CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: red_cattleya

Puaka itu Nenek Tua # Post 319 (8/12/16)

Airis replied at 27-5-2015 02:30 PM
Rajin ko dgn Abby meround ye TT w/pun dah tgh mlm hehehe...

Aku boleh bayangkan tempat2 yg ko s ...

yeke..hehe

Pantai Towers haunted ke? mcm pernah dgr org ckp serem tmpat tu..ke building sblh PT tu..tak pasti

Part 10

Neh cerita zaman aku sekolah menengah dulu..klu tak silap aku, time tu aku tgh cuti akhir tahun..satu hari tu bila aku bangun je aku tgk family aku tgh berkumpul mcm ada mesyuarat tergempar..aku pun gi lah mencelah dgr apa permasalahannya..rupa2 nya sedara bau-bau bacang aku meninggal dunia akibat dibunuh dgn kejam..aku tak pernah tau pun dia sedara aku sbb tok (nenek) aku punya sedara..mcm sepupu sepapat dia punya anak..kalau korang ingat, penghujung tahun 2003 punya kes..so bila sesi persekolahan bermula, awal 2004..masa tu aku baru masuk form 2..kira masuk tahun kedua aku tinggal kat hostel..

Pengalaman setahun tinggal kat hostel sedikit sebanyak dah buat aku berdikari..gituu..tapi perasaan takut nak gi toilet tgh2 mlm, dari form 1 sampai form 5 tak pernah tak takut..huhu..then lepas seminggu dua masuk sekolah, ada satu hari tu time senja..aku tgk senior dorm aku dok bisik2 dgn budak2 dorm aku yg lain..aku pun gi join dgn dorang..kakak tu cakap yg cikgu2 dan warden2 selalu nampak ada perempuan dok merayau dlm kawasan sekolah..

Ada sorang warden cakap, satu malam tu dia keluar and balik lewat..bila dia masuk kawasan sekolah, dia nampak sorang perempuan berjalan sorang2..bila dia follow dekat baru dia perasan siapakah gerangan empunya badan..terus dia pecut laju kereta..lepas kejadian tu, kecoh satu sekolah dgn jelmaan perempuan berkeliaran mencari rambut dan kuku..aku dgn dormmates tak tau pasal cerita neh sbb kitorang dok hostel, mana ada nak kecoh2 hal luar dari sekolah..padahal kes tu dah kecoh satu negeri..kakak tu cakap jelmaan tu ialah arwah yg mati dibunuh..dia berkeliaran sbb nak cari kuku dan rambut..aku kan budak2 lagi time tu, so takut dia lain mcm..mlm tu semua tidur awal..

Korang nak tau aku tidur mcm mana? aku tidur mcm mayat dlm keranda..aku selimut satu badan, tinggal muka je..rambut aku ikat kemas2 tak lepas..lepas tu selit dlm baju..tangan aku pulak, aku letak kat sisi..aku tak tidur mengiring mlm tu..kaki pun aku selimut..kalau tak, aku selimut tapi terjulur kaki..punya lar takut jelmaan tu dtg ambik rambut dgn kuku aku..nyamuk gigit pun aku takut nak gerak badan..takut jelmaan tu perasan aku..haha..tu lar pemikiran aku..nak2 pulak mlm sebelum kakak tu cerita, dah heboh satu aspura yg dorang nampak perempuan terbang dari aspura ke aspuri..tak menggelabah ko..mmg takut masa tu..budak2 semua tidur awal..

Esoknya bila bangun, mengeliat bagi puas sbb mlm nya tidur mcm pocong kena ikat..aku ingatkan aku sorang je yg pikir mcm tu..rupa2 nya, dormmates aku yg lain pun tidur sehabis sopan..sembunyi kuku dgn rambut masing2..hahaha..takut hantu punya pasal..mcm2 aku dengar pasal jelmaan merayau neh..

