CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nalis

[Tempatan] Takaful Prudential Penipu? updated post #1

Close [Copy link]
maybank punya insurance tu bagus tak?

insurans prubsn ku naik dr 210 ker 240 skrg.. nyampahhhhh byk tu naik.. sebelom gst dh naik...

tungkai replied at 7-5-2015 11:04 AM
Aku tak percaya JV insurans ni. Pru BSN la..Pru Takaful la..Takaful MAA la bla bla..Better amik dire ...

Yup..tu antara sebab aku tendang agen dulu.nak call bukan main susah.padahal nak masuk sepital.kita bukan tahu prosedur.

Agen skrg Alhamdulillah,masuk 4pg pun kita call dtg sepital,info tentg berita ni dr aritu dh terangkan,bg payung,diari,sampul raya..yg ptg bg aku nak beli insurans dptkn agen yg jujur.kalau yg jual tu sikit2 nak tawarkan produk yg mahal,mmg aku terus reject.sbb tahu sgt sbb komisyen bukan nak tlg org.aku ada 2 medical card dr insurans yg mmg aku yakin.

hakak ok aman2 jah pki prubsn 6 thn...tp kwn2 ckp watpe hakak amik pasal company spouse ada bg medical kad sorg 1...ntah la..mcm nk terminate pun ada...byk blh save tu...

fire_place replied at 7-5-2015 11:13 AM
Yup..bilik penuh.dah tak da pilihan dah.bayangkan bil 30k..
Aku mmg xpercaya janji manis agen.dul ...

adohai,banyak tu nak kena keluar duit sendiri.sekarang ko amik insuran apa?

the_killer replied at 7-5-2015 11:14 AM

Insurans xda yg baik shj.semua ada kebaikan dan keburukan.nak cite semua baik menipu namany.

Ok pengalaman dgn maybank.pertama anak sedara aku,dah lama amik..skrg ok je dah matang simpanan dlm insurans,dia dh keluarkn lebih kurang rm 22k,tp masa arwah fil aku meninggal..nak claim insurans ni walau dpt pengesahan doktor,amatlah membebankan.

Follow Us
aia takaful mmg okay ke?

sapa ada experience? kalau sudi nak cerita lah

saya juga ada pengalaman tragis dengan prudential BSN takaful beberapa tahun dulu

TERMINATED

sekarang bayar untuk prudential sahaja

Kebanyakan Insuran memang penipu.
Contohnya, my aunt buat simpanan RM30K dengan Insuran AA.
Bila sampai tempoh matang, dia pun nak keluarkan duit simpanannya.
Surpirse! Surprise!...simpanannya sepatutnya berjumlah 30K,
tetapi pihak insuran hanya memulangkan rm10K!
Alasannya kerana, pihak Insuran ada memberi dividen RM2K setiap
3 tahun sekali!!!!!.
My aunt terima dividen RM2K tu cuma beberapa kali saja dan
jumlahnya tidak pun mencapai RM10K.
Ini memberi aku pengajaran.
Tak payah simpan duit melalui Insuran.
Simpan di Tabung Haji atau ASB,ASN,ASW.........

the_killer replied at 7-5-2015 11:14 AM

pendapat peribadi aku...amik insuran pada kompeni yg betul2 buat insuran..bukan kompeni bank yg try wat insuran

fire_place replied at 7-5-2015 08:26 AM
Dah baca dah.dah aku sebagai pelanggan pun dah dapatkan penjelasan.

Sebenarny benda ni semua berp ...

macam2 perangai manusia harini nak menipu dan nak lepaskan diri dgn cara batil.

esok lusa anak dia kena kanser, kena warded bertahun2 baru ada akai.. waktu tu, menyesal pun x guna

rina0602 replied at 7-5-2015 11:24 AM
adohai,banyak tu nak kena keluar duit sendiri.sekarang ko amik insuran apa?

Ada dua yg aku amat2 percaya..prubsn dgn great eastern.dua2 aku ada.

Dua ni dh bertapak lama kot.nak cakap tentang mana yg baik,dua2 ada kebaikkan dan kelemahan.aku pertama kali amik insurans sebelum tu aku jalan sorg2 pg sepital private,aku riki2.. Insurans apa paling xbanyak karenah,mudah claim.rata2 sepital bgtahu 2 insurans ni lah.

Agen aku mula2 tanya ada insurans x..aku ckp great eastern.dia siap ckp bagus kalau ada amik,kalau great eastern teruskan Je sbb tu pun bagus.ada lg satu insurans dulu sbenarny tu mmg haru sgt.bila dgr agen cite,dan aku pun bpengalaman mcm dia cite,aku terminate.aku amik prubsn sbb tu lah salah satu insurans yg tanggung kemasukan implan dlm badan,cthny besi pada tunjang blakang.ni sbb sepupu aku kena.insurans lain xcover.lg satu insurans ni gak yg terawal bayar pampasan pada mangsa nahas kapal terbang aritu.so kalau aku mati,anak aku terjamin.mcm arwah fil aku,meninggal dpt surat pengesahan doc,insurans sekor ni mcm2 dolak dalih.

