CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55499|Reply: 324

Puaka itu Nenek Tua # Post 319 (8/12/16)

Edited by red_cattleya at 9-12-2016 01:31 AM

Assalamualaikum..

Siapa kat sini tak guna smartphone, hensap! Mesti yg hensap tu beberapa keping je..sebab mostly yg guna phone mesti smartphone kn?kn? Aku bukan nak cerita pasal smartphone tapi pasal salah satu applications yg boleh di download..apakah?? haaa..nak kabor lar neh..pernah dengar app Ghost Radar? Alaaa..yg kaler merah tuuu..bila kita on, ada titik2/blips kaler merah, kuning, hijau dan biru (signal strength)..konon2 setiap titik bulat2 taik hidung tu, puaka yg ada dekat dgn kita..kekdahnyaaa..lepas tu akan ada words yg naik kat atas tu mcm puaka tu sedang berkomunikasi dgn kita ye sedara sedari cikebom cikebom..yg bestnya walaupun ko pergi on GR tu dekat tempat puaka peninggalan org Jawa dolu2, tetap words naik bahasa omputih..aku mula2 download dulu saja nak bagi penuh memory..kewujudan app tersebut tidak disedari aku sampai lar satu hari tu....

Kisah bermula cenggini....

Pada satu hari yg bercuaca tak menentu aku sedar2 aku ada kat satu tempat yg lain sgt.. Walhal hari sebelum tu aku masih ada bawah ketiak mak aku kt kampung..bangun2 terus aku berdiri..bertambah terkejut bila aku berada dlm sebuah bilik yg gelap..aku toleh kanan, kosong..aku toleh kiri..tiba2 aku menterkejutkan diri aku bila nampak sekujur tubuh berbungkus..tak semena2 bungkusan itu bergerak2 lalu dgn sepantas kelajuan angin, bungkusan tersebut hilang dpd pandangan mata..

“Adoiii..!!”. Lalu aku pun tergelak terbahak-bahak tanpa dapat dikontrol lagi..rupa-rupanya aku kat rumah kawan aku kt KL..kawan aku neh aku namakan Abby lah ye..lepas dia tergolek tu, beliau lantas bangun tanpa rasa malu..”Woi, mimpi apa hah?” aku menyoal beliau selepas terlalu bahagia mentertawakan beliau..beliau diam dan sambung tidur..cisss..

Aku student bachelor degree time tu, 3 years back..so kalau cuti weekend aku selalu tidur kat rumah si Abby neh..satu malam tu, kami terlalu bosan..astro pun tak dapat nak tengok sbb hujan..aku godek2 phone then ternampak app GR neh..aku pon gitau si Abby yg aku ada download app tu..beliau suruh on and tengok ada tak jin2 berdekatan dgn kitorang..time tu aku dgn Abby dlm bilik..lepas tgk titik2 tu, kitorang gelak2 sbb kejap2 belakang, depan,kiri, kanan..lepas tu words kat atas tu mcm biasa lar, naik yg mengarut2..then,Abby ajak gi try dlm bilik adik dia..aku pon membontoti beliau..ada lar spot naik kaler merah yg dikatakan signal tu kuat..tiba2 blip yg satu tu tak hilang2 then words kat atas tu naik ‘room’, ‘head’, ‘neck’...member aku terus cakap,ingat tak dulu dia pernah cerita yg adik dia lari tidur ruang tamu sbb nampak kepala kat tingkap (kemungkinan penanggal)..tak cakap banyak, sambil terjerit2 gedik kitorang lari balik bilik..nak dijadikan cerita, rumah member aku neh tingkat 9 and bilik adik dia tingkap dekat dgn dapur (ada cerita dapur neh)..Kitorang tak berhenti di situ ye sedara sedari cikebom cikebom..terus main2 lagi dgn radar tu sampai penat nak tengok..lepas dah puas mentertawakan puaka2 tu, kami pun tidur..

