CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainafhira

[MERGED]Biodex....

Originally posted by za7579 at 6-4-2004 09:05:
hi

bulih tau tak kat mana beli produk biodex? tq

u try selak majalah MW...mesti ada salon yang berdekatan dgn tempat tinggal anda.

ha'ah..dlm mingguan wanita...macam2 produk ader...

alamak... jeles la.. bile bace seme org dah slim balik nih.. sya pun nak rembat la satu....x sabo nak terai ...tapi peruntukan bln nih dah abis.. kene tunggu bln depan la jawabnyer....

berapa harga biodex nih...nak try la...nashra nak kurus...dah beranak nih tembam sikit...hikhikhik....beli kat mana ye biodex nih? berapa harga nya?

Laku betul lah thread pasal Biodex ni, ye! Kat forum Sembang Melayu hari tu pun saya tengok sampai tak muat diorg post.Anyway,saya dah ambik 2 kotak UD (Unique Diet (1 kotak - 15sachets) Saya dah turun 5 1/2 kg selama lebih kurang sebulan aje makan ! Padahal saya tak de pun pantang ini, pantang tu. Cuma saya kurang makan sebab Biodex ni buat kita kurang selera makan. Makan pun dah takboleh banyak macam dulu. Masa saya ambik Sendayu Tinggi dulu, tak taulah mungkin tak sesuai dgn badan saya ke, tapi memang tak turun langsung.

Harga Biodex :

Unique Diet (1 kotak 15 sachets) - RM78
Supreme Diet - RM88

Saya syorkan ambik Unique Diet je sebab saya ambik UD sekali je seharii, kadang2 sebelum breakfast, kadang2 sebelum lunch. Tapi kena minum banyak air sebab makan Biodex ni tekak kering sesangat.

Saya kat area PJ, selalu beli samada kat Amcorp Mall atau pun kat SS 3 dekat 7 Eleven.

Kalau kat KL, saya rasa kat Pertama complex ada. Apa2 hal pun, tengoklah majalah Mingguan Wanita, ada list agent dia.

Good luck!!

mmm... pasal sendayu tinggi tu ..... mmg sya pun penah terai ... sempat la gak 3 bln... tapi haram... satu kilo pun x turun..... peh tuh .... makan semacam jer selerenyer..... nak kurus nih.. pade sya senang jer.... kurangkan makan jer... sbbsbb sya penah buat ... lam seminggu sya x makan nasik.. turun lam 2 kilo.... tapi.... seminggu je tahan ... pas tu  malahap... bagai nak rak la.... tu yg sya teringin sgt nak terai biodex nih... mane la tahu .. kot boleh selim balik.... cik abg pun makin sayang .. hahahaha....

tapikan.. sya wonder satu la.. kalo baby nyusu  badan ,... cam sya nih.. leh ke amek biodex nih.. ke kene tunggu lepas baby x nyusu....

Follow Us
Core, kat 7 eleven SS3 tu kat kedai mana?? Saloon tu ker yang atas BSN.

So klu ami Unique Diet minum ais-ais nie boleh ker.. ckucin suka minum air mineral sejuk.. air-air nescafe, kopi semua x amik.

Originally posted by ckucin at  04:00:
Core, kat 7 eleven SS3 tu kat kedai mana?? Saloon tu ker yang atas BSN.

So klu ami Unique Diet minum ais-ais nie boleh ker.. ckucin suka minum air mineral sejuk.. air-air nescafe, kopi semua x  ...

Ha'ah,kat atas BSN, tapi sekali je saya beli kat situ. Second purchase, beli kat Amcorp Mall, grd floor.

ckucin, saya belasah semua jenis air. Lebih2 lagi air sejuk, mana tahan woo.....manyak panas lah ini hali......!!!lol:lol

ha core.....aku pon makan sendayu tinggi tu tak turun2 berat.... is it the sendayu tinggi thingy or kite yg tak betoi? hee hee heee....membazir je...

Originally posted by Delifrance at  05:53:
ha core.....aku pon makan sendayu tinggi tu tak turun2 berat.... is it the sendayu tinggi thingy or kite yg tak betoi? hee hee heee....membazir je...