Tujuan aku mik insurans nak yg xbanyak songgeh.sbb aku nak selesa masa sakit.lg satu pastikan nasib anak aku terjamin bila aku mati.bila bab mati ni..kat sini penting agen yg berguna.kita tahu kalau kita mati,dia leh diharapkn.

tungkai replied at 7-5-2015 11:04 AM
Aku tak percaya JV insurans ni. Pru BSN la..Pru Takaful la..Takaful MAA la bla bla..Better amik dire ...

maksud ko tak perlu agen2 bagai...
terusgi AIA ... beli insurans??

aku pon malas sgt nak beragen2 bagai ni

fire_place replied at 7-5-2015 11:00 AM
Uik..sepital mana yg ko pergi ni?? Terukny..aku pg puteri,colombia,kpj,regency,hari ni discharged  ...

KPJ Kajang... masa kuar dah tanye... suh tunggu 2/3 minggu... minggu lepas tnye kene tunggu lagi.. huhu...

nalis replied at 7-5-2015 10:56 AM
Bro.. GST utk Prudential mcm mana? Aritu dapat surat pemakluman tapi mcm takde keputusan lagi sama ...

Kalu Prudential Assurance Malaysia Berhad, customer kena bayar xtra. Xtra pun depends pada nilai coverage personal accident, critical illness, medical and health insurance benefits. Better u call customer service di talian 03-21160228 untuk tahu berapa u kena charge GST. Customer saya just kena xtra payment diantara 0.12 sen hingga 0.18 sen sahaja.

Kalu PruBSN Takaful, customer tak perlu bayar xtra contribution kerna pihak Takaful ambil dari saving. So, monthly contribution masih sama.

lurve82 replied at 7-5-2015 11:24 AM
hakak ok aman2 jah pki prubsn 6 thn...tp kwn2 ckp watpe hakak amik pasal company spouse ada bg medic ...

Kalau aku,aku xkn terminate..

Mcm laki aku pun sefamili kitaorg company tanggung perubatan,abang2 laki aku keje oil and gas pun satu family cover.

Aku bg contoh eh..masalah ko xnampak skrg,ko akan nampak bila mana suami kau mendapat musibah dan menjadi liabiliti kepada syarikat..apa syarikat akan buat dia akan bg pampasan,berhentikan keje.otomatik perubatan kau sekeluarga xkn ditanggung.

Tp kalau kau ada medical card,ko bayo mahal sikit..aku xtahu apa dipanggil tu..tp kalau ada pape jd pada pembayar Cthny pembayar suami kau,dia xmampu bkerja,kecacatan kekal..jd premium bulanan anak kau hingga 25tahun umur dia org akan ditanggung dan bjalan mcm biasa,kalau nama kau bawah suami kau pun..premium akan bjalan mcm biasa tanpa suami kau perlu buat bayaran bulanan..

fire_place replied at 7-5-2015 11:56 AM
Kalau aku,aku xkn terminate..

Mcm laki aku pun sefamili kitaorg company tanggung perubatan,aban ...

masuk hosp gomen la klu ada apa2..cuma kne q jah tu yg xtahan...tgh berfikir nk upkan lagi saving dlm TH...

Utk nak selamat, baik hampa hadam dulu bilik brapa rm yg hampa layak..jgn lebih pada tu, senang nanti nak kira..

Pru bsn ni nasib anak aku amik polisi yg ada elaun harian, exam cemerlang dgn bayaran sampai dia besaq kalau aku mati ka apa tu...

gst pun kena sbb dpt surat dah kata kena caj ...

lurve82 replied at 7-5-2015 12:04 PM
masuk hosp gomen la klu ada apa2..cuma kne q jah tu yg xtahan...tgh berfikir nk upkan lagi saving  ...

Kalau kau mungkin tahan lah kot..kalau aku secara jujur aku xnak Sbb dh serik.aku masa xbduit sgt dulu anak kecik sakit,aku tgk Anak org sengsara kot tunggu setahun nak dapat rawatan,padahal bg aku nmpk kesian.mungkin Sbb kena tunggu giliran Nak xnak.kat sini aku sedar bodohny aku terminate medical card awal2 dlu.ni antara kebodohan aku.hihi..

Mcm batu karang disuruh tahan2 lg.g private je terus operate.untuk tambah saving kat th bagus gak.aku pun buat gitu.

alieyrina replied at 7-5-2015 12:05 PM
Utk nak selamat, baik hampa hadam dulu bilik brapa rm yg hampa layak..jgn lebih pada tu, senang nant ...

Prubsn xda masalah kot bab nak upgrade bilik.sbbny mcm aku ni terlebih gatal,ada sekali tu masuk puteri bilik sorg yg biasa tu mcm xselesa lah mengedik nak rasa bilik vip.

So dr bil,xda kena penalti pun.aku buat sbb dr awal agen aku ckp boleh.