Ada satu cerita, budak2 tgh lepak kat kedai burger tiba2 ada perempuan datang nak beli burger..bila dorang perati perempuan tu, baru dorang sedar bahawasanya perempuan tu ialah jelmaan si mati..bertempiaran semua menyelamatkan diri..lepas banyak aduan dibuat, kubur arwah dikorek semula..Alhamdulillah, lepas tu dah takde kes2 kena serang hendap dgn jelmaan itu..negeri kembali aman.. hewhew~

Ada org kata Pantai Towers tu condo yg pertama ada kat Bangsar tu.. so memang dah lama giler lah.. tapi haunted ke tidak aku tak tau ler.. kitaorg lalu jln kaki pun takde le meremang bulu bagai.. dulu2 punya la rajin siap jalan kaki dari Pantai Medical Centre ke TMC .. exercise le kononnya..

isteri_ayil replied at 5-5-2015 01:32 PM
alaaa... lambat.... lambat.... huhuhuuu.... baru tahu ada apps Ghost Radar!!.. baru je balik holiday ...

Adakah chalet tu berada di kawasan kukup

red_cattleya replied at 27-5-2015 03:43 PM
Part 10

Neh cerita zaman aku sekolah menengah dulu..klu tak silap aku, time tu aku tgh cuti akhir ...

so kesimpulannya apa kaitan rambut & kuku..kenapa lepas gali ok plak?meninggal kena bunuh camne?

berrygurl replied at 27-5-2015 10:27 PM
so kesimpulannya apa kaitan rambut & kuku..kenapa lepas gali ok plak?meninggal kena bunuh camne?

katanya arwah pakai susuk..kes neh pemes satu malaya..hujung tahun 2003..eksekutip kena bunuh

Follow Us
red_cattleya replied at 15-5-2015 02:26 PM
sbb petua org dulu2 klu kncing mlm kena tonyoh ke ape tah kt pusat..huhu..maaf klu trsalah petua.. ...

Kahkahkah. Kelakar la TT. Dulu kecik-kecik aku selalu tangkap pepatung pastu kasi pepatung gigit pusat kawan aku sebab dia suka kencing malam.

eldotts replied at 27-5-2015 11:35 PM
Kahkahkah. Kelakar la TT. Dulu kecik-kecik aku selalu tangkap pepatung pastu kasi pepatung gigit p ...

haha..tu lagi hitler

red_cattleya replied at 27-5-2015 03:43 PM
Part 10

Neh cerita zaman aku sekolah menengah dulu..klu tak silap aku, time tu aku tgh cuti akhir ...

Aku tau kes ni TT. Kalau kat utara kes ni memang top la waktu aku form 3. Waktu Maghrib je memang masuk dah dalam rumah takut punya pasal. Siap paksa coach hoki lepaskan kitaorang balik awal dari trainning sebab nak sampai rumah sebelum Maghrib.

eldotts replied at 27-5-2015 11:41 PM
Aku tau kes ni TT. Kalau kat utara kes ni memang top la waktu aku form 3. Waktu Maghrib je memang  ...

kann..haha..hanya yg pernah melalui je yg memahami

Kes yang mana eh 2003 tu? Sebab time tu baru form 1. Macam tak amik tahu sangat news2 ni. Heheh

miyamiyo replied at 28-5-2015 01:46 PM
Kes yang mana eh 2003 tu? Sebab time tu baru form 1. Macam tak amik tahu sangat news2 ni. Heheh

sebaya eh kita?
november 2003 kot..

red_cattleya replied at 28-5-2015 04:12 PM
sebaya eh kita?
november 2003 kot..

Kalau 2003 sama-sama form1 memang kita sebaya la ehehehe

Ni kes rogol-bunuh tu ke? Yang dekat KL tu?

miyamiyo replied at 28-5-2015 05:08 PM
Kalau 2003 sama-sama form1 memang kita sebaya la ehehehe

Ni kes rogol-bunuh tu ke? Yang deka ...

yess..tepat sekali..arwah NS..

Saya nak share satu citer pasal Ghost Radar Apps nih.... Jadi kat anak saya baru2 nih... huhuhu menyesal....

