CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: UMMI_MAI

Husband nak kerja overseas

shernazz replied at 18-5-2015 08:01 PM
pegi
kawan laki aku dh slamat pwgi sana
tp keje kilang wine la..

kilang wine ke ??? huhuhuhuhu.... taknak la kilang wine

tq all... lega sikit hati .... so saya akan bagi sokongan utk suami saya... targetnya hutang kena langsai dalam masa 2 tahun... semoga mati nanti tidak tinggalkan hutang....

UMMI_MAI replied at 19-5-2015 10:35 AM
tq all... lega sikit hati .... so saya akan bagi sokongan utk suami saya... targetnya hutang kena la ...

good luck utk tuan tanah dan hubby....rezeki ada di mana2....

Serabutnya hidup dibelenggu HUTANG. Celik mata, teringat hutang.  Nak pejam mata mlm2 pun fikir hutang.  

Semoga TT dan suami dapat cari jalan penyelesaian.  Good luck.

UMMI_MAI replied at 19-5-2015 10:35 AM
tq all... lega sikit hati .... so saya akan bagi sokongan utk suami saya... targetnya hutang kena la ...

Amin... niat yg bagus, apa salahnya.. kalau hijrah tu akan mengubah kepada lebih baik, kan dapat pahala sunnah.. duduk mana2 pun boleh.. cina yg xreti apa2 dtg Malaysia boleh jd jutawan..

Teruskan je lah niat tu, apa salahnya berhijrah...

Follow Us
kak nab pun sokong TT....redhakan suami pergi...doa Allah lindungi suami snetiasa. niat dia nak carik rezki....
kak nab pun selalu fikir ngan husband nk hijrah ke luar....tapi xde lobang lak nak kerje ape kat sne nnt.

tq tq.... cadangnya nak pergi lepas raya... in shaa allah ..... kebetulan kawan dia balik dan fly ke ostolia lepas raya... semoga segalanya dirahmati...

UMMI_MAI replied at 19-5-2015 10:32 AM
kilang wine ke ??? huhuhuhuhu.... taknak la kilang wine

tengok la laki kau nak.keje mana
x semestinya kilang wine ma
tp ni.aku citr pasal.peluang di.aussie

saya pon ada suro suami cari keje luar malaysia, dan dia pon setuju...tapi, tu laa, dia ada slip disc, so........
(hanya mampu berangan)

aTiKah_aYuNi replied at 19-5-2015 03:21 PM
saya pon ada suro suami cari keje luar malaysia, dan dia pon setuju...tapi, tu laa, dia ada slip dis ...

aku xleh la bca slip disc ni..

baca je pon dh rasa ngilu

kalau tak start mane nak ade experience...so awk redhakanlah die pergi... sorang kawan i keje pomen je ...pergi ikut kawan backpacker kat sane... sambil tu dia wat part time kerja....
balik malaysia terus resign n decide keje sane...memang kejenye petik epal je yg penting tak goyang kaki

macam mana nak dapat keje sana ek?

penmerah replied at 18-5-2015 01:35 PM
aku laki bini penah berhijrah ke UK. laki study dan kerja di sana hampir 10 thn gak le
very2 happy  ...

aku setuju dengan ko..
so many rules and prosedure la adat melayu ni..
kenduri kendara..mcm2... rimas..
kenduri sunat, akikah, tunang.. ntah papa lagi yg rubbish.
which tak payah buat pon... buat yg wajib dah la...
sehinggakan weekend langsung takde masa untuk diri sendiri..
kan tak pergi, dah kecik ati.. mengata belakang..
so, kalau ada peluang.. aku pon nak berhijrah..

cari_cahaya replied at 20-5-2015 01:29 PM
aku setuju dengan ko..
so many rules and prosedure la adat melayu ni..
kenduri kendara..mcm2...  ...