Rumah dia neh memang agak keras..bukan sbb batu konkrit..sebab ada jin malaun yg tak dapat dikenal pasti jantinanya..dulu sebelum aku datang, mmg dia ada cerita pasal rumah tu tapi aku bukan jenis percaya bulat2 petak2 tanpa kena batang hidung sendiri..kadang2 kalau benda tu kacau dia, dia akan call aku ckp pasal keadaan beliau ketika itu..disebabkan aku bukanlah ustazah maupun dukun bertauliah, maka aku hanya dapat terkumat-kamit dari jauh je lar..mmg aku dengar bunyi gelas, kuali semua jatuh tapi mungkin angin..dia selalu gitau ada benda gelak kat ruang tamu, suara budak2 dlm 2 org/ekor..lepas dah beberapa tahun menumpang, terbukti berkesan..huhu..
Tak seram kan? Tapi sebenarnya, dpd kitorang GR neh lar everything bermula...hehehehe~

Rate

1

Ghost radar? sambung pls..

Yes....pls."..

Edited by red_cattleya at 5-5-2015 07:21 AM

Part 2

Ingat tak malam kitorang bersuka-suki dgn GR tu? Haaa..startdpd situ lar segalanya bermula..sebelum bersuka ria dgn GR tu, aku tak diganggu dgn puaka tu pun..walaupun selalu je aku gi tidur sana..member aku cerita pun aku tak percaya sangat..bagi aku, mungkin perasaan dia je..

Satu hari tu, member aku si Abby neh tidur petang..so tinggal aku terkulat-kulat tgk tv kat ruang tamu..parents dia pun keja..time tu aku tengah layan movie The Spooky House..Abby pulak tgh berdengkur dlm bilik..punya lar layan tgk movie tu, tak sedar dah nak maghrib..lampu pun tak bukak lagi..so bergelap lar aku sorang2 tapi takde gelap mana pon..alaaa cuaca senja mcm redup2 gitu..

Time tu aku tak takot lagi kalau sorang2 kat rumah si Abby neh..masih kental dan tabah menghadapi segala rintangan walaupun sorang2 layan movie hantu budak2..tgh best layan movie tiba2 ada bunyi mcm org sergah tapi tak kuat..mcm org buat bunyi ‘hahh’ dlm iklan colgate tu..tapi bunyi tu dtg dari arah dapur..saat setan tu sergah manja2 tu, dia sedang mengintai aku dari dapur, kira jenguk sikit kepala dia..aku tak nampak directly tapi mcm ada benda lari kepala laju2..bukanlah kepala itu sedang berlari ye sedara sedari..aku dah start rasa seram..yelar, senja2 sorang2 dlm gelap dlm pukul 7 lebih..nak lari masuk bilik pun kena lalu dapur dulu..nak jerit panggil si Abby neh mmg tak lar..ko cabut bulu hidung pun belom tentu dia bgn..last2 aku buat2 mcm tak nampak, berlagak innocent gitu..mcm setan tu tak tau pulak..takpe lar janji aku berusaha..usaha itu tangga kejayaan..aku membatu atas sofa tu..dengar je azan,terus lari masuk bilik..

Gangguan seterusnya..ada satu mlm tu..aku dgn Abby je kat rumah..parents dgn adik dia keluar..kitorang lepak kat ruang tamu..tengah berborak tu tiba2 ada org spray ridsects..bau mcm ridsects tak tau lar kot shieldtox ke ajax paboloso ke..aku mula2 tak pelik sbb aku ingat member aku yg spray..aku tak cakap apa lar..member aku tanya, ada bau ridsects tak..aku ckp ye, nape..dia pun gitau yg dlm rumah dia mana ada aerosol apa2 pun..aku cakap mungkin org atas spray kot..tapi bau dia betol2 di tgh rumah..tepi tingkap tak bau..tunggu lagi? Cabut masuk bilik..

Aku still musykil..still tak berapa nak percaya..sampai lar satu malam yg buat aku percaya..kitorang memang kelawar..berjaga mlm..mlm tu dalam bilik kitorang bukak lagu nyanyi2..dalam pukul 3 mcm tu..”tok, tok, tok”..pintu bilik ada org ketuk..kebetulan Abby duduk membelakangkan pintu..aku ingat mak dia lar kot ketuk suruh diam..Abby bukak lar pintu..takde siapa pun..aku marah si Abby jgn main2..tgh aku dok bebel jadi mak nom.. “tok, tok, tok, tok,tok,tok”..ok, kali neh 6 kali bunyi ketukan tu..Abby angkat tgn dia untuk membuktikan bahawasanya bukan beliau yg ketuk..kitorang naik katil, on lagi GR..kot2 dia bagi hint apa2..katil Abby betul2 menghadap tingkap koridor..sekali lepas on, blip kaler merah lagi..words pulak ‘lady’, ‘baby’,’window’..kami pun membayangkan bahawa ada sekor hantu perempuan sedang menggendong baby di depan tingkap..hehehe~

