replied at 14-5-2015 03:29 PM
manader aku tentang... aku bg tau jah kat TT kalu gaji bf dia skit tak payah lerr poligami,  buat  ...

ya...walau byk org nafikan tp keywords sebenar poli zaman sekarang adalah WANG
sakit ati pun at least boleh jimba2 lupakan sakit ati dgn duit berkepuk kannn

ala bingka....yg satu tu pun ko dah tak terjaga tau...
ko sampai bila pun nk ddk kat ME tu...nnt ko akn balik juga selamanya kat sini kan
bos bel ckp...kalau betul kita sayang seseorang, kita akan buat apa je tuk tgk dia happy...
so if gf ko tu happy dgn suami dia...let her...walau ko rasa derita (elehhhh derita la sgt...tu bini ada)
the same yg bel buat...konon nk bg hb happy....buduhnyerrr ai

beldandy replied at 14-5-2015 03:38 PM
ya...walau byk org nafikan tp keywords sebenar poli zaman sekarang adalah WANG
sakit ati pun at l ...

aku x balik dh malaya..... dok jah ME sampai tua... tak pung, aku gi PM parawei nk gi pindah tpt dia plak tua2 nnt......

eh somi ko dh nikah lagi ka?

BingkaUbi replied at 14-5-2015 03:48 PM
aku x balik dh malaya..... dok jah ME sampai tua... tak pung, aku gi PM parawei nk gi pindah tpt d ...

takmo balikk????
weiiii abih bini malaya ko ni ko nak pass kat sapa?
kesian dia weiiii

errr...nak duk kat faraway eh?
nak ikut buleh?

laaaaa...ko lupa eh kes bel ni?
kan dia nak kawin lg...
mahkamah dh luluskn pun permohonan dia june last year...
cuma dia yang delay tarikh nikah...
delay sbb bel katanya....nak bel betul2 boleh terima

beldandy replied at 14-5-2015 03:54 PM
takmo balikk????
weiiii abih bini malaya ko ni ko nak pass kat sapa?
kesian dia weiiii

bila masa plak aku ada bini kt malaya.....adehh bel ni, kalu bini kt malaya buat pe nak ada gf kat malaya jugak......

kalu dia bg alasan nk bel betul2 blh terima, bel jgn lerr terima sampai bebila............ mesti dia terus kensel nak kawin lagik.... tp aku syak gf dia yg takmo kat dia dah...... saja jekk bg alasan epik kt bel.... kihkih.... tak pung, gf dia bg byk btui syarat nk kawin tuhh.... cam kawan aku tuh, nk kawin lagik dgn lelaki muda dr dia, siap2 dh draft taklik tambahan bg syarat.... diam2 pikir panjang gak lelaki tuh nak setuju ke takkk.... ni kes tak desperate nak kawin lerr....

BingkaUbi replied at 14-5-2015 04:57 PM
bila masa plak aku ada bini kt malaya.....adehh bel ni, kalu bini kt malaya buat pe nak ada gf kat ...

owhhhhhh...i ingat bini tinggai kat malaya hihihihi...

entah ler bingka...a little too late dah sbb i dh bg izin awal2. court pun dh kuar surat approve
ai ni la ssh nk accept...kejap2 kang moyan je...ada je yg x kena
gf sana ok2 je kut...diam xde push2 katanya...baik taat dgr kata okeh...xde moyan2 macam ai nih...
and really betul mcm u ckp dia x desperate nk kawin...dia pun agree gitu sbb ai penah tanya..penting ke nk kawin lagi bagi u...maybe this is his way nk bgtau kawin dgn pompuan tu x penting bg dia...wallahualam.

tapi kalau tak jadi betul lagik bagus kan...
mo 40 masjid aku gi buat solat sunat hihihihi

beldandy replied at 14-5-2015 05:26 PM
owhhhhhh...i ingat bini tinggai kat malaya hihihihi...

entah ler bingka...a little too late dah ...

bel, mmg ler lum jadi bini..sume nmpk baik2 je. x moyan..sabar ape sume.
cuba sok dah kawin jd binik no 2..hahahaha..same goes like us gak ler yg 1st..sape tak morayn kalo hubby kawin lain.

bel..camne court decide hubby u leh kawin lagi? maksud sy, camna court calculate dr segi financial, ada % ke..tuk anak2 binik 1st..umah sume..

Edited by beldandy at 15-5-2015 09:55 AM
yuki812 replied at 15-5-2015 09:12 AM
bel, mmg ler lum jadi bini..sume nmpk baik2 je. x moyan..sabar ape sume.
cuba sok dah kawin jd bi ...

court decide?
seriously I don't know sbb sekali pun kitorang x jumpa hakim
dok sebut kes sebut kes sebut kes...then terus approved saja
easy peasy as eating taufoofa...
start apply bulan 2...approved bulan 5...perintah siap bulan 6...dia amik perintah tu kat court bulan 12....huhuhuhudalam form mmg kena tulis semua...
apa harta yg sedia ada, berapa perbelanjaan sekarang (which i rasa ssh nk tulis gitu je sbb perbelanjaan sebenar sgt berbeza) pastu berapa mlm nk bg 1st wife, berapa mlm tuk 2nd, berapa nafkah tuk bini2, berapa nilai tempat tinggal n such. kat dlm form tu xde langsung bahagian anak bakal bini so kita boleh assume mcm hb kita tak tanggung anak tu nnt...tp ikut logik nnt sapa yg tanggung kan? bel rasa mahkamah sgt bodoh part tu. pastu kena tulis why nak kawin bla bla bla. ko mesti tak percaya kalu bel kata dia isi borang tu sama2 dgn bel..discuss sama2 okeh! homaigodddddd....apa masalah aku ni????? bagi sbb terpaksa??? terpaksa rela tapi tak redha???
byk bel boleh tulis sini tapi bel tak larat dah nk walking down the lane
yg bel aim sekarang...teruskan hidup
bel sedih sgt2...sakit jiwa...
tapi at the same time bel sgt2 happy...sbb dia suami yg baik. dia layan bel n anak2 sgt baik
masalah kami cuma itu...
even suami sendiri mengakui...dia tahu hanya bel yg terbaik untuk dia

xpe la yuki...skang ni i la yg kaki moyan bagai kan...xpe2
wait till the tables turn...
tapi aku sumpah...ko takkan bahagia bina masjid atas airmata org lain!

beldandy replied at 15-5-2015 09:47 AM
court decide?
seriously I don't know sbb sekali pun kitorang x jumpa hakim
dok sebut kes sebut k ...

la ye ker. ingatkn dok g court jumpa hakim..citer itu ini pung pang..kenapa ape sume..lastly drcide ler by court either suami tu layak ke tak berpoligami ke tak.
mmm..cenggituh, senang ler suami ye..just isi borang..nk tipu2 skit pun leh aje..
kelakar pulak rasanya prosedure camtu. lagi kalo suami ada ibu bapa, tu pun tanggungan suami kan which is anak lelaki. tu pun sepatutnya dikira ye tak..