ye.. mmg betul
kenduri pindah rumah, kenduri dpt keje, kenduri sesuka hati
ni nak puasa... berduyun2 buat kenduri nak puasa

aku mcm suka ajer pi kenduri yg dekat2 tu sbb boleh makan free
tapi kalo yg kenduri umah sedara mara yg rapat ataupun rumah mertua/mak sendiri... kene extra rajin jadik bibik hokeh
dah le weken ajer nak nyapu sampah, basoh/lipat/gosok baju etc

masa kat oberse dulu... takde sape pun kesah kami tak dtg kenduri, tak gaduh pun pasal giliran beraya , takde sape pun heboh anak dah berapa
balik malaya.... sume dalam kain laki bini nak di ambil tahu, nak nasihat bagai padahal anak2 ni dah tua bangka pandailah nak idup
ape nak buat... aku kawin ngan org melayu... bukan scottish

penmerah replied at 20-5-2015 01:39 PM
ye.. mmg betul
kenduri pindah rumah, kenduri dpt keje, kenduri sesuka hati
ni nak puasa... berdu ...

samalah kita...

Duk Aussie okay, laid back environment and upah diaorang kat sana pun tinggi. Masa duduk Aussie 3 1/2 tahun dulu, even kami punyer technician pun loaded..siap holiday pi asian main golf. Ramai org Asia kaya kat Aussie ni janji rajin berusaha. Kadang2 kita memang digalakkan utk berhijrah untuk mencari pembaharuan jika tempat yang sedia ada macam lebih banyak buruk dari baiknya. Kalau niat betul utk bayar hutang, dan keje secara legal, insya allah mudahlah jalannya. Cuma cabarannya dah nama pun duk berjauhan, hati kena kuatlah suami isteri.

in shaa Allah.... tq all... sekarang tengah kumpul info betul2...

TT, keja kat Oz bukan senang camtu jek hasben leh masuk OZ suka suki.

dia nak kena apply visa bagai... kalo nk apply visa, amik ejen bertauliah, jgn go through kawan2... sebab banyak penipu dan scam. (kawan ler 1000 tahun lamanya pun.. still penjenayah)

Plus, Oz strict dgn migrant2 yang nak mai oz utk bekerja. Visa apa dia apply nanti? Visa kerja? Company dari oz tu kena tampung semua perbelanjaan your husband utk mai dari Mesia ke Oz. Termasuk tempat tinggal.

Salunya company2 yg sanggup sponsor ni company yg perlukan engineer (top2 position & yang  ada kemahiran yg tinggi)

Takat company lori tuh, derang prefer amik local. Tak perlu kena import dari orang luar. Sebab kalo amik orang luar, derang kena belanja lebih banyak.

Banyak kes2 meleis sampah pergi oz masuk secara haram. Dalam kata lain PATI.
ada gak kes2 meleis stay kat oz dgn tamat tempoh visa.

Oz tak semudah semua sangka orang leh berhijrah ke sana utk kerja. Derang tgk samada benda tu keprerluan Oz atau keperluan company tuh. Kalo company sanggup sponsor, alhamdulillah.. but less likely...

taktik kotor meleis kat oberc, derang akan kata, keje mudah (petik buah) gaji lebat. Siap show kete2 derang. (kete sekenhen murah kat oz) padahal kekayaan derang tuh hasil dari penipuan derang yg curik duit mangsa2 derang....

so jaga jaga....  Nak berhijrah, consult dgn Migration Agent utk Australia. Buat kajian dulu. Jangan ikut kawan sangat.  

Ingat senang ke nak masuk ostolia keje camtuh. Kalau senang, berduyun2 dah pergi.

Lagi2 family ko dibelenggu hutang, ingat Imigresen Ostolia nak bagi ko masuk macam tuh je ke? Dia taknak ngko nyusahkan kerajaan mereka.

Sorry la dik, realiti nya skrang nih kalau takde duit, tak ada connection/cable bagus memang chance nak kerja sana LEGALLY is almost NIL. Unless nak jadi cam bangla kat sana kerja buruh atau bawahan ILLEGALLY.

Carik kerja extra malam2, jual apa2 ke, asalkan rezeki halal, lepas tuh selesaikan hutang. Stop belanja bende yg ngko x mampu, slalu org keliling hutang nih jenis org yg tak track perbelanjaan dan berbelanja melebihi kemampuan.