CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 24919|Reply: 38

Misteri Templer Park Jalan Rawang

Misteri Templer Park Jalan Rawang
Salam

Mash ingat Templer Park di Jalan Rawang, dulu orang sebut Bukit Kancing.......best mandi kat sana , apatah lagi dating dalam keadaan hujan dan sejuk sejuk................

Malam itu kira kira jam 8.00 malam saya melalui jalan itu untuk pergi ke Kuala Lumpur. Jalan itu adalah jalan biasa untuk saya berulang alik dari Bukit Beruntung. Malam itu hujan renyai renyai mewarnai malam Jumaat yang selalu menjadi tanda tanya orang melayu. Tidak banyak kereta melalui jalan itu pada ketika itu dan hanya beberapa buah kereta berselang seli. Ketika melalui suatu bukit, dari jauh saya terpandang dua lembaga manusia berdiri betul betul di tengah jalan. Pelik betul di tengah tengah hutan yang kosong ketika itu ada manusia mahu menyeberang jalan. Agaknya orang indon kontrak pada fikiran saya. Saya memperlahankan kereta kerana bimbang terlanggar mereka.

Semakin lama kereta saya semakin dekat menghampiri mereka dan kemudian saya sempat menjeling. Mereka adalah sepasang suami isteri yang  berbaju putih dan apa yang lebih jelas adalah  isterinya itu sedang memangku anak yang masih kecil. Wanita itu menundukkan muka memandang anaknya dan tidak menampakkan wajah manakala wajah suaminya juga tidak jelas di malam yang serba hitam itu. Selepas melalui kawasan itu dengan tiba tiba di dalam kereta saya dipenuhi dengan bau asap kemenyan yang entah datang dari mana. Apa yang pasti, saya selamat seisi keluarga.

Saya mempunyai prinsip tersendiri melalui jalan itu iaitu saya akan melewatkan 5 minit atau sebelum 5 - 10 minit melalui kawasan itu diwaktu tengah malam. Maklumlah kerja saya tidak menjajnjikan bilakah waktu pulang atau adanya panggilan dari tempat kerja di waktu malam. Ada berbagai tanda yang saya lihat membuat saya begitu berhati hati terutama apabila dengan tiba tibanya hujan renyai waktu malam atau hujan panas waktu siang, atau juga saya terlihat ada daun berterbangan beralun melintasi jalan. Pernah saya melihat seorang lelaki tergolek akibat kemalangan selepas pertanda itu. Saya pernah memotong lori di satu pagi dan dengan tiba tiba hujan lebat menyebabkan saya tidak nampak jalan hadapan dan kenderaan yang saya potong itu. Akhirnya saya memilih langkah memperlahankan kereta.........sehingga saya nampak lori itu berlalu. Apa yang saya bimbangkan ialah kenderaan dari belakang ketika saya mahu memotong, saya sangkakan motor rupanya lori treler panjang yang hanya ada sebelah mata......................

Adalah berbohong jika saya katakan di sana ada hantu...tapi anda perlu berhati hati kalau ke sana....

http://pakdinrasa.blogspot.com/2 ... k-jalan-rawang.html

Rate

1

Sebenarnya kami lagi takut tengok gambar perempuan dalam profile itu

templer park tu mmg laluan 'dia'...rumah suami pun di area tu,tapi i tak penah tengok dgn mata sendiri..hanya cerita. cerita satu ni dari kwn pada suami ,dia diangkat waktu tidor,masa tu tgh malam..dia stay kat umah suami i...yg i pulak tak mau balik langsung umah tu...ustaz yg berubat la ckp ni mmg laluan benda tu,ala2 highway..umah tu pulak kira r n r

tp now dah senyap,tapi tetap tak balik umah tu,skrg disewakan.so far tak de cerita2 seram dr tenant

thn bila punya cerita ni..? kalo sekarang, jalan templer park pukul 8mlm, kete meneru meneram lagi.. jem pulak tu

kecik2 dulu selalu berkelah kat sini

Cyempaka replied at 13-5-2015 02:36 PM
thn bila punya cerita ni..? kalo sekarang, jalan templer park pukul 8mlm, kete meneru meneram lagi.. ...

