CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

yg lebih diutamakan ? Insurans Kesihatan VS Simpanan ASB/Tabung Haji ?

Menabung untuk anak2 diawal usia, akan datang anak nak sambung belajar dah ada simpanan...

mcm mana ni.. semua nak kena bayo hehe.. i think ikut priority la kan

hafezjaafar replied at 19-6-2015 09:26 AM
Semua sama penting..mulakan dgn ada simpanan dulu. Lepas dah stabil,ambil la perlindungan takaful. S ...

ni pandangan saya...

lebih elok ambil takaful dulu. ambil yg ade saving sekali.
kalau menabung dulu, siapa sangka Allah nak duga, anak dpt sakit. duit yg menabung agak2 cukup ke utk perubatan anak?

untuk parent yg berkerja, beli la insurance utk anak2 anda dgn jumlah yg paling minimum. Kebanyakkan company melindungi pekerja dgn jumlah insurance tertentu.

manabung di Tabung Haji adalah pilihan utk ibu bapa pada anak2 mrk.  WAJIP menunaikan haji itu terletak pada kemampuan anak2 itu kelak. Allah dah tulis rezeki masing2.

Saya boleh kata takaful ni kene amik dulu. Lpun saya ni ejen takaful. Namun mulakan langkah pertama dgn ada simpanan terlebih dulu. Ramai klien saya amik takaful lps ada kewangan yg stabil. Ada juga yg ambil pelan takaful pd paras minimum krn belum ada lebihan kewangan bulanan. Apa pun, takaful ni penting sebaik anak yg kecil itu lahir. Murah nak ambil takaful pd ketika tu krn umur mereka masih kecil. Lihat pd kemampuan masing2..Takaful dan insurans ni mmg takleh buat kita semua kaya tp ia mampu elakkan kita/famili dprd jatuh miskin..

Edited by mbk at 18-3-2016 12:02 PM

Bagi saya dua-dua penting. Kalau dikira keutamaan, saya utamakan Takaful/insurans hayat dan perubatan. Kerana, kos rawatan makin naik dan kita tak tahu apa akan berlaku dikemudian hari.

Nak share video berkenaan perlindunga risiko atau dikenali sebagai Takaful/Insurans. Moga selepas menonton video ini anda semua dapat membuat keputusan sama ada keutamaan patut diberi pada Takaful/insurans kesihatan atau simpanan. Selamat menonton.

cheers
mbk

Follow Us
saving dulu..

kalau bab perubatan boleh pi kemudahan yg office sediakan.

saya amik insurance yang ada saving sekali.. insurance mmg priority, kalau ada duit lebih baru menabung utk anak2

ThuLE replied at 18-3-2016 04:57 PM
saving dulu..

kalau bab perubatan boleh pi kemudahan yg office sediakan.

Saving dan insurans mmg tkleh lari. Sejak anak lahir je mesti ada insurans/takaful..Kalau ofis ada bg insurans kelompok,try2 la bertanya brpe had tahunan yg dilindungi. Kdg2 pihak sykt tmpt kerja amik insurans kelompok yg murah je utk cover anda yg bekerja. Famili pun cover juga dlm insurans kelompok tp jumlahnya jauh lebih sikit lah..Sekadar satu peringatan utk semua utk tidak mudah mengambil mudah dlm hal insurans hayat famili. Kdg2 rasa mcm best je boss yg byrkan insurans anda tp alih2 tersedar yg jumlah perlindungan tu tak cukup. Time anak admit nnti,silap2 kene top-up duit lg. Fikir2 utk ada perlindungan peribadi..

hafezjaafar replied at 5-4-2016 03:03 PM
Saving dan insurans mmg tkleh lari. Sejak anak lahir je mesti ada insurans/takaful..Kalau ofis ada ...

pendek kata not afford utk beli insurance.. cukup saja kemudahan yang diberikan..

kawan2 (so call agent insurance) selalu bertanya saya. kenapa x mampu? setakat 150 - 200 sebulan.
i assume 'kawan2' nak juga menang hujah tanpa menyelami kekangan kewangan yg saya hadapi. (sedangkan dia pun buat 2 kerja untuk tampung hidup).

opppssss... terluah rasa pulak. hihihi...

ThuLE replied at 6-4-2016 09:22 AM
pendek kata not afford utk beli insurance.. cukup saja kemudahan yang diberikan..

kawan2 (so c ...

