CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ijaMK

pernah try Mary Kay x? jom share testimoni

hhmm...MK ni ada x produk yg elok utk jeragat? saya ada masalah kulit jeragat...x tau nk try apa dah...
Harga pulak mcm mana ye MK ni?

ijaMK replied at 13-5-2015 07:42 AM
liquid foundation @ cc cream foundation.

ada shade2 tertentu. nak try sampel kaler, saya boleh ...

nak gak sample....

sample apa lg yg tt ada?

saya ada stok skincare MK yg saya nak let go....aritu dah lelong semua makeup2 MK...jual RM5 jerr....now nak clear kan stok skincare....nak jual murah2 jerr....kalau simpan lagi sakit hati...btw MK nie mmg MLM...harap maklum.

lady_lily replied at 28-5-2015 02:48 PM
saya ada stok skincare MK yg saya nak let go....aritu dah lelong semua makeup2 MK...jual RM5 jerr... ...

knp sis nk letgo..x sesuai dgn kulit sis kah

tgh layan guna MK lip balm ni .. lepas guna lip balm tu, apply lipstick, bila kering jadi cantikkk kt bibir iols .. iols rasa lah

MistrezHermanaz replied at 28-5-2015 05:03 PM
knp sis nk letgo..x sesuai dgn kulit sis kah

customer saya byk return balik BE set tu...kebanyakannya kata muka dia org naik jerawat...so stok yg saya nak let go bukan stok yg dah dibuka tapi stok baru...lagipun saya dah x nak buat MK...byk duit saya lebur mcm tu jerr...semuanya nak kayakan recruiter...family time toksah ckp laa...stok bertimbun buat sakit hati sakit mata...so nak let go murah2...nanti saya pm gambar

Follow Us
lady_lily replied at 29-5-2015 09:32 AM
customer saya byk return balik BE set tu...kebanyakannya kata muka dia org naik jerawat...so stok  ...

Baeklah..timewise xde ke chuols

MK timewise liquid foundation best sangat. Sesuai sgt dgn kulit i yang oily.  
Tapi menangis jugak la harga dia sampai RM70 untuk tube kecik tu

serikandi_gurl replied at 20-5-2015 02:53 PM
Saya pakai yang set ni combination/oily dan mask botanical effect . Foundation macam kat gambar  ...

Awak dah tukar skincare ke? Ingat masih lagi pakai SKII.

JeNaB_PopPop replied at 18-5-2015 04:43 PM
berape eh range harga set MK ni...sy nye kulit normal, tak kering tak berminyak, xde jerawat...tp na ...

Hi Jenab...

biasanya utk permulaan utk menggunakan produk MK kita kena tau history produk lama yanng digunakan. Kalau produk beli kat kaunter or watson/guardian kita tak yah detox. means tak perlu pakai apa2 dalam sebulan...

utk kes jenab ni, kalau boleh pm sy utk sy tgk keadaan muka sebenar. kita akan consult dan berikan produk yang sesuai dengan kulit muka customer. based on apa Jenab tulis macam kulit tiada masalah... cuma ton kulit tak sekata.. malu pos pic sini leh pm saya... i will consult u

utk kes sy.. yela permulaan nak pakai sendiri. start januari 2015.. haa baru ja... perubahan kulit seseorang memang akan berbeza.. ada yang dalam sebulan nampak dan ada yang dalam 3-5 bulan baru nampak. sebab kandungan MK ni selamat. dan ianya tiada merkuri or hydroquinone.. yang bukan dalam 3 hari dah putih ke apa uollsss.... lepas guna dan kita ni wanita... suka buat iklan.. so ber Mary Kay la saya.. sebab bagi saya MK ni bestttt sgtttt.... tak caya jom cuba tapi tahap kesabaran perlu ada... muka nak pakai lama ye uollsss

kalau kulit dah stable baru kita suggest next step... sbb wanita Malaysia ni pasti ramai yang pakai produk peeling... mcm saya juga...

customer saya byk return balik BE set tu...kebanyakannya kata muka dia org naik jerawat...so stok  ...

lady_lily...

hurmm.... sayangnya beli tapi tak sesuai... sbb BE boleh customize ikut kesesuaian kulit.. macam saya guna permulaan dulu

1. Cleanse F2
2. Mask F2
3. Freshen F2
4. Hydrate F3
5. OFHG (supplemen)

skrg dah upgrade TW... masih ada set BE guna gak....

pasal attitude recruiter tu saya no komen la... Alhamdulillah group saya sgttttt membantu. Antara top 3 production tertinggi dalam Malaysia... tiada paksaan langsung... masih ada masa dgn family...

nak2 mr hubby sy tak kasi buat MK tapi org asyik tya pakai apa... guane tu?? takkan nak lepas kan aje kan.... sbb MK ni bercakap utk kita...