Bilik Abby berhadapan dgn dapur..bunyi brg2 kat dapur bergerak selalu sgt..aku dgn Abby mmg kondifen yg jin tu mula berani buat perangai lepas kitorang main2 dgn GR tu..ibarat mcm menyeru..tapi kami tak buatlar seru2 bagai..mungkin dia marah ke apa ke kitorang tak pasti pulak..tapi bila something happens mesti mcm betul plak words dlm GR tu..tapi tak percaya lar 100% maybe kebetulan..lagipun mengarut app download free dlm Google Playdpt detect jin..Allahualam..

Neh cerita dpd mak Abby..aku panggil Acik..mak dia pun mula2 tak percaya ckp si Abby sbb tak pernah kena..Abby je yg suka jadi kelawar..nak dijadikan cerita..mlm tu Acik nak gi toilet..kena lalu dapur jugak..semasa sesi melintas dapur tu berlaku, Acik ternampak Abby sedang melantak dgn lahapnya..bukan duduk atas kerusi ye sedara sedari..tapi tgh mencangkung sambil merobek2 periuk nasik..Acik pun marah lar sbb tak senonoh naww mkn cenggitu..sekali Abby (setan) toleh, muka sgt marah..lepas tu setan tersebut berlari ke bahagian hujung dapur dan terus terjun mcm spiderman tu..kat hujung dapur tu ada grill..grill tu lar bersebelahan dgn bilik adik Abby..Acik terus pengsan..Abby keluar bilik nampak Acik terbaring..dia kejut Acik, nape tidur kat dapur..bengong betul si Abby neh pun..terus mak dia cerita apa jadi..Acik selalu nampak penyamaran setan tu tapi semua menyerupai Abby..tak pernah lagi menyerupai David Beckham maupun Zul Aripen..

p/s: Benda jadi selalu sgt so cerita tak ikut tarikh kejadian lah ye..cerita mana yg ingat dulu..

Rate

1

Hehe...lawak betul cara cik adik ni bercerita...

bulat-bulat, petak-petak...x penah disebut dek orang..haha

teruskan mengugel hantu yea..

tetiba rasa macam nak download apps tu..

Follow Us
Naurah_rik replied at 5-5-2015 10:59 AM
tetiba rasa macam nak download apps tu..

donlod le.. pastu nanti ley bukak 1 thread pasal apps ni.. dan pada sesape yang cuba ley abgi feed back

lepas baca tetiba download. try buka kat opis. katanya ada entiti di sebelah kanan aku ni ha.. pastu terus naik word essential. sekali pusing kanan memang ada essential oil la aku letak. mencikk...tetiba rasa seram.

kelakor pulak bace citer ko ni.....x jadik nk seram2
teruskan bercerita

konpem aku takkan meng'hupload' apps tu
silakan sesape yg ade apps tu berkongsi cerita

hest replied at 5-5-2015 10:25 AM
donlod le.. pastu nanti ley bukak 1 thread pasal apps ni.. dan pada sesape yang cuba ley abgi feed ...

haa. nanti aku update no

alaaa... lambat.... lambat.... huhuhuuu.... baru tahu ada apps Ghost Radar!!.. baru je balik holiday kat pontian... anak sedara cakap, Nampak antu dlm bilik air kat chalet tu... menangis2 dia tak nak masuk bilik air, muka pucat ketakutan sbb Nampak antu.... kalau ada GR , dah tentu aku guna apps tu....

ohhhh....i adelah takkan sesekali download apps GR ni...
tapi tt, mohon terus hapdet yek...kalu boleh daily hapdet...