Kalau not afford to have a policy tu mmg takleh kata lah..maka kene la selalu bercakap dgn diri sendiri untuk tahan segala kesulitan yg mungkin berlaku nanti. Kalau tak berlaku, syukur pada Allah swt. Namun jika berlaku, sabar banyak2 dan kuatkan berdoa. Ada insurans/takaful ni mmg takleh buatkan kita kebal dari mati dan sakit pun sebenarnya, Tapi ia boleh elak kita tersepit dalam kesusahan ketika diduga dengan penyakit dan ajal. Cuba tanya suami atau isteri kita tu, berapa dia nak lihat dalam akaun kita jika kita "tiada" lagi kat dunia ni? Pasti jawapannya anda tahu. Jika kita tiada lagi kat dunia ni, akaun kita terus dibekukan. Pasangan kene dapat surat kebenaran dari mahkamah atau bank utk mengeluarkan duit simpanan kita tu. Harta yg lain pun makan masa nak dicairkan kepada wang ringgit. Insurans dan takaful akan bayar pampasan kepada pasangan kita tu nanti dalam 2 minggu. Ketika tu lah baru nampak betapa penting takaful ni. Masa sihat & bernyawa mmg kita lalai sikit. Tapi bila betul2 perlu ada insurans/takaful, masa tu ramai yg salahkan keadaan sbb dah tak layak untuk memohon perlindungan takaful.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

tak pernah lagi dengar orang amik insurans blh jadi miskin,
TAPI.......Pernah dengar orang TAK amik insurans blh jatuh bankrap utk cover cost rawatan, jual asset, tanah, rumah dll

hafezjaafar posted on 8-4-2016 10:46 AM
Kalau not afford to have a policy tu mmg takleh kata lah..maka kene la selalu bercakap dgn diri se ...

Pui la lu agen2 insurans

sembang kencang

nak besawkan tembolok lu org jek

tp time nak claim korang sume hilang

bil spital pun ade yg prob dgn company2 insurans ni

Pi spital kerajaan bayar seringgit. Blood doner free.

cmf_tupaihangus replied at 13-5-2016 08:44 AM
Pi spital kerajaan bayar seringgit. Blood doner free.

Yup Tapi waiting time Manak dengar...orang yang sihat yang accompany orang sakit , pun akan jadik sakit...too long waiting....

tagas replied at 13-5-2016 08:13 AM
Pui la lu agen2 insurans

sembang kencang

wow..bukan main marah lg kat ejen insurans la awak ni..ejen insurans leh tolong dgn bercerita psl insurans je lah. Kalau tak suka ejen insurans, tanggung je la sume kos tu sendiri. Kami tak rugi apa2 pun..awak amik insurans,awak yg untung. Awak sakit tp tkde insurans,awak yg tanggung sume..Ejen insurans time tu mmg takde nak dtg dkt awak dah. Sbb kami tahu time tu mmg takleh tolong apa2 dah..Brpe byk kes claim yg problem yg awak tahu? Awak pun tkde insurans,so perkara tu tak berlaku pun kat awak..Jadi,ada benda kena cakap dgn fakta.. Baru la nampak berilmu sikit. Jgn pandai jd keyboard warrior je tp takde isi..Cakap pun kosong je..

hafezjaafar posted on 16-5-2016 09:58 AM
wow..bukan main marah lg kat ejen insurans la awak ni..ejen insurans leh tolong dgn bercerita psl  ...

Poyo la lu agen insurans

taw nak untung percent jer

terimala kenyataan

time nak claim hilang tak berjwb call
Last edited by tagas on 16-5-2016 05:03 PM

tagas replied at 16-5-2016 05:02 PM
Poyo la lu agen insurans

taw nak untung percent jer

Mungkin ejen brader je yg poyo..sbb saya jd ejen selama 4thn ni sume klien saya terjaga. Tkde yg terbiar mcm bro. Cuma kdg2 Allah byr cash pd sesetengah klien..Klien yg tak brpa nak bagus maka dpt la ejen yg tak bagus. Kan? Bwk bersabar ye..Jgn tuduh semua ejen tu sama. Mungkin ejen yg bro pilih tu mcm tu. Nasib tak baik agaknya sbb jumpe ejen yg mcm tu. Kalau ada claim tak lepas, sila terus ke HQ..mereka ada jwpn yg lebih tepat. Kalau main tuduh2 semua ejen tak bagus, maka ejen kredit kad lagi la tak bagus. Punya ramai yg bankrap sbb ejen kredit kad..Sila jgn poyo disini. Peace no war..

hafezjaafar posted on 17-5-2016 10:03 AM
Mungkin ejen brader je yg poyo..sbb saya jd ejen selama 4thn ni sume klien saya terjaga. Tkde yg t ...

Mcm aku ckp kat thread sebelah not my experiences

tp based on org lain..moral of da story be an ethics la kalo

nak jd agent tak kira la agent ape skali pun..pahamkan

betul2 pd customer

ape yg cover ape yg tak cover..korang kan ade kursus utk jd

agent..so kena jd cam doctor jgk maybe utk pahamkan jenis2

penyakit ape yg cover ape yg tak cover..sentiasa

buat post mortem & follow up demi follow up situasi2

kesukaran yg dihadapi customer bila nak claim

bkn takat cari keuntungan jer...maybe

company da bg kursus bagai cuma agent tu sendiri yg tak betul

ape2 pun nasib la..pndai2 la nak idop..hopefully tuhan

permudahkn urusan aku time nak claim esok..lg bagus

hopefully sihat walafiat..tp tu la semua manusia will facing

sakit bila smpai waktu nya nnti..doa2 jelah yg terbaik

Mannak replied at 14-5-2016 05:12 PM
Yup Tapi waiting time Manak dengar...orang yang sihat yang accompany orang sakit , pun akan jadik  ...

dah di hospital, dafter lah sekali.  sama sama pi jumper doctor