MssHarry89 replied at 18-5-2015 08:20 PM
ada suggestion tak untuk muka cepat berpeluh? i is stress bila muka berpeluh!

Rasa TT dah bersalin kot.. senyap ja..
MssHarry89... berpeluh ke berminyak?

Pm gmbr gak sis ..

serikandi_gurl replied at 20-5-2015 02:53 PM
Saya pakai yang set ni combination/oily dan mask botanical effect . Foundation macam kat gambar  ...

Tq sis .. Blh la nk try lps ni ...

eauclaire replied at 27-5-2015 09:43 AM
hhmm...MK ni ada x produk yg elok utk jeragat? saya ada masalah kulit jeragat...x tau nk try apa dah ...

hi eauclaire..

terjadinya jeragat ni sebenarnya mengambil masa 6-7 tahun.. setelah jeragat muncul ianya tidak akan hilang.. tp kita boleh mengurangkan dan mengawal pertumbuhan seterusnya...

melacep plus boleh digunkan untuk memudarkan jeragat disamping untuk menyeragamkan tona kulit... kalau tak keberatan, pm saya muka eauclaire utk dianalisis...

oh ya.. sambil2 utk menyorokkan jeragat boleh pakai foundation MK yang besttt sgttt....

aina_shaira replied at 31-5-2015 08:54 AM
Awak dah tukar skincare ke? Ingat masih lagi pakai SKII.

Hehe kuat ingatan awak. Yup dah tukar. Bila wat comparison mary kay n sk2 saya dapati mary kay lagi berbaloi untuk saya . Dan saya puas hati ngan mary kay setakat ni. Sebab bila pakai MK saya takde apa2 masalah sampingan. Macam natural utk kulit saya. Eh, dh macam iklan lak haha...tapi tak tipu. Memang sesuai ngan saya. Sebab sk2 saya beli hampir RM1k tapi set tak banyak dapat. Ngan MK leh dapat macam dalam satu complete set, siap leh tambah lagi produk MK lain tak sampai Rm800.
Masker botanical yg macam saya tempek atas tu kan. Memang best sgt mask+scrub. Lepas pakai n cuci mmg nampak kulit muka cerah n bersih je. Trus memang tak pk panjang trys beli.
Sama gak ngan jenis foundation. Dh pernah juga pakai ronasutra, tapi muka saya jadi macam gatal2 n berpeluh, saya tak selesa.
Bedak arab pun dah pernah cuba, memang cantik apply kat muka, tapi bila cuaca panas ke atau lama pakai, muka jadi melekit2 dan rasa time tu gak nak gi basuh muka.
Tapi bila cuba foundation MK tu, tgk macam tahan lama, tak melekat, kulit muka saya pun takde masalah pakai, kalau berpeluh cuaca panas pun still nampak ok lagi foundation tu. So saya stick pada MK setakat ni

pengguna baru MK juga..pelan-pelan nk tukar semuanya..pernah guna SK-II pernah guna nour pernah ikut program Dermalogica la,,Aster Spring  mcm2 la..x jugak gebus gebas.buat masa ni MK macam ok,,untuk pencuci muka guna Botanical Effect tu..utk mask n foundation guna timewise.. yang paling best BFF yg jadi agen tu rajin bagi free gift..stakat skarang ni make up pun byk dah tukar ke produk MK..tp xde la muka jadi cantik licin mulus gitu..sebab dah 20 thn x mulus2,,

cycra replied at 1-6-2015 05:10 PM
pengguna baru MK juga..pelan-pelan nk tukar semuanya..pernah guna SK-II pernah guna nour pernah ikut ...

why tukar? SKII sangat bagus sekali ok. nampak sendiri testi depan mata seorang pengguna
SKII. cantik kulit dia pakai SKII.

Macam sy x sesuai dgn skII. Jerawat naik. Sblm bertukar ke MK berderet2 skincare guna.... mmg mengharapkan MK yg terakhir setelah 1 tahun survey.... setahun tu... tu yg dh terjebak dgn dunia MK

sesape ade trial pack foundation... meh la pm... nak try satu... nk tengok pakai satu hari gelap tak muka...