Tapi kalau diorg punya iklan kan main lagi, kan? Tak taulah, mungkin ada org sesuai lah kot, cuma yg aku tak berapa suka product2 diet yg time-consuming. Kalau boleh biar cepat sikit reaction dia, barulah bersemangat sikit. Ni tak, duit dah banyak habis, turun sekilo dua....:sad::sad:

haz pon penah try sendayu tinggi 2 bulan...pastu berenti..
pasal berat tak turun....dah laa mahal..ishhkk...
nak try biodex lak..

Originally posted by Core at 7-4-2004 12:34:
Laku betul lah thread pasal Biodex ni, ye! Kat forum Sembang Melayu hari tu pun saya tengok sampai tak muat diorg post.Anyway,saya dah ambik 2 kotak UD (Unique Diet (1 kotak - 15sach ...

amcorp mall ground floor ye..? ok core..thanks for the info...i really appreciate it!

perkembangan terbaru lin selepas amik 1UD dan 1SD...
dah turun 2kg...happynyer...
semangat nak turunkan berat lagi....
nak capai berat yang asal...46kg

ailin..u makan baper lama baru dapat turun 2 kg tu..???

hei nak tanyalah sekarang ni edda tengah makan slimming set sendayu tinggi....dah nak dekat sebulan dah mkn benda ni.....tapi tak nampak pun turun.....boleh tak kalau kita makan set ni dalam masa yg sama makan biodex?

rasanya ailin start makan 25/3 ari tu kan?
kiranya dlm 2 weeks turun 2 kg, rite?
ok lah tu .. 1kg/week ... by one months dptlah 4 kg ...
bagus nyeeeeee.... haa.. w/end ni kena carik masa lah pegi beli..

Haz : Lin makan dah hampir sebulan skrang ni dah masuk 2 kotak UD Lin makan...
malam plak Lin makan Supreme Diet...jadi tak makan banyak sgt time dinner...

Edda: kalau boleh habiskanlah satu2 dulu...nanti rugi jer...tengok cam ner hasilnya makan sendayu tinggi tu...tapi to be frank Lin pun pernah makan gak ST ni tak jalan lah...lagipun bila tengok testimonial dia jkene makan sampai 4 , 5 bulan baru nampak hasil...tak berbaloi dengan duit yang banyak habis...tak salah Lin kalau makn sendayu tinggi ni 3 jenis hanya untuk 2 minggu...
itu takpe lagi mcm Lin pening2 tu yang tak tahan tu...

Originally posted by Mentos at 2004-4-9 01:08 PM:
rasanya ailin start makan 25/3 ari tu kan?
kiranya dlm 2 weeks turun 2 kg, rite?
ok lah tu .. 1kg/week ... by one months dptlah 4 kg ...
bagus nyeeeeee.... haa.. w/end ni kena carik masa lah pe ...

sebenarnya mentos apa yang Lin tau kekurangan berat badan ni bergantung kepada jenis lemak yang dia ada dalam badan kut...
mcm Lin mungkin senang nak turun sbb:

1) berat badan jenis air @ angin
2) Lin memang kurang makan nasi : 1 kali sehari jer...(lagipun kenyang bila dah makan UD @ SD) berbanding kalau Lin diet secara konvensional memang lah kurus tapi masuk angin, perut kembung dan rasa lapar)
3) Disiplin penting sbb Lin ada suami dah tentu kita kene masakkan utk dia dan makan sekali so pandai2lah nak control makan tu...

yang penting skarang ni, kalau sebelum time makan malam tu kalau lapar sangat makanlah yougart (apa yg Lin buat) utk elak kita makan berlebihan...
dan lagi satu petua nak cepat turun tu kita kene sibukkan dirilah...berbanding kalau duk kat rumah Sabtu @ Ahad time rehat, bersantai tu memang mulut ni nak mengunyah jer (makan ringan) ..tapi kalau sibukkan diri perasaan nak makan tu akan kurang skitlah...:ting:

ohhh.... gitu .. tp camna nak tahu jenis berat badan ni jenis apa?
bab disiplin tu mmg susah klu ada hubby ... selalu konon nak diet tp bila dah masakkan utk hubby, sendiri pun TERjoin dia makan sekali... hihihhi..

haz rasa haz ni jenis gemuk daging kot..ehh, ada ke istilah tu...??? :stp:
pasal haz ni mmg susah sesangat nak turun berat..tensen betul...:cry: