CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: axl_bach

[Tempatan] Pemahaman korang berkenaan speed dan overtake di lebuhray,RUMUSAN di #3

Close [Copy link]
Malaysian drivers either u drive too fast or too slow.....pastu bila dah terlajak exit dia boleh reverse balik....punye lahabau aku tengah speeding tiba2 ada kereta boleh reverse balik...berderau jantung aku....:

Aku nk katam tred peyno preveyy dulu..nanti baru katam tred ni...gigih sungguh aku...

cumanya aku x puas ati cina batak kat opis aku...adaka kata i x peduli hiway kan 110kmj jah..i boleh duduk lane kanan janji i ikut halaju tu...eiiyyy rasa nak sumbat kasut jah dlm mulut maknya tu  

Edited by kimsa-ra at 4-5-2015 03:27 PM

iols x fhm poll tt sorry..
yg blh komen jln biasa cm mrr2 iols bw 80 - 100 km/h jika xbnyk kete..
klu di lbuh raya plus yg lurus tu.. iols bw 80 - 110 km/h
iols sntiasa memastikn jarak antara kete adalah jauh jika iols bw lbh dr 80 km/h..bg jimat minyak dan kurg pnggunaan brek dan smpt break juga jika brlaku apa2..iols biasa duduk di lorong tgh kecuali memotong..pnh cecah smpi 120km/h bila memotong..dan akn kmbali ke tgh..iols bw x laju bg laluan kt pngguna kanan..ini pngakuan jujur

Caner nk jwb options semua ayat tergantung??

saladin780 replied at 4-5-2015 01:45 PM
ya betul..hadlaju ialah 110km/j..so layaklah bawak di lorong paling laju
malangnya banyak babi hara ...

ini adalah sikap dengki dan busuk hati pemilik2 kereta murah terhadap pemilik kereta mahal yg memandu lebih 110
tak payah la nak jadi hero
ketepi je kalau kena cucuk
saman lebih speed tu masalah mereka, lu jangan nak jadi pak sibuk

apa pun akak sentiasa mendoakan ummah yg suka tailgating, memandu secara bahaya akan mampus accident.
sebab itu bila ada ummah yg accident akak lebih ke arah senyum sinis jah.
akak harap dah banyak kali elohim makbul kan doa kakak itu.

Follow Us
alieyrina replied at 4-5-2015 10:17 PM
Aku nk katam tred peyno preveyy dulu..nanti baru katam tred ni...gigih sungguh aku...

cumanya aku ...

ko katamkan dulu tred chaprhut SABBIH nnt ko undi , no hallll

Aku paham je poll ni.

Aku dan partner spesis tiap2 minggu ulang alik KL-JB. Dan selalunya jika aku drive, aku akan berada di lorong tengah/kiri dengan kelajuan maksimum 110km/h. Jika memotong, aku akan tekan minyak habis which means aku pun tak sure berapa halaju ketika tu. Mungkin 120-140km/h.

Aku tak berapa pandai sangat pasal jalan raya ni tapi sepaham aku if memotong, lantaklah halaju kau berapa sebab kau nak potong queue takkan nak bawa lembab. If kereta yang hendak dipotong itu bawa 110km/h, takkan nak potong dengan kelajuan 110km/h juga kan. Bila mau lepas.

kimsa-ra replied at 4-5-2015 11:23 PM
iols x fhm poll tt sorry..
yg blh komen jln biasa cm mrr2 iols bw 80 - 100 km/h jika xbnyk kete.. ...

so ikut pemanduan ko nih ko kena undi option no. 2. Aku selalu bawa 110km/j masa cruising di lorong dalam dan memotong pada kelajuan melebihi 110km/j di laluan kanan

milo_888 replied at 4-5-2015 11:41 PM
Caner nk jwb options semua ayat tergantung??

kandungan Poll

1. Aku akan bawa kurang dari 110km/j di laluan dalam dan hanya cecah maksima iaitu 110km/j bila memotong sahaja di laluan kanan

2. Aku selalu bawa 110km/j masa cruising di lorong dalam dan memotong pada kelajuan melebihi 110km/j di laluan kanan

3. Bila aku bawa cruising pada halaju SERAGAM 110km/j aku berhak berada di laluan kanan memandangkan aku sudah mencapai maksimum kelajuan yg dibenarkan di lebuhraya

4. Aku tetap akan berada di lorong dalam pada halaju SERAGAM biarpun pada kelajuan >110km/j, dan memotong di laluan kanan

5. Aku sepanjang masa tidak pernah memandu melebihi 110km/j jadi aku hanya menggunakan laluan dalam

6. Aku memandu tidak pernah melebihi 110km/j dan tidak pernah memotong kereta lain

7. Aku x pernah memandu langsung

harap dpt undi

c===8 replied at 5-5-2015 01:12 AM
ini adalah sikap dengki dan busuk hati pemilik2 kereta murah terhadap pemilik kereta mahal yg me ...

yup, kenapa perlu pk hal org tu nak bayo saman, kita xleh halang org nak potong just sbb kita bawa kelajuan seragam menyamai had yg dibenarkan di laluan memotong

Sejujurnya aku takleh hadam driver yang bawa 110km/h di lane kanan dan taknak ke kiri bila dicucuk atas alasan tu kan halaju maksimum. Sukati aku la. Kesianlah, kalau ulang-alik utara selatan bawa slow gitu semua tak bagi laluan, mereputlah punggung aku sebelum tiba di kampung halaman.

axl_bach replied at 4-5-2015 06:38 PM
so ikut pemanduan ko nih ko kena undi option no. 2. Aku selalu bawa 110km/j masa cruising di loron ...

ok dh vote..

axl_bach replied at 5-5-2015 02:39 AM
kandungan Poll

1. Aku akan bawa kurang dari 110km/j di laluan dalam dan hanya cecah maksima iai ...

Oh okies... tq..

Kena tambah lagi satu... duduk lorong plg kiri pada 120km/j.. ramai suka potong dari kiri..

periakuning replied at 4-5-2015 01:14 PM
Sy pulak drive kat lebuh raya always keep safe distance dari pemandu depan dan belakang.bila pemandu ...

aku mcm ko... tak suka org dok cocok2...
klu depan slow aku potong..
tapi yg aku paling bengang org bwk slow p dok lane kanan...
mcm syelaka je...

ok, tq ................

milo_888 replied at 5-5-2015 03:00 AM
Oh okies... tq..

Kena tambah lagi satu... duduk lorong plg kiri pada 120km/j.. ramai suka poton ...

owh, yg tu aku x masukkan sbb tu mmg sah2 salah dari sudut undang2........dan biasa yg memotong di sebelah kiri sebab lorong kanan digunakan oleh pemandu yg memandu secara halaju seragam

kene tambah sikit

8. aku menggunakan signal utk tukar lorong
9. aku malas guna signal

Edited by Radzor at 5-5-2015 04:06 AM

biasa je potong guna lane paling kiri. kekadang kete bwk 90 pon dok lane tengah. yg lane kanan dlm 100.

yg bwk 160+ ni kat lane kanan kene blok.
dah sampai dekat, nak potong kiri (bagi signal hokay), kete yg blok tu hegeh2 nak masuk kiri x bagi signal.

kete yg bwk 90 lane tengah or 100 lane kanan masa lane kiri kosong ni nape? takut jatuh longkang? eksyen? lane kiri low class? pemalas? stupidos?

bwk kete slow x semestinya u are safe driver.

3. Bila aku bawa cruising pada halaju SERAGAM 110km/j aku berhak berada di laluan kanan memandangkan aku sudah mencapai maksimum kelajuan yg dibenarkan di lebuhraya

sapa yg vote no 3 ni. jom debat