Pas first time baca citer TT, saya pun download la apps ni.... bukak kat umah... dok main-main.. gelak2... anak sulung pun sama main. Masalahnya anak sulung saya ni masa umah lama mmg ada benda nak kawan ngan dia... ok.. biar saya flashback sikit pasal anak saya nih.

Masa tu anak saya ni dok mengadu sakit kepala hari2.. mula2 tu saya ingat sebab sinus ke panas ke, so saya biarkan ajer sampai satu hari dia sakit sangat sampai tak boleh jalan dan muntah-muntah. Bila dia jalan badan membongkok. Bila saya suruh tegakkan badan dia kata berat. Bila dia tak henti2 muntah, saya naik risau. Bawak ke Prince Court dan admit. Doc sarankan buat CT Scan. I ikutkan... bila dapat result doc kata dia hairan sbb from the film tu anak saya takde apa2 pun.. sihat jer.. even sinus pun takde. At last doc kasik discharge. Saya tgk anak saya ni sakit masih berterusan walaupun makan ubat tahan sakit.

Saya call ustaz masa dalam perjalanan balik ke rumah dan mintak tolong ustaz tu datang secepat mungkin. Tak lama saya sampai, ustaz pun sampai dengan isteri dia. Ustaz bacakan rukyah. Masa ni saya nampak anak saya terlelap. Lama jugak dia tido. Lega sikit saya. Ustaz doakan air dan limau untuk mandi. Lepas anak saya bangun, saya mandikan dengan limau.. Alhamdulillah lepas mandi dia kata dah ringan kepala dia, dah boleh makan dan senyum. Esoknya dah leh main2. Bila saya tanya ustaz, dia kata ada benda yg nak berkawan. Benda tu duduk kat bahu anak saya, itu yg anak saya sakit kepala sangat. Tapi ada satu masalah, benda tu still nak ikut anak saya tapi dia janji tak akan kacau.

Ok, sekarang beralih balik pasal Ghost Radar tu... masa main2 kat umah tu.. saya saja suruh anak saya test panggil benda yang ikut dia tu. Saya on apps tu kat ruang tamu... anak saya dok sebelah kanan. Tak lama lepas on.. ada naik lampu kuning kat sebelah kanan. Pastu saya suruh anak saya soh 'kawan' dia tu gi kedepan dekat tv. Tak lama pas tu mmg lampu kuning tu padam kat sebelah kanan and muncul kat depan.... bulu roma dah meremang tapi anak2 ketawa2 jer.

Esoknya anak saya demam.. Ingat demam biasa.. tapi asik berulang.. akhirnya bawak jugak jumpa ustaz.. Ustaz kata benda tu marah sbb anak saya ada cakap atau buat menda yang sebabkan benda tu marah huhu adoi la.. Saya rasa mesti sebab kitaorg main2kan dia guna apps Ghost Radar tu... terus saya uninstall....

Arissa_Adaj replied at 29-5-2015 04:40 PM
Saya nak share satu citer pasal Ghost Radar Apps nih.... Jadi kat anak saya baru2 nih... huhuhu meny ...

haha..kes kita sama..benda tu mcm marah sbb main2..kat rumah neh, klu sebut je muncullah dia..bila kitorang main app tu maybe benda tu rasa tercabar ke apa pun tak tau lar..klu sampai mudarat kt anak, bagus sgt uninstall..huhu.. moga ank cpt sembuh

perghhh best gila benang ni... aku baca dari page 1 takde skip2... terbaekkkk lah

Klakor Seram Gini Lah Yang Kita Carik. Tolong Mod +50 Credit

crazecousa replied at 1-6-2015 05:09 PM
perghhh best gila benang ni... aku baca dari page 1 takde skip2... terbaekkkk lah

ok..klu mcm tu, tlg summary kan balik semua episod..
thanks sudi meluangkan masa baca

nizamXF replied at 2-6-2015 09:41 AM
Klakor Seram Gini Lah Yang Kita Carik. Tolong Mod +50 Credit

haha..trimas atas sokongan anda tak mampu lagi kot nk dpt kredit