Haha setujuuuu i mmg tgk ke arah rawang tu selalu jem la kereta menderu2 sampai kol 9 10 malam. Then pagi2 kol 5 pun dah banyak keta

Follow Us
ni kisah tahun 90an kott..kalo ikut tahun 2015 jam 8 mlm sibuk jalan tu..aku biasa lalu situ gi umah mak aku kalo balik kampung..banyak kali gak lalu malam2...

dah lama x lalu situ.. seingat aku masa aku sekolah rendah..

dulu2 slalu konfius antara templer park & ulu yam

dr dulu lg tmpt tu mmg 'keras'..aku x penah turun...tgk dr atas jeh...

skang asik jem je jalan situ.
menda tu pun x kosser dah nak lalu kot

seram siottttt...

ini mesti kisah dolu2 nie.. skrg dah terang menderang byk dah projek umah.. kiri kanan
kalo lalu lewat2 mlm pun dah tak takut.. sbb dah byk keta.. jln pun dah ada lampu

dlu2 tima akak baru kawin.. suami akak mmg org rawang.. gi keja naik moto balik lewat2 mlm..
dlu2 mmg seram tapi alhamdullilah tak pernah jumpa hantu pun..

aku memang selalu lalu jalan ni & tiap kali lalu ( bila malam) walaupun jem aku x akan pandang kiri kanan sebab takut nampak yang bukan-bukan.

dulu pernah la dengar cerita ( tak tau betul ke tidak) zaman dulu orang selalu buang mayat kat tepi jalan tu sbb dulu kan hutan tebal..

baru semalam jadi.... aku bwk keter kat area pandan.. kat area kuil hindu seberang sekolah pandan puteri dekat dgn al rawsha.. elok lalu kat sebelah kuil tu semerbak bau minyak rambut keling dgn bau bunga cempaka kot... aku bwk bukak tingkap masa tu...

dah kuat sgt baunya aku bukak semua tingkap la so angin luar tolak balik bau tu.. tp tak hilang2 plak baunya.. masa bau tu mula terbau, ada dengar bunyi bedebuk 2x kat blkg keter aku... tp pelan je la bunyi tu.. aku igt aku langgar lubang je.. org umah aku tgk seat blkg xde apa pun..

dah bau makin kuat kami baca la ayat qursi... bau tu tukar ke bau bunga cempaka.. kalau tak salah aku la bunga cempaka.. ke bunga tanjung gitu la.. tp aku kenal bau tu.. bau keling suka.. dlm 15 minit bau tu kejap ada kejap takde... then baru la betul2 hilang.. terus tup tingkap pasang ekon jek... kejadian pkl 11mlm smlm..

dan oh ye, aku balik umah aku ikut jln pusing2 sikit bukan jln biasa... kot la benda tu mengikut, pening dia jln jauh...

Cyempaka replied at 13-5-2015 02:36 PM
thn bila punya cerita ni..? kalo sekarang, jalan templer park pukul 8mlm, kete meneru meneram lagi.. ...

Lori rosak, bas rosak, kereta rosak... Tensen aku... Mau lak taman aku ni betul2 kat puncak daki tu... Nak masuk simpang ke taman yg patutnye xsampai seminit kdg2 amik masa 15minit...

Lagi seram jalan ke batu arang

ada jugak ke org dok mandi situ, tgk air mcm coklat je...mcm air kumbahan... tpt ni byk kes org mati,kes samun,maksiat...dulu pernah ada org negro tak silap mati tertiarap kat dlm kolam tpt ni...

pehbedah replied at 13-5-2015 10:18 PM
ni kisah tahun 90an kott..kalo ikut tahun 2015 jam 8 mlm sibuk jalan tu..aku biasa lalu situ gi umah ...

betul.  umah mak aku kat rawang.  kitaorang kalau balik kl, selalu kul 11 mcm tu, alhamdulillah, setakat ni tak ada apa2.
byk je kereta.
tapi kalau lalu kut situ, aku pandang lurus ke depan je, tak ada nya aku nak toleh kiri kanan.

dan abu mayat jiran aku (india) baru je dilepaskan kat sungai tu.........

baru ku tau kat situ mmg tmpt utk lepaskan abu mayat.....so mmg kami akan elak la daripada pegi sane...

Area templar ni memang nyeramkn...