saya baru lepas download n try apps GR ni.. tapi macam tak tau nak percaya ke tak.. haha.. tapi apps ni dah detect 3 bulat kuning kat rumah saya.. n bila word 'flies' keluor, terus rasa nak terkencing

penyampaian yg best...mak suka! heheheheheh

aku br je dload...sj nk test...
kuar la word...child...night..accurate...three
ade la dot2 merah tu...ade kaler kunen
x tau la btl ke x...tp opis aku ni mmg ade something...

ko dload GR yg mn satu sbb byk sgt...
td aku dload yg classic..
terus aku delete...hp aku jg hang la plk
apekahhh

teringat mase memula jakun donlod apps camera 360 n ghost camera yg bleh letak antu kt pic yg kita amek... aku pedajal member sampai ke sudah dia caye hahahahah

ridz09 replied at 5-5-2015 09:49 AM
Hehe...lawak betul cara cik adik ni bercerita...

bulat-bulat, petak-petak...x penah disebut dek ...

tak nak org mengantuk..haha

CikMooMoo replied at 5-5-2015 11:43 AM
lepas baca tetiba download. try buka kat opis. katanya ada entiti di sebelah kanan aku ni ha.. pastu ...

nasib tak naik word 'boss'..

Edited by red_cattleya at 23-12-2015 09:34 PM
syahoney replied at 5-5-2015 02:54 PM
penyampaian yg best...mak suka! heheheheheh

trimas..haha..

Part 3

Neh cerita dpd adik si Abby..aku namakan H je..malam tu dia keluar lepak dgn kawan2 dia kat bawah..dalam pukul 2 mcm tu dia pun naik lar..dah sampai rumah, baru teringat yg kredit phone dia dah kontang..so nak tak nak keluar jugak sbb nak mesej buah hati beliau..dah keluar tu, terserempak pulak dgn kawan lama..maka berboraklah kejap lepas dah beli topup tu..dah habis sesi menghabiskan air liur, mereka pun pulang ke tempat tinggal masing2..si H pulak, pukul 4 baru sampai..dah parking moto, beliau pun ke lift..dah lama tunggu lift tak bukak2 jugak so dia pun terpaksa redho untuk mendaki tangga sampai tingkat 9..tanpa perasaan beliau pun mendaki tangga satu persatu dgn langkah longlai..makin banyak anak tangga makin penat beliau..itu lah hipotesis yg dpt dibuat..

Sampai je tingkat 5, dia terserempak dgn sorang budak..maybe umur dlm lingkungan 6 ke 7 tahun..budak tu lelaki..pakai tshirt dgn short pant..si H pun tanya si budak neh.."adik buat ape mlm2 buta sorang2 kat tangga neh?" sikap penyayang si H mula terserlah..H neh mmg suka budak2..budak tu diam je tak jawab pun..tapi dia yg tanya H balik, "abang baru balik keje?"..H pun jawab.."tak lah, abg keluar topup jap"..tapi budak tu tanya lagi soalan yg sama..H jwb dgn jawapan yg sama..budak tu tanya lagi..H pun jwb lagi..sampai H rasa lain mcm..

H terus naik atas..lantaklah budak tu..setapak H langkah, ada lagi setapak yg melangkah..bertapak2 H langkah, bertapak2 jugak bunyi tu melangkah..H lajukan langkah..sampai tingkat 8, budak tadi berdiri tegak kat tangga..haaa sudahhh..hampir bocor laluan perkumuhan si H neh..budak tu masih tak berputus asa tanya soalan yg sama..H cepat2 bukak pintu rumah..tak tau lah budak tu ikut ke tak..

Pelik nape si H mmg selalu terserempak dgn budak lelaki..dah 2,3 kali..sekali tu kat tangga jugak..budak tu duduk atas tangga sambil tekup muka..si H neh kan suka budak, prihatin orangnya..tanya budak tu kenapa dok sorang2 atas tangga mlm2..budak tu diam..dia naik je, jumpa lagi kat tingkat lain..

Sbb tu kot Abby selalu dengar suara budak2 dlm rumah..kadang2 cara bergurau pun mcm budak2..tak tau lah kan..ada ustaz pesan, jgn balik lewat2 mlm..kalau dah terpaksa, tunggu lepas azan baru balik..sbb benda tu suka mengekor..tak diajak pun..

p/s: tgh menaip dlm gelap neh..'dia' pun tumpang baca kat sebelah..takpe lar, nanti aku sambung lagi k..